Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Ja sam srećom  na vreme krenuo,naslusao  se...al da ne oftopicimo više čoveku temu.

Lepo se RR ponovio i to je tema.Sto pre to bolje,ne treba čekali kad se može, život I narocito dobar sluh brzo prodju.

... u postojećem uvek maksimalna uživancija...zato sprave i kupujemo.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da odustanem od CD-a kao medija, ali sam na kraju odustao od odustajanja.:lol:

Dakle, prinova koja je nenadano stigla: Meridian 500 MK3 CD Transport.

Vanvremenski dizajn, izuzetno očuvan, a svira...paaaa, možda sam još uvek pod utiskom, ali ovo je najbolji transport koji sam u životu imao i slušao.

U klešu 1:1, gde sam koristio WAV koji sam izripovao, i originalni CD sa koga je izripovano, Meridian je počistio pod u odnosu na striming. Toliko je jasna razlika, da se čuje već na prvu loptu. A strujni kabl od kompjutera i prenos ide preko optičkog kabla od par stotina dinara.

Link to comment
Share on other sites

Толико удовољавања старом Devialetu истопиће новчану разлику до новијег 

имао сам такву ситуацију са старим "коцкицама" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, R_R said:

Mislio sam da odustanem od CD-a kao medija, ali sam na kraju odustao od odustajanja.:lol:

Dakle, prinova koja je nenadano stigla: Meridian 500 MK3 CD Transport.

Vanvremenski dizajn, izuzetno očuvan, a svira...paaaa, možda sam još uvek pod utiskom, ali ovo je najbolji transport koji sam u životu imao i slušao.

Čestitam i drago mi je d si zadovoljan! :) Meridian kao firmu veoma cenim, a dizajn im je priča za sebe - evergreen 

Takođe i ja razmišljam o nekon transportu... 

Link to comment
Share on other sites

Koliki ti je buffer size namešten u Roon-u za Devialet? Ako je default, povećaj na 2000 ili 3000 ms, na 5000 ms meni iz nekog razloga štuca Roon radio i to samo kada treba da počne nakon zadnje pesme u albumu...
Kod mene tim povećavanjem buffer-a dobijem dosta bolje raslojavanje i veću dubinu u odnosu na default...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, R_R said:

Hvala, Meridian je za svaku preporuku, nečujan dok radi, čita diskove kako treba, lepo izgleda, zvuči sjajno, lep i kompaktan zamenski daljinski (originalan je ogroman i ne bih bio odušavljen da sam dobio taj)…

Čak je i sam originalni laser nabavljiv i nije preskup.

CDM12 ?

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, R_R said:

Tako bi trebalo.

Evo na ebayu ima, nije uopšte mnogo:

https://www.ebay.com/itm/284177352730

Да, прва верзија је имала онај прастари филипс ЦДМ-4 а ове новије ЦДМ-12 и тачкасти дисплеј. 

Пре било какве набавке консултовати стручније лице јер ласери јесту исти али су им флетови различити!

:thumbsup2:cheers

Link to comment
Share on other sites

On 14.6.2021. at 14:16, giZ_Mo said:

Да, прва верзија је имала онај прастари филипс ЦДМ-4 а ове новије ЦДМ-12 и тачкасти дисплеј. 

Пре било какве набавке консултовати стручније лице јер ласери јесту исти али су им флетови различити!

:thumbsup2:cheers

Nista nije falilo niti danas fali prastarom CDM4, kao ni CDM0 i ostalim vremesnim drugarima. SVasta oko njih crkava, ali oni izdrzavaju zub vremena. Znam da nisi nista lose mislio sa prastari, ja sam samo dodao kako su to sjajne masine. Ja imam NOS CDM9 u foliji upakovan, ceka za ne-daj-Boze.

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, ivcha1976 said:

Nista nije falilo niti danas fali prastarom CDM4, kao ni CDM0 i ostalim vremesnim drugarima. SVasta oko njih crkava, ali oni izdrzavaju zub vremena. Znam da nisi nista lose mislio sa prastari, ja sam samo dodao kako su to sjajne masine. Ja imam NOS CDM9 u foliji upakovan, ceka za ne-daj-Boze.

Pozzz

Све је у реду :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivcha1976 said:

Nista nije falilo niti danas fali prastarom CDM4, kao ni CDM0 i ostalim vremesnim drugarima. SVasta oko njih crkava, ali oni izdrzavaju zub vremena. Znam da nisi nista lose mislio sa prastari, ja sam samo dodao kako su to sjajne masine. Ja imam NOS CDM9 u foliji upakovan, ceka za ne-daj-Boze.

Pozzz

ti su svi bili bolji i trajniji od CDM12 ovog što se nalazi poslednje decenije ili malo više.... 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, anubisgrau said:

ti su svi bili bolji i trajniji od CDM12 ovog što se nalazi poslednje decenije ili malo više.... 

Licno su mi CDM9Pro i CDM4 favoriti po pitanju durability....to sahranjuje svu elektroniku oko sebe a on nastavlja da zivi. Kazu da su u tim serijama nekada optiku negde u Nemackoj radili i da je to stvarno vrhunski odradjeno.

Dakle, dve stvari kod Philips tehnologije - CDM transporti i TDA1541 S1 ili S2...o TDA mozemo raspravljati kome se svidja ili ne zvuk, ali to je druga stvar...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...