Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

1 sat ranije, BogdaBg said:

Da li se nekom dešavalo da mu Roon "poludu" i da samo od sebe odvrne volume na pojačalu na 100%?

Meni se to desilo pre nekoliko dana pri korišćenju Roon Remote aplikacije. Dugmići na ekranu reaguju kada utišavam, ali čim ih pustim aplikacija sama odvrne na 100% za sekund ili dva. Morao sam da skačem i fizički isključim pojačalo da ne bih spalio zvučnike i subwoofer.

U pitanju je izgleda bag u Roon Remote Android aplikaciji, ali se žalilo i nekoliko korisnika iOS aplikacije. Bag postoji najmanje godinu dana, a čini mi se i dosta duže.

"Rešenje" je da se u Roon remote aplikaciji postavi maksimalni dozvoljeni volume na neki niži nivo, ali sve mi to deluje poprilično neozbiljno za rešenje koje pretenduje da je "softverski high end" i cena mu je takva.

Koristim Roon kao softverski strimer preko iOS aplikacije - Devialet koji imam nema Core, pa striming ide preko drajvera.

Nikad mi se nije desio ama baš nijedan bug sa aplikacijom, što me je na kraju i ubedilo da Roon koristim kao primarni strimer, iako me u početku nervirao sistem gde nema sortiranja muzike na osnovu mog folderskog sortiranja.

Inače, volume ide preko Devialet aplikacije, u okviru Roon-a je volume disabled, ali sam probao i preko Roon aplikacije da koristim volume, radi super, nisam imao ovo što ti opisuješ.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ab said:

зашто уопште користиш софтверску контролу, ја бих то на твом месту искључио и због описаног дешавања али и због квалитета репродукције

Put muzike je sa Interneta -> Roon server na HTPC-ju -> Airplay/lokalna mreža -> DAC u Hegel integralcu. Koliko se ja razumem tu "softverski" volume nema uticaj na kvalitet zvuka, a komfor je neuporediv (osim kad skačem da spasem zvučnike 😆).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, srdjan_cvetkovic said:

Koristim Roon kao softverski strimer preko iOS aplikacije - Devialet koji imam nema Core, pa striming ide preko drajvera.

Nikad mi se nije desio ama baš nijedan bug sa aplikacijom, što me je na kraju i ubedilo da Roon koristim kao primarni strimer, iako me u početku nervirao sistem gde nema sortiranja muzike na osnovu mog folderskog sortiranja.

Inače, volume ide preko Devialet aplikacije, u okviru Roon-a je volume disabled, ali sam probao i preko Roon aplikacije da koristim volume, radi super, nisam imao ovo što ti opisuješ.

 

https://community.roonlabs.com/t/roon-interface-volume-plus-and-minus-buttons-sometimes-get-stuck-ticket-in/212364

https://community.roonlabs.com/t/massive-problem-volume-control-running-to-100-uncontrollable/241549/15

 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, BogdaBg said:

Put muzike je sa Interneta -> Roon server na HTPC-ju -> Airplay/lokalna mreža -> DAC u Hegel integralcu. Koliko se ja razumem tu "softverski" volume nema uticaj na kvalitet zvuka, a komfor je neuporediv (osim kad skačem da spasem zvučnike 😆).

Airplay je ograničen na 24/48, mora li baš tako? S druge strane, pragmatičan pristup bi trebalo da glasi "koga zabole za bilo šta što je veće rezolucije od 16/44.1"...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Inače, volume ide preko Devialet aplikacije, u okviru Roon-a je volume disabled, ali sam probao i preko Roon aplikacije da koristim volume, radi super, nisam imao ovo što ti opisuješ.

Zasto?

Ako koristis samo Roon - Devialet aplikacija ti i ne treba.

