Jump to content


Hi-Files Show 2019, Holiday Inn, 23. i 24. novembar


Ljuba

Recommended Posts

4 sati ranije, ab said:

Само још податак за басс порт - пречник и дужина. Хвала.

Питам себе ради.

Precnik 102mm, duzina 670mm

To je lako, ocas posla izracunas tjuning Helmhotza, ali problem sa tako velikim i dugim cevima su rezonanse koje su ogromne.

Ovo je odziv tog porta:

Svetlo plava-normalna cev

Zuta i crvena - sa damperima

Tamno plava - mala cev fi 50 (ali isti tuning) sa fi 100 trubama na oba kraja

Damperi su bocne cevi koje su vezane za port-cev.

Funkcionisu tako sto se u njima stvara rezonansa vazdusnog stuba, gde njihova duzina definise na kojoj fr, je rezonansa a njihova pozicija definise da li ce ta rezonansa biti pobudjena. Njihova rezonansa je u protiv-fazi sa rezonansom glavne cevi a kolicinom apsorpcionog materijala u njima se definise njihov Q-faktor, koji mora biti isti kao Q-faktor rezonanse glavne cevi.

Ugrubo receno, pravilo je vrlo jednostavno:

Na polovini duzine port-cevi, vezuje se bocna zatvorena cev koja je polovina duzine port-cevi, na certvrtinu duzine port-cevi stavi se zatvorena cev od cetvrtine duzine i tako dalje. Tu su cvorista pritiska u glavnoj cevi za njenu osnovnu rezonansu i njene harmonike, a damperi na svom otvorenom kraju (koji gleda u cev-port) imaju maximum brzine i min. pritiska, pa je zbog toga njihova akusticka impedansa na tom kraju minimalna i protivfazna sa cvoristem pritiska, pa se zbog svega toga dogodi da se u glavnoj cevi uopste ne mogu uspostaviti rezonantni modovi.

Zbog toga, port funcionise kao cista akusticka induktivnost, linearne akusticke impedanse, i protok kroz njega je veoma efikasan.

Opis na natpisnoj plocici stalka je tacan opis funkcionisanja:

"parellel coupled tuned pipe fundamental and harmonic antiresonance damping"

Elem, sve to omogucava upotrebu dugih portova za male kutije, koji emituju svoje zracenje blizu poda, gde se onda dobija pojacanje od skoro 6dB. Zbog tog pojacanja je moguce pod-tjunovati malu bass reflex kutiju, i tako dobiti veoma siroki odziv is porta koji lici na dvo-oktavni band-pass (25-100Hz) i tako dobiti mali dvosistem koji se ponasa kao veliki trosistem.

 

Ova depresija koja se vidi na odzivu na ~55Hz je artefakt nestabilnosti mikrofonskog stalka na toj frekvenci, ali sa stabilnim stalkom nisam pravio uporedni grafik. U zbilji, to je gladak odziv bez depresije.

 

Rad je autorski, proizvod moje ideje i razrade pomocu softverskog modela u Spice-u koji je uradio Zvonko Kasikic i nazvao sam ga "raalPORT"

U principu, omogucava tvorbu ciste akusticke induktivnosti i transmisionih linija bez rezonantnih modova.

Sledeci zvucnik na tu temu bice transmisiona linija sa 6.5" Fostex, koja ce raditi bolje, dublje i tacnije od bilo kakve postojece tr. linije ili TQWT, ali fizicka izvedba i stelovanje toga mi sada nije prioritet jer ce biti puno posla za koji sada nemam vremena. Bice...

BIG PORT FINAL.JPG

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Aleks70 said:

Ovom prilikom bih zeleo da dam dobronamerni savet i Nikoli i Solaji i da ukazem na to gde su imali problema sa zvukom.

