Jump to content


Hifi na strogoj dijeti


Aibo

Recommended Posts

Malo mi cudno deluje to kacenja po jednog kanala na dva stereo pojacala - posto bridge nije moguc, ako se ne varam.
Verujem da se cuje razlika u odnosu na jedno stereo pojacalo - zbog napajanja i/ili nekog vida "preslusavanja" izmedju kanala, ali da li je mozda razmisljano o "pravim" mono varijantama ICEpower modula? Ovako mi deluje pomalo neoptimalno.
 


IcePower 1200AS1 je ustvari samo one-channel driven AS2 kom se skidaju nekorišćene komponente na izlazu i cena za pedesetak evra. Tj. AS2 kada je one channel driven automatski baca 1200W na 4 oma (umesto 700W) i sve ostale brojke identične AS1.

U praksi se razlika čuje lako u kontroli basa i da možeš da otpanjiš glasnoću više a da nemaš osećaj da si preterao. Nije benifit izolovan samo na bas i glasnoću ali se tu najlakše uoči.

Moja inicijalna ideja je bila dva "prava" mono modula, ali posle tog saznanja da je isti modul sa automatskom raspodelom snage u pitanju sam pomislio da je malo skuplja stereo ready varijanta korisna za nedaj bože situaciju gde jedan odapne, pa drugi može samostalno da radi dok se prvi sređuje. Mislim da ta fleksibilnost vredi malo veće cene.





Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Malo sam se zabavljao snimanjem rada sistema na zahtev nekih patrona. Korišćen je Tascam DR-100MKIII rekorder sa parom Oktava MK-012-01 mikrofona. Oni su zgodni za igranje jer imaju izmenjive kapsule. Na kraju su korišćene one sa omnidirekcionim pikap paternom jer prenose tonalitet i osećaj prostornosti realnije od kardoidnih i shootgun koje sam takođe probao u raznim postavkama. Jeste da ne može da se sluša sistem kroz video, ali ne može ni kroz slike pa opet kačimo, gledamo, igramo se... 🙂 A kad je već napravljen rekoh da ga podelim i ovde. 

 

 

Tenutan popis sistema je inače ovakav:

Mreža: Gustard N18 pro swich, iFi iPower Elite napajanje na ruteru

Strimer: Allo DigiOne Signature (Shanti napajanje, GentooPlayer OS kao Roon bridge)

DAC: Lampucera DIY lampaš

Predpojačalo: Acoustic Invader Fulcrum

Pojačala: Acoustic Invader x 2

Zvučnici: Spirit Wind DIY

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Aibo said:

Malo sam se zabavljao snimanjem rada sistema na zahtev nekih patrona. Korišćen je Tascam DR-100MKIII rekorder sa parom Oktava MK-012-01 mikrofona. Oni su zgodni za igranje jer imaju izmenjive kapsule. Na kraju su korišćene one sa omnidirekcionim pikap paternom jer prenose tonalitet i osećaj prostornosti realnije od kardoidnih i shootgun koje sam takođe probao u raznim postavkama. Jeste da ne može da se sluša sistem kroz video, ali ne može ni kroz slike pa opet kačimo, gledamo, igramo se... 🙂 A kad je već napravljen rekoh da ga podelim i ovde. 

 

 

Tenutan popis sistema je inače ovakav:

Mreža: Gustard N18 pro swich, iFi iPower Elite napajanje na ruteru

Strimer: Allo DigiOne Signature (Shanti napajanje, GentooPlayer OS kao Roon bridge)

DAC: Lampucera DIY lampaš

Predpojačalo: Acoustic Invader Fulcrum

Pojačala: Acoustic Invader x 2

Zvučnici: Spirit Wind DIY

није лоше снимљено :)

мени не полази за руком да ухватим све што има на овом твом снимку мобилним телефоном

Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se kako si to sve uradio sa mikrofonom i ostalom tehnikom.

 

Radi sebe i snimaka koje cujem sa YT - pokusao sam snimak mog sistema sa mobilnim telefonom ( neka osrednja Motorola ) - mobilni uopste nije snimio kontrabas na jazz ploci na kojoj je on izrazeniji od proseka a sem toga uopsteno snimku je falilo finesa koje ima sistem ( snimanje uradjeno sa pozicije za slusanje ). 

Razocaravajuce koliko prosecan mob lose snima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ovih dana u sistemu nešto novo, lepo, a pritom i zvuči odlično. Laiv Harmony DAC.

53689426014_3225785f6e_z.jpg

53689521170_9f4435c7db_z.jpg

Zanimljiv novi brand je u pitanju ali ekipa iza njega ima prilično duge i kvalitetne biografije. Pored DAC-a stižu do kraja godine Streamer, preamp i GaN pojačala. Ako sve bude ovako kvalitetno napravljeno i agresivno zacenjeno u odnosu na taj kvalitet, čuće se itekako za njih narednih godina. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, cena 2.700 AUD (1.600+€), uz besplatan shipping. Verovatno ne gine carina + pdv, a možda i špediter, pa cena ide na oko 2K€, što uopšte nije malo za jedan DAC danas.

Da li u potpunosti opravdava cenovnu kategoriju kvalitetom zvuka?

Dizajn mi je korektan, ništa specijalno, iako bih ja to skockao da bude svedenije. Konektivnost je dobra, sve je tu što treba…možda bih ja dodao i AES/EBU, ali dobro.

Link to comment
Share on other sites

 

Znači ni Leben ne bi u kuću uneo. 😃

 

35 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Koliko vidim, cena 2.700 AUD (1.600+€), uz besplatan shipping. Verovatno ne gine carina + pdv, a možda i špediter, pa cena ide na oko 2K€, što uopšte nije malo za jedan DAC danas.

Da li u potpunosti opravdava cenovnu kategoriju kvalitetom zvuka?

Dizajn mi je korektan, ništa specijalno, iako bih ja to skockao da bude svedenije. Konektivnost je dobra, sve je tu što treba…možda bih ja dodao i AES/EBU, ali dobro.

 

USD je u pitanju ipak tako da nije jeftin. Performanse su izvanredne i na nivou koji ne može da se dobije ni sa jednim pristupačnijim uređajem koji sam ja lično imao prilike da probam. Prvi od tih koji sam uzeo da testiram "poslovno" a da kažem da je rame uz rame sa mojim DIY lampašem i Lampi Balticom 3, samo malo drugačiji i to na način da ga ja trenutno blago preferiram.

Srajan na 6moons (pretekao me sa opisom par dana 😤) ga je poredio sa još nekim premium DAC-ovima ako nekog zanima druga perspektiva. Jedan je bio Denafrips Terminator+ a drugog se ne sećam po imenu, i postavio ih u isti nivo. To se slaže sa mojim utiskom i kako stoji protiv ovih lampaških uređaja te iste klase. Kupio ga posle opisa da mu zameni Terminatora, jer kaže iako nije nužno bolji, drugačiji je i složio mu se bolje sa sistemom trenutno.  

Po toj logici stvari on zapravo ne zaostaje za ovim duplo skupljim mašinama, što znači da opravdava svoju cenu bez muke. Sad da li su te cene ikada bile opravdane ili smo svi kolektivno prsli, to je već neka druga tema. 🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, giZ_Mo said:

Са тим злаћастим деловима је прави кичерај.....

Ni dorstoper iz Lidla mu ne treba, druga mana mu je što je 2650 Aus-dolara skuplji od onog što bi prosečan audiofil smatrao kao gornju granicu ulaganja u DAC.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...