Jump to content


Poredjenje kvaliteta zvucnika


Gojakovic

Recommended Posts

21 minutes ago, somilenko said:

Šta je ostatak sistema?

Pojacalo Marantz 750DC i drugo pojacalo Sony STR DB940, Koristim Marantza za gramofon i cd player i za sada bi na njemu bili ovi zvucnici mada imam u planu uskoro uzeti Marantza PM6007 ili boljeg zavisi od finansijskog stanja a Sony mi trenutno sluzi za surround tv sistem.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Gojakovic said:

Da mogu poslusati onda ne bi bilo problema da se odlucim, nisu na istoj lokaciji a nisam u mogucnosti da sve obidjem zato mi treba pomoc! Hvala.

I kako neko  na daljinu da ti napise od forumasa?  

Pojacalo pod misku, gorivo pojeftinilo. i obidiji sve. ako se ne razumes, povedi bar nekog drugara, koji zna.

Prvenstveno sve pregledati prvo vizuelno, onda uklj. i slusati. Ponesi svoju muziku.

Ako je prodavac  nezaiteresovan, da ti to sve lepo poslusas. Slobodno ga zaobidji.

I dalje trazi.

Link to comment
Share on other sites

Odem sa cerkom da joj kupim bluetooth slusalice. Probamo At, pa Senhaiser i na kraju JBL ...i ostade Jbl ... ja nisam ni probao razliku, al je samo upitah "Jel dobar bass", "Jeste" stavim ih na 15 sekundi ...uzimaj!   Tu gde produkcija i zvuk nisu cesto bas sjajni, gde je gitarisanje i el.bass, gde zvucnik otkriva i lose strane nema puno razmisljanja 🤘 Realno, svaka kuca bi trebalo da ima jedan Jbl, barem u B sistemu, za takve prilike i muziku.

Link to comment
Share on other sites

Moja rang lista bi bila otprilike

1.Dali
2.B&W
3.JBL

Ispravite me ako grešim...

Koliko ja znam JBL ne spada u hi-end proizvođaće, ali pogađaju gornju klasu hi-fi ja, možda da se fokusiraš više na gornja dva. JBLovi su oduvek bili specijalizovani za žičanu muziku, ja sam vintidžar pa bi ti predložio neke starije serije sa hornama i veeelikim basevima :)))

 

Link to comment
Share on other sites

Izvinite ako skrećem malo temu ali ne bih sad oko ovog pitanja postavljao novu...

Šta mislite o Canton zvučnicima 20tog veka, mislim na serije kao što su
Fonum
GLE
Karat
Navedeni su proizvedeni od 79te do tamo druge polovine 80ih
Čuo sam da ih hvale, jel neko od vas imao priliku da ih sluša? Oni bi mi bili u nekom daljem planu za sistem, ja mislim da su većinom dobra investicija...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, SlušačOmota291 said:

Moja rang lista bi bila otprilike

1.Dali
2.B&W
3.JBL

Ispravite me ako grešim...

Koliko ja znam JBL ne spada u hi-end proizvođaće, ali pogađaju gornju klasu hi-fi ja, možda da se fokusiraš više na gornja dva. JBLovi su oduvek bili specijalizovani za žičanu muziku, ja sam vintidžar pa bi ti predložio neke starije serije sa hornama i veeelikim basevima :)))

 

JBL ne spada možda trenutno u hi-end proizvođače, ali itekako oni umaju zvučnih kutija koje spadaju u vrh ponude.

I baš ti stariji modeli sa hornama i velikim papirnim bass drajverima mogu komotno da se tretiraju kao hi-end, ali oni se uparuju sa lampama i nisu baš za rokanje.

Od ova tri komada i ja bih stavio na prvo mesto JBL u kombinaciji sa nekim dobrim HK pojačalom, npr. HK665, HK6900, HK6950.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...