Jump to content


Wolandov Sistem


Recommended Posts

dobro veče.

Stigao kući iz posete @J.D.

Povod je bio druženje u domaćinskoj atmnosferi a okvir posete je bio workshop na temu phono preampa.

Dvonožni učesnici su bili @Milosav Grozni, @skrstic, Domaćin @J.D., @moja malenkost i Ferenc Lazar (oficijelni fotograf workshopa).

Uz impresivan izbor izvanredne muzike birane od strane domaćina u dijapazonu od Ođile do Betovena preko Led Zeppelina, preko kraljevske trpeze i biranih zrna kafe, šljive i zalogaja mediteranskog tipa napravljen je pravi playoff na temu ploča slušanih sa različitim MC zvučnicama, pa preko raznih a adekvatnih MC step up trafoa do Nagra, Shishido i Dave Slaggle EMIA-style fono predpojačala.

Ej, bilo je megazabavno. Dabogda se ovako sreli i proveli što češće.

Možda ću/ćemo da menjamo što-šta po pitanju hardvera ali teško.

Ono što sam mislio da kažem je to, da je domaćin po meni zreo da se u buduće bavi isključivo sa proširenjem i ovako impresivne kolekcije ploča. I sa naplaćivanjem ulaznica u svet vrhunskog zvuka sa crne ploče.

Još jednom veliki pozdrav i velika zahvalnost za prijatno i poučno druženje.

IMG_20201008_11484.jpg

IMG_20201008_25824.jpg

IMG_20201008_50934.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovaj forum je (sada vec davno), iz mog ugla, licio na ovakve izvestaje sa druzenja (ne kazem da ih vise nema)... Verujem da i mnogi drugi javni i anonimusi misle... Zdravi Ste, Vi sa fotku, i iza fotku, i da je vise ovoga, a manje "sta da kupim", pise sve u detaljnom срчу... Po strani da li je Kuzma sa tanjirom bajadera (ili nije, od cega je ?), gramofon neki Žarard, VS uradci, cetke, maskare, pojacivaci, opnetine... 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, zflazar said:

dobro veče.

Stigao kući iz posete @J.D.

Povod je bio druženje u domaćinskoj atmnosferi a okvir posete je bio workshop na temu phono preampa.

Dvonožni učesnici su bili @Milosav Grozni, @skrstic, Domaćin @J.D., @moja malenkost i Ferenc Lazar (oficijelni fotograf workshopa).

Uz impresivan izbor izvanredne muzike birane od strane domaćina u dijapazonu od Ođile do Betovena preko Led Zeppelina, preko kraljevske trpeze i biranih zrna kafe, šljive i zalogaja mediteranskog tipa napravljen je pravi playoff na temu ploča slušanih sa različitim MC zvučnicama, pa preko raznih a adekvatnih MC step up trafoa do Nagra, Shishido i Dave Slaggle EMIA-style fono predpojačala.

Ej, bilo je megazabavno. Dabogda se ovako sreli i proveli što češće.

Možda ću/ćemo da menjamo što-šta po pitanju hardvera ali teško.

Ono što sam mislio da kažem je to, da je domaćin po meni zreo da se u buduće bavi isključivo sa proširenjem i ovako impresivne kolekcije ploča. I sa naplaćivanjem ulaznica u svet vrhunskog zvuka sa crne ploče.

Još jednom veliki pozdrav i velika zahvalnost za prijatno i poučno druženje.

Šta reći kad je neko planirano vreme za posetu duplirano a i onda mi se nije išlo.

Miro je sebi namestio moućnost uživanja u pločama sa 3 različita setapa. Dovoljno različiti a lepo zvučeći da ja tu ne bi ništa dirao. Maltretirao sam čoveka da istu ploču/stvar pusta kroz sva 3 i ostajem pri tome ne diraj ništa. Kako ti se ćefne tu kombinaciju slušaj. Da se ponovim ... odvratna je stvar (pesma) ali noga i glava cupkaju. Sve sam rekao o zvuku koji je izalio iz Tanoj šifonjera.:D

8 sati ranije, Dražo said:

Ovaj forum je (sada vec davno), iz mog ugla, licio na ovakve izvestaje sa druzenja (ne kazem da ih vise nema)... Verujem da i mnogi drugi javni i anonimusi misle... Zdravi Ste, Vi sa fotku, i iza fotku, i da je vise ovoga, a manje "sta da kupim", pise sve u detaljnom срчу... Po strani da li je Kuzma sa tanjirom bajadera (ili nije, od cega je ?), gramofon neki Žarard, VS uradci, cetke, maskare, pojacivaci, opnetine... 

