Jump to content


Zagadjenje vazduha u Srbiji


nesone

Recommended Posts

9 minuta ranije, zeljko1974 said:

Led,koji led,koji polovi, pa zemlja je ravna ploca, zar ne :rolleyes:.....

 

A sad ozbiljno, nauka kaze da je kolicina Co2 pre par miliona godina bila nekih 532 jedinice, danas je na istorijskom minimumu od 290 jedinca. A mi sad imamo problem sa CO2,jer ga ima previse !!!!

Zime su na severnoamerickom kontinentu sve jace i jace,kolicina snega nenormalna-zasto.Zbog globalnog zagrevanja ili nam dolazi malo ledeno doba (Ice AgeB) ) .

Ja itekako verujem u nauku, i bas iz tog ugla i posmatram celu ovu spansku seriju zvana "globalno zagravanje" .

Угљен-диоксид је на доњој граници на којој биљке могу да преживе. Исти никако није узрок "затопљења". Активност сунца је на 30-о годишњем минимуму. Долази нам мало ледено доба. А ви теоретичари спонтаног развоја догађаја и научници, живи били па видели. Само мало стрпљења.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Filipescu said:

Угљен-диоксид је на доњој граници на којој биљке могу да преживе. Исти никако није узрок "затопљења". Активност сунца је на 30-о годишњем минимуму. Долази нам мало ледено доба. А ви теоретичари спонтаног развоја догађаја и научници, живи били па видели. Само мало стрпљења.

Bas tako. Izgleda da pratimo istu fabulu radnje .

Potrebno je samo posmatrati Sunce , mslm ne bukvalno, mada ko praktikuje solarnu jogu, sto da ne, malo gledanja u solnecku nece nikom smetati,pogotovo za oci ,ali samo u sigurnim satima ....izjutra u svitanje i uvece kada je zalazak.Malo d vitamina  nije na odmet, a o meditaciji i da ne pricam. Mantrom se spusti frekvencija sopstvenog organizma na frekvenciju nase majke zemlje (Sumanova frekvencija od 7,38 hz), benefiti su nemerljivi, treba probati i praktikovati, svakako .....

Link to comment
Share on other sites

Malo ću prošiti ovaj moj stav da iza svega stoje finansijske institucije.

Svet se zaglibio u dugove. Napretka po pređašnjim stopama rasta su više nemogući. Kao posledica jedne zlikovačke monetarne politike ušli smo u doba hroničnog masovnog štampanja novca (QE) i negativnih kamatnih stopa. Porast stopa na naše štednje više neće biti dok se ne uradi nešto radikalno u društvu.

Monetarrni sistema je baziran na Bankarskom sistemu sa delimičnim rezervama. Banke imaju pravo da izdaju nov novac prilikom izdavanja kredita. On ne potiče od naše štednje. Ubedljivo najveći deo novčane mase u opticaju je tako nastao, preko 95%.

".... the majority of money in the modern economy is created by commercial banks making loans. "

https://www.bankofengland.co.uk/quarterly-bulletin/2014/q1/money-creation-in-the-modern-economy

Prilikom izdavanja kredita, banke ne stvaraju i kamatu koja je neophodna za otplatu celokupnog kredita. Tako ulazimo u situaciju da u opticaju hronično fali velika masa za otplatu kredita. Ovo se u predhodnim decenijama rešavalo tako što su arhitekte projekta stvarali nove dužnike ili postojeće još više teretili. U biti se novim glavnicama vraćale stare glavnice+kamata. Sad kad su svi zaduženi do guše prostora više nema da sistem i dalje radi.

"Kad bi se vratili svi bankarski krediti, niko nebi imao depozit niti bi bilo i jednog dolara u opticaju. Ovo je zapanjujuća pomisao. Mi totalno zavisimo od komercijalnih banaka. Neko mora da pozajmi da bi bilo dolara u opticaju, keš ili kredit. Ako banke naprave dosta sintetičkog novca mi cvetamo, ako ne, mi gladujemo. Mi smo apsolutno zavisni od stalnog dotoka novog novca. Kad neko shvati celu suštinu slike, tragična apsurdnost naše beznadežne pozicije je prosto neverovatna, ali je tu" - Robert Hemphill, Kredit Menadžer, Federalne Rezerve SAD.

