Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Ono gde je i dalje zgodnija kolekcija je što ne mogu svaki put da se tačno setim svega, pa dok na Tidalu nađem prođe vreme.

Iako, odvojiš neko vreme i sve iz kolekcije pronađeš na Tidalu, pa u favorite i kraj. Posle toga ti kolekcija na disku višak.

Definitivno moram da ispregledam sve komplet i ubacim u favorite na Tidalu.

A ostaje i ovo što napisa perodeformero...

Link to comment
Share on other sites

Dva pitanja za kolege:

1 Koji Android program bi preporuĉili kao remote iliti UI za Tidal? Komp vrti Tidal tamo kod daca I pojaĉala a ja hoçu iz fotelje tabletom da upravljam

2. Da li je neko uspeo da Tidal protera kroz AirFoil? Meni ne radi. I to vrlo ĉudno. U audio mixeru ima dve instance za Tidal. Tidal plejer I Tidal pesma.Tidal ima indikaciju jaĉine a Tidal pesma he na nuli. Airport ne prima ništa

Link to comment
Share on other sites

Roon Remote zahteva postojanje Roon Core na WiFi mrezi a to opet povlaci Roon licencu. Za sada najpovoljnije sta sam nasao jeste 'Roon as Gift' - poklonis nekome (sebi naravno, na drugu e-mail adresu) godisnju pretplatu za Roon plus bonus tri meseca Tidal za US$119. Roon 12 i Tidal 3 za US$10 mesecno.

 

Link to comment
Share on other sites

Kazoo je fenomenalan, a prost k'o pasulj.

Evo par screenshot-ova sa telefona. Na prvom je osnovni meni, gde se bira izvor muzike, kod mene je izabran MinimServer koji sam instalirao na NAS-u. Tu mi je sva muzika, recimo 2 TB, uglavnom u flac i alac formatu. Inače, oko setapovanja NAS-a mi je mnogo pomogao @Willi Studer i želim još jednom da mu se zahvalim!

Ispod su "Pin-ovi", koriste se kao bookmark, postave se na određene fajlove ili foldere, radi bržeg pronalaženja muzike koja se često sluša.

Ispod je Tidal, koji je potpuno integrisan u Kazoo, muziku sa Tidala se pretražuje i prelistava kao da je na lokalnom HDD-u ili na NAS-u, što je fenomenalno komforna opcija. Potpuno je OK da se napravi playlista na kojoj se nalaze izmešane numera sa Tidala i likalnog HDD-a /NAS-a, pošto je internet brz, sa Tidal-a se strimuje gotovo istom brzinom kao sa NAS-a :thumbsup2.

Slažem se sa @sondek da je kvalitet Tidal stream-a ipak za nijansu lošiji od streama sa HDD-a/NAS-a . Kazoo za sada ne može da stream-uje kvalitetnije od 44,1/16 , pa jedva čekam da vidim i uporedim kada bude moguć straming 194/24.

Na dnu se vidi numera koja se trenutno stream-uje, a po ikonici se vidi da je streaming sa Tidala.

Image-1.thumb.jpg.2e0d6e0d8e8f2cb0e19ce5b9b01d8cb4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovako izgleda napravljena playlista.

Vidi se da Mazzy Star ide sa Tidala (Tidalove 4 tačkice na ikonici), a da je ispod Daft Punk na kojem nema Tidal-ovih tačkica, što znači da ide sa NAS-a.

Veoma se lako edituje playlista, snima i briše - pomoću "točkića" i "diskete" Možda je i previše sve pojednostavljeno... ali meni prija :D 

IMG_1888.PNG.db0dfff158b9679d9bb0ea7671bc89ba.PNG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...