Mislim da je bezpredmetno prozivati sobu, Acine zvucnike itd... sustna problema ne lezi u tome vec u izvoru zvuka, jer ste po tom pitanju ostali zarobljeni u prethodnom veku. Kako mozete ocekivati definiciju bas tonova sa takvim izvorima zvuka. Koje god kutije da ste stavili bila bi ista stvar.

Po meni je veoma degutantno izaci na sajam sa nekim vremesnim Akai CD-69 Playerom upgrejdovan sa "igrackicama" Burson.

Tacno je to da smo se svi mi svojevremeno pre 20 - 25 godina igrali sa tim modelima Akai CD (69, 79 itd...) pleyera zbog tada popularnog 2 x PCM63P-J, i izvlacili iz njega nemoguce ali to je davno proslo vreme.

Druga stvar DAC sa TDA1541. Pa ljudi ovo je 21 vek i to kraj druge dekade,.....To je davno prevazidjeno, digitalaija od tada pa do danas toliko napredovala da je svakom jasno da tu TDA1541 nema sta da trazi , a pogotovu sto su danas materijali u 24 i 32 Bitnom formatu od 96 do 768 KHz, i DSD 128/256/512 , takodje i ECC81 (ECC801S) cevima u izlazu je greska iz vise razloga,ali o tome mozemo na nekom drugom mestu.

Trece LapTop i  Gustard U12. Da ste bar pozajmili  Melco ili Coctail strimer sa SSD-om.

Tako, da molim vas bez ljutnje,moj stav je da ste tu pogresili i da to trebate urgentno manjati za buduce prezentacije, bez obzira na sentimentalne i ne znam kakve razloge.

Svima je valjda jasno da stara Volkswagen Buba nema sta da trazi sa danasnjim Golfom, Passatom i pored toga sto je mnogima prirasla za srce .

Akai cd69 je kao prvo u izvornom stanju odlicna masina sa jako dobrim resenjima kakva se ne srecu cesto. Plejer nije upgreadovan bursonima igrackicama kako ste naveli, vec je drasticno prepravljen i unapredjen, kao sto sam vec negde napomenuo. Prva i osnovna prepravka je uradjena od strane Dejana Impulsa (kljucne prepravke: napajanje, umašenje, osnovne prepravke digitalnog i audio dela,  ali ima po forumima detaljno sta je on prepravljao da ne ponavljam) a kasnije sa nase strane ono sto je preostalo (digitalni filter, burson diskretna kola, dampiranje i dodatno ukrucivanje kucista kao i odvajanje mehanike i odvodjenje vibracija u podlogu, mundorf supreme i ruski teflon kao sprezni kondenzator, CMC cincevi, itd). Inace taj plejer je nadsvirao i pokazao se superiornijim u odnosu na mnoge moderne cd plejere i dac-ove (mnoge o kojima ima dosta hvalospeva i koji puno kostaju kao i neke cuvene dac-ove napravljene od strane i poznatih domacih konstruktora dac-ova). Verujte mi, imajuci u vidu cime se bavimo Solaja i ja i s kime se druzimo, imali smo prilike da cujemo sve i svasta, i novo i staro, i skupo i preskupo pa i da pozajmimo kako ste nas posavetovali.

