Jump to content


Hi-Files Show 2023


Ljuba

Recommended Posts

Od svih onih sistema koje smo videli, plebs kao što smo mi može da priušti možda jedan, eventualno dva sistema.

Sve ostalo van domašaja ali kao na svakom sajmu cilj je predstaviti najjači sistem koji imaju.

Publiku ne komentarišem ponovo, samo ću reći "nedostatak osnovnog kućnog vaspitanja i kulture ponašanja na ovakvim manifestacijama".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mnogo volim Forum, čitanje ovogodišnjih utisaka mi je veće uživanje nego da sam bio lično na sajmu . Kao putopis.

Ljuba je džentlmen pa neće da vas podseti o razlogu neprisustva hostesa.

Ja bi ukinuo i uključivanje uređaja pošto oni ionako nemaju blage veze sa zvukom koji prave u kućnim uslovima.

Lepo prošetaš, pofotkaš, ne smeta ti Hotel California, Diana Crall i stenjanje muškog grla (grlo ovde nije deo tela...) uz bluz gitaru.

Popričaš sa drugarima, popiješ piće u prizemlju, i razlaz.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje i da ih stavimo u muzej i da se divimo istim, mozda savremene umetnosti, dizajn vecine je jako diskutabilan 😁 

Treba da se cuje, valja se. Nece to zvucati kako dolikuje, ali moze da se cuje stogodj i zakljuci malo o uredjajima :) Meni je eto sajam potvrdio samo da je diy majka jana u ovom nasem sportu, i da se mnogo mzb prodaje ljudima sa dubokim dzepom i manjkom sluha. 

Da ne hulim, imalo se probrati stogodj sto je i dobro zvucalo tu, te bi sigurno jos bolje zvucalo u kuci uz poznatu atmosferu i kontrolisane uslove, medju kojima su kao glavni faktor manjak organoleptickih svojstava, kao i odsustvo nevaspitanja, pojedinih posetilaca. 

TLDR, quad esl zvezda dana, marten-d'agostino odlican potencijal (veliki pozdrav za prezentaciju, svetski), dynaudio (a i mcintosh soba) krvarenje iz usiju 😁 Srelo se par dragih ljudi, to je nekako i najbitnije od svega :)

Link to comment
Share on other sites

Odlično sto ste bili, ajd premotajte temu 5-6 ili nedaj boze 10g unazad pa pogledajte kakvi su ppstovi na njima. Evo kakvi smo bili samo pre 5 godina u tome 

Nije problem sto je hobi mrtav, već i forumaši tj. hobisti. Dedaci...uzivo ste zivlji, narocito dok ide muzika.

Ah da, uređaji su lepi i predpostavljam da se tako i čuju. 😁

Link to comment
Share on other sites

Ovo nažalost više nije sajam za nas audiofile, već za bumbare bez ušiju. Njima treba da je sistem skup, lep i da im neko (najčešće prodavac) kaže kako to strašno svira. Oni ga uglavnom i ne slušaju, on im služi za pokazivanje, a svojim prijateljima će reći kako svira na osnovu onoga što im je prodavac rekao. I domaći proizvodjači su nam okrenuli ledja tražeći hiljade i hiljade evra za svoje uredjaje. Jedan poznati domaći proizvodjač je više od godinu dana za nešto preko hiljadu evra prodavao svoje novo pojačalo i nije uspeo, a sada nema ništa ispod četiri-pet hiljada evra. Verovatno je lakše naći jednu budalu za pet hiljada, nego pet za iste pare. Ok. Njihovo pravo. Pa šta nam onda preostaje? Kontejner zvani Kupujem-prodajem. Toliko.

Link to comment
Share on other sites

Sondek, prodaju/prave se uredjaji koji iz godine u godinu sve manje i manje mogu da opravdaju svoju cenu. Lepo niksi kaze, kao da konstruktori istih ne slusaju svoje krracije. Dok vecina posetilaca moze uzeti sapun u ruke s vremena na vreme, nauciti nepisana pravila ponasanja u javnosti i tako..

Evo pogledaj 2019 temu, i tad sam bio odusevljen jeftinijim sistemom solaja/raal, u odnosu na primer mcntosh koji je i tada zvucao jako lose. Sasvim je normalno da spadne entuzijazam u nesto, kada te to nesto guzi, siluje, i govori ti kako je super. 

