Jump to content


Hi-Files Show 2022


Ljuba

Recommended Posts

Lepo što je u ova nemila vremena još uvek ima događaja gde se mogu čuti i videti neke lepe igračke.

Teoharov vrlo zanilmivo mada imam utisak da je sve bilo možda za nijansu previše isforsirano. Ipak, najduže sam ostao u njihovoj sobi

Nagra dosta dobro ali premala soba.

Dynaudio Heritage ispod kvote. Čudno, obzirom da ne bih štedeo za Special Forty koji su ozbiljni kandidati za jednu od planiranih opcija za preuređenje sistema i životnog prostora. Nepotreban komentar gospodina koji reče da ne bi nikada prodao Heritage nekome ko "ima neki tamo Marantz kod kuće pa da posle priča svojim drugarima kako su zvučnici kante" 😄 Priče su priče a marža je marža.

Ona Sonus Faber Omnia je sramotna i treba je skloniti sa sajma što pre. Kazna za uši sa italijanskim dizajnom. Svako može da troši svoje pare po volji ali Omnia se ponaša kao džeparoš.

Zanimljiva je bila i soba sa malim belim uskim zvulnicima (i pored njih isto mali i uski ali nisu beli...) na stalcima ali...nisam zapamtio. Da li se neko seća?

I dalje mislim da je onaj hotel grozan za sve ono pošto se zvukovi mešaju iz susednih soba.

Ali sve u svemu bilo je OK.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

27 minutes ago, DaxKey said:

Lepo što je u ova nemila vremena još uvek ima događaja gde se mogu čuti i videti neke lepe igračke.

Teoharov vrlo zanilmivo mada imam utisak da je sve bilo možda za nijansu previše isforsirano. Ipak, najduže sam ostao u njihovoj sobi

Nagra dosta dobro ali premala soba.

Dynaudio Heritage ispod kvote. Čudno, obzirom da ne bih štedeo za Special Forty koji su ozbiljni kandidati za jednu od planiranih opcija za preuređenje sistema i životnog prostora. Nepotreban komentar gospodina koji reče da ne bi nikada prodao Heritage nekome ko "ima neki tamo Marantz kod kuće pa da posle priča svojim drugarima kako su zvučnici kante" 😄

Zanimljiva je bila i soba sa malim belim uskim zvulnicima (i pored njih isto mali i uski ali nisu beli...) na stalcima ali...nisam zapamtio. Da li se neko seća?

 

Auris audio su mali tamniji. 

Beli su izrada nekih momaka sa Ceraka. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dragan Penev said:

Raal nisam slušao, jer ne mogu da stavim na uši nešto što je pre mene koristilo xyz ljudi. 

Jbg... Drugi put. 

Vidimo se danas ponovo. Idem sa gospođom, hoće da čuje Teoharov. 

Fun fact: RAAL SR1 uopšte ne naležu na uši nego "vise" u slobodnom prostoru ispred ušiju, ali da, složio bih se da je proba slušalica malo nehigijenska rabota...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ех заиста, Аца је могао да плати дежурног оториноралнголога и хигијеничара :D

на страну организације у Холидеј Ин-у, сваке године кукање на собе…а, коју другу алтернативу и организатора имамо?

што се мене тиче, док су промотерке лепе и секси могу донекле да поднесем просечан изглед аудиофила који се мувају около :lol: а признаћете, та подврста људи није баш међу неким лепотанима :)

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko snimak neke od prezentacija, ili da cekamo Scepu...? 

Ko su ti momci sa Ceraka, voleo bih da istrazim? 

Ne stizem na ovaj show, ali ne bih bas ni da slusam Nagru, pa da se posle rasplacem. 

Teoharov mi je bio odlican i na nekoj od prethodnih prezentacija. Daleko iznad mojih fin. mogucnosti, ali jaako lep zvuk. 

 

Link to comment
Share on other sites

Inace sajam napreduje iz godine u godinu a i mi smo se zazeleli, ne znam kako je redovnim gostima hotela koji su na drugom spratu preko puta audio soba, nisu bas zadovoljni izborom muzike, ali to je stvar hotela i popunjenosti ....ranijih gocina te sobe su bile prazne.

 

gramofoni pokidali ove godine, to je moj generalni i najkraci utisak

Link to comment
Share on other sites

Poslušah svašta nešto….

RAAL fenomenalan, žao mi što trenutno moram da razmišljam kako da zatvorim kredit za stan, kupio bih komplet na keca.

Teoharov sjajan zvuk, meni najbolji i to je nešto što bih uzeo i eventualno zamenio za svoj sistem, ali iz gore pomenutog razloga neće da bidne.

Nagra sistem odličan, ali nije za nas smrtnike, meni lično preskupo za ono što sam čuo.

AI dobar, fin zvuk, ali to već imam kod kuće.

Ostalo me nije dojmilo, sviraju okay, ne mogu da kažem da je loše, ali po meni nije adekvatan odnos cost/benefit.

Sve u svemu, lepo sam se naslušao, video i ispričao sa nekim meni dragim ljudima, tako da kad podvučem crtu fino utrošeno vreme.

 

1FC4B504-E6DE-4D7E-A4DF-E4043CCC18D6.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Drage kolege,

ne znam na koji nacin vrsite analizu soba i uredjaja ali ja sam tokom godina primetio da velicina sobe, duzina zadrzavanja, numere i jos par nekih parametara drasticno utice na krajnju ocenu...napr. desavalo se da sedim u prostoru i da tek nakon desetak minuta zvuk pocne da mi se svidja...itd

Nadam se da kada dajete ocene radite to upravo sa stanovista koje sam opisao.