Link to comment
Share on other sites

On 5. 12. 2023. at 16:20, BogdaBg said:

Put muzike je sa Interneta -> Roon server na HTPC-ju -> Airplay/lokalna mreža -> DAC u Hegel integralcu. Koliko se ja razumem tu "softverski" volume nema uticaj na kvalitet zvuka, a komfor je neuporediv (osim kad skačem da spasem zvučnike 😆).

онда мирна Бачка сем када не скачеш

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, BogdaBg said:

Verujem da ima problema, ali ja ih nemam.

Jedini problem koji sam u jednom trenuku imao, a vezan je za Roon, se desio kada je QNAP uradio upgrade firmvera na v.5, pa se sve pokarabasilo i Roon nije video muziku koja je na NAS-u, pa sam tada mogao da slušam samo striming, ne i ovo što imam u lokalu. Ali su brzo ispravili bug.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spotify nudi 3 meseca besplatne PREMIUM pretplate.

Ponuda važi do Nove Godine pa ko hoće izvolte.

PS Malo sam probavao. Za razliku od Tidala, sad su svi moji strimeri "connect"able. Tj iz Spotify aplikacije biram redirekciju na koji strimer da se pušta muzika. Još nisam uspeo multiroom da aktiviram, simultano više strimera da svira . Možda i ne može. Ali može da se šalje strim na klijente koji nisu na istoj mreži. Imam dve mreže u stanu i vide se svi end pointi bez obzira na kojoj su mreži.

Još jedna mogućnost koju Tidal nema a Spotify podržava. Ako na više uređaja aktivirate Spotify, par PCa, laptopova, tableta, telefona (mixed OS) svaki od njih postaje klijent za rendisanje. Prosto izaberete gde da se svira muzika i taj uredjaj postaje Spotify speaker. Super stvar,.

Baš šteta što ne može multiroom

Izvinjonjo ako sam dosadan tj ako ste već znali za ove mogućnosti.

 

PPS Na kvalitet zvuka Premium Spotify-ja nemam zamerki. Nisam baš nešto Tet-A-Tet upoređivao sa Tidal-om HiFi ali  više i nemam živaca da teram mak na konac 

Link to comment
Share on other sites

Bluesound od nedavno podržava hi-res flac preko Tidal connect-a. Nije baš vest od juče, ali ne vidim da je neko ovde o tome pisao. 

 

Još jedna novost iz Bluesound-a je podrška za Presto Music servis, što meni mnogo više znači.

Ko ne zna, Presto je specijalizovani striming servis za klasiku i džez, od čega je klasika sa impresivnim katalogom, a za džez ne znam. Relativno davno su osnovani kao fizička i online prodavnica diskova, a zatim su proširili delatnost na download. Onda je pre par godina uvedena sjajna funkcija striming servisa u smislu da sve što kupiš kod njih u fizičkom obliku ili kao download postaje dostupno i na klaudu od momenta plaćanja. Naručiš diskove i možeš da ih slušaš odmah, bez čekanja par nedelja do dostave.

Činjenica da Bluesound nije UPnP/DLNA kompatibilan sad mnogo manje boli. 

Link to comment
Share on other sites

@goran67

Ima jedno mesto kod mene u familiji. S tim da postoji jedan tehnicki uslov.

Posto je US Tidal nalog u pitanju, potrebna je US mejl adresa za pristup (moze US mejl registrovan preko VPN-a). Ili eventualno neka EU mejl adresa, nekim clanovima je prolazio i tako pristup (svakako mozemo probati, bez bilo kakve obaveze).

To bi dakle bila mana nase familije - pristup. Prednost je veci izbor strane/US muzike (u odnosu na SRB Tidal nalog).

Placanje je mesecno, 618 din.

Link to comment
Share on other sites

Imali smo i mi taj problem. Ne resava se čak i kad sa tim mailom registruješ nalog kod SBB, i dalje u familiju prima samo USA mailove. Na kraju smo pomenuli  glavni mail i svaki koji je nekad bio u nekoj Usa familiji, ali za promenu maila mora da prođe   period od mesec dana. Naš tidal ipak izadje dosta jeftinije, nesto preko 200 din po članu. Qobuz mi je glavni streaming, pa nisam ni primetio koliko toga fali na nasem Tidalu

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko da je koristio ,ili koristi, sve servise? Tidal Qobuz, Spotify, Dizer...?

