Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Qobuz у односу на Tidal много бољи, још бољи преко Roon

Што је врло интересантно Roon server + endpoint далеко бољи од "голог" Roon-а

 

Link to comment
Share on other sites

Tako je i namenjen da se koristi, poenta je da sav "heavy lifting" (menadžment datoteka, albuma, konverzije, obrada signala i sl odradi kompjuter koji nije u sastavu sistema i da obrađene i sređene podatke prosledi endpointu koji samo treba da ih "sprovede" prema dac-u, tj da endpoint ima što manje zaduženja...

Link to comment
Share on other sites

I mi smo bili u takvoj USA tidal familiji. Ako sa tim mailom otvoriš kod SBB prenese ti se sve. Samo te tidal onda nesto greskom racuna kao USA člana pa ti brani da ubaciš bilo koji mail u grupu koji nije bio ranije u USA grupi ili otvoren u Usa. Tako da ako ste svi saglasni, pređete svi kao amerikanci i mirna bačka ili otvaraš sa novim mailom registrovanim odavde i koji nikad nije bio član USA grupe, ali onda nema sačuvane play liste i sl. Isprobao sam sve varijante zbog prelaska iz Usa u argentinsku grupu, i sad konacno u nasu. 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Iron man said:

Ma imam celu familije koju placamo 30$ jer je nalog kreiran u USA. Ako predjemo na SBB da li user naimovi I liste ostaju sacuvani

I mi smo se prebacili na način na koji je @sondek naveo, samo nama nije bilo bitno odakle je mejl već u na koju zemlju je kreiran nalog a to se lako rešava preko VPN-a, ono što je dobro kod USA naloga je ubedljivo najveći katalog, nisu svi albumi dostupni u svim zemljama a za USA je dostupno najviše...

Link to comment
Share on other sites

Tidal pamti mail, pa ko god je bio u USA familiji dobije odbijen zahtev za članstvom. Moze da se otvori nalog sa mailom koji je bio u USA familiji, problem je sto neće posle da primi u familiju nista osim USA...ali ako ste svi bili u USA prebacujete ovde sve zajedno sa play listama. Sin se odusevio kad su mu se pojavile liste koje je izgubio prelaskom na argentinski koji je bio prakticno besplatan. Poceli su masovno da se prebacuju tamo iz celog sveta i uveli su da pored maila iz Argentina mora da bude i platna kartica. 

Meni je tidal sporedni streaming za auto i sin ga koristi na telefonu qobuz je zvucno bolji, bas kao i Tidal naspram Spotify meni je to najvažnije. Na streameru su oba pa se lako uporede. Nikome se tidal vise nije svideo pri probi, pravi izvesne deformacije u visokim i srednjim koje kad ne uporedi pripišes snimku. Kad se oba kombinuju nadjem uglavnom sve. Fali par opcija tidal a u Linn programu, ali svidja mi se pre svega sto PC nije u igri. korisnički svi streaming servisi su mi isti pa me to ne opredeljuje, već isključivo bolji zvuk

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, sondek said:

Moze da se otvori nalog sa mailom koji je bio u USA familiji, problem je sto neće posle da primi u familiju nista osim USA

Pa da, ima proveru, familija mora biti iz iste države... Ali je po meni USA nalog dobra varijanta zbog dostupne muzike... Ovo za Argentinu nisam znao, čim se pojavi rupa...

Link to comment
Share on other sites

могла би та особа за сваки случај прво логовање да изврши уместо тебе из иностранства

свако твоје следеће логовање одавде ће дункционисати без проблема, теби остаје само да промениш лозинку због безбедности

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

могла би та особа за сваки случај прво логовање да изврши уместо тебе из иностранства

свако твоје следеће логовање одавде ће дункционисати без проблема, теби остаје само да промениш лозинку због безбедности

Hvala 🙂

Link to comment
Share on other sites

Radi li Qobuz free trial? Na 30 dana?

Uredno sve sam upisao, vraca me stalno na datum rodjenja koji sam dobro napisao.

mm/dd/yyyy

Ko zna neka napise. Hvala.

I jos pitanje. Da li je neko sa KP uzimao Q? Vidim da postoji oglas.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, nesone said:

Radi li Qobuz free trial? Na 30 dana?

Uredno sve sam upisao, vraca me stalno na datum rodjenja koji sam dobro napisao.

mm/dd/yyyy

Ko zna neka napise. Hvala.

I jos pitanje. Da li je neko sa KP uzimao Q? Vidim da postoji oglas.

Ne radi Qobuz kod nas. Mora ti to neko otvoriti iz inostranstva i da se logujes na njegov mail i password. 

Taj sto ti prodaje Qobuz moze sutra da ti ga isključi, zato se te grupe i prave sa poznatim ljudima. Ako nisu neke pare probaj preko tog sa KP pa da vidis da li je za tebe dovoljno bolji od Tidal. Meni jeste, tidal je na rezervnog klupi i za auto. Tako su to čuli i svi koji sam im prezentovao razliku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...