Jump to content

Zvučnički kablovi.

Recommended Posts

44 minutes ago, somilenko said:

Rekao bih da je krca razumeo da su u pitanju zvučnički kablovi i dao je opis kako da se veže "drain" žica na šuko i da se pri tome izvade fani i nulti pin da nebi došlo do povezivanja drain žice na napon od 230 V.

Jes vala to sam mislio - tako je meni preporuceno ako bih morao da tu drain zicu vezem na GND preko shuko utikaca ( ako vec ne mogu na pojacalo ) - vadjenje pinova je radi potpune sigurnosti.

-----

Al' kao sto rekoh ne mora ta drain zica uopste da se koristi / vezuje bilo gde, probao sam oba nacina vezivanja i na kraju sam jednostavno vezao kablove tako da se drain zica uopste ne koristi - po zelji, kako ko smatra da je bolje.

----

Sto se tice "kvaliteta" u odnosu na  licnaste kablove za zvucnike - oranz treba probati, ne moze se unapred znati kako ce leci u sistem.... i da li ce biti bolje od licne.  Proba bar nije skupa.

• Replies 956
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

И код мене жене брише прашину, кад ја завршим са прањем суђа и прозора .

Ja bi napomenuo da ne postoji dobar, bolji ili najbolji kabal. Već postoji kabal koji legne dobro u neki sistem samo za tvoje uši (bolje reći glavu). Tako da taj narandžasti telekomunikacioni kab

Uzemljuje se samo sa strane pojačala ako je u pitanju zvučnički. Uzemljenje nikako ne mešati sa centralnom signalnom masom ( znači ne vezivati za minus zvučnički koneltor ) ozbiljno zbljutavi zvuk i n

Posted Images

Hvala, sad sam razumeo. 

Kupiću, probaću, nije neki novac u svakom slučaju. Ne znam samo da li bi bilo mnogo lošije bez uzemljenja, tj da li bi kod mene imalo značajne razlike jer ipak nije ovo neki hi-end sistem... 

Da se malo bolje odrazim, može da napravi vezu drain žice preko šasije ampa time što bi obe povezao sa uzemljenjem i ujedno rešio i strujni kabel i formirao ceđenje šasije ampa kao Faradejevog kaveza.Tj uzemlji šasiju i drain poveže na šasiju i time "ocedi" i zvučnički i šasiju i izbegne povezivanje "draina" direkt na šuko i zameni i strujni kabel u istom taktu...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

8 minuta ranije, goranb said:

A može li narandžasti 2x2x0,8 za jumper-e, "kratkospojnike"? Isto crvena+žuta za plus a siva+plava za minus? 

Može i cijeli kabel ,sve četri žice i za + i za - . Ili još bolje kontaktiraj Andreja VBS da ti pošalje 4 kratkospojnika od njegove zice ;)