Jump to content


JBL Ti2K


Dr Roadstar

Recommended Posts

13 sati ranije, Dr Roadstar said:

Imam priliku da nabavim par, verovatno sa prilagođenim stalcima....

Ima li neko iskustva sa ovim zvučnicima? Od JBL nisam posedovao skoro ništa, nekako sam izbegavao i uvek išao ka engleskim i francuskim zvučnicima...

Hvala unapred. Slika je radi ilistracije o kojim zvučnicima se radi.

jblti2k.jpg

pegla..:D drugar mi je imao to,nakon nekih malo skupljih,manjih Sonus Faber-a...ima i on u sebi JBL smek (sto ja kazem u sebi to je dobro poznat JBL "sound"),posle je on to menjao za Ti10K....simpatican zvuk,bez neke prevelike pompe,ako mozes poslusaj u svom sistemu,pa vidi da li ti to odgovara...msm da je cela ta serija nekako,nepravedno,skinuta sa vizira mnogih JBL fanatika iz razloga predrasuda,da to nema plavi front,i bele bas drajvere...

dobro je to sviralo sa cevasem sa KT88/KT90 od nekih cca 50-60W...namerno necu brend spominjati...:cool:

sretno

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Margioni said:

Sećam se da su u HiFi Choice bili Editor's Choice, uparivani tada, koliko se sećam sa nekim preskupim Chord Electronics uređajima.

Na mojoj listi su pod must have! 😍

Hvala, pročitao sam par tekstova na netu ali dosta šturo opisani. Obzirom na retail cenu i brand, nema puno podataka.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, paja959 said:

o odgovara...msm da je cela ta serija nekako,nepravedno,skinuta sa vizira mnogih JBL fanatika iz razloga predrasuda,da to nema plavi

Ne mogu kod mene, nije ni prevelik problem poslušati u drugoj prostoriji ili sistemu. Mene zanima samo da nisu totalni promašaj ili da imaju neki "weak spot" za koji treba da znam. Dobar deo tekstova o njima na stranim forumima je o nabavci visokotonaca za njih...Moguće je da treba biti pažljiv pri odabiru amp-a ili su ljudi želeli mind blowing zvuk koji trese kuću jer su kupili JBL .....Meni treba za fino slušanje u sobi 25m2 uz raznu amplifikaciju....Imam A, AB klasu,integralce, D klasu....nesto će se uklopiti....

Link to comment
Share on other sites

Stigli su kod mene TI2K, slušao sam malo na Audiolab 8200DQ + Rotel RB1582MKII, a danas Peachtree Decco65 kao preamp uz isti Rotel...Nemam neku bolju amplifikaciju sada ali sam veoma prijatno iznenađen ovim zvučnicima. Bio sam skeptičan.

Dalje ću probati sa pozicioniranjem ali su i sada jako konkretni . Moram oko prostora malo da se potrudim, da im dam malo više spejsa...20230830_191555.thumb.jpg.eeec95d682653792b9ac2247f10b5033.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nesone said:

Moj Milose, zeke se ovi clanovi.:thumbsup2

Lako je njima...

Neka podele i nama šta su uzeli. A da nisu plave i velike tablete, trouglaste....

13 sati ranije, Willi Studer said:

JBL treba/mora da bude trosistemac.

Nema, za sada ovo. Stalke sam dao da se srede malo, mrežice....

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, DejanM said:

JBL Ti serija je bila dobra serija zvucnika.

Slicno kao i L - odlicno ocenjeni, svi ih zele (tacnije - zeleli su ih nekada), a na kraju se kod retko koga "prime".

Muku muce ljude da ih nateraju da prosviraju "kako treba" i vrlo cesto na kraju odustanu.

JBL 250Ti sam cuo samo jednom da stvarno svira. L90 nikada. Ti5000 isto nikada. A naslusah se legendi :)

Link to comment
Share on other sites

Čovek koji je bio kod mene da čuje i vidi neki preamp ih je kratko slušao i bio je stvaro zadovoljan zvukom. On npr ima sobu od 16m2, to je što je, svoj kutak za muziku svako može prema svojim mogućnostima da sredi i uredi. To znači da mora da nađe šta mu odgovara. Za manje prostorije, na dobrim stalcima ovi JBL mogu biti veoma zahvalni. Drajveri su odlični, ova TI serija nije bila konfekcijski izlet već verovatno kvalitetan konceptualni iskorak...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...