Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Kako instalirati qobuz,koristim roon i tidal pa bih probao i qobuz ,tidal sam instalirao preko opere sa ukljucenim vpn medjutim na qobuz ne mogu da se registrujem 
Za Tidal više ne treba VPN.

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, boban 85 said:

Kako instalirati qobuz,koristim roon i tidal pa bih probao i qobuz ,tidal sam instalirao preko opere sa ukljucenim vpn medjutim na qobuz ne mogu da se registrujem 

qobuz ne moze na tu foru, veoma je nezgodno, preko se mora registrovati i skuplji je dosta. Prati kad se trazi jos neko za familiju  qobuz....

Link to comment
Share on other sites

Bogami, ja nisam uspeo nijedan free VPN, a ni proxy da nahvatam sa kojim radi, nego sam podigao virtuelnu masinu na Azure-u u USA.

Ruku na srce, nisam se ni previse trudio vec sam probao 10-ak prvih koji su mi pali pod sake. Qobuz ih je lagano "bekendovao".

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Delija said:

Bogami, ja nisam uspeo nijedan free VPN, a ni proxy da nahvatam sa kojim radi, nego sam podigao virtuelnu masinu na Azure-u u USA.

 Iskusno.

 Doduse, dosta servisa ima spiskove cloud adresa i uspesno ih ignorise - imao si i malo srece. AWS, Azure, GCloud je lako banovati...

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, boban 85 said:

Kako instalirati qobuz,koristim roon i tidal pa bih probao i qobuz ,tidal sam instalirao preko opere sa ukljucenim vpn medjutim na qobuz ne mogu da se registrujem 

 

17 sati ranije, petarjovic said:

qobuz ne moze na tu foru, veoma je nezgodno, preko se mora registrovati i skuplji je dosta. Prati kad se trazi jos neko za familiju  qobuz....

 

16 sati ranije, Delija said:

Bogami, ja nisam uspeo nijedan free VPN, a ni proxy da nahvatam sa kojim radi, nego sam podigao virtuelnu masinu na Azure-u u USA.

Ruku na srce, nisam se ni previse trudio vec sam probao 10-ak prvih koji su mi pali pod sake. Qobuz ih je lagano "bekendovao".

 

15 sati ranije, garson said:

Pa kad koristis free VPN. :D

Uputstvo ze Qobuz i besplatni VPN koje radi jer sam ga lično koristio:

Skinite SetupVPN ekstenziju za Chrome... pa kad treba da aktivirate ima ona tri taba: Free, Premium i Residental. Sa Free koji je odabran po defaultu neće proći na Qobuz. Zato kliknite na treći "Residental" tab i nađite neku USA adresu.

VPN.JPG.ba17fc7860cc2c8ddc6bd5c1818e75c7.JPG

Naravno, kada nastavite registraciju i pita vas u nekom trenutku za adresu stanovanja, odaberite isti grad na kom je VPN (a to proverite bilo kojim IP-check sajtom). Ja sam npr. imao LA, pa sam našao adresu neke veterinarske klinike iz LA i to uneo. Finalno, kao što većina već zna, potrebna je i platna kartica iz US (Ako imate iz neke druge podržane zemlje, koristite tu IP adresu onda).

Evo familija živa i zdrava već drugi mesec zaredom. U Qobuz familiju ide 6 članova (nosilac naloga + 5) pa izađe još nešto jeftinije od Tidala, tačnije 420 din po osobi. :listen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malo zbunjuje članak, pominje Master Quality, pa MQA u zagradi, pa posle pominje protok za hi res fajlove a MQA bi trebao biti u okviru protoka za red book CD FLAC, tj 1411 kbps... Na osnovu teksta, ne znam šta da zaključim, jesu li odustali od MQA kao formata i uveli prave hi res fajlove uz povećanje cene (što ima smisla budući da im sada za njih treba veći protok i više prostora na serverima) ili su odlučili da taj sakati MQA naplaćuju još više, čime će verovatno sve oterati na Qobuz...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Malo zbunjuje članak, pominje Master Quality, pa MQA u zagradi, pa posle pominje protok za hi res fajlove a MQA bi trebao biti u okviru protoka za red book CD FLAC, tj 1411 kbps... Na osnovu teksta, ne znam šta da zaključim, jesu li odustali od MQA kao formata i uveli prave hi res fajlove uz povećanje cene (što ima smisla budući da im sada za njih treba veći protok i više prostora na serverima) ili su odlučili da taj sakati MQA naplaćuju još više, čime će verovatno sve oterati na Qobuz...
 
Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
 
 
 
Vala baš, članak je konfuzija totalna.
Link to comment
Share on other sites

Пре него су они одустали од MQA, корисници су већ одустали сами. Они то само по принципу - ко изађе последњи нека угаси светло

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, ab said:

Пре него су они одустали од MQA, корисници су већ одустали сами. Они то само по принципу - ко изађе последњи нека угаси светло

Ne znam ko je odustao al ja nisam niti moja familija, placamo po starom po 5 evrica, zvuk mi se svidja. interfejs, izbor, imam par svojih playlista i veoma sam zadovoljan i ne menjam nishta.

Link to comment
Share on other sites

 Nisu odustali od MQA - ali jedno vreme su bili sklonili lossless Hi-Res i prodavali pricu da je MQA "dovoljno dobar". Posle su im pokazali da nije, pa su resili da ipak vrate - i usput povecali cene. To je sustina.

 Znaci, MQA nikad nije bio upitan, bio je upita 9000kbps Hi-Res, koji je sad tek vracen u ponudu,.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...