Takodje u sopstvenoj slusaonici imam 4 izvora od kojih su tri digitalna i sva tri su bazirana na totalno razlicitim tehnologijama (od 16bita do 32bita, od tranzistora do lampi) i svi ti izvori sviraju veoma slicno, do te mere da prosecan audiofil hi-fista ne bi na slepom testu mogao da kaze koji je koji uredjaj (mogu vam to demonstrirati). Sta to znaci? To znaci da su svi uredjaji vrhunski i da rade svoj posao baš onako kako treba tjst da precizno i tacno reprodukuju tonski zapis, bez dodavanja i oduzimanja i bez koloracije. Reprodukuju ono sto je snimljeno tacno onako kako je snimljeno. Tonske razlike su minimalne.
Mogao sam doneti sopstveni 32-bitni dac ili je Aca mogao doneti svoj Benchmark, ali poenta je bila da se predstavi proizvod Solaja Audio. Da li je taj DAC prevazidjen i staromodan? Hmmm, mozda, medjutim, staro je pravilo da sistem ne moze svirati bolje od najlosije komponente u lancu (tzv. usko grlo) i zato se i kaze da sistem svira onakako kako mu svira najlosija karika u lancu. Imajuci u vidu da se velikom broju ucesnika svideo zvuk koji su culi, znaci i da im se svideo i zvuk akaija i zvuk Solaja Audio DAC-a. Takodje napominjem da bi po vasoj logici ceo nas sistem trebalo da bude krajnje inferioran jer je kompletno baziran na tehnologijama iz proslog veka. I preamp i amp su cevni uredjaji (amp je hibrid, cevni ulaz i drajver, mosfet izlaz) a kada je tehnicki elektronska cev prevazidjena? Pojavom tranzistora krajem 40-tih i razvojem prvih mosfet tranzistora mislim 1959-te od strane Bell Labs, a 70-tih pocinju da se masovno koriste u audio industriji. Danas je i mosfet prevazidjen pojavom d klase itd...Nisam siguran da bi toliko staromodan i prevazidjen sistem dobio toliko pozitivnih komentara niti ove niti prethodnih godina na sajmovima kod nas i u okruzenju.

Sve u svemu, imali smo na raspolaganju i vrhunski Dimovski DAC baziran na sabre cipovima, i  drasticno prepravljeni M2Tech Young, cak dva Benchmarka DAC3 (jedan je Acin), Solajinih jos dva konvertera jedan na bazi AK4490 kao i stramere i konvertere Coctail Audio. Jednostavno nismo smatrali da treba nesto od toga da svira jer su se akai i 1541 pokazali ravnopravni a i superiorniji u odnosu na vecinu navedenog. Mozda iduci sajam donesemo nesto od toga da ne bi odredjeni posetioci imali predrasude. I taj dac i cd plejer su izvedeni u najvisoj klasi koristeci vrhunske elemente, e sad sto se spolja to ne vidi to je druga stvar.

Takodje da pojasnim, Gustard u12 je takodje odlicna sprava kada se izvrse odredjene izmene jer je konceptualno dobro zamisljen i napravljen. To su uglavnom prepravke na umašenju, prekidanje releja, bolja regulacija napona (dexa), daleko veca i bolja filtracija (pana FC i muse kz), bolji trafoi za galvansko odvajanje (murata), bolji oscilatori (crystek 957), cincevi, odvodjenje vibracija u podlogu, itd...Mnogim testovima se pokazao da takav radi posao bolje nego vecina interisanih usb interfejsa koje imamo na konverterima. Iz tog prostog razloga je bas on korišćen. A to sto je izvorno kinez, to je druga stvar....

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, RAAL-Req said:

A Mladen se ubi da mi nanese bakarni listic onako namreskano i ja da ga izlakiram i ispoliram lak i Napijalo da isfurnira onaj zilavi Palisander da se ne potklobuci! A o port-stalku da ne pricam! C,c,c,! :D

 

Slobodno trazite da se stisa ako vam ne prija! Nikola, kao i ja, voli glasno, po sistemu ako sistem moze, onda udri, ali stisao bi on da je neko protestvovao.

 

Duboko verujem da se sistem ne moze cuti i doziveti u svom punom potencijalu bez odredjenog nivoa glasnoce. Ne moze se cuti ta dinamika, brzina, osetiti taj prostor, posebno prilikom reprodukcije nekog snimka “na živo”. Kad dodjem na odredjeni nivo glasnoce i kada mi se slusaonica doslovce pretvori u ozbiljnu dvoranu, skoci mi adrenalin od uzbudjenja. Cesto u pobudi objasnjavanja kazem da svaki sistem isto svira na tiho, pa i moj televizor kad preko njega slusam radio dok nesto radim.