Kako bi ih ocenili, rangirali? Technical merit i umetnički dojam? 

Ja sam sad na Tidalu i Spotify-ju. Ne bih o kvalitetu fajlova i zvuku ali o umetničkom dojmu (user interface) bih rekao da mi Spotify bolje leži. Pre svega su mi svi rendereri Spotify connect, čak i uredjaji koji puštaju muziku (klijenti- PC, laptop, android) ravnomerno mogu da postanu end point, tj da prosviraju. Animacija na ekranu i lyrics su mi super fora.

Tidal je malo probirljibv oko toga koji je renderer connect(able), i mnogo me nervira što malo-malo (neki kažu "svako malo") pa mi neka pesma ili album postanu nedostupni. Dal licencu promene šta li je već, ne znam. Neretko posle opet nadjem isti album (pesmu) i ubacim u favorite i šljaka . Do daljneg.

Link to comment
Share on other sites

A i Apple Music. Bilo bi dobro da neko ko je uporedo koristio napravi poređenje. Ja sam se najduže zadržao tu i nekako najviše srodio sa tim ekosistemom. U međuvremenu su i oni menjali kvalitet fajlova, međutim ja sam i sa onim što je bilo ranije sasvim bio zadovoljan. Probao sam po par meseci Qobuz i sada Tidal, čini mi se da je samo stvar navike. Nažalost baš u tih par meseci nisam imao dovoljno vremena da im se posvetim pa ne bih da pravim poređenje da ne ispadne da naginjem ka apple-u. Ono što je u mom sistemu game changer je apple tv koji kao renderer savršeno radi to što meni treba za muziku, daljinski, tv, fotelja i razonoda. Meni je pregledan, fluidan, lyrics, animacija, screensaver, dosta podešavanja itd. Kvalitet reprodukcije, hi res možda i nije na nivou kao kod ostalih servisa, no rekoh moja čula to sasvim lepo tolerišu😇

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Iron man said:

Jel ima neko da je koristio ,ili koristi, sve servise? Tidal Qobuz, Spotify, Dizer...?

Kako bi ih ocenili, rangirali? Technical merit i umetnički dojam? 

Ja sam sad na Tidalu i Spotify-ju. Ne bih o kvalitetu fajlova i zvuku ali o umetničkom dojmu (user interface) bih rekao da mi Spotify bolje leži. Pre svega su mi svi rendereri Spotify connect, čak i uredjaji koji puštaju muziku (klijenti- PC, laptop, android) ravnomerno mogu da postanu end point, tj da prosviraju. Animacija na ekranu i lyrics su mi super fora.

Tidal je malo probirljibv oko toga koji je renderer connect(able), i mnogo me nervira što malo-malo (neki kažu "svako malo") pa mi neka pesma ili album postanu nedostupni. Dal licencu promene šta li je već, ne znam. Neretko posle opet nadjem isti album (pesmu) i ubacim u favorite i šljaka . Do daljneg.

Manje više se slažem sa tobom. Tidal mi je ipak najboljeg kvaliteta. Spotify ima odličan algoritam i njega koristim najviše u kolima jer mi troši manje neta. I naravno klinci cepaju Spotify.

Qobuz nisam probao jer nemam mogućnost. Ono što sam video kako izgleda user interface...nije mi se nešto dopao preterano. Što se tiče kvaliteta, ne mogu da sudim.

Deezer...imam ga najduže ali nekako ide u zaborav jer jednostavno ne stižem da pustim. Mislim da je kvaliteta kao Spotify. Popravili su algoritam, mada me i dalje nervira ikonica koju su stavili sa novom verzijom. 😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...