Jump to content


Pomoc oko recenziranja I slusanja novih uredjanja!


Hifi_Daydreaming

Recommended Posts

По твојим постовима стиче се утисак да не познајеш хифи, немаш искуства, ни знања шта и како. Ипак, тестираш опрему и дајеш неки свој утисак... на основу чега? До ког закључка доћи на крају? Купите, лепи су и свирају.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 18.10.2023. at 15:22, Hifi_Daydreaming said:

 

Ali voleo bih da pitam, da li ima ovde ljudi koji bi bili zainteresovani da mi pozajeme neki svoj HiFi uredjaj, da ja recenziram? To moze biti na dobrovoljnoj bazi, ili ja da kompenzujem nekim parama, tipa da platim rentu uredjaja. Dok god je to naravno neka normalna cifra. Za svaki lom, ili neki los handling ja bi placao popravku ili kupovinu tog uredjaja kao polovnog. Bio bi spreman da ulozim I kaparu I slicno. Mada stvarno se trudim da odrzavam I pazim ovako dragocenu opremu.

 

 

 

 

Evo ja sam spreman, Dobrovoljna baza , naravno ne postoji. Koliko placas rentu na osnovnu cenu uredjaja?

Daj neki primer. Lom ne postoji, znaci kupujes novo. Nema da kupujes polovno. Ja znam gde sam i sta kupio.  Moze tako?

Kad odgovoris, pozitivno, trebace ti manji kamion nosivosti ili kombi vecih gabarita.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, gvlada said:

По твојим постовима стиче се утисак да не познајеш хифи, немаш искуства, ни знања шта и како. Ипак, тестираш опрему и дајеш неки свој утисак... на основу чега? До ког закључка доћи на крају? Купите, лепи су и свирају.

Vala baš! Gde ti je kredibilitet, na osnovu čega imaš integritet @Hifi_Daydreaming!?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, gvlada said:

По твојим постовима стиче се утисак да не познајеш хифи, немаш искуства, ни знања шта и како. Ипак, тестираш опрему и дајеш неки свој утисак... на основу чега? До ког закључка доћи на крају? Купите, лепи су и свирају.

 

1 hour ago, petarjovic said:

Vala baš! Gde ti je kredibilitet, na osnovu čega imaš integritet @Hifi_Daydreaming!?

Intersuje me gde tacno u mojim postovima se vidi nedostatak iskustva. Iskreno ne pozjaem domacu HIFI scenu. Niko u mom okruzenju se ne intersuje za ovako nesto, ja sam sam poceo da istrazujem HIFI kada sam poceo da trazim nacin da pustam sve CDove koje sam skupio za ovo vreme.  Poceo sam da citam recenzije na netu i gledam youtubere. I tako mic po mic, sam poceo da sakupljam, prodajem i opet kupujem nove uredjaje. 

 

Da li sam ekspert? Nisam. Ima jos dosta toga da naucim, potovo oko tehnickog aspekta. Radim ovo sto volim, i ja mislim da tu niko, ne moze da te zaustavi. Moj sadrzaj je besplatan na youtube, i moze da ga gleda svako ko pozeli. Ako ne zelis, isto je okej. Ali svakim videom sve sam bolji.

 

Za tri ipo meseca od kada radim ove recenzije, uspeo sam da recenziram 15 uredjaja. Ko zna kolko ce to biti jos za godinu, dve, tri...

 

Ali ako kazete nesto tipa bas onako glupo, kao da su moje recenzije jako plitke. Govori mi da ste tu dosli da iskzete vase misljenje, cak i ako ne znate o cemu govorite, zarad ne znam ni ja cega. Da spustis mene? Ako imas vise iskustva i znanja, pomogni mi... nemoj da omalazavas moj trud i rad. Jako puno vremena i para ulazem da pravim ove recenzije. Da li realno mislis da napravim recenziju od 16 minuta, i da u njoj samo kazem kako su lepi, znam i ja po nesto.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, nesone said:

 

4 hours ago, nesone said:

Evo ja sam spreman, Dobrovoljna baza , naravno ne postoji. Koliko placas rentu na osnovnu cenu uredjaja?

Daj neki primer. Lom ne postoji, znaci kupujes novo. Nema da kupujes polovno. Ja znam gde sam i sta kupio.  Moze tako?

Kad odgovoris, pozitivno, trebace ti manji kamion nosivosti ili kombi vecih gabarita.

 

Eno u mojoj poslednjoj recenziji u uglu kadra moze da se vidi Hi Files. :)

 

Za ovo drugo, poslacu ti privatnu poruku za koji dan. Pa mozemo nesto da se dogovorimo. 

Link to comment
Share on other sites

Мој USB 2.0 Hi-Speed Isolator industrial grade је без услова дат @aibo који је осим стицања свог искуства искористио прилику и рецензирао исти за свој канал.

