Jump to content


Lampizator


Golum

Recommended Posts

  • 1 month later...

ponovo da se poserem po fikusu za njegov kvalitet rada, ručnog naravno.

ono prdenje koje sam ovde pominjao kada se uređaj zagreje je tipovano na propalu ispravljačicu (kako to, kako to - nikad mi nijedna ispravljacica nije otisla), pa sam nabavio 6x5 i resio da zamenim.

krenuo sam da otvaram uredjaj da bih shvatio da je osoba koja je radila vodove kroz spravu kompletan kreten, nikada u zivotu nisam video da neko postavi bilo sta, narocito ne svezanj strujnih vodova tako da blokira svlačenje i navlačenje poklopca. na kraju je moralo da se radi sa polugama i prisilno sire bocne stranice umesto da se rutinski za sekundu poklopac skine i vrati nazad. imbecil.

to sto je u uredjaj od 2500e stavio rusko gomno 5C5S umesto da se otvori za poštenu NOS 6x5 od 5-10e (ja sam komadno kupio za 1000 RSD, sylvania nekorišćena), neću ni da komentarišem. em radi čujno bolje, na skoro pa nezagrejanom uređaju, em je statement. no zašto kada može da ugradi ruski shite od 1e koji će da rikne posle 2 godine.

kada sam vraćao strujni kabl u IEC utičnicu, podsetio sam se da majstor i ovde ima prekid i da moram da džaram da prihvati utikač.

ja ovo nisam video nikad u životu, možda kod nekih vedeta domaćeg švajsa koje operišu sa otpacima od krunjača i hranilice za svinje, no ovo je nešto drugo.

važno da je na spojeve poklopca i ostatka šasije i ostalog stavio nalepnice da vidi kad mu neko bude džarao uređaj. profi, nema šta.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, neskor said:

pa svaki mu je takav :D

E jbg vas dvojica ga preceraste... <_<. Ne verujem da su modeli koji idu recimo u USA i na "zapadno" trziste u tom fazonu? . Mislim poslai bi nekog i Poljsku da mu puca u nogu, ne bi bilo samo na netu?

Ovaj kod @golum -a sigurno nije tako uradjen. (Inace Lampy ne bi smeo da dojde. Obesili bi ga o luster da svetli u mraku...) Mislim potpuno razumem @anubisgrau -a sto je besan oko ovoga sa poklopcem. Upravo bi to trebalo da izgleda onako kako je i rekao.

BTW nasao sam davno jedan tekst koji je izasao u Wireless World-u, ako se ne varam 1969? Razmatrali su standarde power vodova u kutiji uredjaja. Zapamtio sam da je neki minimum 6mm rastojanja od metalne sasije? To je valjda neki stadard? Medjutim retko ko se toga pridrzava... Recimo u Quad II ampvima je to All-in-one ona "kobasica" od zica upletena koncem, gde i power vodovi i grejanje cevi i signal vodovi idu zajedno a sve je par mm od sasije... Pa nema apsolutno nikakvog bruma i otalog?

Link to comment
Share on other sites

6C5S, na ćirilici. 

majda ovaj je dovučen iz švajcarske. doduše kroz maglu se sećam da fikus ima neki servis policy da mu šalješ spravu o svom trošku a on ti je opravi i vrati o njegovom trošku i ponudi da ti je apgrejduje, nešto sitnije free of charge. 

zapravo se ni ne žalim, sprava svira tako da mu je sve oprošteno ali stvarno opravdava sve EU stereotipe o vodoinstalaterima iz poljske. jebiga. ovde je samo issue sto je tube rolling deo lampi filozofije a neki njegov pjotr ili jirži su sve uradili da to učine nemogućim bez macole i štemvajza.

btw u izlazu je JJ ECC88, ne znam da li da se zamajavam sa rollingom, to me neopisivo smara kao pojava.

golume, pozdravi ga.

 

Link to comment
Share on other sites

Ke ga pozdravim!

Nego znam da mi se zalio prosli put da je izmenjao solidan broj ljudi u svajsverajnici i da je ustalio ekipu u poslednjih dve tri godine sa kojima je bas zadovoljan (upoznao sam ih - gotivni likovi). Cujem do duse da i dalje ima problema tu i tamo ali sve manje i manje mada vlasnici jbg progledaju kroz prste usled zvuka koji dobiju sa uredjajem (sa cime se i ne slazem sto mu i rekoh jer jbg nisu male cifre u pitanju i QC mora biti bolji). 

