Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Pazi mali, 

već sam naduvao sve u kompletu vaše mamlaze servisere koji sve što znaju je da klikću po service programima bez i malo mozga jer sam tehnički potkovaniji od svih vas zajedno. Zato, bolje nemoj da svoje vreme posvetim PREVARAMA kojima se Tidal/Spotify bavi.

Zato, odjebi u skokovima.

Link to comment
Share on other sites

BTW,

Garancija Apple važi gde god kupite Apple uređaj? 

NE!!!!

Ako kupite iPhone u MTS garancija vam NE VAŽI u iStyle ili Gigatron, Tehnomanja...

Za Apple Srbija ne postoji.

iStyle i svi drugi su samo reseleri Mađarskog i/ili Slovenskog iStyle.

U Srbiji, iStyle su MAĐARI!!!

Nikakva prava nemate.

Pobogu, iStyle niti bilo koji drugi resealer kod nas nema mogućnost čak ni da pošalje Technical UX issue direktno u Apple.

Šalju vas na Beč ili London.

Ali kada budem imao vremena i živaca, pozvaću ja i London pravi Apple reseller u vezi problema za koji nisam uspeo da nađem zajednički jezik sa srpskim moronima u vezi ozbiljne sugestije koju imam. 

Znači, ne znaš ti dečače gde si doš'o...

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko imao problema ovih dana sa Tidal-om?

Meni je juče iz čista mira odbio logovanje, uz poruku da sam password pogrešno uneo... a ništa dirao, niti menjao nisam.

Pokušao sam da resetujem password još juče, ali mi do danas nije stigao email sa novim passwordom... :(

Isto se dešava sa kog bilo uređaja da pokušam logovanje.

Btw plaćam redovno... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovih dana isprobavao Deezer na telefonu ali mi se zvuk ne sviđa, svaka pesma ima neki jasan pečat Deezer-a, nešto kao malo veštački svetlo a pomalo dinamički ravno. Juče opet pokrenem napolju, slušam random rock i naišlo par pesama koje imam u telefonu kao 256 mbps MP3 i to svejedno bolje zvuči.

Baš me zanina da isprobam i druge servise ali ovaj Deezer mi se ni ovako free ne koristi.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Aibo said:

Ja sam ovih dana isprobavao Deezer na telefonu ali mi se zvuk ne sviđa, svaka pesma ima neki jasan pečat Deezer-a, nešto kao malo veštački svetlo a pomalo dinamički ravno. Juče opet pokrenem napolju, slušam random rock i naišlo par pesama koje imam u telefonu kao 256 mbps MP3 i to svejedno bolje zvuči.

Baš me zanina da isprobam i druge servise ali ovaj Deezer mi se ni ovako free ne koristi.

Tidal je fenomenalan, sve je minimum kvaliteta 44/16, a ima dosta muzike višeg kvaliteta... 

Pronašao sam više-manje sve što mi je palo na pamet da čujem. Kad mi neko preporuči da čujem neki album, više nema problema sa pronalaženjem, jer ga na Tidalu po pravilu ima.. :) 

Link to comment
Share on other sites

On 24.11.2018. at 14:03, Delija said:

S kim se ti svadjas? :lol:

Spamere obično ignorišem ali ovog konkretno sam hteo da opletem. :D

Nemoj mi zameriti na sledećem komentaru jer imam problem sa njima.

Ja se ne bavim pričama ios vs android niti bilo čim sličnim. Pišem/pričam isključivo iz svog ugla interesovanja. A to je uništena audio reprodukcija na iPhone 6S posle ios12 upgrade i peripetijama koje su mi svi redom mamlazi priredili za uređaj koji sam ja platio, ophode se onako sa visine - kao, može nam se.

E, pa ne može. Ja ne dam.

Hoću da moj telefon zvuči kao što je i zvučao. Ne pristajem na gore, kao što je sada.

Pa lik mi u Apple kaže: "znaš, tako te teraju da kupiš novi model". 

A ja mu kažem: "ima bar deset međunarodnih zakona koji sprečavaju takvo poslovanje".

Na šta bre to liči... Slepci. Kriminal, pretpostavljam.

Hoću svoj telefon nazad i tačka. Nikakvi izgovori me ne zanimaju. Hoću da se problem reši kako god i eto nekih opcija:

1. Da se audio modul u novijim ios verzijama prilagodi i uređajima sa 3.5mm.
To, realno, nije verovatno.

2. Hoću da se moj telefon makne sa nekompatibilnog ios12 i vrati na ios10 zvanično, bez ikakvih hakovanja i jailshit iako naši slepci kažu da to čak ni Apple ne može.
To znam da jeste moguće. Samo su naši nesposobni.

Ili šta god... Ne želim nov telefon kao kompenzaciju prosto jer je njesra od uređaja.