Шта сте напали новог рецезента из ове теме, ако ћемо искрено ни @aibo не би данас после свог стеченог искуства остао при истим закључцима за неке справе за које је тада тврдио да су одличне :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Рецензије су у стилу монотоних реклама, не теста уређаја. Људи на овом форуму и долазе да кажу своје мишљење. На критике и примедбе одговараш да су глупе, што и говори о несигурности и недостатку културе. Дошао си на форум да тражиш помоћ око бизниса. Стварно инспиративно, сутра да се неко ослони на добар дизајн и финиш. У сваком случају ту је понуда из Вршца да изнајмиш скупу хифи опрему и тестираш је како треба. Указао сам на очигледно, не вређај. Да би неко адекватно тестирао одличан ауто треба бити врстан возач.

Link to comment
Share on other sites

Kada bi bio uslov da se nesto plati pre postavljanja clipova na YT - 99% ne bi vise "voleli" to da rade.

Ustvari to je uzajamno iskoriscavanje, YT "besplatno" postavlja sve ali zato ubacuje placene reklame.

I od tog novca cak isplacuje preglede clipova koji su "besplatno" postavljeni. "Logicno" - vise reklama je pokrenuto...

Neodoljivo podseca na piramidalne strukture "banaka", a govori se o verodostojnosti i istinitosti.

Naizgled sve je OK :( 

(I naravno skoro svim YT recezentima ili manjim start up web sajtovima je cilj da dodju do nekog online "fancy" sajta koji "testira" izuzrtno skupu opremu u ultra skupim i "dizajniranim" prostorima. Tipa what is the best itd... I po mogucnosti da koriste njihovu opremu i udju u te krugove? Naravno nema nikakvog koriscenja merne opreme ili bilo cega sto ima objektivni ishod. Kako to rade casopisi sa tradicijom u tom domenu, koji su izlazili i pre net-storma.)

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se svako ko je tražio pomoć na forumu zahebao...

Majku mu, od nečeg treba krenuti, da su Đokovića savetovali forumski mudraci na početku karijere, verovatno bi sada pio pivo ispred radnje i vodio svetsku politiku a ne obarao teniske rekorde...

Pored tako nerezervisanog iskazivanja mišljenja i paušalnog ocenjivanja tuđe kompetentnosti bez da se obrazloži svoja, forum je mesto gde se razmenjuje znanje i iskustva, daju saveti kao i pruža pomoć drugim članovima, ovde ostade samo gaženje svakoga ko se usudi da potraži bilo kakvu pomoć...

Link to comment
Share on other sites

Ne moraš, ali nisi morao ni početi onaj post na početku strane... Ne razumem potrebu da se neko drugi spušta kada traži pomoć, jednostavno nije u redu... Svi smo mi bili početnici u nečemu u jednom trenutku...

A Đokovića je neko savetovao i učio na samom početku, pa i sada, sreća što nije niko sa ovog foruma...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Majda said:

Kada bi bio uslov da se nesto plati pre postavljanja clipova na YT - 99% ne bi vise "voleli" to da rade.

Ustvari to je uzajamno iskoriscavanje, YT "besplatno" postavlja sve ali zato ubacuje placene reklame.

I od tog novca cak isplacuje preglede clipova koji su "besplatno" postavljeni. "Logicno" - vise reklama je pokrenuto...

Neodoljivo podseca na piramidalne strukture "banaka", a govori se o verodostojnosti i istinitosti.

Naizgled sve je OK :( 

(I naravno skoro svim YT recezentima ili manjim start up web sajtovima je cilj da dodju do nekog online "fancy" sajta koji "testira" izuzrtno skupu opremu u ultra skupim i "dizajniranim" prostorima. Tipa what is the best itd... I po mogucnosti da koriste njihovu opremu i udju u te krugove? Naravno nema nikakvog koriscenja merne opreme ili bilo cega sto ima objektivni ishod. Kako to rade casopisi sa tradicijom u tom domenu, koji su izlazili i pre net-storma.)

 

Ja gubim pare sa svakom mojom recenzijom.

Tako da u sustini placam postavljanje klipova. Sve sto kupim, prodajem, i gubim na tome izmedju 30-50% cene da bi mogao jos da kupujem nove opreme.

Drugo ja nista ne zaradjujem od youtubea, i da bi zaradjivao od YT moras da budes dosta velik, kojih je jako malo u svetu HIFI na YT.

Da sam hteo da zaradjujem, i da ovo radm samo zbog para, imao bi kanal o gejmingu ili o consumer elektronici poput laptopova i mobilnih. 

