Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Da se javi i novi vlasnik, dosta lurkujem na forumu, a slabo ili nikako pišem. Zanimljiva mi je koncepcija kačenja na zid, ali nisam siguran da će se uklopiti u prostor. Svakako je prioritet za na zid konzolna polica za gramofon, a imam u glavi koncepciju police - na kraju će morati custom made ipak.

Devialet je zaista šta reći, kakvu posluku porati. Neverovatna sprava. Svakako me zanima da čujem kako radi Lindemann, mada verujem da je u sistemu sada najslabija karika tunjava Eversolo DAC sekcija - takav mi je bio utisak i onomad kad smo ga poredili sa mojim matorim Cambridge Stream Magic 6v1. Eversolo je svakako zanimljiv kao streamer, zbog sijaset opcija koje nudi.

Link to comment
Share on other sites

Meni te lindeman sprave uopšte nisu lose. Nadsvirao je onaj MBL Corona komplet. Treba ih samo koristiti u balansiranoj vezi, zvuči dosta bolje. Ako nemaš pravi preamp već za to koristiš taj everlast tu može biti izvor losije zvuka, ne samo u dac-u

Link to comment
Share on other sites

Мени тај Шваба уопште не изгледа лоше, погледах на нету голотињу и баш је скоцкано како треба,једино цена ал' .....

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

 

Pazi, komplet je za 5-, tada sam dosta balansiranih isprobao i Xlr Furutech FA-Alpha S22 s konektorima FP-701M(G) / FP-702F(G) je pobedio. Na zahtevnijim zvučnicima prilikom pojačavanja na većoj snazi mučio se  i padala je razina kvaliteta zvuka. Jednostavno u tim all in one tj.u njemu preamp nije imao energije samim tim ni dinamike. Strimer i DAC  čista petica, taj model je mogao da isključi preamp. Ampovi i 50 i 55 imaju snage na pretek.

Al da više uvaženom kolegi ne spojlujemo temu.

Link to comment
Share on other sites

Ma opušteno, slobodno pišite, nije spojlovanje.

Kada sam odlučio da prodam Devialet, razmišljao sam šta da radim i kako da sa što manje novca osposobim sistem prevashodno da bude funkcionalan, ali da ne kupujem nešto tek reda radi, da bih sutra morao to da prodajem, ako bude situacija da može da se uradi neki upgrade sistema.

S obzirom da je Eversolo primarno kupljen da bi bio isključivo strimer, a da ima opciju da radi kao DAC i preamp, gledao sam da nađem neki relativno kvalitetan snagaš, kojim bih u ovom trenutku dobio kompletan sistem, a opet da ostavim mogućnost da u nekom narednom periodu, kada se za to steknu uslovi, kupim preamp i/ili DAC. Za sada će postavka biti ovakva, tako je kako je, šta da se radi, a za ubuduće ćemo videti, možda se Lindemann-u pridruži njegov izvorni parnjak ili nešto treće, videćemo.

Lično mislim da kod mene trenutno problem nije Lindemann, a da li je digitalni preamp ili DAC (ili oba) videćemo kad budem u mogućnosti da probam nešto drugo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, srdjan_cvetkovic said:

Lično mislim da kod mene trenutno problem nije Lindemann, a da li je digitalni preamp ili DAC (ili oba) videćemo kad budem u mogućnosti da probam nešto drugo.

I ja to potpisujem, skoro nikad do ampa nije. S obzirom koliko si ga platio, a vizuelno je kao nov, ne diraj, fokusiraj se na preamp ili Dac, pozajmi negde neke, probaj.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, srdjan_cvetkovic said:

Oko 1/3 cene novog, a vizuelno je kao nov.

Da obrazložim. Unutra su najverovatnije ploćice Purifi (ili možda prethodni nCore) i napajanje Hypex SMPS1200. Nema tu neke konstruktorske pameti branda. Samo se strpa u kutiju i povežu žice. 2 Purifi pločice (možda malo custom zbog kutije i konektora) + napajanje Hypex je ukupno oko 1100e, a najjeftinija "spakovana" varijanta je na audiophonics.fr 1190e i isto u malo boljoj kutiji 1390e. Ne isplati se plaćati više od toga samo zato što je brand, a unutra je isto. Kao npr. Mola Mola, plaćaš vizuelni dizajn kutije. Bez obzira na cenu koja nekome izgleda niska za Hi-End, to je end game power amp, ili vrlo blizu. Ko hoće da podiže sistem jednu, dve, pet lestvica, treba da se bavi zvučnicima i akustikom prostorije. I sa izvorom, naravno. Ima manu, uslovno rečeno... ne voli kada se povuče velika snaga/amperaža a da je niska impedansa pa još uvrtanje faze. Treba isključiti neke "najzaguljenije" zvučnike iz priče, i sve je top. Ko hoće da divlja sa, npr. Focal Grand Utopia, neki veliki Wilson Audio ili Magico, neka ide na one classic konstrukcije što koštaju 5 cifara. Mada bih ja u toj varijanti radio drugi pristup - 2 ili 3 stereo Purifi a dole na bassu neki class D od 2 kW (za na 2 Ohma) i aktivna skretnica. Može i manje da izađe tako, nego D'Agostino, a verovatno i bolje zvuči. 