Ovaj problem su u pređašnjem periodu finansijeri rešavali tako što su stvarane situacije da se privreda, privatna lica i država zadužuju. Najomiljenije situacije su bile: ratovi i pretnja ratom, stvaranjem novih tehnologija (internet recimo), širenje potrošačkog društva tamo gde ga nema ili produbljivanje postojećeg,.....

Svi resursi su iscprljeni od dosadašnjih pa se traži nov investicioni ciklus. Oni ga vide u zaduživanji društva tako što će delom porušiti stari energetski sistem i stvoriti nov.

Problem sa zagađenjem ima, ali to nije CO2. Njegov učinak na ekolološke probleme je nikakav, i ja se slažem sa preko 30,000 naučnika koji koji potpisali peticiju da se stane više sa zamajavanjem ljudi. Oni namerno mešaju CO2 sa ostalim očiglednim tako da oni koji su protivnici ispadnu budale. To mora uvek da ide u paketu po njima. Inače od CO2 će biti najviše profita i opstanak robovlasničkog sistema.

-----------------------

Inače na mom avataru je Gosp Ponzi. Slično njegovoj prevari radi današnji legalan.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Father said:

Mnogo je jasnije o čemu se radi oko suprotstavljenih stavova i viđenja, ako se pogleda cela emisija sa prof. dr. sc. Fred Goldberg, koju je Filipesku postavio.

Odgledao , jeste, mnojo je jasnije koliko nas nasa cenjena javnost spinuje sa golabalnim zagrevanjem.......samo je pitanje zasto, sta je svrha obmane ?????

Kontrola populacije, novac, osvajanje teritorija, masovna kontrola umova ?????

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

.....samo je pitanje zasto, sta je svrha obmane ?????

Ja to gledam ovako. Od kada je čoveka on je u koliziji sa Bogom, jer želi da ga imitiria i da sebe napravi važnijim i moćnijim od njega, tj. da unizi njegov značaj. Tu nauka uz tehnologiju radi svoj posao u hranjenu te sujete.

Sad kako priznati da neka struja u okeanu koju nije čovek stvorio donosi toliki globalni uticaj na klimu, a da nije čovek toliko moćan da to izvede. I onda dolazimo do toga da čovek emisijom CO2 davi planetu, kao zaključak moćnog čoveka i civilizacije koju je zavrteo.

Kavko sunce, kakvi uobičajni periodi uspona i padova globalnih parametara koji se vide unazad hiljadama godina.

Pošto cela stavr ne potiče od Boga onda je od onoga drugoga, (znate koga). :ph34r: E taj znate ko, daje moć i bogatstvo onima koji mu služe ali uz to dolazi i veliko zlo, laži i prevare moćnih prema naivnom i lakovernom narodu kome oduzimaju sve više i više prava da misli svojom glavom punjenjem očiju medijima i lažnim fabrikovanim vestima i praznim pričama koje im prazne duše i isisavaju želju za životom puneći je strahom i neizvesnošću, a veštački tešenu potrošačkim konzumerskim stilom života, što je potpuno suprotno od ideje postanja i nastavljanja života nakon smrti.

Propast vrednosti onoga što već imamo je osnov našeg neuspeha u Božijim očima.

 

Link to comment
Share on other sites

Ако ћемо баш да будемо прецизни, у новембру је од стране NOAA измерено 412. Дакле није 290, а није ни преко 500. 

П.С.: све те бројке саме по себи су само статистика, а статистика је курва. Проблем је у тврдњи, да у 3ppm просечног годишњег раста човек има значајну улогу. 

Link to comment
Share on other sites

Eto i ja da se uključim u tematiku sa moja 2 centa...

