Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Pa ne štima zastareli streamer u Oppo 105. Osim što lošije zvuči preko upnp ima povremeno "drop frame" u strimovanju što je još jedan razlog što sam prešao na Tidal desktop opciju. Na sve to i Telefon + Bubble UPnP umeju da zabadaju, tako da mi je sve mnogo konfornije i bolje sa bežičnim mišem.

Sa Delijom sam o "drop frame" diskutovao i ne nađosmo rešenje. Prihvatio sam outdated hardware i odabrao opciju koja je zvučno fluidnija i bolja. Da mi je ispravan USB dac ulaz na Oppo-u ne bih imao ovih problema sa Full HiRes albumima. Nažalost crkavanje napajanja za USB portove na laptopu mi je spržilo XMOS čip na kartici digitalnih ulaza i osuđen sam na coax/optic spdif koji ima ograničenje 24/96. I to bi bilo to.

Rešavam nabavku nove kartice i imam mnogo problema sa tim u vezi ovde u Evropi. Ni jedan ovlašćeni servis ne odgovara na poslate emailove. Organizujem kupovinu iz LA US pa će sve biti uskoro rešeno...

Link to comment
Share on other sites

Sve ok, do ovog momenta nisam imao problema sa kompatibilnošću MQA software-skog otvaranja koje ubada tačno 24/96 koliko je i meni trebalo. Opet to je bilo bolje od 24/48 koliko sam imao sa UPnP preko Bubble UPnp na telefonu... i tako dalje da ne dužim.

Sve se nekako lepo skockalo na PC-u + Aplayer + Youtube .... mnogo lakše i konfornije na I7 makini.

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2023 at 8:27 PM, 空也 said:

Ja koristim SnakeOil sa LMS + Squeezelite.

šta predlažeš, koju konfiguraciju SO za mac mini 2007 Core 2 Duo CPU sa 2GB RAM-a, SSD?

Originalni ISO fajlovi SO ne prolaze, neki problem sa EFI bootloaderom. Sve sam probao i neće, celog dana se zezam time. Pokrene install_GUI ili mem, i samo crni ekran jako dugo, bez ikakvih dešavanja. Ako znaš kako da sredim, javi...

ubuntu-16.04.7-server-amd64.iso je prošao instalaciju i pokrenuo se, ali neće da instalira zadnji snakeoil-installer-x86_64-1.2.6.sh, ne može da pokupi neki paket koji ne postoji u 16.04 biblioteci. Sa snakeoil-installer-1.2.0-x86_64.sh radi OK.

Ne znam da li da ostanem na 16.04 i da probam da ubacim originalni SO kernel, ili da tražim neku noviju server verziju koja će proći install, pa da se ubaci neki RT kernel...?

Ono što sam primetio da nema opcije za aktiviranje upmpdcli, čak i kada se izabere neki MPD klijent? Jel se podrška za njega naknadno instalira? Moguće da zeza najnoviji FW i uvezi toga?

Probao sam DiyA distro i ne sviđa mi se kako radi. Izrazito digitalno ako koristiš neki player, a preko Album Player-a bez duše. Volumio recimo daleko bolje svira, usudio bih se reći jako jako dobro.

Voleo bih da probam i SO pa da ostavim se ovog posla, oduzima mnogo vremena :)

Hvala ti unapred.

 

Link to comment
Share on other sites

Probaj verziju 20.04.3, a što se tiče problema sa EFI bootloaderom koji si pominjao sa starom verzijom, to je verovatno zbog toga što ona ne podržava EFI boot uopšte, moraš da spržiš instalacioni disk kao MBR. Imam stari MacMini iz 2009. sa Core 2 Duo procesorom i Nvidia Ion chipsetom, ali me iskreno mrzi da probam koja Ubuntu verzija može da se instalira, danguba velika...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Našao rešenje. Problem pravi novi installer. Ubuntu server 16.04 ide sa legacy installerom, Debian, i on prolazi. Našao sam da je zadnji legacy LTS 20.04.1 i on prođe bez problema. Nakon toga odradio update/upgrade svih paketa i podigao distro na 20.04.6 :)

Sad probam hoće li na 22.04.2(3)...

