Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Deezer je danas od mene dobio 2 zvezdice, 

prosto ne mogu da verujem da i dalje ne mogu da naprave da connect radi kako treba, jedan kratak period vremena je rekao bih radilo podnošljivo,

sada opet ne radi, ne mogu na telefonu da pustim neku pesmu a da na kompu pusti nju, umesto toga pusti neku sasvim drugu.

Jedino funkcioniše da pusti iduću pesmu, e tada pokazuje istu i na phonu i na kompu.

A da je dizajn katastrofalan to je jasno svima, mada meni lično to nije bitno.

Link to comment
Share on other sites

nije naravno ni meni od životne važnosti dizajn i logo, ali svejedno je bezveze kad na ekranu vidiš onu novu ikonu koja zaista podseća na neku dating aplikaciju...ili u najboljem slučaju na neku health app...

 

moraću opet da instaliram neki drugi launcher da mogu da menjam ikone...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poštovni prijatelji, imam par pitanja vezano za Tidal.

Našao sam 5 drugara i trebalo bi da napravim Tidal Hi Fi Plus Family paket pa me interesuje nekoliko tehničkih stvari, pa ako neko zna bio bih zahvalan ako pomogne.

Da li je bolje da pravim porodicu direknto preko Tidal aplikacije ili preko SBBa?  Ima li neke razlike u tome da ako nekim slučajem neko odustane ili svi odustanu od placanja, da li sam vezan nekim rokom koliko paket mora da se plaća,?

Kada uđem u proces registracije , šta mi je potrebno od drugih članova porodice, samo njihove mail adrese ili im ja na neki drugi način pravim naloge?

Imamo il neka ograničenja ili svi imamo svoje zasebne plejliste i sve ostalo, i možemo svih šestorica da slušamo u isto vreme?

O ovome se više puta pisalo ovde ali eto ako ima neko raspoložen mogao bi opet da potvrdi iz iskustva. Naravno svi smo na 6 različitih adresa. I glasačih i IP. Može li se ipak desiti da Tidal jednog dana kaže "Ehej vi niste familija, ne živite pod istim krovom", i da ugasi ostatak porodice. Pretpostavljam da je to rizik u koji svi ulazimo, ali bih trebao o tome da obavestim druge članove porodice, pošto sam ih teškom mukom našao. Imao je klinac sa Netflixom neko takvo slično iskustvo pre neki dan.

I na karaju meni najvažnije pitanje. Nas je 6orica u porodici, a nas dvojica imamo strimere. Šta se dešava kada strimer registrujemo na Tidal. Ne treba mi da u isto vreme slušam i na telefonu i na strimeru, ali može li tu da bude neki problem zbog registrovanja dva uređaja na jedan nalog?

Hvala svima koji bilo šta odgovore, svaki dodatni savet kod registracije porodice rado ću saslušati.

Ako iz nekog razloga nije lepo pričati o ovome ovde na forumu, molim moderatore da poruku izbrišu, a ako mi neko na PM odgovori, hvala mu.

 

Link to comment
Share on other sites

Imam Tidal Family na SBB-u i rečeno mi je da se usluga ukida u martu. Ostaje da vidimo da li će stvarno tako biti, ili možda nastave suradnju.

Ti kao vlasnik Family naloga šalješ ostalima pozivnice na email, a oni preko linka naprave svoj nalog sa svojom lozinkom. Nalozi su potpuno odvojeni i funkcionišu nezavisno, istovremeno i bez ikakvih ograničenja.

Dva uređaja na jednom nalogu nisu problem, jedino mislim da se jedan nalog ne može koristiti istovremeno na dva uređaja.

E da, obračunska jedinica za korišćenje i plaćanje je jedan mesec.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zvukoljub said:

Imam Tidal Family na SBB-u i rečeno mi je da se usluga ukida u martu. Ostaje da vidimo da li će stvarno tako biti, ili možda nastave suradnju.

Ti kao vlasnik Family naloga šalješ ostalima pozivnice na email, a oni preko linka naprave svoj nalog sa svojom lozinkom. Nalozi su potpuno odvojeni i funkcionišu nezavisno, istovremeno i bez ikakvih ograničenja.