Druže se ljudi (možda manje) ali pisanja, opisa, i sli. nema jer je, po meni, krenulo neko pisanje gde ljudi sve i svašta napišu kao odgovor i onda osobe koje su se drznule da napišu dignu ruke od pisanja. Za mene to je šteta jel sam uvek uživao u takvim stvrima.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, skrstic said:

Za mene to je šteta jel sam uvek uživao u takvim stvrima.

Isto tako. I slazem se za uzrok, imam utisak da je sve kao struna nategnuto, samo se ceka ulov, ili da dodje do pucanja strune. Kao da je odbraniti svoj stav ovde (ili oboriti tudji) sustinsko zivotno pitanje. Umesto da ovo bude mesto za druzenje (posredno, narocito u danasnje vreme), razbibrigu, ako moze i neka razmena iskustva, super, a zasto ne i razlicita misljenja... No, nebitno, bitno je da pravi ljudi na pravi nacin znaju da se druze, i budu ljudi, bez obzira na sve razlicitosti i okolnosti. Jos jednom, pozdravljam!

I bilo bi lepo (i mozda i meni licno korisno) znati kakav je ono beli tanjir na Kuzmi? ;)

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Dražo said:

Isto tako. I slazem se za uzrok, imam utisak da je sve kao struna nategnuto, samo se ceka ulov, ili da dodje do pucanja strune. Kao da je odbraniti svoj stav ovde (ili oboriti tudji) sustinsko zivotno pitanje. Umesto da ovo bude mesto za druzenje (posredno, narocito u danasnje vreme), razbibrigu, ako moze i neka razmena iskustva, super, a zasto ne i razlicita misljenja... No, nebitno, bitno je da pravi ljudi na pravi nacin znaju da se druze, i budu ljudi, bez obzira na sve razlicitosti i okolnosti. Jos jednom, pozdravljam!

I bilo bi lepo (i mozda i meni licno korisno) znati kakav je ono beli tanjir na Kuzmi? ;)

:thumbsup2B), to je to .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

svanuo je topao prolećni dan u Makondu.

potom je sve ovako nekako išlo:

  • NoName šljivovica iz okoline Požege
  • Naomi Clein, BBC Scottish Orchestra - Bruch, Voices in Wilderness - CD
  • Wilhelm Furtwangler - Beethoven 5 Symphony, 6 Symphonu (vinil, Audite RIAS Recordings - mono 1947 - 1950)
  • NoName šljivovica
  • Leonard Bernstein, Beethoven 5 Symphony, Vienna Philharnonic (vinil)
  • Anja Lechner, Francois Couturierv- Lontano (ECM vinil)
  • Enzo Pietropaoli - La Notte (Fone jazz vinil)
  • Pilav (Rižoto sa piletinom za neupućene)
  • Matalj Kremen
  • Chakana Malbec
  • Keith Jarrett Fort Yawuh (vilil, japansko izdanje)
  • Nils Peter Molvaer - Buoyancy (OKeh vinil)
  • Malbec, Kremen
  • Moždžer Danielsson Fresco - The Time (vinil - Outside music)
  • Melanie Di Biasio - No Deal (vinil)
  • Avishai Cohen Trio - Gently Disturbed (vinil)

Marantz UD7007, DDDDac, Cocktail Audio X50d (kao dig preamp), Garrard 401, Kuzma Stabi S (313 VTA Reff), Ortofon SPU Classic, Ortofon SPU Royal Nude, Silk Audio trans, MK Cotter stepup, Nagra VPS, Nagra PLL, SissySIT, Tannoy 385 MLTL, NoName posrebreni kablovi sa KLEI / Neutrik terminacijom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

na slušanju mi je jedan biser iz zrenjaninske kuhinje Ferenca Lazara - MC stepup transformator, motan srebnom žicom na Nickel Permalloy Core EI-48.. projektovan je za niskoomske MC zvučnice, a prenos mu je 1:16