Link to comment
Share on other sites

Tako nešto sam otprilike i ja razmišljao, pre nego što sam uzeo Lindemann.

Uzeo ga na probu, prebacio Devialet u preamp mod, zakačio ga i ono što sam čuo mi je dalo za pravo da je u pitanju odličan amp i da treba da ga kupim, pogotovo što je cena bila krajnje korektna, a stanje kao novo.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, petarjovic said:

Kod svih all in one uredjaja nešto mora biti osakaćeno, prateći forum čini mi se da to najviše bude DAC. Imao sam Lindemann komplet, tada najjaču kombinaciju amp 55 i musicbook 25. Opisao sam detaljno u temi o strimerima koju je pokrenuo @Dragan Penev. Slažem se sa @sondek u vezi ocene Lindemann, tu je najveća mana bila preamp sekcija.

Taj Lindemann je zvučao odlično, čak i na onom mom starom sistemu sa malim Tangent zvučnicima. Imao je neki nedostatak, ne mogu da se setim...da li je bio limitiran neki sample rate ili slično, ali ništa što bi pokvarilo užitak.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, BokiTokiVoki said:

 Unutra su najverovatnije ploćice Purifi (ili možda prethodni nCore) i napajanje Hypex SMPS1200. Nema tu neke konstruktorske pameti branda. Samo se strpa u kutiju i povežu žice. 2 Purifi pločice (možda malo custom zbog kutije i konektora) + napajanje Hypex je ukupno oko 1100e, a najjeftinija "spakovana" varijanta je na audiophonics.fr 1190e i isto u malo boljoj kutiji 1390e. Ne isplati se plaćati više od toga samo zato što je brand, a unutra je isto. Kao npr. Mola Mola, plaćaš vizuelni dizajn kutije. Bez obzira na cenu koja nekome izgleda niska za Hi-End, to je end game power amp, ili vrlo blizu. 

Ako želiš da slušaš pojačalo a manje ti je bitno/nebitno ti je da ga gledaš, Audiophonics je veoma blizu tom zahtevu. Jedan od kriterijuma (nakon zvuka naravno) za započinjanje procesa nabavke kod mene je bio taj što mogu da ga "nevidim".

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, BokiTokiVoki said:

Da obrazložim. Unutra su najverovatnije ploćice Purifi (ili možda prethodni nCore) i napajanje Hypex SMPS1200. Nema tu neke konstruktorske pameti branda. Samo se strpa u kutiju i povežu žice. 2 Purifi pločice (možda malo custom zbog kutije i konektora) + napajanje Hypex je ukupno oko 1100e, a najjeftinija "spakovana" varijanta je na audiophonics.fr 1190e i isto u malo boljoj kutiji 1390e. Ne isplati se plaćati više od toga samo zato što je brand, a unutra je isto. Kao npr. Mola Mola, plaćaš vizuelni dizajn kutije. Bez obzira na cenu koja nekome izgleda niska za Hi-End, to je end game power amp, ili vrlo blizu. Ko hoće da podiže sistem jednu, dve, pet lestvica, treba da se bavi zvučnicima i akustikom prostorije. I sa izvorom, naravno. Ima manu, uslovno rečeno... ne voli kada se povuče velika snaga/amperaža a da je niska impedansa pa još uvrtanje faze. Treba isključiti neke "najzaguljenije" zvučnike iz priče, i sve je top. Ko hoće da divlja sa, npr. Focal Grand Utopia, neki veliki Wilson Audio ili Magico, neka ide na one classic konstrukcije što koštaju 5 cifara. Mada bih ja u toj varijanti radio drugi pristup - 2 ili 3 stereo Purifi a dole na bassu neki class D od 2 kW (za na 2 Ohma) i aktivna skretnica. Može i manje da izađe tako, nego D'Agostino, a verovatno i bolje zvuči. 

A može i ovo https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifiers/audiophonics-hpa-dm750et-1et9040ba-p-18943.html

Nisu Purifi moduli u Lindermann-u, u pitanju je Hypex modul sa 2x80 W, koliko sam uspeo pronaći, možda grešim... I koliko vidim na slici, nije Hypex SMPS1200 napajanje već je stereo modul sa napajanjem na istoj ploči u pitanju... Inače se slažem sa tvojom konstatacijom za Hypex SMPS1200 + 2 x Purifi 1ET400A u Audiophonics izvedbi, odličan snagaš.

Link to comment
Share on other sites

Ih, nisam u toku. Izašle nove pločice Purifi 1ET9040BA. Vidim da je amp u pre-order. Napajanja su 2 komada SMPS1200A180.

@zflazar... deluje mi da nisi ništa razumeo, ali nije ni prvi ni poslednji put. Audiophonics je tu fantastično nebitan. Bruno Putzeys je tu bitan. Njegove konstrukcije/design pločice ugrađuje na desetine firmi u svoja class D pojačala. Celo pojačalo je izlazna pločica (class D) i napajanje (smps). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...