Jump to content


Hi-Files Show 2019, Holiday Inn, 23. i 24. novembar


Ljuba

Recommended Posts

Pozdrav svima,
Vreme je da zvanično i na forumu najavimo Hi-Files Show 2019, koji će se održati, kao i uvek,  u hotelu Holiday Inn.

Datumi su 23. i 24. novembar, a vrata otvaramo od 12 do 19 časova. Cena ulaznice biće ista, 300 dinara.

Spisak izlagača i brendova pogledajte na www.hi-files.show

U ovoj temi ćemo najaviti još mnogot oga zanimljivog, stay tuned.

Tu smo za sva pitanja
Ljuba

Link to comment
Share on other sites

  • Ljuba pinned this topic

Čitao sam po malo iskustva sa ranijih sajmova i pošto vidim da ima jako dobrih i iskusnih komentara, molio bih neke savete kako se ponašati na sajmu i kako ga najbolje iskoristiti. Ranijih godina sam odlazio ali čisto informativno, sada bih hteo malo više da se udubim.

Znam da je sve individualno i da smo svi različiti ali ipak

Da li postoji neki dobar plan:

U smislu da li slušati prvo skuplje ili jeftinije uredjaje?

 koliko pesama po sistemu da bi se stekao neki utisak?

 da li i koliko se treba odmarati izmedju slušanja dva sistema? 

da li se treba vraćati i nekoliko puta?

 koji sistem čuti na početku dok si odmoran koji kasnije i tako malo u tom smislu ako može neko nešto da kaže.

Hvala 

Link to comment
Share on other sites

Plan je da prvo odeš kod Šolaje u sobu i tu čuješ kako zapravo treba da zvuči pravi ozbiljan hi-fi sistem, a onda odeš po ostalim sobama i proćaskaš malo sa ljudima, siđeš dole u lobi, popiješ kaficu i tako...

Šalim se malo, ovo je moj plan, ne moraš nužno da se pridržavaš njega. Elem i kod Mlađe bude uvek nešto dobro i zanimljivo, tamo uvek imam spreman Shazam na telefonu da bih pokupio neke novitete, albume koje treba nabaviti...

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, Dekson said:

Čitao sam po malo iskustva sa ranijih sajmova i pošto vidim da ima jako dobrih i iskusnih komentara, molio bih neke savete kako se ponašati na sajmu i kako ga najbolje iskoristiti. Ranijih godina sam odlazio ali čisto informativno, sada bih hteo malo više da se udubim.

Znam da je sve individualno i da smo svi različiti ali ipak

Da li postoji neki dobar plan:

U smislu da li slušati prvo skuplje ili jeftinije uredjaje?

 koliko pesama po sistemu da bi se stekao neki utisak?

 da li i koliko se treba odmarati izmedju slušanja dva sistema? 

da li se treba vraćati i nekoliko puta?

 koji sistem čuti na početku dok si odmoran koji kasnije i tako malo u tom smislu ako može neko nešto da kaže.

Hvala 

Predlažem situacioni pristup. Pravi pauzu ako osećaš da ti treba, zadrži se u sobi kratko ili pola sata - kako tebi u tom momentu odgovara. Za početak, čim stigneš dobro je da u prvom preletu posetiš sve sobe po 5 minuta i da krene da ti se kristališe šta ti se sviđa a šta ne i onda sužavaš izbor dok ne ostane recimo 3-4 sobe gde onda do kraja provodiš vreme. Ovako bar ja radim. 

Sa dve napomene - kod Dynaudia je uvek najveća gužva a kod Šolaje najmanje kiseonika i efekat globalnog zagrevanja tako da ove dve sobe imaju prioritet čim dođem. 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da se i Mladja malo edukovao muzicki i saznao kakvi vrhunski svetski muzicari sviraju na Gibonijevim albumima.Pitao je publiku da li ima nekih zelja,a onda bio neprijatan kad je jedna devojka pitala da li moze da se cuje Giboni rekavsi da to nije  "prikladna muzika".Izem ti sistem kome treba "prikladna muzika". Mozda s druge strane Manu Katche i Tony Levin ne umeju bas najbolje da slazu audiofile... ko hotel kalifornija,sumLJam da im nesto smeta.

