Jump to content


Krca44

Članovi
  • Posts

    3,735
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

About Krca44

  • Birthday 07/09/1973

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Location
    BG
  • Interests
    Muzika, Istorija, Stripovi, Knjizevnost, Anticki Autori, Lampaska Tehnika, Gramofoni & Vinyl, Kazetni Vrpcasi, Magnetofoni / Koloturni Vrpcasi

Recent Profile Visitors

5,001 profile views

Krca44's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

  • Conversation Starter
  • Dedicated
  • First Post
  • Collaborator
  • Posting Machine Rare

Recent Badges

  1. Tesko da ce ovo da se nadje u obicnoj radnji. Father je pokusao da pazari najlonske / plasticne ali prodavci na net-u su imali neki problem. Inace ako Lynn kaze zatezi max., onda ok ali Jonathan Carr ( Lyra ) je davao uputstvo da zavrnes do kraja pa vratis 1/4 kruga.
  2. Imam dugacke 18mm mesingane - dakle masa je ista kao kod klasicnih gvozdenih srafova iako su duzi. Glava srafa nije prevelika jer sam i ja svoju Shure-ku montirao sa srafovima naopako, kao na slici. Posto su to najduzi srafovi kad se montira zvucnica u headshell izgleda kao da ima rogove ( postoji razmak u duzini srafova izmedju gvozdenih i ovih mesinganih, nema srednja vrednost koja pasuje lepo ). Duzina koja ti treba minimalno jeste duzina kanala zvucnice + 1-2mm za headshell + 2mm na navrtku i to moze biti knap. Sad pogledah - i ja sam Shure 95 montirao sa tim dugim srafovima - samo Toma ima sigurno "srednje" duzine tj 12-14 (16?) mm cini mi se. Sto se tice radnje zaista ne znam ni ime a ne verujem da uopste trguju preko net-a. Ja mogu da ti posaljem ali ne znam da li bi postar uzeo obicno pismo sa par srafova a placanje postarine ... stvarno ne znam ima li to smisla. Vidi morate imati negde u gradu lokalnu radnju u kojoj majstori kupuju srafove za metal i drvo + razna creva, male gumene podloske i druge stvari za servise i opravke - ovi kod mene prodaju na komad ali komad nema cenu - to je gvozdje koje se meri na vagi i tako se dobije cifra za srafove / navrtke. Ako montiras srafove naopako vidi kakav je taj drugi set kod Tome, navrtke idu gore na shell pa nije bitno kakve su.
  3. Sad sam se setio videvsi sliku sa tog sajma. Pa lepo je to sviralo ali ja licno ne bih koristio cevi sa tim kutijama.... msm falilo je malo brzine u ritmu, utegnosti u niskim fr.... bar dok sam bio u prostoriji i slusao. Exposure sam slusao u nekim drugim sistemima i mislim da je to dobra preporuka, s obzirom na Dynaudio zvucnike.
  4. Mene bas nerviraju ti dugi srafovi za Shure. Na kraju to sam resio kupivsi komplet kod Tome iz Krusevca / Majstor na KP. Ovo pisem jer su prethodni srafovi bili kupovani u obicnoj "gvozdjara" tip radnji i masivniji su od onoga sto Toma prodaje. Kod njega ima dva seta, ako kupujes gledaj da uzmes obavezno set u kome postoje okrugle navrtke - obicne navrtke su sa spoljasnje strane viseugaone pa mogu udarati u telo zvucnice. Ne znam koliko sad kosta set tih srafova kod Tome ali isplati se - imas sve duzine, okrugle navrtke + plasticne mekane podloske.
  5. Kolika je razlika kad se ne koristi JLSound pcb ?