Sve u svemu, drugarski i dobronamerno apelujem na sve kolege hi-fiste da sledeci put prilikom dobrog raspolozenja i slusanja omiljene muzike na sopstvenom sistemu, otpanje malo jače. Mozda budu prijatno iznenadjeni. :) 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Aleks70 said:

Ovom prilikom bih zeleo da dam dobronamerni savet i Nikoli i Solaji i da ukazem na to gde su imali problema sa zvukom.

Mislim da je bezpredmetno prozivati sobu, Acine zvucnike itd... sustna problema ne lezi u tome vec u izvoru zvuka, jer ste po tom pitanju ostali zarobljeni u prethodnom veku. Kako mozete ocekivati definiciju bas tonova sa takvim izvorima zvuka. Koje god kutije da ste stavili bila bi ista stvar.

Po meni je veoma degutantno izaci na sajam sa nekim vremesnim Akai CD-69 Playerom upgrejdovan sa "igrackicama" Burson.

Tacno je to da smo se svi mi svojevremeno pre 20 - 25 godina igrali sa tim modelima Akai CD (69, 79 itd...) pleyera zbog tada popularnog 2 x PCM63P-J, i izvlacili iz njega nemoguce ali to je davno proslo vreme.

Druga stvar DAC sa TDA1541. Pa ljudi ovo je 21 vek i to kraj druge dekade,.....To je davno prevazidjeno, digitalaija od tada pa do danas toliko napredovala da je svakom jasno da tu TDA1541 nema sta da trazi , a pogotovu sto su danas materijali u 24 i 32 Bitnom formatu od 96 do 768 KHz, i DSD 128/256/512 , takodje i ECC81 (ECC801S) cevima u izlazu je greska iz vise razloga,ali o tome mozemo na nekom drugom mestu.

Trece LapTop i  Gustard U12. Da ste bar pozajmili  Melco ili Coctail strimer sa SSD-om.

Tako, da molim vas bez ljutnje,moj stav je da ste tu pogresili i da to trebate urgentno manjati za buduce prezentacije, bez obzira na sentimentalne i ne znam kakve razloge.

Svima je valjda jasno da stara Volkswagen Buba nema sta da trazi sa danasnjim Golfom, Passatom i pored toga sto je mnogima prirasla za srce .

Nismo mi imali nikakvih problema sa zvukom.Bilo je i brzine i detalja i preciznosti i odlicnog basa i svega dobrog je bilo. Na sedecim pozicijama je bilo sve u redu, a sto "poznavaoci" sa vrata, ili na osnovu jedne numere koja ide u tom trenutku procene da nesto nije  u redu, ne znam koliko je to nas problem.  Kazete sve je prevazidjeno, pitam se samo,kako se to ipak dopalo ljudima? Velikoj vecini se dopalo, ali naravno, ne mozemo zadovoljiti 100% publike. To je nemoguce. Neki put, to sto je novo ne mora da znaci da je bolje i zvucno, jeste tehnicki ali ne i zvucno.

Link to comment
Share on other sites

Zeleo bih da se zahvalim svima koji su posetili nasu sobu. Svake godine smo sve bolji i bolji pa se nadam da cemo sledece biti jos bolji. Ove godine smo se pojavili sa potpuno novom postavkom i novim proizvodima, i opet se to ljudima dopalo. Prihvatamo i uvazavamo sve sugestije.

Zeleo bih da se licno zahvalim nasim kolegama i saborcima: Aleksandru Radisavljevicu, osnivacu i konstruktoru najboljih ribbona na svetu iz RAAL (www.raalribbon.com), Bozi iz hifi tribe na divnoj polici (https://sr-rs.facebook.com/hifi.tribe/) i Zoranu Mihajlovicu koji je doneo gramofonsku rucku Tangentu (https://sr-rs.facebook.com/supreme.analog/). 

