Jump to content

YouTube Highlights

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Stiže mi nešto sa Alija otoič. Putovalo skoro mesec dana . A Kinezi odmah poslali. Istog dana. Nisu oni krivi što smo mi daleko. Jeste li se zapitali kako funkcioniše dispeč u firmi koja šalje mi

Svaka cast za ovog poljaka.

Posted Images

• 2 weeks later...

Interesantno da ovaj posao opao sa 16,8 (valjda milijardi $) u 1977 na "samo" 11,8 ove godine. ( Bio samo oko 7  2013.godine)

Vinili i CDi skoro izjednačeni ( diskutabilno) a striming 7 puta više od CDa i Vinila zajedno i 10 puta više od daunloada.

20 minuta ranije, vdzele said:

Jedan od razloga što se muzika daleko manje sluša jeste i to što se sluša u lošijem kvalitetu a to je striming. Striminga ima naravno u boljem kvalitetu, ali se ljudi ipak u većini opredele za ono što im je povoljnije i dostupnije.

Mislim da se muzika sada više sluša ako se uzme u obzir OnTheGo slušanje. Hipsteri sa sluške,  one "prosjakinje" (što imaju tašnicu preko ruke i mobilni u ispruženom dlanu) i idu sa slušalicama po gradu, youtube na komp zvučnjacima,...

Pre bilo monster risiver i ...tolko.

Rekao bih i ja da se danas više sluša (kvalitet reprodukcije i samu muziku ne komentarišem). Iskazana je ukupna vrednost prodaje. Download i streaming eliminišu potrebu za fizičkim medijima, transportom, skladištenjem, licencama... pa je i cena po albumu manja nego nekada. Danas se za 20 e mesečno na Tidalu dobija momentalni pristup biblioteci od 60 miliona pesama, to je nekada bilo nezamislivo...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...