Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Da Ebay varijanta je dosta sigurna i sa VISA inernet karticom. Probao sam dva ili tri puta. Jedini rizik je da ostaneš bez muzike posle mesec dana (nije se desilo). Čak imam i poznatog, istog prodavca.
Kao što sam ranije pisao opcija "Go to track radio" na Tidalu mi je nešto najbolje za pronalaženje interesantne muzike. Posle ono što te zanima slušaš na Qobuz u. Da Qobuz ima tu opciju na Tidal ne bih svraćao.

Link to comment
Share on other sites

Posto sam kontaktirao prodavca sa KP u vezi Qobuz naloga, rece mi da je zemlja iz koje bi bio nalog Nemacka, ali je pomenuo da postoji mogucnost i iz neke druge drzave.

Sta u tom slucaju odabrati sto se tice izbora muzike, USA ili nesto drugo?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Spachek said:

Posto sam kontaktirao prodavca sa KP u vezi Qobuz naloga, rece mi da je zemlja iz koje bi bio nalog Nemacka, ali je pomenuo da postoji mogucnost i iz neke druge drzave.

Sta u tom slucaju odabrati sto se tice izbora muzike, USA ili nesto drugo?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Francuski nalog čini mi se ima i Lost recordings albume...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Spachek said:

Ko me je i odakle iskljucio?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Nije niko, ali ako se budemo javno hvalili da Imamo Qobuz iz Srbije ko zna 🙂 Imam nemački Qobuz nalog u toj varijanti o kojoj je reč i radi bez problema već dvadesetak dana preko ios aplikacije i kao LMS plugin. Zadržavam i USA Tidal zbog većeg izbora muzike koja me interesuje. 

Link to comment
Share on other sites

On 21. 1. 2024. at 23:52, ivanp said:

I dalje ne razumem koja je logika da Srbistan nije podržan?!? Neka me neko prosvetli molim.
Da, i nešto mi se javlja da se njima živo ........ kako mi kupujemo naloge. 

Ovde je jedan Aple skoro jedva ušao, , i to sa vrlo uskom podrškom, na skoro dvodecenijsko moljakanje, Google-ov Pixel nema nikakavu podršku, Oppo iz samog vrha mobilne ponude ni ne namerava .... a ti pitaš zašto ;(

Link to comment
Share on other sites

слажем се, можда је ипак требало пре брисања пребацити садржај у "offtopic"?

овако не остављате никакав простор да аргументовано одговорим на неаргументовано упућене критике којима сте без проблема оставили простор све док се нису појавили аргументи који су ипак рекордно брзо обрисани 

сагласан сам да и овај пост обришете колико год брзо то постигнете

Link to comment
Share on other sites

 Pitanje:

Na PC astalu Qobuz, ukljucen WASAPI exlusive mode. To radi savrseno. Bez problema. Reseno za par sek.

Na Tidal MAX je preglasno kada se ukljuci exlusive mode. Kako resiti? DAC za PC uredno ocitava i prikazuje oba servisa.

Citao sam po netu, isprobavao, ali ne ide.

Na glavnom sistemu  je apsolutno sve u redu.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

чини ми се да би могао све то да решиш преко Roon-a са опцијом "volume leveling" али нисам пробавао

можда неко још да потврди?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nesone said:

 Pitanje:

Na PC astalu Qobuz, ukljucen WASAPI exlusive mode. To radi savrseno. Bez problema. Reseno za par sek.

Na Tidal MAX je preglasno kada se ukljuci exlusive mode. Kako resiti? DAC za PC uredno ocitava i prikazuje oba servisa.

Citao sam po netu, isprobavao, ali ne ide.

Na glavnom sistemu  je apsolutno sve u redu.

Hvala.

Exclusive mode bajbasuje komplet win dsp, pa i utišavanje, oslanja se da za tu namenu koristiš volume na zvučnicima/preampu i sl...

Roon nema nikakve veze sa tim, ovde se koristi Tidal app za puštanje muzike, ako sam dobro razumeo...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zamolio bih za malu pomoć, ne vidim nigde da se u Qobuz-u može napraviti neka vrsta back up playlist, favorites artist i ostalog na PC? Dakle ne treba mi transfer navedenog na Tidal ili slično, to vidim nude mnoge aplikacije. Ovo pitam iz razloga što sam dosta vremena proveo da napravim liste i ne bih voleo da se desi neka brljotina i da ostanem bez njih. Drugi verovatno i realniji razlog je da će u jednom trenutku Qobuz biti dostupan i kod nas pa ćemo svi otvarati svoje naloge.

Link to comment
Share on other sites

Nema na čemu Boki. :)

Mi audiofili smo čudna sorta. Mislimo da ako slušamo muziku i pratimo najnovije tehnologije, mora da smo i fini,pristojni i lepo vaspitani. Ali avaj, isti smo kao i bilo koji drugi segment ovog društva.
Msm i sam sam se uvek zahvaljivao članovima koji su mi pomogli (rekao bih da je toga bilo više nego što sam sam bio kadar da pomognem).
Hoću da kažem, konačno, ima ih koji pitaju onako preko ramena i ne osvrnu se. Mislim ne očekujem nzm bombonjeru ali je pristojno zahvaliti se kao Boki.

 

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje. Tražim da uzmem qobuz pretplatu. Na kp ima i to 4.500 za godinu dana. S obzirom da sam na qobuz sajtu video cene mesečne pretplate od 12 evra pa naviše, nešto mi je nelogično. Da li neko ima iskustva sa takvim načinom kupovine pretplate? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...