Ovo, osim u zvuku, koji njih ne zanima, može da ima i pozitivnu posledicu na rezaču da manje luduje pri rezanju mastera, pa možda nalazi opravdanje u nekom budžetskom nonsensu uštede??? Inače ne znam zašto bi vinil dedicated label snimila lošiji vinil danas nego pre 40 godina.
Naravno producenti danas nemaju istu opremu niti uši, niti senzibilitet niti droge kao ekipa iz vremena kada je prvi master nastajao, pa se pojam "Rekonstruisana informacija iz analognog zapisa" može slobodno interpretirati kao umetnička sloboda da se dobije više.
Kao što je "naše pravo da znamo sve" zapravo "brain wash" nacije. Itd....