Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

41 minuta ranije, Arn said:

Nije odabran High. Odabran je Max, ali avaj...

 

Screenshot 2023-08-07 at 20.49.12.png

Tidal desktop zahteva restart aplikacije da bi primenio novo podešavnaje, ako se menja kvalitet reprodukcije. Možda je zato ostala ikona za "High"...???

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, ab said:

а ни 4-ти 😂

IMG_4101.thumb.jpeg.d72b60c529cd845a7441cd3881f52f13.jpeg

Odakle puštaš? Tidal, Qobuz, file?

Meni je ranije normalno radilo dok je MQA bio softwerski otvaran u desktop aplikaciji (24/96). Od pre par dana kako sam podesio na Max, pokazuje da klizač napreduje, ali nema zvuka peko coax spdifa (24/96). Kada prebacim na High u Tidalu radi ok, ali je zvuk 16/44.1.

HiRes Chesky koji su Max (verovatno 24/96) normalno reprodukuje, kao i neki drugi sa Max etiketom. Samo me ovaj album za sada zeza.

Aktivirana mi je direkt veza sa dacom u tidalu...

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, ab said:

сва три наведена албума не могу ни бити 192 јер су изворно 96, опет Тидал за ложане:

IMG_4098.thumb.jpeg.4fb3ac6d36bbfb8bf77236db2783452b.jpeg

Za ovaj album apsolutno netacno. Za druge me mrzi da proveravam.

Druga prica je sto je 96/24 vise nego dovoljno dobro.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Dragan Penev said:

naravno nije prevara. Ali evo sada ljudi koji su dobili ovaj update nemaju mogućnost niti znaju šta puštaju ni u kom formatu

 A zasto je toliko bitno da znaju? Mislim, bitno je da dobro zvuci - ne da li je 16/44 ili 24/192. Ako ne cujes razliku zasto je bitno da vidis sta pise?

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Arn said:

Hvala!

Kod mene su sva tri 96k. 

Nevermind. Svakako ne čujem razliku. 

Hm, ne znam šta se dešava, možda prosto nisu svim korisnicima istovremeno otključali najvišu rezoluciju ili su prosto bagovi tranzicionog perioda. Pretpostavljam da će se sve ispeglati vrlo brzo i biti kod svih korisnika.

 @ab

Vidim da kačiš screenshotove sa Qobuza što nije isto, tamo jesu 96 svi navedeni. Izvori za ove albume su im očigledno različiti jer brza pretraga nalazi 192 verzije u prodaji, npr. na ProStudioMasters, Discogs, itd.

Svakako mi nije poenta da promovišem Tidal već sam ove primere koristio kao pokazatelj da ta najviša rezolucija prolazi bez MQA procesa. Kako to realno zvuči u poređenju sa Qobuzom ću malo bolje poslušati tek kada ova FLAC priča proradi i na mom strimeru.  

Link to comment
Share on other sites

Sta da radimo mi koji koristimo iskljucivo Bubble UPNP za upravljanje, i koji u audio racunar nismo pogledali barem godinu-dve (sem sto ga upalimo, cime se pokrene JPlay Femto, i dalje sve obavljamo sa telefona (Tidal, Qobuz))? Mi koji se cak ne secamo kako smo dosli i do ovoga sto imamo sada... 🙄

Meni na Tidalu i dalje pored albuma stoji oznaka "M" (ne naravno kod svih). Kako da promenim to, i da budem u trendu?

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Father said:

Rešio sam moj slučaj.

Izlaz ka dac-u je podešen na 24/96 u vindozi, a u tidal app isključeno "Exclusive mode". Sada mi radi ovaj album. Verujem da sada win prilagođava sve na 24/96.

Ne valja ti posao nikako ako pustas win da ti resample-uje :(

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

Da, Windows ti resempluje sve. Probaj Exclusive Mode, trebalo bi da se čuje napredak jer Windows baš i nema dobar resampler. 

Probao sam i on šalje direktan signal u dac pa kad je 24/192 nema zvuka. Kada ga isključim dobijem zvuk.

Svakako je to jedna klick, pa ću ga držati uključenog za sve što je do 24/96, ako nema zvuka kod max albuma samo ga isključim i onda win neka odradi šta se mora. 🫤

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Father said:

Znam, da nije idealno. Ali dok ne popravim USB ulaz na dacu, moraće tako.

Valjda ne kvari ono što je do 24/96. To moram još da proverim...

Ako 44.1/16 konvertuje u 96/24 - kvari bogami. 

Nekada davno na dosta losijem sistemu sam neko vreme proveo poredeci windows resampling sa 44.1 na 48 kHz sa Kernel Streaming i ASIO varijantama gde se nije radio resampling - vrlo cujna je bila razlika.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Father said:

Tidal desktop zahteva restart aplikacije da bi primenio novo podešavnaje, ako se menja kvalitet reprodukcije. Možda je zato ostala ikona za "High"...???

Nije ni to. Restartovao aplikaciju i opet isto. Samo taj album mi se zasad tako ponaša, ostali normalno. 

Sem što nemam 192k.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, nkrgovic said:

A zasto je toliko bitno da znaju?

Iz istog razlog iz kojeg je bitan obrtomer na automobilima sa manuelnim menjačem. Znaš ti i po zvuku motora kad treba da šaltaš, ali imaš potrebu i da vidiš cifre. 

Audiofilu puno srce kad na displeju vidi 192k. Me included :) 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Parton said:

kakvi su vam to sistemi ako na uvo ne prepoznajete da li je 24/96 ili 24/192...nego da vam još i napišu...

Pa onda ce i da prepoznaju ... to je poznat fenomen jos iz doba kasetdekova. Pogledaju se specifikacije i odma' se zna koji dek ima bolje viskoke. S tim sto to jos i ima meke veze sa zivotom.

U medjuvremenu je samo napredovalo, sad sto na blind testu to niko nebi cuo ..to je iovako jedna neprijatna praksa.

Sto se mene tice oznaka Max je sasvim postena, imas maksimum u zavisnosti od snimka. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ću svakako koristiti podešavanje MAX sa uključenim Exclusive Mode na Spdif izlazu PC-a. Na taj način Tidal šalje nativ rezoluciju albuma u DAC. Hoću da verujem da je tako i da na taj način zaobilazim Win resampling 24/96.

E sad samo kada je album 24/192 i na dacu ne dobijam zvuk, samo isključim Exclusive Mode i slušam kroz windows resampling sa 192khz na 96 khz.

Ovde bi valjalo uporediti ovaj metod sa spuštanjem Tidala na High i zadržavanjem uključenog Exclusive Mode gde bih neki album koji je HiRes 24/192 slušao iz Tidalove biblioteke CD kvaliteta tj 16/44.1. Moglo bi biti interesantno šta bolje zvuči.

Iskreno mislim da su sve opcije male razlike da bih se cimao oko resetovanja Tidala zbog promene kvaliteta, itd...

Ono što jesam primetio je da mi Exclusive Mode zvuči nešto glasnije od opcije kada ga isključim, što takođe treba kompenzovati u smislu Volume nivoa ako se radi komparacija (sa i bez Exclusive Mode-a)...

Uvek neka zabava. Mišljenja sam da bi Tidal trebao implementirati neki resampling za slučajeve korisnika sa ograničenim ulazima na dacu kako ne bi dolazilo do ovakvih neportebnih gimnastika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...