Hvala i organizatorima, tj. Ljubi i njegovoj ekipi, koja je to sve lepo organizovala. Licno sam zadovoljan i posetom, koja je po mojoj proceni, bila nesto veca nego prosle godine. U pojedinim trenucima posetioci nisu mogli da udju u nasu sobu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Aleks70 said:

Po meni je veoma degutantno izaci na sajam sa nekim vremesnim Akai CD-69 Playerom upgrejdovan sa "igrackicama" Burson.

Tacno je to da smo se svi mi svojevremeno pre 20 - 25 godina igrali sa tim modelima Akai CD (69, 79 itd...) pleyera zbog tada popularnog 2 x PCM63P-J, i izvlacili iz njega nemoguce ali to je davno proslo vreme.

Druga stvar DAC sa TDA1541. Pa ljudi ovo je 21 vek i to kraj druge dekade,.....To je davno prevazidjeno, digitalaija od tada pa do danas toliko napredovala da je svakom jasno da tu TDA1541 nema sta da trazi , a pogotovu sto su danas materijali u 24 i 32 Bitnom formatu od 96 do 768 KHz, i DSD 128/256/512 , takodje i ECC81 (ECC801S) cevima u izlazu je greska iz vise razloga,ali o tome mozemo na nekom drugom mestu.

Degutantno? Ima mnogo ljudi kji nece da se odreknu svojih obimnih kolekcija originalnih CD izdanja. To su zbirke i od po nekolko hijada primeraka, a cesto u tim bibliotekama postoje i voma retka izdanja. Originalna izdanja, gde je svaki komad placen dvocifreno u cvrstoj valuti... I u pravu su.

Mnogi savremeni proizvodjaci digitalne opreme koriste upravo te "prevazidjene" tipove integralnih kola, Philis, BurrBrown i Analog Devices. Te stvarno dobro izradjene delove. Danass ako bi posebno kupovali precizne otprnike onog kvaliteta koji je unutar tih R2R chipova, skupo bi ih platili. Red velicine je nekoliko stotina. To su dacovi koji mogu raditi i na vecim SR. Posto su skoro svi projektovani za rad u oversampling rezimima rada. Pa tako "prevazidjeni" TDA1540 recimo sa svojih 12MBit-a protoka lako ide i do 384KHz naravno bez oversamplinga. (A sa 48KHz originalnog SRa i povecanim sempling rejtom na racunaru 8X radi u oversamplng modu na 384KHz) I konvertuje cetvrtasti ditialni signal od 20KHz skoro savrseno pravilno. Sto nije slucaj sa savremenim dacovima, koji nisu skupe i kompleksne R2R ili neke druge topologije.

32bita jeste neka standardna predvidjena duzina reci. ALI to ne znaci da su svi bitovi "popunjeni". Ima smisla insistirati na tome samo u slucaju kada se slusa materijal koji je snimljen i objavljen u tom formatu pune duzine reci.

Isto vazi i za originalno izdate snimke sto se tice Sampling Rate-a. Veoma malo snimaka postoji u tim vecim SR. Kao i izvorno 32bitnih snimaka.

Prvilna upotreba konkretno ECC81 cevi ne moze da bude greska. Naprotiv vrlo je korisna, narocito u slucaju kada se koristi sa D/A chipm koji ima Current output. Sve tekomponente imaju tipicno mali offset napon pa se zbog toga koriste i manje vrednosti Riv otpra koji prevode struju u napon. Tako mali naponi se moraju pojacati - a ECC81 sa faktorom pojacanja od 70 je upravo pravi kandidat za to. I to na jednostavan, single ended nacin, bez komplementranih delova, bez mase neparnih harmonika, bez feedbacka i bez izoblicenja.

