Jump to content


Kakav oglas 2018.


Infidel

Recommended Posts

@Peter Nema potrebe vredjati nekog bez razloga.. Samo prodajem svoje pojacalo i par dana nije bila istaknuta cena, a nisam menjao opis oglasa. To kolko sta vredi je licna stvar prodavca. Ko zeli, moze kupiti nov. Ko kupuje, mnogo je.. ko prodaje, malo je.. uvek je to bilo.. Veliki pozdrav drugari i molio bi za malo medjusobnog postovanja, toliko zasluzuje forum. ;)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, thezox said:

DAC za male pare

Gazh5Uw.jpg

Stranice nisu ni O od originala, sa sve tom srafcinom sa kojom je zavrnuta. Ne bi me cudilo da je sraf dugacak toliko da je usrafljen i u mehanizam...pa zato i zaglavljuje.

Nikad mi nece biti jasno zasto ljudi vole da pisu o necemu, a o tome pojam nemaju...to mene samo otera kao potencijalnog kupca. Slicno je i sa FA7ES pojacalom na KP koje se prodaje kao jedno od 1000 napravljenih....pa to jos zamasceno. Drugar nije izdrzao i poslao mu je poruku da to naprosto nije tacno...naravno nadobudni i sveznajuci prodavac je to izignorisao u svakom smislu. I onda otkud ne moze da se proda. A pri tom je komad kao da je ispao iz kamiona, i jos je popravljan. Ocigledno traljavo...sto je informacija od ljudi koji su isli da pogledaju isto.

Jedino je zaboravio da podigne cenu jer je i 2017te kostao isto..

Screenshot_fa7es.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ti si poznavalac, pa te prica otera. Oni koji malo znaju padnu na pricu.

Strategija prodavca je ocigledno da ceka "pravu" musteriju.

Na pricu se prodaju i mnogo skuplje stvari, zasto ne bi i ovo.

Kako rece insajder u klipu o budzenju polovnih automobila: "Onaj ko kupuje auto na placu bice sigurno prevaren, pitanje je samo za koliko. Ali on zeli da bude prevaren."

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, uzvarb said:

Nikad mi nece biti jasno zasto ljudi vole da pisu o necemu, a o tome pojam nemaju...

 

Što? To je baš uobičajena ljudska osobina. Svima se to desilo (osim meni, naravno, jer ja sam se rodio naučen). A možda prodavac stvarno veruje u ono što je napisao, možda su ga slagali ili naložili. Doduše, moderni internet čini tu opciju sve manje verovatnom ali nije nemoguća.

 

Ali, najzabavniji su mi bili oni na KP što su pisali: Samo za poznavaoce!

E, padalo mi je tada na pamet da pozovem prodavca i kažem mu da sam mogao biti zainteresovan za njegovu robu ali ne smem  jer nisam poznavalac.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tim, imam drugara sto sve zivo uci sa neta. Ne zna ni jednu jedinu rec nekog jezika osim Srpskog, sve sajtove prevodi translate-om. Slusati njegova saznanja sa neta su urnebesna komedija...od 2000 izvrnuto pogresno naucenih izraza i reci, preko nemogucnosti razaznavanja informacije od dezinformacije na netu...

Cim mu prica krece sa Oni kazu...

svi se pretvaramo u usi...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, pera451 said:

 

Strategija prodavca je ocigledno da ceka "pravu" musteriju.

Na pricu se prodaju i mnogo skuplje stvari, zasto ne bi i ovo.

 

Da je oglas iole normalan, slike bolje, ovo pojacalo bi bilo prodato u roku par dana, jer cena od 600 eur i jeste u neku ruku ocekivana. ( ne kazem realna i normalna za uredjaj te starosti) Medjutim citajuci oglas izmedju redova i sagledan kao celina govori mnogo, i to ocigledno vise nego sto nam se cini.

Moj drugar u SM je FA7ES prodao za 1 dan na oglasu....i to po vecoj ceni. To vec govori vise. Ali oglas trenutni naspram njegovog je bio kao dupe i krofna.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, uzvarb said:

Slazem se sa tim, imam drugara sto sve zivo uci sa neta. Ne zna ni jednu jedinu rec nekog jezika osim Srpskog, sve sajtove prevodi translate-om. Slusati njegova saznanja sa neta su urnebesna komedija...od 2000 izvrnuto pogresno naucenih izraza i reci, preko nemogucnosti razaznavanja informacije od dezinformacije na netu...

Cim mu prica krece sa Oni kazu...

svi se pretvaramo u usi...

E da taj google translate ima smisla ako imamo pojma ako, poznajemo tematiku . a mal n nas hebu  veznici i pojedine riječi ? :) Tipa  Driver je  vozač ? a ne ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...