20210801_140352.thumb.jpg.f149ed7c262c1b59f08eff6f2014cd88.jpg

uređaj je još uvek na dasci, za očekivati je da će mu se performanse podići kad se korektno skutija, ali i do tada radi fenomenalno.. sasvim ravnopravno može da se nosi sa MC Cotterom, Haufe i Tango stepupom, i manje poznatim Silk Audio transformatorom

savršeno tih, iako otvoren pa stoga i osetljiviji na uticaje iz okoline, miran u radu, prvenstveno muzikalan i realističan, pokriva celokupan čujni opseg i to čini lagano i brzo.. nije na svetloj ni na tamnoj, već na strani muzike koja pokreće nogu na cupkanje

na stepup je priključena nude SPU Royal zvučnica, koja je na Kuzma Stogi Ref 313 VTA ručici.. specifikacija SPU Royal odgovara specifikaciji stepupa

20210801_140326.thumb.jpg.eb2012d95d48ea88175cfc3abfeb6a55.jpg

stepup ne preferira nikakav poseban žanr, sasvim se lepo snalazi sa bilo kojom vrstom muzike.. poslednja ploča koju sam slušao, je poslednji koncert Klaudija Abada sa Berlinskom Filharmonijom, trostruki album u produkciji Berlinske Filharmonije (nešto više površinskog šuma, ali sasvim korektan otisak) - Mendelsonov San letnje noći i Berliozova Fantastična simfonija

20210801_140514.thumb.jpg.a5e4f82ff9340ab480a52f06f98ee385.jpg

dakle, sjajan stepup, koji će kad se razradi i skutija može biti samo bolji.. čestitam!

Link to comment
Share on other sites

iz majstorske radionice Ferenca Lazara, stigao je naručeni Shigaraki klon.. radi se o CD transportu sa RCA SPDIF izlazom - veoma jednostavna sprava sa nekoliko (sasvim dovoljno) potrebnih funkcija, daljinskim upravljačem, odličnog analognog zvuka

20210805_115830.thumb.jpg.238e9d42628f2f2a4a2e315c7a77f3f5.jpg

20210805_115839.thumb.jpg.fe331e153a28e24ccb02e4777f44e2c3.jpg

20210805_115818.thumb.jpg.a9c700f4554ff0c97daf99aa9a0d6689.jpg

20210805_115848.thumb.jpg.ae34db45a47112ded584773d86a2e8ba.jpg

Shiga klon je pedantno i precizno urađen, po mojoj želji kućište je od tikovog drveta, gornja ploča u kombinaciji akril i aluminijum, a donja masivna aluminijumska

transport je Ferenc, nekoliko dana podešavao, tjunirao, ja ga slušao duže od 12 sati, puštao mu različit muzički materijal i ono prvobitno oduševljenje novom spravom nije prestalo, naprotiv

ovo je poslednji od nekoliko transporta iz Ferencove ZR kuhinje, a verujem da će ih biti još dosta.. čestitka od srećnog vlasnika.

Link to comment
Share on other sites

On 5.8.2021. at 18:24, Aurelijano Buendija said:

iz majstorske radionice Ferenca Lazara, stigao je naručeni Shigaraki klon.. radi se o CD transportu sa RCA SPDIF izlazom - veoma jednostavna sprava sa nekoliko (sasvim dovoljno) potrebnih funkcija, daljinskim upravljačem, odličnog analognog zvuka

20210805_115830.thumb.jpg.238e9d42628f2f2a4a2e315c7a77f3f5.jpg

20210805_115839.thumb.jpg.fe331e153a28e24ccb02e4777f44e2c3.jpg

20210805_115818.thumb.jpg.a9c700f4554ff0c97daf99aa9a0d6689.jpg

20210805_115848.thumb.jpg.ae34db45a47112ded584773d86a2e8ba.jpg

Shiga klon je pedantno i precizno urađen, po mojoj želji kućište je od tikovog drveta, gornja ploča u kombinaciji akril i aluminijum, a donja masivna aluminijumska

transport je Ferenc, nekoliko dana podešavao, tjunirao, ja ga slušao duže od 12 sati, puštao mu različit muzički materijal i ono prvobitno oduševljenje novom spravom nije prestalo, naprotiv

ovo je poslednji od nekoliko transporta iz Ferencove ZR kuhinje, a verujem da će ih biti još dosta.. čestitka od srećnog vlasnika.

Da li je nabavljiv rezervni laser/socivo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...