Jump to content


Hi-Files Show 2019, Holiday Inn, 23. i 24. novembar


Ljuba

Recommended Posts

Ma napravi da lošije zvuči i dobro izgleda,a onda ponudi za dve godine mk2 sa promenom dela od 0,5evra za 20% vise.Tako ti taj bizMis funkcionise. :lol: Šalim se naravno,mada u svakoj sali pola istine.

Mora se priznati da su zvucnici i estetski vec napredovali,ali to sto delija kaze nije uopste bzvz. vole ljudi da u kucu pored toga sto unesu nesto dobro unesu i nesto lepo.Sad recimo zamislite umesto ovih bordo stranica neki besan furnir(Sava jeste dobar izbor majstora) , a umesto crnog dela crna koza poput SF.Ja nisam neki pacenik od dizajna,ali ne treba gledati stvari iz svog ugla.Taj koji ima toliko novaca za hifu verovatno ima i dizajniran zivotni prostor,a i šef'cu.Jedan nas diler hife mi kaze pretvorili smo se u autolakirere koliko smo zvucnika ofarbali po zeljama zahtevnih(ja bi rekao razmazenih) kupaca.Ja prevrnem očima,a on mi kaze bude svacega ali mi radimo.I velike strane firme ponude 100 finisa.

20191123_181225.jpg

Link to comment
Share on other sites

Osim što potencijalni kupac dobija nove drajvere (ribone i Fostexe imam neraspakovane, basovi su tek usvirani, ali se mogu i oni zameniti, čeka se najviše deset dana), mogu da napravim nove kutije, finiš po želji.

Ali, mislim da tražite dlaku u jajetu. Recimo, ne vidim da su Hatbeth kutije ekskluzivnog izgleda. Kao da su od špera, sa šrafovima koji se vide na frontalnoj strani. Ne mislim da su ružni, ali ne naslućujem ni neku ekskluzivu. Evo jedne moje fotke, mislim da stvar izgleda u najmanju ruku solidno.

 

DSC_0966.thumb.jpg.adfe24be712971671740de1310d2766e.jpg

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, beatgoeson said:

Osim što potencijalni kupac dobija nove drajvere (ribone i Fostexe imam neraspakovane, basovi su tek usvirani, ali se mogu i oni zameniti, čeka se najviše deset dana), mogu da napravim nove kutije, finiš po želji.

Ali, mislim da tražite dlaku u jajetu. Recimo, ne vidim da su Hatbeth kutije ekskluzivnog izgleda. Kao da su od špera, sa šrafovima koji se vide na frontalnoj strani. Ne mislim da su ružni, ali ne naslućujem ni neku ekskluzivu. Evo jedne moje fotke, mislim da stvar izgleda u najmanju ruku solidno.

 

DSC_0966.thumb.jpg.adfe24be712971671740de1310d2766e.jpg

Moj najdobronamerniji mogući savet bi glasio: drž' se ti tehnike, a dizajn i marketing prepusti nekome kome je to struka.:rolleyes: Iskreno, ja ovaj, a da ne pominjem onaj prošlogodišnji model, ne bih u kuću uneo ni da ga dobijem za džabe. Smatram da je u eri računara, interneta, CAD/CAM, CNC i 3D printera, potpuno deplasirano da bilo koji proizvod koji pretenduje na zahtevnije kupce, a pogotovo po ovakvoj ceni, izgleda kao da su ga deca pravila na OTO-u.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sondek said:

Ma napravi da lošije zvuči i dobro izgleda,a onda ponudi za dve godine mk2 sa promenom dela od 0,5evra za 20% vise.Tako ti taj bizMis funkcionise. :lol: Šalim se naravno,mada u svakoj sali pola istine.

Mora se priznati da su zvucnici i estetski vec napredovali,ali to sto delija kaze nije uopste bzvz. vole ljudi da u kucu pored toga sto unesu nesto dobro unesu i nesto lepo.Sad recimo zamislite umesto ovih bordo stranica neki besan furnir(Sava jeste dobar izbor majstora) , a umesto crnog dela crna koza poput SF.Ja nisam neki pacenik od dizajna,ali ne treba gledati stvari iz svog ugla.Taj koji ima toliko novaca za hifu verovatno ima i dizajniran zivotni prostor,a i šef'cu.Jedan nas diler hife mi kaze pretvorili smo se u autolakirere koliko smo zvucnika ofarbali po zeljama zahtevnih(ja bi rekao razmazenih) kupaca.Ja prevrnem očima,a on mi kaze bude svacega ali mi radimo.I velike strane firme ponude 100 finisa.