Dva uređaja na jednom nalogu nisu problem, jedino mislim da se jedan nalog ne može koristiti istovremeno na dva uređaja.

E da, obračunska jedinica za korišćenje i plaćanje je jedan mesec.

Hvala drugar. Da li znai neko važi li ovo samo preko SBB ili je isto ako se registrujem regularno preko Tidal-a?

Link to comment
Share on other sites

Hvala drugar. Da li znai neko važi li ovo samo preko SBB ili je isto ako se registrujem regularno preko Tidal-a?
Tako je i bez SBB-a, šest nezavisnih naloga, koji se naplaćuju sa jedne kartice, 12 evra mesečno. Nebitno je na koliko si uređaja ulogovan, ja imam Tidal na dva telefona, tabletu i na kompu.

Послато са 2201117SY помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Roon zaista ima bolji 'audio engine', 'audio processor' ili kako god nazvali obradu audio materijala koji mu se ponudi u poređenju sa Tidal-om. Roon je visoka klasa ali ne i najbolji audio plejer. Po funkcijama i perfomansama mu je Audirvana vrlo blizu ako ne i sasvim jednaka. Roon nikada neću prihvatiti jer ne želi da uvede najprostiju, najosnovniju  funkciju - prikaz strukture audio 'biblioteke' a ne slaganje po albumima, izvođačima, izdavačima, pevačima, studijima itd itd.. Da, postoje načini da se to nekako 'tvikuje' no nemam vremena (ni potrebe) da se time 'zabavljam'. 

Link to comment
Share on other sites

Moj ti je savet da probaš, suština je da je Roon mrežni plejer, koji ima tkz Roon core, koji može biti (a i ne mora) instaliran na nekom računaru kao softver ili kao namenski tkz ROCK (Roon optimized core kit) na intel NUC-u, koji se bavi svim potrebnim obradama podataka biblioteke, pretragama, konverzijama, dsp-om (koji je sasvim pristojan) i preko RAAT protokola (specifično za roon) šalje raspakovan stream prema tkz "end point"-ima, tako da su end poin-i rasterećeni bilo kakve obrade signala i ostalih poslova...

Dodatno, 1 Tidal nalog je vezan za 1 roon core, tako da se sa njega može istovremeno slušati muzika na koliko god hoćeš endpointa, isto važi i za Qobuz...

Po meni, u mom sistemu, za moje uši, odlično svira, mnooogo bolje od Tidal aplikacije i ima jako dobar algoritam za Roon radio i daje jako dobre sugestije kada se navikne na tvoj izbor muzike...

Link to comment
Share on other sites

Ja ću verovatno na proleće kad mi istekne godišnja pretplata da kupim liftime i da završim sa zezanjem u vezi strimera.

Ako ikada poželim da imam hardverski strimer, uzeću NUC, instalirati ROCK, povezati sa USB kablom i tako ga koristiti, iako i ovaj softverski strim preko mreže radi i zvuči perfektno. Definitivno najbolje rešenje za strim, nije jeftin, ali sam veće pare do sada "bacio" na hardver, tako da mi neće biti žao da platim oko 750 EUR za softver i tako trajno zaokružim digitialni deo sistema.

Link to comment
Share on other sites

Минимум потреба у вези OS X за Roon сервер је верзија 15.9 или новија, питање:

колико се минимум тренутних захтева може ускоро променити, тј. да ли су се икада до сада мењали?

колико сам ухватио податак Roon креће у овом облику од 2015.године

Link to comment
Share on other sites

V.15.9 čega?

Trenutno:

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/faq-what-are-the-minimum-requirements

Dakle, radi npr. macmini late 2012, i5/8gb, samo treba videti kako to izgleda u praksi. Sigurno ovako mator hardver neće raditi unedogled, ali uvek može da da se uradi zanavljanje na nekoliko godina i problema neće biti.
Generalno, Roon Core/Server nije prezahtevan softver, pa se ne treba preterano brinuti.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...