Da se razumemo, podrzavam sajam (ovo gundjanje nema veze sa samim sajmom) :) Jako je lepo imati takvu manifestaciju za posetiti u svojoj zemlji 👋

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TechA said:

Ovo nažalost više nije sajam za nas audiofile, već za bumbare bez ušiju. Njima treba da je sistem skup, lep i da im neko (najčešće prodavac) kaže kako to strašno svira. Oni ga uglavnom i ne slušaju, on im služi za pokazivanje, a svojim prijateljima će reći kako svira na osnovu onoga što im je prodavac rekao. I domaći proizvodjači su nam okrenuli ledja tražeći hiljade i hiljade evra za svoje uredjaje. Jedan poznati domaći proizvodjač je više od godinu dana za nešto preko hiljadu evra prodavao svoje novo pojačalo i nije uspeo, a sada nema ništa ispod četiri-pet hiljada evra. Verovatno je lakše naći jednu budalu za pet hiljada, nego pet za iste pare. Ok. Njihovo pravo. Pa šta nam onda preostaje? Kontejner zvani Kupujem-prodajem. Toliko.

Inflacija + zivis u pogresnoj "drzavi" :(

Link to comment
Share on other sites

Ni na sajmu automobila se ne izlazu najjeftiniji automobili. Pogledajte sta se izlaze na drugim sajmovima. Svaki od tih distributera ima i jeftinije modele naravno, ali ovo je prilika da se vidi i cuje nesto nesvakidasnje. Jbt ja sam se odusevio da konačno čujem Soulinnes gramofon, poslusam muziku tamo sa Igorom kog srećem na berzama, vidim uzivo Mcintosh legendarni 275 snagas,velike Quad... One Minguse.. Prosli put Nagra gramofon od 175.000eura. Jbt poštujte malo sto se neko iscimao da nam to priusti da vidimo u Srbiji i. .. Nisam kupac, al odes i na sajam automobila da vidis nesto nesvakidasnje a ne Dačiu Sandero. 

Meni lično samo diže moral, dođem kuci pun dobre energije i naravno srećan da imam kući "bolji zvuk za manje para" 😁, a ko moze nek plaća i treba da uziva za svoje pare. Da me strefi neko milionče neko i ja bi. ODMA' Nagru  bez razmišljanja. Umeđuvremenu uzivaj u onom sto imaš... I to sto mi imamo je preko svake mere i realnih mogućnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Sve to sigurno mnogo drugačije zvuči u domaćem okruženju. Sobe hotelske, velike bez dampinga, ili previše male super dampirane zavesama i posetiocima,  nema tu šanse da zvuči kako treba veći deo te opreme. Mene godinama već najviše razočarava Dynaudio, ne znam kako i zašto je to skroz mrtvo zvučeće. A ne svira baš tako loše, znam. 

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Level3 said:

Sajam super kao i uvek.

Pitanje za distributere, zar je tesko postaviti nekoliko difuzora, apsorbera ili bilo kakve druge zvucne izolacije. Jedino se Savo potrudio.

Koja je poenta difuzora kada si okružen sa 20 - ak ljudi i kada ti njih 5-6 zaklanja zvučnike. HiFi na takvim mestima nema šanse da dostigne ni blizu svoj maksimalni potencijal, pa zar mislite da se na svim masovnim okupljanjima PA postavlja iznad mase za džabe i da se koriste ekvilajzeri jer je oprema toliko loša ili mislite da sva ta silna masa debelo utiče na akoustiku prostora.

HiFi po svojoj prirodi nije namenjen za takve prilike, prihvatite to, ako namestiš sistem da dobro svira kada si sam u prostoriji, biće totalno drugačiji sa 5, 10, 15 ljudi u istoj. Poenta je da se druži, da se vidi malo oprema koja ne može da se ima, da se pojede neki kvalitetan BBQ u Diskontu broj 3 sa ljudima koji dele vašu "dijagnozu", da se upoznaju novi "pacijenti"... Pa ni na sajmu automobila vam ne daju da vozite izložbene modele niti vam na sajmu poljoprivrede daju probno oranje njive sa novim John Deere traktorom...

Sve u svemu lep događaj generalno, odlično je što se odvija u ovoj našoj zemlji i što se neko potrudio da to organizuje a svaka čast i izlagačima na hrabrosti, iako su znali da će biti izloženi ovakvom rešetanju...

1 sat ranije, sondek said:

Nisam kupac, al odes i na sajam automobila da vidis nesto nesvakidasnje a ne Dačiu Sandero.

Baš tako!

Link to comment
Share on other sites

Dobar deo izlagaca nije imao zvucno tretiran prostor. Bar negde, gde moze da "zapne" a da se pripomogne nekim panelom. Neki od nas su dosli na pocetku, i imali su prilike da sede sami u sobama, nije uvek krcato.

Preglasna muzika koja cepa usi, sa potpuno jasnom situacijom da je graja i setkanje tamo-amo, ali ipak...

