Jump to content


Hifi na strogoj dijeti


Aibo

Recommended Posts

Nikako ne menjati Å¡iljke dok su ureÄ‘aji ukljuÄeni. I, svi Å¡iljci moraju biti postavljeni i dobro uÄvršćeni pre ukljuÄivanja PC.  :ph34r:

Ovo mi dade ideju. Dali cu osetiti poboljsanje u radu PC-a ako mu napravim postolje i stavim ga na siljke? Ako sa audio opremom to cini cuda mora da mi ubrza procesor bar za 200MHz ako nista drugo :order

Link to comment
Share on other sites

Ne može da ga ubrza, ali može da smanji vibracije, Äime poluprovodnik poÄene da radi stabilnije i sa manje džulovih gubitaka, Å¡to na kraju poboljÅ¡a overclock potencijal - garantovano.  :banana

 

OK, ne moramo odmah na sarkazam iako je tak kul biti sarkastiÄan. Ne bi menjanje Å¡rafova bila ni prva ni poslednja uzaludna stvar koju sam radio, prosto jer sam tako u mogućnosti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ajd malo da se jadam, samo me vi razumete.  :)

SluÅ¡am muziku nagnut napred, naslonjen na svoja kolena, da bih se otklonio od zida iza sebe. Tako imam finu 3D scenu, bogate glasove, bas utegnut i agilan ko mlada atletiÄarka... Zavalim li se u kauÄ i približim zidu koji je odmah iza njega, pozornici nestane dubina, glasovi se prehlade a bas izgubi definiciju i zabrunda, ma 2 klase slabiji zvuk iz cuga. Da mi je joÅ¡ samo joÅ¡ pola metra sobe iza kauÄa... ali nema se gde.  :(  

 

P.S. Hvala svima na predlozima oko smeÅ¡taja pojaÄala i sl. Sve uzimam u obzir i isprobavaću kad se ukaže vremena i prilika. Mada iskreno ne verujem da će to imati nekog Äujnog uticaja na sistem ove klase. Voleo bih da Äujem i neki koliko toliko krÅ¡teni DAC umesto zvuÄne ali i to će morati da saÄeka.

 

 

Isti problem me je snašao prelaskom u drugu kuću. U obe sobe, prostora iza ima pa najmanje još toliko koliko ka napred, a razlika je samo u visini sobe. U drugoj kući je nestandardno visok plafon.

 

Nema Å¡ta nisam pokuÅ¡avao i niÅ¡ta, samo sam možda malo sve ublažio podizanjem zvuÄnika na 10x10 grede, ali daleko od toga da je problem reÅ¡en. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Novi Älan lanca, sitna ali bitna karika. Prva originalna verzija.

 

post-16169-0-45048200-1423950062_thumb.j

 

Zahvaljujem marko329 na lepim reÄima za spravicu. To me je nagnalo da opet isÄitam testove i prelomim. FantastiÄna spravica nema Å¡ta, prvi taktovi pri prelaski sa Audigy 4 su bili :eek:

Link to comment
Share on other sites

A da promenis mesta i namenu stocicima? Ovaj manji da stavis da nosi pojacalo i monitor( pa pojacalo nece biti a podu) a veci na sred sobe?

Komp se ipak koristi i u klasiÄne svrhe i tada se tu pridruži kancelarijska fotelja. Ovaj manji stoÄić je premali i baÅ¡ neugodan za bilo kakav rad.

Mada se uskoro svejedno selim pa je ovo samo trenutna postavka. A nameraÄio sam se, tražim stan sa lepom, velikom sobom, da zvuÄnici mogu da se razmaÅ¡u. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pre par dana sam odradio biwire, sada na bas ide 2.5mm a na visoki 1.5mm. Kablovi su neki obiÄni iz Kelca jer sam dekintiran za bolje. Zvuk se nekako proÄistio, ne bih rekao da ima viÅ¡e detalja ali definitivno mi je lakÅ¡e da sluÅ¡am duže vreme. Pogotovo srednji tonovi, kao da je iz njih izvuÄena neki viÅ¡ak energije koji je bio pridružen tonovima i umeo da opterećuje i na duže staze umara. Znam da zvuÄi Äudno ali ne umem bolje da opiÅ¡em. Zanimljivo je da sam identiÄnu biwire postavku probao dok je bio Audigy 4 i tada je promena bila negativna u vidu Å¡upljine u srednjim i odvojenih visokih pa sam se vratio na jednu žicu. Sada rekoh zbog DAC-a da isprobam da li je ista stvar, kad eto sada je druga priÄa i promena na bolje.

 

InaÄe, stavio sam torban vijke. :) Jedina razlika ako je nisam utripovao je za nijansu manje basa. U mom sluÄaju je to dobra stvar tako da ostaju dok se finansijski ne oporavim za spajkove.

 

Sve u svemu, malo po malo i zvuk je premaÅ¡io sve Å¡to sam oÄekivao kada sam pre 4-5 meseci krenuo u prvu nabavku. Strpljenje sa polovnjacima se stvarno isplatilo. Mnogo dobrog zvuka za relativno malo para.  :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...