20191123_181225.jpg

A ovaj jedan stubic od stalka kanda malo kriv.....a ne to je zvucnicki kabal.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Ako cemo iskreno, na slici se ne vide detalji koji se vide uzivo.

Recimo, od nazad se vide nefinisirani delovi i slicno.

Jbg, ja sam picajzla ;)

Ako ćemo iskreno, nisi ti video skoro ništa.B) Recimo, da si pogledao oba primerka od nazad, video bi da je jedan potpuno ofarban a drugi nije. Zatim, majstoru je nestalo farbe, pa je gornja crna površina na levom zvučniku ostala mestičava i nedorađena. To će narednih dana, naravno, biti doterano, kao i još neki detalji. No, rekao sam u kojim su uslovima tekle pripreme.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, beatgoeson said:

Za ove dve - tri godine nisi mogao da smisliš ništa uvredljivije? Potpuno iste reči kao posle prvog sajma, mada nisam siguran da si to bio ti. Tek, mašta ti nije baš jača strana.

Mislim da je ipak veća šteta od toga što nisi odmakao sa dizajnom za sve ovo vreme, nego od mojih viceva s bradom.;)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Zexx said:

Mislim da je ipak veća šteta od toga što nisi odmakao sa dizajnom za sve ovo vreme, nego od mojih viceva s bradom.;)

Već sam objašnjavao da nema nikakvog "odmicanja sa dizajnom", jer je unutrašnja konstrukcija ono što diktira oblik i dimenzije kutije - pogledaj sliku gore. Ako su tebi najbitnije dizajnerske egzibicije na kutijama, gde je jedino važno da se udari drajver na kutiju tačne litraže, optočenu kožom i koječim, jasno je da nisi moj kupac. Jasno je i to da većina razmišlja kao ti, i to je o kej - slušaću ih ja, ako neće niko drugi. -_-

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, beatgoeson said:

Već sam objašnjavao da nema nikakvog "odmicanja sa dizajnom", jer je unutrašnja konstrukcija ono što diktira oblik i dimenzije kutije - pogledaj sliku gore. Ako su tebi najbitnije dizajnerske egzibicije na kutijama, gde je jedino važno da se udari drajver na kutiju tačne litraže, optočenu kožom i koječim, jasno je da nisi moj kupac. Jasno je i to da većina razmišlja kao ti, i to je o kej - slušaću ih ja, ako neće niko drugi. -_-

Ne mislim da zvučnici treba da izgledaju kao Franco Serblin ili neko slično žabarsko dizajnersko ludilo, jasno je da je ovakav izgled rezultat primenjenog rešenja i ograničenja koja proizlaze iz kompleksne unutrašnje konstrukcije. Pokušavam da ti kažem da je opšti zaključak da je koncept pogođen i zvuk dobar, pa je neshvatljiva tolika tvrdoglavost u fazonu "radi dobro, koga boli q kako izgleda" i odsustvo želje da se učini dodatni napor i proizvod zaokruži vrhunskom zanatskom završnom obradom.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Zexx said:

... i odsustvo želje da se učini dodatni napor i proizvod zaokruži vrhunskom zanatskom završnom obradom.

Kanda si propustio momenat iz jednog od mojih prethodnih postova, gde se potencijalnom kupcu nudi opcija izrade nove kutije, uz finiš po izboru? Ako želi Velikinca, nema nikakvog problema.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, beatgoeson said:

Kanda si propustio momenat iz jednog od mojih prethodnih postova, gde se potencijalnom kupcu nudi opcija izrade nove kutije, uz finiš po izboru? Ako želi Velikinca, nema nikakvog problema.

Nisam propustio, nego se slatko nasmejao, ne može se od kupaca tražiti doplata da bi od poluproizvoda dobili proizvod, nego od proizvoda dobili nešto jedinstveno i posebno, a svakako ne u toj klasi cene.

Link to comment
Share on other sites

Ti si se raspisao.

Trenutno je ova kutija namenjena prodaji i možda izlaganju na nekom sajmu. Ako se pojavi kupac, može da uzme ovu kutiju za stalno, ili za privremeno dok ne napravim novu (dva meseca). Može i da plati depozit i sačeka dva meseca.

Svakako neću praviti sebi lager.

Link to comment
Share on other sites

Kao podršku kolegi forumašu, mogu da kažem da bi ih moja jača polovina bez problema stavila u dnevni boravak, te kaže da je to najbolji zvuk koji je čula na HFS u poslednjih pet godina, izuzev MBL sistema.

Mada priznaje da lepši furnir na bokovima ne bi škodio, a to, kako je rečeno ranije u temi, nije problem.

Nažalost, ja ih nisam ni video ni čuo uživo...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...