A sto se tice mojih ocena svaka soba je zvucala na svoj nacin i imala kako dobrih komponenata tako i losuh....

Ja tradicionalno volim Dynaudio i taj zvuk mi se dopada...recimo izdvojio bih da tokom slusanja numera iz krajnje desne strane skoro da i dalje imam neki stereo osecaj...kao i sve detalje koji su potrebni za uzivanje dok kod drugih kutija to proizvodi gubitak tonske slike a o stereu ni naznaka.

Auris je imao predivan sistem sa veoma lepim zvukom, solidan lampas, verovatno solidna RIAA i gramofon ukljucujuci dobar izbor zvucnice...i naravno kutije koje mozda nisu hiend ali im je vrlina odnos dimenzije-zvuk.

Od Raal-Requisite-a mi se dopala kombinacija mali lampas i AKG 712 a veliki lampas i ribon slusalice su ono..kraj puta....jedina mana veceg sistema moze biti cena ali iz ugla srbije...za svecke standarde to je to...

Ostale ne bih nabrajao iako imaju neke svetle tacke jer nisu u top 3

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dražo said:

Kao izvor, na mene je zvucno najjaci utisak ostavio gramofon Perpetuum Ebner (u AI sobi), sa externim napajanjem, mislim Thorens TP92 ruckom, glavom Hana ML, Zanden phonom...

Teoharov odlican, Velikinac solidan, ostalo prosecno, ili cak i nezadovoljavajuce, ako se u obzir uzme cena izlozenih uredjaja/sistema.

E sad sam se razocarao - mislio sam da radi AI phono.

 

Ono sto je meni bilo dodatno interesantno - jesu razliciti sistemi ali cini mi se da Hanna i AT OC9 rade vrlo dobro s obzirom da su na druga dva gramofona bile Benz Zebra i jos jedna u drvenom kucistu ( Benz ).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Krca44 said:

E sad sam se razocarao - mislio sam da radi AI phono.

 

Ono sto je meni bilo dodatno interesantno - jesu razliciti sistemi ali cini mi se da Hanna i AT OC9 rade vrlo dobro s obzirom da su na druga dva gramofona bile Benz Zebra i jos jedna u drvenom kucistu ( Benz ).

Da, i ja sam se iznenadio kada mi Goran rece da nije AI, vec Zanden phono. Ali opet, ta gramofonska postavka je za mene zvucala bas onako kako ocekujem od "gramofona" da zvuci (u odnosu na ostale sajamske vrtilice, bez obzira na cenu). Plus sto sam slusao "obicne" vinile iz publike, a ne neke napucane audiofilske.

Sigurno je do samog gramofona (nema sta, proveren svarcvaldski hifi inzinjering), verovatno i do Hana zvucnice (sto je meni licno koristan info, i otkrovenje, nisam ih do sada slusao). No, najmanje podjednaka zasluga ide i Goranovoj amplifikaciji (nema sa mlaznjacima greske cini mi se).

Link to comment
Share on other sites

Nagra/Marten sistem je nekoliko desetina puta skuplji od Teoharova, a na mene nije ostavio toliko upečatljiv utisak da bih mu se pokonio za te pare. Ako ćemo da teramo mak na konac, da, jeste sveobuhvatno bolji od Teoharova, ali mi je Teoharov neverovatno muzikalan.

Npr. RAAL je ostavio na mene snažan utisak, bez obzira što setup nije jeftin, kad sam stavio jetiniji model ostao sam bez teksta, a skuplji me je oduvao, nešto najbolje što sam ikada čuo na slušalicama.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Iron man said:

Jel ste ozbiljni da teokarov bukšelf najbolji zvuk? Bolji od Martena? 

Verovatno je nas 99% "otpisalo" Marten kao van konkurencije, jer gledajući cenu, to je nedostižno.

Teoharov odličan, ali opet isto dosta skup sistem. Oni su došli sa Legendary serijom koja je izdata samo u 15 primeraka. Verujem da su im i drugi sistemi za plebs jednako dobri, možda neko može da kaže ko je već slušao. Ali ovo što su prikazali je odlično. Čak je i moj sin od 8 godina danas rekao da mu se najviše sviđa Teoharov, jednostavno mu leglo... jbg.

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Golum said:

Ima clan foruma koji je pao na dupe...

Verovatno si mislio na mene.

RAAL je sa oba model briljirao, čak je jeftiniji model po meni dinamički bolji, ali to je sad individualna stvar s obzirom da je SR1a (skuplji model) otvorenog tipa. 

Po mom skromnom mišljenju ne postoji klasičan sistem sa zvučnicima nezavisno od cene koji može da stvara ovakav zvucni dojam kao ove slušalice. Skuplji sistem (pojačalo, adapter, slušalice) je na nivou 8000usd, ajeftiniji ispod 7000usd plus sto su cene za naše tržište dosta manje. 

Skuplji model sam imao na probi, ali ovaj jeftiniji je za mene pravo otkrovenje. Školjke su od nekog specijalnog polikarbonata (čak ih je Aca predamnom bacao iz sve snage na pod)i praktično su neuništive za razliku od sr1a. Slušalice mogu da se koriste satima bez ikakvog zamaranja, što je jako bitno  za studija koji su i glavna ciljna grupa. 

Kada je neko kao Stevie Wonder, kome je sluh najistancanije čulo, odabrao ove slušalice kao model u svim svojim studijama a pri tom su izabrane za najbolji proizvod na najvećem svetskom sajmu slusalica, mislim da je meni iluzorno davati neke posebne opise. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...