  6. Svidja mi se kako si to sve uradio sa mikrofonom i ostalom tehnikom. Radi sebe i snimaka koje cujem sa YT - pokusao sam snimak mog sistema sa mobilnim telefonom ( neka osrednja Motorola ) - mobilni uopste nije snimio kontrabas na jazz ploci na kojoj je on izrazeniji od proseka a sem toga uopsteno snimku je falilo finesa koje ima sistem ( snimanje uradjeno sa pozicije za slusanje ). Razocaravajuce koliko prosecan mob lose snima.
  7. Naci datasheet na net-u je vrlo lako : ukucas broj cevi i dodas tube datasheet i odmah ti izbaci par komada ( ne sve ) sa https://frank.pocnet.net/ A tamo odes ako hoces da nadjes i gledas moguce razlike izmedju ECC88 i E88CC ( postoje ako moras da uradis elevaciju napona grejanja npr. - dalje nisam zagledao detaljno ).
  8. Nixie - sve to sto pricas ja znam - razlog za mesanje tih cevi je bio tekst konstruktora phono preamp-a gde on u pratecoj dokumentaciji eksplicitno kaze otprilike sledece " ako hocete mozete zameniti 6N1P sa 6N23P i njenim zapadnim ekvivalentima ( ECC88 ) ". Obe triode rade u paraleli jednom stepenu / balonu - samo cini mi se da uopste nisu maximalno iskoriscene mogucnosti ovakve veze ( ne tvrdim sigurno ali tako mislim ). Kod mene nema otpora u katodi vec je tu LED dioda. Dakle ja sam probao tokom prvih sedam dana i cim su stigle 6N1P ubacio njih, cuo da je zvuk nesto bolji i ostavio. Treba covek samo da pogleda datasheet-ove za oba tipa cevi i odmah ce videti da to uopste nisu iste cevi. Moja pretpostavka za autorev komentar jeste da je to napisao jer se operativni parametri menjanju ali nemaju veci uticaj efektivno na zvuk ( izmereni su razliciti anodni naponi ali razlika zapravo nije bila velika, oko 10 Vdc na anodi, koliko se secam, to je bilo pre godinu dana, impedansu nisam mogao direktno meriti a ni efektivnu struju ). Napona / struje za grejanje sam imao jer sam u startu predvideo 6N1P. Slicna prica sa manje razlika je bila na delu drugog stepena - koriscena je dugo E180F pa sam ubacio rusku 6J9P-E koja je dala malo bolji zvuk u basu - neko ce reci da su ove dve cevi iste ali ja nisam ubedjen - smatram da su vrlo vrlo slicne ali ne iste. ______________________________________ Ja licno ne bih preporucio menjanje ovih cevi ( 6N1P i ECC88 ) - zato sam u startu napisao ono gore tj "svi drugi podaci ukazuju na zaista razlicite cevi". Da dodam 6N1P jeste best buy s obzirom na cenu i kvalitete u radu.
  9. Hvala Licno nisam specijalista za MC ali dok sam imao mogucnost da koristim - preferirao sam SUT ispred phono preamp-a, bez obzira da li je phono cevni, diskretni ili sa operacionim. Neki opet vise vole dobro napravljen tranzistorski MC pred-stepen - takozvani head-amp a neka phono pre su u startu dizajnirana samo za MC ( Paradise je odlican primer ali vrlo skup i tesko je doci do gerber-a za pcb a i delova ). Treba da probas svakako kako radi sa MC zvucnicom kod nekoga ako ikako mozes.
  10. Kad se pogleda preamp i uporedi sa datim opisom - nalazim da je opis verovatno namerno neprecizan jer svaki balon ima u sebi dve triode, sem zadnjeg reda cevi - pretpostavljam da su to EZ81 i 6S19 mada mi uopste ne izgledaju tako ali tesko reci sa slike iz tog ugla... pre bih rekao da izgleda kao izlazni stepen ( ECC82 iz njihovog opisa ) - sto rece Nixie ima mnogo trioda. Sta si tacnjo menjao od cevi u odnosu na sliku - mozes li dati opis redosleda odozdo na gore gledajuci sliku ? Zanima me iz radoznalosti, ako nije problem. P.S. 6N1P nije ECC88 mada u odredjenim operativnim uslovima te cevi mogu da se zamene, razlika je grejanje koje je kod 6N1P duplo vece ( svi drugi podaci ukazuju na zaista razlicite cevi ali - zavisno od operativnih uslova mozda mogu da se zamene - ja sam to uradio jer sam mogao i nisam cuo neku ekstra razliku - 6N1P originalno zamisljena je ipak radila bolje pa sam je vratio ).