EDIT: Prošao i ovaj upgrade... Ide sada SO...

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Boban said:

šta predlažeš, koju konfiguraciju SO za mac mini 2007 Core 2 Duo CPU sa 2GB RAM-a, SSD?

Ja još uvek koristim stari originalni SO .iso sa Ubuntu 16 i custom RT SO kernelom, mislim da je verzija SO 1.8.x

Koristim samo LMS i Squeezelite, tako da mi ažurnost sistema nije bitna za ostale programe.

Apgrejdovao sam Socket IO na najnoviji zbog LMS plaginova i sve radi kao sat, LMS komponente se apdejtuju bez problema.

Pošto mi sve radi kako treba i zadovoljan sam sa zvukom, mrzi me da se zezam sa formatiranjem SSD-a i ponovnim kopiranjem cele muzičke kolekcije samo zbog novije Ubuntu verzije.

Link to comment
Share on other sites

Od utorka imam Wiim mini, utisci su pozitivni i sve što ide uz to. Samo jedna (ako je uopšte, meni je bila) informacija za korisnike Tidala. Osim Tidal aplikacije integrisane u Wiim Home, može se koristiti i originalna Tidal aplikacija. Ja sam mislio da ne može zato što streamer nema Chromecast, ali ipak može zato što ima Tidal connect...

Послато са 2201117SY помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Dragan Penev said:

Pa baš zato su teme i mrtve. Sami smo krivi za to. Nije do foruma, do nas je. 😉

Bice na zimu bolje....Ja licno, sredjujem sve moje uredjaje, cistim, unapredjujem  itd. Da ne bude zabune, roka se muski! Oterao sam vrucinu sa vrsackog brega.:beerSvaki dan u 04 00h, krece hor ptica pevacica, iz sume,  koje se stalno natpevavaju. E to je pravi HI END. Live koncert traje otprilike 90-120 min. Apsolutno svako jutro.:listen

Link to comment
Share on other sites

Od utorka imam Wiim mini, utisci su pozitivni i sve što ide uz to. Samo jedna (ako je uopšte, meni je bila) informacija za korisnike Tidala. Osim Tidal aplikacije integrisane u Wiim Home, može se koristiti i originalna Tidal aplikacija. Ja sam mislio da ne može zato što streamer nema Chromecast, ali ipak može zato što ima Tidal connect...

Послато са 2201117SY помоћу Тапатока


Ja sam sinoc bas narucio wiim mini, ocekujem ga za nekoliko dana. Kakvi su utisci sto se kvaliteta zvuka tice? Da li koristis eksterni DAC ili njegov? Da li je wifi signal stabilan?

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koristim ekstreni dac, SMSL Sanskrit 10th MKII. Pre Wiim-a, na ovaj dac je bio povezan Google Chromecast Audio. Ne znam da li umišljam, ali čini mi se da zvuk nije isti, tj da je sad sa više detalja, tj da je sa Chromecastom bio zaobljeniji... Ono što se vidi golim okom je da Wiim pušta muziku kakva jeste, tj originalni sample rate, koji je ispisan na displeju dac-a, Chromecast je sve spuštao na 44. Takođe iz Wiim Home aplikacije se vidi tačno o kakvom se fajlu radi. Što se tiče rada uređaja, sve je stabilno, nema prekidanja, sve u svemu vrlo dobar mali streamer. Hint: prilikom inicijalnog konfigurisanja uključi bluetooth na telefonu, da bi uneo wi-fi lozinku

Послато са 2201117SY помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, nesone said:

Bice na zimu bolje....Ja licno, sredjujem sve moje uredjaje, cistim, unapredjujem  itd. Da ne bude zabune, roka se muski! Oterao sam vrucinu sa vrsackog brega.:beerSvaki dan u 04 00h, krece hor ptica pevacica, iz sume,  koje se stalno natpevavaju. E to je pravi HI END. Live koncert traje otprilike 90-120 min. Apsolutno svako jutro.:listen

Zavidim ti ako možeš tako ujutro da sabiješ glasnu muziku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...