Ono sto si spomenuo za servis i upgrade je tacno i iskreno ne znam proizvodjaca koji nudi tu opciju kada kupujes npr polovno - da se uredjaj posalje kod njih oni pregledaju, srede ako nesto treba, urade upgrade ako novi vlasnik zeli i uz to novi vlasnik dobije njihovu garanciju. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 7.1.2019. at 22:01, golum said:

Bilo odlicno popodne, a bome zakazan i jedan vikend u Martu…

Jedan vikend u martu dodje I prodje, a sa tim vikendom (u stvari na kraju ispadose dva vikenda) I Fikus dodje I prodje. Sta reci bila su to dva sjajna vikenda sto se tice druzenja, caskanja, slusanja muzike I posete jos nekim dragim I normalnim osobama iz ovog HiFi sveta (Herve - DarTzeel I Serge Audio Consulting) ali o tome cu u drugoj temi da ne piskaram ovde. U svakom slucaju ceo ugodjaj je upotpunilo donosenje novog Lampi DAC-a koji je doziveo worldwide premijeru kod mene nekih dve nedelje pre prave worldwide premijere koja se odigrava ovog vikenda na AXPONI:D:D. DAC koji smo slusali je novi Golden Atlantic + TRP (Tube Rollers Paradise). Elem caka sa ovim je da umesto DHT lampi u izlazu korisiti pentode I tu moze da se bocne podosta toga (kazu preko 100 razlicitih lampi) pa jos kada se u kombinaciju uzme ispravljacica ispadne toga zaista mnogo. DAC kao takav svira kao bomba, svega ima u izobilju, detaljno, precizno I realno je jako blizu Golden Gate-u, mada imajuci GG on ipak daje malo vise svega I malo drugaciji smek od ovoga. U svakom slucaju fenomenalna sprava. Evo i nekih slikica sa premijere :-) 

TRP 2.jpeg

TRP 1.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da napisem da smo probali sledece lampe u izlazu:

PSvane el34, Philips NOS el34 xf4 (Blackburn factory), KT120 I Philips se pokazao kao apsolutno najbolja opcija. Sve bilo sa EML mash 5u4g ali je I ona realno brzo izbacena kao mlitava I spora I zamenjena sa KR 5u4g RK I to je sa Phillipsom bila bomba kombinacija.

P.S. Spletom okolnosti jedan od dva DACa koji su bili kod mene zavrsio negde u SRB kod nekog clana foruma :ph34r: I koliko cujem nekolicina forumasa imala priliku da cuje pre AXPONe :D:D

TRP 3.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Sprava sa slikica je klasa. I to evidentno ona najviša. Gustina tona, boja, čistoća, tečnost i opšta muzikalnost na prvu loptu. Nema šale. Neke stavke od navedenih su mi se nenametljivo urezale u slušnu memoriju.

Pala je transformacija zvuka kakvu sam vrlo teško mogao da zamislim, uzimajući u obzir uslove i celinu, koju poznajem dobro.

Pod utiskom sam. Ne događa se često.

Link to comment
Share on other sites

Ajde...

' nači nisam jedini koji je šiznuo... :lol:

Kolaju kuloarske pričice da sam u oduševljenju bio glasniji od muzike... :ph34r:

A i skakutao sam oko i ispred sistema nešto gestikulirajući tako da je uvaženi član foruma (sektaš) definitivno pomislio da sam cvrcnuo kao osigurač. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sprava jeste dobra ali ukupan zvuk sistema je bio los i potpuno neocekivan od takvog izvora zvuka,u meni dosta poznatom okruzenju, i tek je doveden u red kad se nakon tozinog odlaska na moj zahtev iskljucio DSP koji je unosio tu veliku kolicinu digitalnih artefakata,jako cudne vokale i sve instrumente potpuno tonski  podigao van normale ... "od baritona napravio tenore",morao sam nakon sto mi se to ucinilo traziti da se cuje par meni poznatih pevaca da to jasno potvrdim.Uspeo je cak nekako i da kontrabas smesti visoko i pola metra iznad zvucnika,na meni slabo poznatom snimku sto mi je bilo potpuno neverovatno,ukazah na to i tozi jer je to bio njegov izbor muzike, pa sam pomislio na potpuno sasavu produkciju,a posle procitah da je u pitanju cuveni audiofilski standard,kakve doduse iz nekog principa ne gajim u svojoj kolekciji... Verovatno je ta euforicna visoko izdignuta slika i totalna defokusiranost i razbacanost po sobi zvucne slike bila fascinantna nekom u prvu ruku, ali meni se izuzetno nije svidela,cak mi je u momentu zazvucalo kao da je nesto u protivfazi jer se glas pevaca uopste nije cuo definisano iz sredine vec potpuno neodredjeno u prostoru,pa sam predlozio toe in sto je donekle pomoglo da se dobije neki fokus i dubina, ali nije bilo uopste ni punog opsega instrumenata,prisutni su neki prizvuci,suskanja i sl. i to pojasnih vlasniku vrlo lako kad ostadosmo sami,prihvatio najnormalnije bez otpora i kontrargumenata.Nisam jedini,nekom ko je isto pre mene bio i vrlo pazljivo slusa i jos uvek dobro dobro cuje je delovalo slusanje cudno, kao da je u sistem ubacen jeftini kineski dac,a ne takva sprava,nije mu jednostavno ni pao dsp na pamet...pa se logicno pomislilo na dac, na burn in,lampe koje nisu originalne i sl. meni jeste dsp pao napamet jer prosto nisam mogao da poverujem da dac pravi bas toliki problem jer je malo radio i sl...a mozda vec malo i poznajem sistem pa mi pade napamet,nije prvi put i uvek mi se vise svidelo bez dsp-a.Uostalom bez njega makar znam sta sam slusao dosad.Evo veceras provedoh vece na NOMUS-u  uz tri violine,violoncelo,kontrabas na Nomusu ...man'te se ljudi fascinacije cvrkutavim visokim tonovima zanemarivsi sve ostalo, narocito srednje tonove, ima instrument i svoju visinu i dubinu ...opseg.Poslusajte violinu uzivo,kakav divan raspon tonova ima,da li vam vokal zvuci kao "pravi pevac u sobi".Ispada da tu stalno nesto popujem,al... idite na koncerte.

...a onda se jednim,ili ajd recimo u dva klika misa iskljucio DSP sa ocigledno nekim cudnim podesenjem,bez merenja random postavljeno tako mi receno(sa time se tako jako lako zaigrati...) i onda se jasno culo da se radi o prvoklasnom high end uredjaju na izvoru zvuka.Nestalo je svih artefakata,digitalitisa,sibilanata,sisla slika u normalu i sl. stvari koji su me nervirale nestale su,ostao je samo odlican, life-like tecan ,cist i jasan zvuk rasnog uredjaja....tako da... zao mi je prvih 30-40 minuta slusanja Lampija zbog krivog utiska koji s dac-om nema veze.Ubedjen sam da su ovi sa vecim slusalackim iskustvom koji su slusali i kojima se svideo DAC bili posle mene i slusali bez po meni sasvim suvisnog dsp-a u ovom sistemu(ili makar nekako bolje podesenim).Toza je rekao da ce to vremenom jos da legne.Verujem i da hoce,uvek je tako,samo problem nije bio u tome.Kurtalisite se ljudi tih (jeftinih) dsp-ova sto bi čiča iz maratonaca rekao "ko boga vas molim",bolje i malo nesavrsenog basa tolerisati nego trpeti ostalo.Nisam apriori protiv te tehnologije,i sam sam pisao afirmativo o aktivnim sistemima koji se danas njima podesavaju,ali ocigledno i tu postoji i high i low end.Ako imate dobar sistem imate i dobar revealing i on ce  jako lako i vrlo izrazeno da iskaze najslabiju kariku kao problem.

Cekamo usviravanje,i originalne lampe da cujemo Lampija u punom svetlu.Licno jedva cekam.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, sondek said:

...man'te se ljudi fascinacije cvrkutavim visokim tonovima zanemarivsi sve ostalo, narocito srednje tonove, ima instrument i svoju visinu i dubinu ...opseg.Poslusajte violinu uzivo,kakav divan raspon tonova ima,da li vam vokal zvuci kao "pravi pevac u sobi".Ispada da tu stalno nesto popujem,al... idite na koncerte.

ja sam i dalje pod utiskom prošlonedeljnog koncerta na Kolarcu i dozlaboga dosadnog zvuka gudačkog orkestra uživo. Kontrabas vožen gudalom ne trese vazduh u nogavicama, picikato celog orkestra ne pravi kavitacije po ušnim kanalima, zvuk nije raspršen po dvorani nego dolazi sa podijuma, odnosno nejasno iz njegovog pravca, kad zažmurim ne mogu da odredim da li svira viola sa leve ili sa desne strane. Sve u svemu audiofilski debakl. Sa druge strane, vrhunski muzički ugođaj. Samo muzika a bez forenzičkih momenata toliko (pre)cenjenih u našim krugovima.

Eh šta reći, da li da rasprodam svu opremu i da kupim godišnju dozvolu za pecanje???

:) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...