Na taj nacin poznate firme koje danas proizvode tu vrstu opreme to i rade. Zanden, Tobian, Aries Cerat (nema razloga da ne spomenem i domaceg proizvozvodjaca Audial) i drugi... Ali to su veoma skupi konverteri. Takodje ta vrsta ditialnog rivajvl-a je pokrenula i mnogo novih modela diskretnih R2R konvertera i Diskretnih DSD konvertera. Da ne navodim sve modele i firme evo jedan MSB Select... Mislim da se moze nabaviti i za 85000usd mada mu je cena oko 95000 usd?

Ako se nesto i moze naci kao zamerka CD playerima to je zvuk digitalnih oversampling filtera u digitalnom delu i operacionih pojacavaca sa morem povretnih sprega u analognom delu. Sve drugo je vrlo dobro, a da su to dobro izradjene sprave direktno svedoci i to sto vecima jos uvek radi. A videcemo koliko ce dugo ce raditi savremeni digitalni uredjaji koji BTW skoro i da nemaju komplikovanih mehanickih delova...

Moram jednostavno da navedem i zvezdu prevazidjenih diditalnih izvora Philips, model LHH2000 :) konverter chip TDA1540 po kanalu transport CDM0... Kao i model LHH1000, TDA1541A transport CDM1

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, nesone said:

Da li je to veliki problem, ako sam pitao?

Pozdrav.

Od Slobe sam kupio vise stvari,

zaboravio sam na Iso Tek.

Nisam ja imao primedbu na pitanje, nego na pogrešan odgovor, i ne znam kako si tačno zaključio da se odnosila na tebe, a da nisam ni kvotovao tvoj post?!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Majda said:

Degutantno? Ima mnogo ljudi kji nece da se odreknu svojih obimnih kolekcija originalnih CD izdanja. To su zbirke i od po nekolko hijada primeraka, a cesto u tim bibliotekama postoje i voma retka izdanja. Originalna izdanja, gde je svaki komad placen dvocifreno u cvrstoj valuti... I u pravu su.

Mnogi savremeni proizvodjaci digitalne opreme koriste upravo te "prevazidjene" tipove integralnih kola, Philis, BurrBrown i Analog Devices. Te stvarno dobro izradjene delove. Danass ako bi posebno kupovali precizne otprnike onog kvaliteta koji je unutar tih R2R chipova, skupo bi ih platili. Red velicine je nekoliko stotina. To su dacovi koji mogu raditi i na vecim SR. Posto su skoro svi projektovani za rad u oversampling rezimima rada. Pa tako "prevazidjeni" TDA1540 recimo sa svojih 12MBit-a protoka lako ide i do 384KHz naravno bez oversamplinga. (A sa 48KHz originalnog SRa i povecanim sempling rejtom na racunaru 8X radi u oversamplng modu na 384KHz) I konvertuje cetvrtasti ditialni signal od 20KHz skoro savrseno pravilno. Sto nije slucaj sa savremenim dacovima, koji nisu skupe i kompleksne R2R ili neke druge topologije.

32bita jeste neka standardna predvidjena duzina reci. ALI to ne znaci da su svi bitovi "popunjeni". Ima smisla insistirati na tome samo u slucaju kada se slusa materijal koji je snimljen i objavljen u tom formatu pune duzine reci.

Isto vazi i za originalno izdate snimke sto se tice Sampling Rate-a. Veoma malo snimaka postoji u tim vecim SR. Kao i izvorno 32bitnih snimaka.

Prvilna upotreba konkretno ECC81 cevi ne moze da bude greska. Naprotiv vrlo je korisna, narocito u slucaju kada se koristi sa D/A chipm koji ima Current output. Sve tekomponente imaju tipicno mali offset napon pa se zbog toga koriste i manje vrednosti Riv otpra koji prevode struju u napon. Tako mali naponi se moraju pojacati - a ECC81 sa faktorom pojacanja od 70 je upravo pravi kandidat za to. I to na jednostavan, single ended nacin, bez komplementranih delova, bez mase neparnih harmonika, bez feedbacka i bez izoblicenja.