  11. Ti crni kondovi su elektroliti i taj TDK / Epcos je dobar izbor. Ono sto smo komentarisali su oni plavi pravougaonik blokovi + ostali blokovi i jedan Mica kond i RIAA sekciji ( sredina preampa, gledajuci odozdo na gore posle prva tri reda cevi.
  12. MC stepen ulaz nije "lampashki" - u pitanju je hibridni stepen - oni ga frajeri nazivaju "kaskadni" sto bi znacilo da prvo gain daju 2x SK170 pa onda 6N1P al' nesto mislim da su se mozda malo zajebali u opisu jer se ovo standardno ne radi tako vec onako kako je Allen Wright pokazao tj stepen je "kaskodni" - dole su paralelni tranzistori a gore su cevi ( i to sve zajedno cini jedan stepen ). Postoji mala mogucnost da mozda gresim al' ne mislim tako. Takav stepen moze da radi sa MC glavama. To mu je namena, da se moze koristiti MC bez SUT-a. Za total pojacanje MC stepena i ostatak phono-a daju podatak 66-68 dB i to moze da se koristi za "standardne" MC glave od 0,5mV. Dodatno je ono sto treba da znate jeste da u ovakvom stepenu shum jeste znacajno manji nego u cisto cevnom - kod mene je Pointe Record imao takav stepen za MC ali je gain bio samo 56 dB sto je meni bilo nedovoljno za MC zvucnicu sa cca. 0,5mV izlaza. Takav hibridni stepen je na moje iznenadjenje spustao "noise floor" preampa toliko da se shum cevi koji je postojao sa MM stepenom vise uopste nije cuo ( kad se aktivira MC stepen ). Odnesi kod nekog pa probaj, samo znaj da cak i takav hibrid nije predvidjen da radi sa manje od 0,3 mV sa zvucnice - ispod tog praga mozda se ipak pojavi shum od cevi. P.S. "Low output" MC zvucnice medju sobom imaju gradaciju : 0,3-05 mV zatim 0,10-0,25mV i manje od 0,10 mV - npr 0,015 mV ( za ovo zadnje ti fakat treba SUT ).
  13. Eh sada cim se pomene horna to je za svadbe....
  14. Znamo ( ili bar ja znam da to uopste nisu isti pojmovi - Sensitivity i Efficiency ) - sto se tice Faital 12" to je napisano onako u malo u shali kao i ceo post jer je Faital italijanska firma - nisam detaljno i skoro proucavao njihov katalog 12"-15" drajvera. Medju pro drajverima - koliko sam video generalno u toj klasi 10"-12"-15" vrlo su retki lako pokretljivi - ono sto sam video, tad kad sam gledao - jeste da uopsteno ima vrlo malo tih velikih "midbass-eva" lake pokretljivosti, mora da se izadje i pro kategorije da bi se naslo ( nemoj molim te da me pitas koji, proslo je sigurno dve godine od kada sam gledao ).
  15. Za MC ti ne treba SUT - trebalo bi da imas vise nego dovoljno pojacanja za neki opseg 0,3-0,5mV, mozda i nize ali za to nisam vec siguran. Izgleda sasvim pristojno uradjeno ( ne znam koliko je kostalo ). Jedino sto ti realno fali jeste mogucnost da menjas vrednost otpora za MC....mada da bude jasno i neki famozni japanci stavljaju samo 100 Ohm-a na ulaz. --------- Ne znam sta se neki ovde bune - pogledajte npr. original EAR 834 i pogledajte kineske kopije istog - nijedno nije bolje radjeno od ovoga. Ako su kondovi MKP ( cak i MKT za kuplovanje ) to ce radi ok pod uslovom da su konstruktori bar malo znali sta rade - isto vazi i za ceo RIAA filter.
×
×
  • Create New...