Jump to content


Hifi na strogoj dijeti


Aibo

Recommended Posts

Moj drugi hifi sistem nakon par godina apstinencije. ÄŒekao sam bolje prilike, vreme, mesto... a onda puko i povoljno nahvatao:
 
Harman Kardon HK 6500
Acoustic Energy Aegis Evo 3
 PC, Creative Audigy 4 i FLAC bibilioteka su tu od ranije.

 

Evo i par slika:

15828635446_f22a13f78a_n.jpg 15853826032_0d49c5e3fc_n.jpg 15853824322_22a3e490de_n.jpg

Dva kauÄa gledaju jedan u drugi pa sam morao ovako. :) PojaÄalo se krije ispod stola:

15668678517_cdf3609572_n.jpg

 

Bilo je ili tako il' nikako. Da kažem i neku reÄ o zvuku. U odnosu na prethodni dugogodiÅ¡nji tandem Nad C320BEE i B&W DM602 S3, ovo je agilniji i otvoreniji zvuk sa viÅ¡e vazduha, primetno manje obojen i utopljen. Prostornost zvuka je ok ali definicija i razdvajanje bi već mogli biti malo bolji, pretpostavljam da je za to zaslužan Creative kao izvor pa mi je na spisku za zamenu kada budem u mogućnosti. Ono Å¡to mi sada malo smeta je nedefinisan bas i na tome ću odmah da poradim postavkom na spajkove, Å¡to oÄekujem da će dosta da pomogne jer kutije sada ne stoje baÅ¡ najstabilnije na etisonu. Osnova i karakter zvuka mi se sviÄ‘aju i to mi je za sada najbitnije jer već vidim da je ova kombinacija bolja od prve koju sam imao, iako me je koÅ¡tala 2,5x manje. To je već napredak...  :listen

Link to comment
Share on other sites

Znam i sam, ali nema dovoljno mesta boÄno ni na jadnoj strani a da se ne zatvore neka vrata itd. Dakle, jedan kauÄ mora da leti! Samo prvo moram to da objasnim devojci ("ali gde će druÅ¡tvo da nam sedi?"), pa gazdi ("gde ću ga ja sad?")... Moram prvo da nakupim energije i pripremim ratni plan.  :)

Link to comment
Share on other sites

Ako želiÅ¡ da se iole pristojno upustiÅ¡ u neku hi-fi sferu morao bi skloniti taj kauÄ izmeÄ‘u zvuÄnika, pod hitno. Podići pojaÄalo sa poda, pomaći taj sto negde drugde. Pre bilo kakvih drugih intervencija.

 

Onda tek raditi na položaju zvuÄnika u datim okolnostima.

 

ÄŒudi me podatak za NAD. To pojaÄalo je u stanju reprodukovati gomile i gomile vazduha, na apsolutno zadovoljavajuć naÄin. 

Link to comment
Share on other sites

ÄŒudi me podatak za NAD. To pojaÄalo je u stanju reprodukovati gomile i gomile vazduha, na apsolutno zadovoljavajuć naÄin. 

 

Kombinaciju NAD+B&W sam sluÅ¡ao blizu 10 god. a izvori su se menjali viÅ¡e puta. Zvukom sam bio priliÄno zadovoljan, ali je uvek bio malo masniji, srednji malo povuÄeniji, sa svim mogućim izvorima... Nije to drastiÄno ali svakako nije brzo i prozraÄno.

 

I joÅ¡ jedno iskustvo vezano za NAD, sluÅ¡ao sam NADC352 i Monitor Audio Silver 2, odliÄna kombinacija, a onda smo samo ubacili NADC326BEE i ono nije moglo da iskontroliÅ¡e zvuÄnike, bas se zamutio, uplivao u celu sliku, zamutio je... To je baÅ¡ skoraÅ¡nje iskustvo. Da mogu da vratim vreme, dao bih tim Bowerima neÅ¡to da jaÄe zategne uzde...

Link to comment
Share on other sites

Malo pretumbavanja i ovo je najbolje Å¡to mogu za sada.