Dao bih nekoliko komentara u smislu perspektive sagledavanja teme.

Prvi komentar se tiče generalno mog zapažanja o intenziviranju negiranja čovekovog uticaja na klimatske promene od kada je Tramp (Republikanac), tj. USA izašla iz Pariskog sporazuma, kada je i zataškana afera Dizelgejt, čak šta više onaj neotesani "stručnjak" sa Filipeskuovog videa je otvoreno rekao da su američke Demokrate promovisale i finansirale istraživanja koja potvrđuju uticaj čoveka na globalno otopljenje i da to nije istina. Ne mogu a da se ne pitam kome odgovara poricanje uticaja zagađenja na klimatske promene, da nije možda sve ugroženija naftno bazirana vodeća svetska ekonomija...

Druga opaska se tiče nastupa gospodina iz videa, koji se ponaša kao pojedini naši političari koje ovde vidim da mnogi kude a sada je u redu njegov nastup (preuzimanje emisije na drzak način i ućutkivanje voditelja).

Treća opaska se tiče odsustva činjenica u njegovom govoru, ono što sam čuo je ja sam kompetentan i ja tako kažem drugi su plaćeni od strane Demokrata da lažu.

Četvrta opaska se tiče pomenutog mini ledenog doba, koje se pominje na osnovu istraživanja našeg poznatog građevinskog inžinjera i matematičara Milutina Milankovića, koji je postavio teoriju o uticaju drugih planeta na kretanje zemlje oko sunca i periodična globalna zahlađenja i otopljenja, naime, mi bi trebali sada da se hladimo, a grejemo se, što je zabrinjavajuće.

Peta opaska se tiče poređenja nivoa gasova staklene bašte sada i za vreme dinosaurusa. Naučno je dokazano, kernovanjem večnog leda na polovima planete i merenjem sadržaja ugljenika (isti se koristi zbog carbon dating-a i zbog praktičnosti, btw i metan je ugljenikovo jedinjenje) i sloja nastalog i otopljenog leda da se atmosfera ove planete stabilizovala prelaskom ugljenika iz atmosfere u litosferu u vidu biljnog i životinjskog sveta (sva organska jedinjenja sadrže ugljenik, što je opšte poznato) i da se na taj način formirao balans i stabilan ciklus kretanja ugljenika u prirodi u skladu sa trenutnim nivoom aktivnosti sunca (koje je za vreme dinosaurusa bilo manje, pa je samim tim i veća količina gasova staklene bašte u atmosferi bila pozitivna jer je zadržavala veću količinu toplote u atmosferi), koji smo mi korišćenjem fosilnih goriva, sečenjem šuma, korišćenjem tvrdog goriva poprilično poremetili, tako da mi je teško da verujem da naše nasleđe nema uticaja.

Prihvatam da možda nisam u pravu, ali u današnje vreme globalne populističke politike i sve većeg broja "fake news"-a, plasiranog u popriličnom udelu od strane Trampove administracije, ne mogu da donosim zaključke odbacivanjem sopstvenog obrazovanja zarad poluinformacija sa interneta.

Svako naučno otkriće mora imati opis, metodologiju, definisan uzorak, prikaz rezultata i zaključak i mora biti izloženo na uvid međunarodnoj akademskoj zajednici na komentare i eventualna osporavanja koja autor mora da opovrgne, tj da odbrani svoju tezu.

Članak na internetu je potrebno samo napisati i okačiti, autor može biti i Jelena Karleuša pod drugim pseudonimom. Možda sam staromodan, ali za sada biram nauku, opet, možda grešim...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, milenkotulencic said:

Eto i ja da se uključim u tematiku sa moja 2 centa...

Dao bih nekoliko komentara u smislu perspektive sagledavanja teme.