Imas na youtubeu dosta recezenata koji su tehnicki dobro potkovani, i bave se ne samo zvukom nego i svim mogucim tehnickim parametrima i analizama. Ja nisam taj lik. Zato sto, i kada sam gledao sam te recenzije, uvek sam gledao osobu koja moze da mi objasni bolje zvuk i njegove karkateristike i poredjenje sa drugim uredjajima. Jer slusanje muzike je mnogo vise od elektricnog signala koji doalazi od ampa do zvucnika.

 

 

On 11/28/2023 at 6:29 PM, gvlada said:

Рецензије су у стилу монотоних реклама, не теста уређаја. Људи на овом форуму и долазе да кажу своје мишљење. На критике и примедбе одговараш да су глупе, што и говори о несигурности и недостатку културе. Дошао си на форум да тражиш помоћ око бизниса. Стварно инспиративно, сутра да се неко ослони на добар дизајн и финиш. У сваком случају ту је понуда из Вршца да изнајмиш скупу хифи опрему и тестираш је како треба. Указао сам на очигледно, не вређај. Да би неко адекватно тестирао одличан ауто треба бити врстан возач.

 

Ja sam ti napisao opsiran post, i ti si jednu rec prekorenuo na kako ti zelis iz celog mog posta. Ko da te bog zna sta vredjam sto sam rekao da je glupo da aludiras na nesto sto nije tacno. Kao ne govorimo ovde da li ja radim nesto dobro ili ne, to mozes da komentarises... i da mi govoris da sam najgori ikada, ne bi mi smetalo. Govorim samo, da to sto ti kazes nije istina. Verujem da si pogledao i jedan moj video, video bi da to nije tacno. Naravno kakav sam recezent, da li dosadan, glup, monoton, bezvezan, nedovoljno informacija... to sve moze da stoji. I to je sve okej naravno, svako ima svoje preference i misljenje. Ali dosta truda unosim da pisem recenzije, koje su nekada i po 8 strana... i nije sigurno da samo kazem kako lepo izgleda ovaj proizvod.

Ja sam svestan da ovo sto ja radim nije na vrhunskom nivou. Ja sam svestan da trebam jos da napredujem i da se jos tehnicki obrazujem. Ali iza svega ovoga sam ja, sa mojim likom i delom, i stojim iza svega. I tacno znas ko sam, ne krijem se iza nekog imena i firme. Ako ti nemas poverenja u moje kriticke sposobnosti, onda je tu kraj i nikad vise neces gledati ono sto ja radim. Gledaces/citaces nekog drugog kojem misljenju vise verujes. Ipak lepota svega ovoga je kao i sa HIFI opremom, imas izbora da biras onog kome ces da poklonis svoje vreme i paznju.

Na kraju dana jednostavno je, ne moras da gledas moje recenzije, ne moras da mi pomognes. Ako ti mislis da je ovo neka konstruktivna kritika sto si mi rekao, svakako hvala ti. 

Mozes videti ranije da su ljudi me kritikovali ovde, i nikome nista lose nisam rekao. Cak stavise zahvalio sam se na komentarima jer vidim da su dali trud u tome da vide sta radim i podele svoje misljenje. 

 

 

 

Na svetliju stranu price, sledeca recenzija je Music Fidelity M3si, pa Audiolab 9000cdt😊

 

 

Link to comment
Share on other sites

to sa kupovinom opreme i gubitkom para ti nije neka dugoročna strategija...možda ti se čini da ćeš tako imati neku nezavisnost u ocenjivanju, ali to je dobar put u bankrot...svako pokušava da se nekako domogne nekog kanala gde će dobijati opremu na testiranje a to onda znači da ćeš morati da paziš šta pričaš...tanka je linija i zato su youtube recenzije sve na isti kalup i svi recenziraju jedno te isto...eno kad se pojavio eversolo a8 svi ga imaju, ovo je kraj, konkurencija da digne ruke, motaj kablove...za wiim pro copy paste, nije baš neki interni dac...wiim pro + zato ima interni dac koji je kraj sveta...unapred znaš šta će da kažu...

 

koliko je realno i kada možeš očekivati da upadneš u neku takvu šemu je veliko pitanje...kao nekome iz srbije teško će ti neko slati opremu iz inostranstva, domaći distributeri možda i hoće da sarađuju, ali i tu onda moraš da kitiš pohvale okolo...ili ako ti se nešto ne svidi prosto to vratiš i kažeš hvala, to otprilike tako funkcioniše...ne bih da te obeshrabrim, ali guraj, i vodi računa o finansijama...ili što bi se reklo don't quit your day job...yet...

 

reklo bi se da voliš analogije sa hranom što je možda ok ponekad, ali ne znam koliko je pametno da ti to bude zaštitni znak...što se tiče video dela ja lično bih pojačao bokeh...

