Jump to content

sondek

Donator foruma
  • Posts

    12,431
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    52

About sondek

  • Birthday 07/31/1969

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Location
    : Novi Sad

Recent Profile Visitors

41,306 profile views

sondek's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

  • Conversation Starter
  • Dedicated
  • First Post
  • Collaborator
  • Posting Machine Rare

Recent Badges

  1. Ako lošijim tipom veze treba da ubiješ nešto kako bi zvuk bio slušljiv tu nešto nije uredu u sklapanju sistema. Ali ako se potrefilo da zadovoljava vlasnika... Ko me pita, najjeftinije je rešenje svakako, a u hifi je svakako svako rešenje privremeno i trenutno najbolje. Lako se desi da i sobna akustika stvori taj efekat pa jednostavno prija drugačije. Ja sam recimo promenom tepiha u sobi do io dosta agresivniji zvuk, iako precizniji nije prijao. Promenom lampi u preampu desila se neka magija da se vrati topliji zvuk uz dodatnu preciznost. Kolegi su se od svih lampi kone je probao te najmanje svidele.... Meni donele to sto treba. Neki amp mekšeg zvuka takođe može utopliti zvuk ali i ja odmah pomislim na izvor zvuka. Ako zvučnici nose taj karakter teško se to ispravlja i to je najbliže istini jer je interakcija zvučnika i prostora najbitnija. U jednoj rečenici, svaki sistem traži rada i uklapanja, nekad i samo pozicioniranje da odličan efekat, različit toe in naročito.
  2. Drugovi i drugarice omladinci , vidimo se sutra u fabrici. 🍻
  3. Lepo bi bilo pročitati i neko iskustvo onih što su bili prisutni. Bilo je valjda nečeg vrednog komentara i po zvuku
  4. Lep Vintage, dolazim da ga vidim uživo... Imam nešto za tebe.
  5. Neka ćaci ekipica se uvalila rekao bih...čim vidim da lažu kako izlaze zahtevima publike vidim da lažu-mažu nešto
  6. Neko je odlučio da iz odlične sale izbaci naš NS Jazz festival napolje, pa kako nam bog da https://rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/novosadski-dzez-festival-novo-iskustvo-dzeza-u-srcu-grada_1720542.html
  7. Upravo tako. Velik spisak onoga sto bi tamo voleo čuti. Na sajam se ide da se vidi kuda tehnika ide. To je da podsetim High End sajam pa se ekskluziviteti podrazumevaju. Makar ih nikad pre i posle toga i ne videli. Ko ne može da priušti, a to je 99% ljudi, može da dobije neku ideju da to napravi, improvizuje, sačeka u SH, i zadovolji nečim skromnijim. Mene roditelji odvaspitaše na "druga deca ni to nemaju", pokazalo se kao dobro- posle svakog sajma izađem sretniji onim što imam 😁
  8. Kiselo grožđe... Nisi ni stan prodao za hifi, a tu nam nešto gunđaš sa oba bubrega 😁
  9. https://www.highendsociety.de/news-reader-1010/latest-generation-of-electrostatic-speakers-from-mp-s-klangwelten.html Zanimljiva kombinacija Esl sa dipol wooferom. Nije im nažalost sjajan prostor u kome su ih prezentovali... Vredelo je za prvu promociju zvučnika uložiti u jednu zavesu da se pokrije staklo. Naš sistem razmišljanja izgleda... Kad u ovakvim uslovima rade...
  10. Pazite da se ne upecate na too good to be true cenu. Lopovi rade svoj posao
  11. Sjajno
  12. Martin Logan
  13. Imam jednog izveštača, poslao mi nešto zanimljivo. Za dogodine domaći zadatak da ne budemo lenji...
  14. Meni je to između fair i good... Al svakako ispod very good ne kupujem ništa, very good plus najčešće. Najveću toleranciju imam na USA izdanja, ona zvuče odlično i kad ne izgledaju ploče najbolje.
  15. Nije, istekao je samo oglas. Bila samo jedna nepristojna ponuda. Malo je očigledno ljudi ostalo koji zna šta su legende...dočekaće nekog ko ih zaslužuje.
×
×
  • Create New...