Prvi komentar se tiče generalno mog zapažanja o intenziviranju negiranja čovekovog uticaja na klimatske promene od kada je Tramp (Republikanac), tj. USA izašla iz Pariskog sporazuma, kada je i zataškana afera Dizelgejt, čak šta više onaj neotesani "stručnjak" sa Filipeskuovog videa je otvoreno rekao da su američke Demokrate promovisale i finansirale istraživanja koja potvrđuju uticaj čoveka na globalno otopljenje i da to nije istina. Ne mogu a da se ne pitam kome odgovara poricanje uticaja zagađenja na klimatske promene, da nije možda sve ugroženija naftno bazirana vodeća svetska ekonomija...

Druga opaska se tiče nastupa gospodina iz videa, koji se ponaša kao pojedini naši političari koje ovde vidim da mnogi kude a sada je u redu njegov nastup (preuzimanje emisije na drzak način i ućutkivanje voditelja).

Treća opaska se tiče odsustva činjenica u njegovom govoru, ono što sam čuo je ja sam kompetentan i ja tako kažem drugi su plaćeni od strane Demokrata da lažu.

Četvrta opaska se tiče pomenutog mini ledenog doba, koje se pominje na osnovu istraživanja našeg poznatog građevinskog inžinjera i matematičara Milutina Milankovića, koji je postavio teoriju o uticaju drugih planeta na kretanje zemlje oko sunca i periodična globalna zahlađenja i otopljenja, naime, mi bi trebali sada da se hladimo, a grejemo se, što je zabrinjavajuće.

Peta opaska se tiče poređenja nivoa gasova staklene bašte sada i za vreme dinosaurusa. Naučno je dokazano, kernovanjem večnog leda na polovima planete i merenjem sadržaja ugljenika (isti se koristi zbog carbon dating-a i zbog praktičnosti, btw i metan je ugljenikovo jedinjenje) i sloja nastalog i otopljenog leda da se atmosfera ove planete stabilizovala prelaskom ugljenika iz atmosfere u litosferu u vidu biljnog i životinjskog sveta (sva organska jedinjenja sadrže ugljenik, što je opšte poznato) i da se na taj način formirao balans i stabilan ciklus kretanja ugljenika u prirodi u skladu sa trenutnim nivoom aktivnosti sunca (koje je za vreme dinosaurusa bilo manje, pa je samim tim i veća količina gasova staklene bašte u atmosferi bila pozitivna jer je zadržavala veću količinu toplote u atmosferi), koji smo mi korišćenjem fosilnih goriva, sečenjem šuma, korišćenjem tvrdog goriva poprilično poremetili, tako da mi je teško da verujem da naše nasleđe nema uticaja.

Prihvatam da možda nisam u pravu, ali u današnje vreme globalne populističke politike i sve većeg broja "fake news"-a, plasiranog u popriličnom udelu od strane Trampove administracije, ne mogu da donosim zaključke odbacivanjem sopstvenog obrazovanja zarad poluinformacija sa interneta.

Svako naučno otkriće mora imati opis, metodologiju, definisan uzorak, prikaz rezultata i zaključak i mora biti izloženo na uvid međunarodnoj akademskoj zajednici na komentare i eventualna osporavanja koja autor mora da opovrgne, tj da odbrani svoju tezu.

Članak na internetu je potrebno samo napisati i okačiti, autor može biti i Jelena Karleuša pod drugim pseudonimom. Možda sam staromodan, ali za sada biram nauku, opet, možda grešim...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Хвала, слажем се. Не сме се порећи негативан утицај човека на животну средину.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, milenkotulencic said:

Prihvatam da možda nisam u pravu, ali u današnje vreme globalne populističke politike i sve većeg broja "fake news"-a, plasiranog u popriličnom udelu od strane Trampove administracije, ne mogu da donosim zaključke odbacivanjem sopstvenog obrazovanja zarad poluinformacija sa interneta.

Oba ova termina koje sam zatamnio su kovanice koje su izašle kuhinje globalista.