 

inostrani uzori su ok dokle god može da se nešto pametno vidi i čuje, nekad je to produkcija, nekad govor tela, ali ovde se naravno preteruje i oko njihovog "znanja"...većina ovih popularnih niti šta mere, niti su nešto tehnički potkovani, nego i oni što bi se reklo palamude kao onaj cheapaudio lik koji histerično vrti svaki uređaj ko dete volan i onda zgrabi kafu i to je sad hifi recenzija...pola klipa mu je opet histerično pokazivanje konekcija i dugmića...ne znam kako bi prevrtao neki mcintosh kad bi ga dobio na test...za pojedine ne znam da li rade recenzije hifija ili nameštaja i uređenja prostora...tu je negde i darko audio, kome je najveći trip da gleda omote ploča na televizoru...ali na vrhu spiska su oni čijih 99 posto prikaza su externi dac-ovi, sa sve lirskim opisima razlika u zvuku koje ne bi pogodili na slepom testu ni za milion dolara...

 

to, naravno, ne znači da ne bi trebalo obratiti pažnju šta prolazi, ili ponešto i kopirati, nije sramota u postmodernizmu, ali ipak odredi neki rok kada ćeš sesti i videti ima li to dalje smisla...

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Hifi_Daydreaming said:

Ja gubim pare sa svakom mojom recenzijom.

Tako da u sustini placam postavljanje klipova. Sve sto kupim, prodajem, i gubim na tome izmedju 30-50% cene da bi mogao jos da kupujem nove opreme.

Ако је тако као што је написано а верујем да је тако, зашто се уопште упушташ у такве послове?

Само гласно размишљам! 👻

Link to comment
Share on other sites

Sreća je tvoja što si došao po savet ovde, jer ukoliko te ovaj forum ne "ubije", ima da te ojača, toliko da će ti YT recenzije izgledati kao dečja igra. Verovatno će ti posle nas, i sve u životu lakše padati 😀. Šala na stranu, gledaj da napraviš plan, strategiju, šta hoćeš da postigneš, kome i zašto, ako je to komercijala, budi pametan, kao što reče kolega Parton, vodi računa šta ćeš da pričaš, vodi politiku... ako je hobi, onda uživaj. Mlad si, pametan, ne slušaj toliko tuđe savete, vodi se instiktu... ili što bi današnji klinci rekli, mindset je tu najbitniji.

Link to comment
Share on other sites

Površno sam bacio oko na ovu temu.

Nije mi jasno zašto bi neko dao svoj uređaj na recenziju ako ne dobije obećanje da će biti hvaljen. Ovo važi i za proizvođača i za privatno lice vlasnika uredjaja.

Zamisli proizvođač da uređaj i lice sa jutjuba kaže uredjaj ne vredi te pare - imaš bolji za iste pare, ili još gore jeftini a bolji. Ili privatno lice vidi svoj uredjaj na jutjubu kako ga blate.

Nisam u ovim konzjumerskim vodama tako da mi sve ovo deluje odbojno.

Link to comment
Share on other sites

Одбојно јер се плашиш да ти неко не опљује нешто твоје? 

Мене то не интересује много ако се мени свиђа и по мом је укусу, више ме интересује да ли ће онај који износи рецензију тестирати уређај у адекватном окружењу и перфектно уклопљеном систему јер ако то није тако његова рецензија ми ништа не значи нити ме угрожава ако изнесе свој негативан суд о мојем уређају који није ни адекватно тестирао.

Link to comment
Share on other sites

Meni nikad nije bilo jasno sto bi neko slušao nekog lika koji priča nesto na YT. Čista danguba i ispiranje mozga. Razumem kad neko čita tekstove nekog autora koji je proveo 20-30g uz obilje hifi-a u karijeri profesionalca, ali i to je imalo smisla samo informativno i u sklopu ostatka casopisa da se dobije neki siri izbor uređaja za odabir slusanje među sirokom konkurencije i suzi na par modela za slusanje. Ovako slusati nekoga o jednom uređaju, često sa samo par godina iskustva, čemu.. Ima svako svoje uši valjda.  Ovaj prosečni YT se odusevio, bolje je od par uređaja ili lepše koje je cuo, pa sta? Koji je njegov sistem, sta je njegova referenca, gde su uporedbe? 

Link to comment
Share on other sites

I gledam i slušam, skoro redovno.  Od pre jedno 7-8 godina.

Nekako mi je to ispalo zanimljivije otkako sam se otkačio celodnevnog praćenja sporta. Možda to dolazi sa godinama, ko će ga znati. 

A kad smo već oko YT recenzija, ajde da podelim kanal koji redovno i drago pratim, verovatno i više ljudi sa Foruma, recimo da se sa ovime likom slažem u zaključcima preko 50%:

https://www.youtube.com/@AudioMasterclass

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...