15270378953_e853a56445_n.jpg 15864198376_9abba064b4_n.jpg

 

Zvuk je odmah dobio na definiciji i fokusu, instrumenti se daleko bolje pozicioniraju u prostoru. Sa razmakom i zakretanjem zvuÄnika joÅ¡ eksperimentiÅ¡em, i Äakam spajkove. PojaÄalo je i dalje na podu, ono će morati da se strpi malo... Ukupan rezultat mi zvuÄi bolje nego Å¡to bih na papiru oÄekivao od ovakve skalamerije.  :listen

Link to comment
Share on other sites

Ajd malo da se jadam, samo me vi razumete.  :)

SluÅ¡am muziku nagnut napred, naslonjen na svoja kolena, da bih se otklonio od zida iza sebe. Tako imam finu 3D scenu, bogate glasove, bas utegnut i agilan ko mlada atletiÄarka... Zavalim li se u kauÄ i približim zidu koji je odmah iza njega, pozornici nestane dubina, glasovi se prehlade a bas izgubi definiciju i zabrunda, ma 2 klase slabiji zvuk iz cuga. Da mi je joÅ¡ samo joÅ¡ pola metra sobe iza kauÄa... ali nema se gde.  :(  

 

P.S. Hvala svima na predlozima oko smeÅ¡taja pojaÄala i sl. Sve uzimam u obzir i isprobavaću kad se ukaže vremena i prilika. Mada iskreno ne verujem da će to imati nekog Äujnog uticaja na sistem ove klase. Voleo bih da Äujem i neki koliko toliko krÅ¡teni DAC umesto zvuÄne ali i to će morati da saÄeka.

Link to comment
Share on other sites

P.S. Hvala svima na predlozima oko smeÅ¡taja pojaÄala i sl. Sve uzimam u obzir i isprobavaću kad se ukaže vremena i prilika. Mada iskreno ne verujem da će to imati nekog Äujnog uticaja na sistem ove klase. Voleo bih da Äujem i neki koliko toliko krÅ¡teni DAC umesto zvuÄne ali i to će morati da saÄeka.

 

O, imaće, i to samo tako. Korak po korak, Å¡to viÅ¡e odmakneÅ¡, sliÄne izmene biće Äujnije i Äujnije.

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡am muziku nagnut napred, naslonjen na svoja kolena, da bih se otklonio od zida iza sebe. Tako imam finu 3D scenu, bogate glasove, bas utegnut i agilan ko mlada atletiÄarka... Zavalim li se u kauÄ i približim zidu koji je odmah iza njega, pozornici nestane dubina, glasovi se prehlade a bas izgubi definiciju i zabrunda, ma 2 klase slabiji zvuk iz cuga. Da mi je joÅ¡ samo joÅ¡ pola metra sobe iza kauÄa... ali nema se gde.  :(  

 

Taj zid je previÅ¡e blizu i kvari ti zvuk u svakom sluÄaju. Bez obzira Å¡to sve bolje zvuÄi kada si nagnut napred, to je isto zvuk modifikovan uticajem tih zadnjih refleksija. Probaj da staviÅ¡ iza sebe neki efikasan apsorber. Neki debeli sunÄ‘er, ili jastuk, radi probe.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moram da podelim sa vama Äime sam stabilizovao zvuÄnike na podu - pomoću ovih vrhunskih "spajkova"  :lol:

post-16169-0-34240200-1418748443_thumb.jpost-16169-0-21811400-1418748379_thumb.j

Cena Å¡rafa, matice i podloÅ¡ke x8 je ukupno 120 din. 

 

InaÄe, AE Evo 3 su jako osetljivi na postavku u prostoru, meni su sada oko 70 i kusur cm od zadnjih zidova a sve ispod 60 cm jako degradira definiciju. Vrlo blago su zakrenuti ka unutra jer mi tako najviÅ¡e prija ali tu toleriÅ¡u fino pa se može lepo tražiti odnos jaÄine centra i Å¡irine scene.

 

post-16169-0-43536600-1418749178_thumb.j

 

PojaÄalo sam podizao na sto (koji je inaÄe onako solidan, od iverice i mermernih ploÄica) i baÅ¡ nikakvu razliku nisam Äuo pa je opet otiÅ¡lo na pod jer tu manje smeta. Sada evo već nedelju dana mirujem, sluÅ¡am muziku i prelistavam temu Å ta se sluÅ¡a za ideje (najvažniji kriterijum je lep omot naravno :D).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...