1. Populizam je naziv koji treba da da negativnu konotaciju na sve veći broj partija i pokreta u svetu koji ima suverenistički stav u svojim programima. To su obično desne stranke koje imaju negativan stav prema tržišnim integracijama. Ako je neko populista, on ne može ujedno da bude i globalan. Svaka ta stranka je za suverenost svoje zemlje te je isključeno da postoji "globalna populistička politika". Nezadovoljan narod je izvorište tih stranaka a ne neka zajednička globalna ideja.

2. Fake news je termin skovan za medije koji su direktno sponzorisane od strane ruske vlade, tipa RT ili Sputnjik, i one koji prenose njihove stavove. U isti koš su potom stavljeni i mediji koji imaju antiglobalistički, antiestablišment, konzervativan i patriotski stav. To je jedan paket kojima ne treba verovati. Dok je istina sasvim suprotna - oni koji su skovali tu kovanicu - oni su najveći izvor laži. Oni su i smislili ovu ujdurmu oko CO2.

Link to comment
Share on other sites

Oba ova termina koje sam zatamnio su kovanice koje su izašle kuhinje globalista.
1. Populizam je naziv koji treba da da negativnu konotaciju na sve veći broj partija i pokreta u svetu koji ima suverenistički stav u svojim programima. To su obično desne stranke koje imaju negativan stav prema tržišnim integracijama. Ako je neko populista, on ne može ujedno da bude i globalan. Svaka ta stranka je za suverenost svoje zemlje te je isključeno da postoji "globalna populistička politika". Nezadovoljan narod je izvorište tih stranaka a ne neka zajednička globalna ideja.
2. Fake news je termin skovan za medije koji su direktno sponzorisane od strane ruske vlade, tipa RT ili Sputnjik, i one koji prenose njihove stavove. U isti koš su potom stavljeni i mediji koji imaju antiglobalistički, antiestablišment, konzervativan i patriotski stav. To je jedan paket kojima ne treba verovati. Dok je istina sasvim suprotna - oni koji su skovali tu kovanicu - oni su najveći izvor laži. Oni su i smislili ovu ujdurmu oko CO2.
Misli se na populističku politiku prisutnu u velikom broju svetskih država, što je automatski čini na neki način i globalnim pokretom. (I hipster je osoba koju ne interesuje moda i oblači se neskladno, pa je opet postalo modni stil, mnogo stvari postaju svoje suprotnosti u današnjem svetu)

Fake news se odnosi na ono što direktan prevod znači. To što ga je neko drugi izmislio ne znači da ga neko drugi ne može koristiti.

Mislim da su te dve reči naj manje bitne u celom postu, suština je more dezinformacija plasiranih zarad interesa moćnika.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Кад год је било масовних изумирања било је повећане вулканске активности а тиме и много угљен-диоксида у атмосфери. Сибир пре 252 мил год или Индија пре 66 мил год нпр. Ефекат стаклене баште изражен. Зашто сисари нису могли да се оправе до средине Креде? Мало кисеоника у атмосфери а неефикасна плућа.

Данас нема појачане вулканске активности али има доста угљендиоксида у атмосфери.

Има и нешто позитивно у свему овоме... моћи ћемо да из прве руке истражујемо копно на Антарктику.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da vam kažem, gotovo iscrpljene svetske rezerve fosilnih goriva, posečeno ko zna koliko miliona hektara šuma, bačeno ko zna koliko bombi zagađeno ko zna koliko površinskih i podzemnih voda nema nikakvog uticaja.

Kod svih ranijih globalnih temperaturnih fluktuacija čovek nije bio toliko velik faktor kao danas. Pre samo 30 godina Kina je bila ruralna zemlja a sada je vodeća industrijska sila, koja predstavlja crnu rupu u globalnoj ekologiji i između ostalog je jedan od uzroka za deregulaciju ekoloških propisa u USA.

No, svako ima prava na svoje mišljenje...

To što je neko nešto rekao u intervjuu ili na filmu (oba komercijalne tvorevine koje vole radikalne teme jer privlače gledaoce a samim tim i reklame) ne može imati istu težinu kao naučno-istraživački rad na datu temu, barem u mojim očima.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...