Evo malo lake dnevne stampe za edukaciju... https://www.tportal.hr/showtime/clanak/legendarni-americki-bas-gitarist-o-gibonniju-bio-sam-impresioniran-njime-foto-20180308

Link to comment
Share on other sites

Prikladna muzika, pih, svake godine isti repertoar, doduše izgleda da se većini distributera (fala Bogu) izlizao onaj Dalijev test disk pa su pre tri godine prešli na neke druge pesme, ali obrni/okreni uvek dođemo na slično, napucani hi-fi snimci kojima će se teško naći mana i na buvljačkoj mini liniji, kod Plejera u subotu ulazim u prvu sobu, na Focalima Drifting Blues od Bjorn Berga, dobro bre, to je bilo i prošle godine, jel može neka druga pesma? Kapiram da se tim snimcima prikazuje sistem u punom potencijalu ali većina posetilaca bi htela da čuje i neke druge snimke gde bi možda došle do izražaja i mane sistema. Očekujem bogatiji repertoar pesama u Holliday Inn-u za vikend.

Link to comment
Share on other sites

U odbranu naših prezentera i selektora muzičkih numera mogu da kažem da su 3 inkarnacije ispred budimpeštanskih. Da ste to imali prilike da čujete ne bi verovali.

Ok, treba da dominira handpicked muzika distributera, nije iznenađenje, ali zaista bi bilo lepo da se čuje i drugo tj ono što je ljudima poznato, što slušaju privatno jer im treba referentni sistem da uporede (onaj kod kuće) ili iz radoznalosti žele da čuju na veoma skupim sistemima. 

Tim tragom, želim da kažem jedno veliko HVALA Ranku i ekipi iz 4Audia. Prošle godine sam iz zamolio za dve pesme, rekli su može čim završi to što su oni puštali da bi onda posle dve pesme rekli - nek ide CD do kraja videvši moju ozarenu facu pretpostavljam. Bio onaj sistem sa SF. 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Sloba said:

tragom, želim da kažem jedno veliko HVALA Ranku i ekipi iz 4Audia. Prošle godine sam iz zamolio za dve pesme, rekli su može čim završi to što su oni puštali da bi onda posle dve pesme rekli - nek ide CD do kraja videvši moju ozarenu facu pretpostavljam. Bio onaj sistem sa SF. 

To je po meni pravi pristup.

Link to comment
Share on other sites

meni se svidja sistem koji se praktikuje na nekim azijskim sajmovima,organizacija sajma nareze kompilacilu,baci na fles i podeli svim ucesnicima .....tako se iste numere mogu poslusati na svim prezentovanim sistemima.

 

nije obavezno da se to vrti non stop ali niko nije dosao da pada u sevdah na sajam,vec da proceni,uporedi zvuk.....ovako bi to bilo olaksano,a kompilacija bi trebalo da zadovolji sve ukuse....nemoguce, ali bar vecinu.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Dekson said:

Čitao sam po malo iskustva sa ranijih sajmova i pošto vidim da ima jako dobrih i iskusnih komentara, molio bih neke savete kako se ponašati na sajmu i kako ga najbolje iskoristiti.


Ovo ponasanje koje pominjes je, po meni, proteklih godina, bilo najveci problem. Iako razumem da ima posetilaca koji su samo dosli da izbleje, ima i onih koji bi iskoristili priliku da na jednom mestu cuju uredjaje koje planiraju da kupe, a druzenje sa clanovima Foruma obave u hodnicima ili u baru. 
Razgovori u toku slusanja su cesti. Glasni ulasci i izlasci iz soba, mlacenje kesama sa katalozima i prevrtanje istih - takodje. 

Predlog: slusanje muzike 15 ili 20 min., a potom pauza od 5 min. Za vreme pauze moze da se ulazi i izlazi iz sobe. 
Jednostavna lista na vratima u Excel-u A3 formata koja sadrzi datum, vreme slusanja i pravljenja pauza, uredjaje koji ce biti korisceni. 
Tako ce posetioci imati prilike da vide koji uredjaji ce se slusati, koji dan, i u koje vreme. Svako ce moci bolje da se organizuje. 
Jos bolje bi bilo da ovakva lista bude dostupna pre samog pocetka HF Show-a. 

Hvala.


 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...