Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

S obzirom da mi je ovo novi momenat u prici, da li bi neko mogao malo detaljnije da elaborira sta je ovdje potrebno od hardvera, kakvi mini PC racunari su neophodni (minimum konfiguracija) sta moraju imati od konekcija i sl. Moze i neki link ka odrexjenom modelu, novo/polovno...da li je bila neka tema na ovu pricu na forumu?

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, 空也 said:

Nelogična ti je tvrdnja, ako mogu onda mogu.

Logična je tvrdnja. Mogu ako se puno toga uradi na podešavanju PC platforme kao transporta a strimer je osrednji.

Kod tebe postoji u sistemu ozbiljniji problem koji ne može da se prevaziđe ni najboljom pc platformom. Ako si poređenja radio sa tim M2Techom HiFace u sistemu možeš zaboraviti na validne rezultate.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, lars said:

Već te prošla volja za Atoll MS120? Brzo ti to nešto. Šta ti se ne sviđa sada, kada radi kao preamp ili direktno kao izvor?😀

Nisi skapirao... Node je na prodaju. Ima još jedan isti kod drugara kupljen isto kad i moj.

Atoll još nije ni stigao kod mene ali nemoj brinuti brigu, javiću ti kad bude.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lars said:

Logična je tvrdnja. Mogu ako se puno toga uradi na podešavanju PC platforme kao transporta a strimer je osrednji.

Kod tebe postoji u sistemu ozbiljniji problem koji ne može da se prevaziđe ni najboljom pc platformom. Ako si poređenja radio sa tim M2Techom HiFace u sistemu možeš zaboraviti na validne rezultate.

Pa eto baš takvog sam ga poredio sa strimerima reda veličine cena 1500-2000eur i radio je približno isto ili čak bolje. Kvalitetno linearno napajanje čini čuda.

 

Poenta nije bila merenje čiji je ...strimer veći, već je bila pokušaj doprinosa razmišljanjima na temu PC vs fabrički strimer "en general".

HiFace Two mi se sviđa zato što ima nekako drčniji i življi zvuk od nekih fensijih i skupljih interfejsa, sa Naim nDAC-om radi odlično i pruža mi upravo ono što tražim.

PRAT i muzikalnost cenim više od uobičajenih audiofilskih kategorija, pa shodno tome biram i komponente.

Cena nije presudna, čuo sam mnogo skupih sistema koji "pogrešno" sviraju, gde je muzika u drugom planu a efekti u prvom, ali to je već druga priča.

 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno iz najbolje namere ti ovo kažem. Sa naim nDAC -om radi katastrofalno. Probaj neki drugi konvertor ne nužno skuplji ili ono samo malo skuplji. Shvatićeš o čemu pričam.

Taj M2Tech doslovno satire zvuk. nDAC je odličan premijum dac, šteta je da mu je to prikačeno. Od muzikalnosti nema tu ni trunke.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, lars said:

Probaj neki drugi konvertor ne nužno skuplji ili ono samo malo skuplji.

 

Rekoh već, probao!

U svakom slučaju, hvala! :thumbsup2

 

Dodatno, bilo je jako davno priče o tome, izgleda da ne sviraju svi primerci HiFace-a isto.

Pukim sticajem okolnosti bio sam u prilici da uporedim tri primerka. Moj, koji je bio starije proizvodnje, je na prvu loptu svirao primetno bolje od druga dva novija.

Ko zna, moža su tokom proizvodnje nešto promenili ili počeli da koriste druge delove. Spolja nije bilo razlike.

Tako da je moguće i da su negativna iskustva vezana za te kasnije primerke.

 

Isto iskustvo sam imao i sa Squeezebox Touch-om.

Moj primerak koji je bio stariji je svirao mnogo bolje od drugarevog novijeg. Taj je bio i lošije sklopljen - postolje mu je bilo nakrivo ušrafljeno.

Možda ima veze i to što je u pitanju bio test primerak za What Hi Fi magazin, koji je spletom srećnih okolnosti stigao do mene.

Priče možda deluju čudno, ali tako je bilo.

Kao da je proizvođačima bitno da dobiju dobre ocene na testovima na početku, a onda krenu da ošljare.

Link to comment
Share on other sites

Evo skinuh ga sa NUC-a i iznenadih se - serijski broj je bio napisan flomasterom koji je, kao boja na fiskalnom računu, posle toliko godina izgleda izbledeo:

HI-Face-izbledeli-SN-IMG_4639.jpg.6b1793abfd0b03fa3cfe4e065c6a18c8.jpg

Čak se ni pod uglom uz refleksiju svetla na nalepnici ne može nazreti šta je pisalo.

Sećam se da je serijski broj na mom primerku bio negde oko 3000, dok su na druga dva brojevi bili oko 6000.

Jedan od ta dva je bio BNC drugi RCA i to nije pravilo razliku - oba su svirala primetno lošije, maltene kao da su u pitanju drugi uređaji.

Drugar kome je pripadao jedan od ta dva primerka je bio dodatno razočaran, pošto je njegov bio i primerak Touch-a koji je svirao lošije od mog! :)

A možda ni starost nema veze, već je kvalitet varirao od serije do serije? Primerci koji su svirali lošije su imali serijske brojeve koji su bili bliži jedan drugome u odnosu na moj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poređen je ovaj primerak sa nekoliko USB  konvertora. Kada je na nDAC bio priključen najjeftiniji umesto M2Tech a, dac je "prodisao". Ali ok ako si ti zadovoljan to je super. Evo koji je to bio uz druge isprobane.

 

IMG_1712_copy_2016x1512.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, ivanp said:

Da ali meni je PC strimer kad koristim desktop Tidal. Nema drugog strimera. 

Onda Vam TidalConnect na desktop aplikaciji ni ne treba, ne? Meni treba zato što mi je kompjuter suviše daleko od hifi sistema da bih koristio USB kabl za povezivanje. Desktop aplikacija onda samo "instruiše" strimer šta da vuče sa Tidal servera i njemu (TC-kompatibilnom strimeru) prepušta reprodukciju. 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, lars said:

Nije komentar maliciozan. Samo mi je simpatično kako optrčavaš teme.😀

класична прича, по методичности и избору компонената у изградњи сопственог система код углавном једног дистрибутера да се препознати мотив и пракса честе и помало исплативе продаје тек купљених компонената по дампинг ценама.

уз све то уобичајено је овде представљати новонабављене компоненте и њихово хајповање ради даље п.....е

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Arn said:

Onda Vam TidalConnect na desktop aplikaciji ni ne treba, ne? Meni treba zato što mi je kompjuter suviše daleko od hifi sistema da bih koristio USB kabl za povezivanje. Desktop aplikacija onda samo "instruiše" strimer šta da vuče sa Tidal servera i njemu (TC-kompatibilnom strimeru) prepušta reprodukciju. 

Na ovo sam mislio. Da pomoću androida kontrolišem desktop Tidal (i Qobuz kad bi mogao)

tidalcontrol.JPG.827716d9d6e86abf1568920e5774c585.JPG

Zato i ne koristim Tidal desktop aplikaciju nego mconnect na androidu a render je na Foobar na PC.
Nema potrebe da mi persiraš. Tako se osećam još starije.:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...