Lik sa Canonom je debelo iritirao u BM sobi. Isto je bilo i prosle godine. Motao se, fotkao uticnicu, letvu...   Recite mu da nadje drugo vreme, aman...

Acoustic Invader nikako da nadje prave zvucnike koji ce propratiti mogucnosti njegove elektronike. 

Sve jedno - svaka cast! AI je upotpunio sta mu je falilo za Lancera i Fulcruma.

Teoharov. Neusiljen, prijatan. U komunikaciji, a takvi su mu i uredjaji. Mrtav 'ladan je izneo tri kutijice od "5000€ + pdv" i stao na crtu mrgama od zilion eura. I dok su drugi drzali govorancije kako se kablovi nisu usvirali, ili kako je prostor neadekvatan i pustali nadrkani muzicki materijal spreman za sajmove, kod Teoharova su se slusali "Idoli" i svakodnevna muzika. 

Konacno (za mene), iznenadjenje i zvuk br.1 - BIOS. Sedoh da se odmorim, i propustim nastalu guzvu na vratima. Daj da sednem, gde da slusam ova sokoćala? I ostadoh tu, zakovan. 

I niko da pomene coveka, a znam da nisam jedini sa ovakvim utiskom...

Jbg, nije brend, i ne kosta koliko bubreg. Jos je i domace...

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Inflacija + zivis u pogresnoj "drzavi" :(

Uz sve inflacije i sva silna štampanja para imam utisak da problem visokih cena nije tu. Prvo su u svetu, a kasnije i kod nas, svi proizvodjači odustali od audiofila i okrenuli se bogatim klijentima od kojih preko 90% nema nijednu ploču, traku ili disk u kolekciji. Od tada su proizvodjači posvetili posebnu pažnju kabinetima, prednjim pločama, završnim obradama, uz sve skromnije transformatore, kondenzatore, tranzistore, itd. Od tada cene uredjaja bezobrazno rastu i nemaju nikakvo realno pokriće. Da li uredjaj košta 10000e, 20000e, 30000e ili više potpuno je svejedno, jer onaj koji ga kupuje nema problema sa plaćanjem. A što je najvažnije, proizvodjači više ne prodaju zvuk nego izgled.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, vdzele said:

Bolje je kad ima difuzora izmedju zvučnika. Bolje se čuje nego bez njih.

U tvojoj dnevnoj sobi verujem da da, u drugim dnevnim sobama i na sajmu... Jedino u šta sam siguran u hifi je to da je sve relativno i da ne treba sve posmatrati samo iz svog ugla. Dodatno, u tim dnevnim sobama nemaš 6 ljudi na vazdušnoj liniji između sebe i zvučnika, ali šta ćeš, takvi su uslovi i jednostavno se treba pomiriti sa tim ili ići na slušaone gde će sediti 2-3 čoveka istovremeno ali bi onda bio problem što ne mogu svi da stignu da čuju...

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, TechA said:

Uz sve inflacije i sva silna štampanja para imam utisak da problem visokih cena nije tu. Prvo su u svetu, a kasnije i kod nas, svi proizvodjači odustali od audiofila i okrenuli se bogatim klijentima od kojih preko 90% nema nijednu ploču, traku ili disk u kolekciji. Od tada su proizvodjači posvetili posebnu pažnju kabinetima, prednjim pločama, završnim obradama, uz sve skromnije transformatore, kondenzatore, tranzistore, itd. Od tada cene uredjaja bezobrazno rastu i nemaju nikakvo realno pokriće. Da li uredjaj košta 10000e, 20000e, 30000e ili više potpuno je svejedno, jer onaj koji ga kupuje nema problema sa plaćanjem. A što je najvažnije, proizvodjači više ne prodaju zvuk nego izgled.

Ako govoriš o AI, on i dalje ima u ponudi taj preamp od 1000+ e (bili su izloženi sa desne strane), ovo za šta si se uhvatio su nove perjanice (preamp i DAC su tu već neko vreme a snagašu je premijera) a i dalje ima u ponudi i stare snagaše po sličnoj ceni od ranije (takođe su bili izloženi sa desne strane), dakle, nije sve tako crno za one koji žele da pogledaju malo i na stranu pre nego što raspale po nekom...

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, somilenko said:

Ako govoriš o AI, on i dalje ima u ponudi taj preamp od 1000+ e (bili su izloženi sa desne strane), ovo za šta si se uhvatio su nove perjanice (preamp i DAC su tu već neko vreme a snagašu je premijera) a i dalje ima u ponudi i stare snagaše po sličnoj ceni od ranije (takođe su bili izloženi sa desne strane), dakle, nije sve tako crno za one koji žele da pogledaju malo i na stranu pre nego što raspale po nekom...

Nisam mislio na AI.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...