Na taj nacin poznate firme koje danas proizvode tu vrstu opreme to i rade. Zanden, Tobian, Aries Cerat (nema razloga da ne spomenem i domaceg proizvozvodjaca Audial) i drugi... Ali to su veoma skupi konverteri. Takodje ta vrsta ditialnog rivajvl-a je pokrenula i mnogo novih modela diskretnih R2R konvertera i Diskretnih DSD konvertera. Da ne navodim sve modele i firme evo jedan MSB Select... Mislim da se moze nabaviti i za 85000usd mada mu je cena oko 95000 usd?

Ako se nesto i moze naci kao zamerka CD playerima to je zvuk digitalnih oversampling filtera u digitalnom delu i operacionih pojacavaca sa morem povretnih sprega u analognom delu. Sve drugo je vrlo dobro, a da su to dobro izradjene sprave direktno svedoci i to sto vecima jos uvek radi. A videcemo koliko ce dugo ce raditi savremeni digitalni uredjaji koji BTW skoro i da nemaju komplikovanih mehanickih delova...

Moram jednostavno da navedem i zvezdu prevazidjenih diditalnih izvora Philips, model LHH2000 :) konverter chip TDA1540 po kanalu transport CDM0... Kao i model LHH1000, TDA1541A transport CDM1

Veliko hvala na iscrpnom objasnjenju, ali nemojte mi zameriti ako mozete da mi objasnite kako je moguce da su u poslednjih 30 godina kompanije poput Texas instruments, Sabre, AKM,  itd... ulozile milione dolara na razvoj novih D/A cipova i novih Clockova. Cemu sve to ako je Philips TDA 154x superioran, ko je tu pametan, a ko .......

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Solajaaudio said:

Nismo mi imali nikakvih problema sa zvukom.Bilo je i brzine i detalja i preciznosti i odlicnog basa i svega dobrog je bilo. Na sedecim pozicijama je bilo sve u redu, a sto "poznavaoci" sa vrata, ili na osnovu jedne numere koja ide u tom trenutku procene da nesto nije  u redu, ne znam koliko je to nas problem.  Kazete sve je prevazidjeno, pitam se samo,kako se to ipak dopalo ljudima? Velikoj vecini se dopalo, ali naravno, ne mozemo zadovoljiti 100% publike. To je nemoguce. Neki put, to sto je novo ne mora da znaci da je bolje i zvucno, jeste tehnicki ali ne i zvucno.

Ma dajte ljudi - budimo realni, prvog dana je zvuk bio sasvim OK , ali daleko od idealnog, drugog dana je zvuk bio blagi uzas, vi najbolje znate sta ste drugog dana radili sa zvukom, ja vam to dobronamerno govorim, da se ne uljujkujete sa epitetima najbolji, bez greske itd.... 

Ali, koliko vidim, ocigledno je i indikativno , da ne prihvatate dobronamerne kritike i da vas to iritira. Kritika - mora da deluje pozitivno i da vam da elana da u sledecoj etapi uradite jos bolje i mocnije. Uostalom, ako su vasa oprema i kablovi bili idealni, kao sto tvrdite,  onda vi direktno upirete prstom u Acu Ribbon-a i njegove kutije .

I na kraju , ono sto je generalno falilo vasem zvuku i da je bio bezgresan, je prefinjenost , elegancija  i toplina, koju su prezentirali mnogo jeftiniji sistemi poput standa Impus, momaka iz Novog Sada, momaka iz Makedonije..... Zvuk je bio sirov i vise je licio na razglas, obzirom na jacinu koju su vam mnogi zamerili. Ja se secam na koncertima Rock grupa koje nisu bas bile najsigurnije u svoju svirku, da su se odvrtali do daske, da bi prikrili mane, e to mi se cinilo i na vasem standu.

Ljutili se, ne ljutli to je moje iskreno zapazanje i u potpunosti je dobronamerno , a vase je pravo da ga ne usvojite.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...