Stvarno nisam hejter niti se zamlaćujem tim glupostima ali ako ih ja opletem... Pa šta bi Apple hejteri radili kada bi znali da su grafički čipovi Samsung od iPhone 6 do danas... :)

A imam još tehničkog materijala da ih argumentovano popljujem.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Aibo said:

Ja sam ovih dana isprobavao Deezer na telefonu ali mi se zvuk ne sviđa, svaka pesma ima neki jasan pečat Deezer-a, nešto kao malo veštački svetlo a pomalo dinamički ravno. Juče opet pokrenem napolju, slušam random rock i naišlo par pesama koje imam u telefonu kao 256 mbps MP3 i to svejedno bolje zvuči.

Baš me zanina da isprobam i druge servise ali ovaj Deezer mi se ni ovako free ne koristi.

Pa Deezer besplatni ima samo 128kbps, šta očekuješ od toga ;) 

Trenutno je promocija za Deezer HIFI za samo 10€ mesečno

Link to comment
Share on other sites

Jasno da sam zaslužio. Ovo nije moj način komunikacije već prosto govor iz očaja kako bih pokušao da skrenem pažnju na ove probleme.

Mislim da je lako bilo kome da komentariše ali ne može da me razume niko ko nije platio nešto preko 1.000 evra i potom mu je to upropašćeno ni krivom ni dužnom. Potom trpeo bahatost pojedinih neprofesionalnih osoba.

Izvinjavam se koliektivu foruma na rečniku. Ali poenta ostaje. Ovo je Srbija i 1.000 evra su za mnoge velike pare.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Chieftec said:

Pa Deezer besplatni ima samo 128kbps, šta očekuješ od toga ;) 

Trenutno je promocija za Deezer HIFI za samo 10€ mesečno

Imam trenutno free trail tako da sam odabrao najveći kvalitet - Enhanced option, što je 320 kbps... svejedno i dalje nije baš jednako dobro kao isti bitrate sa telefona. 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, arnage said:

2. Hoću da se moj telefon makne sa nekompatibilnog ios12 i vrati na ios10 zvanično, bez ikakvih hakovanja i jailshit iako naši slepci kažu da to čak ni Apple ne može.

To znam da jeste moguće. Samo su naši nesposobni.

Nije moguće vraćanje na raniji OS od časa kada Apple prestane da verifikuje starije verzije. Uostalom, proveri sâm: skini IOS koji hoćeš, instaliraj ga, ali ti Apple neće verifikovati tu instalaciju. To nema veze s našima.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na informaciji, poznati su mi signing app ograničenja. A ni za ta od skora ograničenja nisam ja kriv.

U vremenu gde sve kompanije skupljaju koje kakve telemetrike, kao žele user feedback, ... , događa im se walkin i konkretno im govori gde i kakav problem postoji na njihovom proizvodu na šta ga oni drsko otkače i upute da ide u Beč ili London jer oni nemaju mogućnost kontaktiranja Apple sa Technical UX Issue tiketom. To je elementarna stvar i u tom kontekstu nesposobnost. 

Previše je to izgovora zašto bi neko morao da prihvati lošije stanje sopstvenog uređaja nego što je bilo pre tzv update-a i svršen čin. 

Moguće i da sam sam kriv, samom kupovinom Apple proizvoda. To mi se sigurno više neće desiti iako sam (bio) višegodišnji korisnik.

Ne znam koliko ima smisla pisati više o ovome i da oduzimam svačije vreme. Štaviše verujem da je besmisleno i kao rešenje mi je poslednji put bilo da razbijem telefon o trotoar. U takvu situaciju sam doveden.

Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da g. @arnage jako dobro sve zna i o IOS-u i o iPhone.
G. @arnage , ako sam dobro shvatio, želi da kaže da je zbog “ignorantskog” stava Apple prema potrebana svojih kupaca u smislu nametanja nekih stvari (liči na izmenu ugovora bez saglasnosti jedne strane a mnogo je takvih voluntaristickih poteza od strane Apple) poput nemogućnosti downgrade-a; jednostavno pretrpeo štetu.
Nažalost tu bi nešto jedino mogla da učini EU, i to samo za svoje potrošače, na način kako je naterala Apple da plate porez Irskoj, a Srbija i srpske kompanije samo mogu da kukaju.
Znaci svima nama preostaje da uporedimo dobitke i gubitke pri izboru operativnog sistema i samog smart telefona i da se nadamo da smo pametno izabrali.
Lično, svestan svih nedostataka Apple eko sistema, i dalje smatram da je za moje potrebe on najbolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

Kakva izmena ugovora????

Apple iOS uređaji nikad, čitaj, NIKAD, nisu mogli da se vrate sa više verzije softvera na nižu, osim u prelaznom periodu, kada izađe update, pa ostaje “potpisana” i starija verzija paralelno sa novom, što potraje jedno kratko vreme.

Ovde je pre frustracija činjenicom da kupac nije bio dobro informisan šta kupuje, pa mu sad kriv neko drugi.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, RingeRaja said:

Ovde je pre frustracija činjenicom da kupac nije bio dobro informisan šta kupuje, pa mu sad kriv neko drugi.

Dobro, neka pretpostavimo da je i to jedna od opcija kako i sam napisah u jednom od prethodnih postova.

Ali je sada odlično informisan i ne pada mu na pamet više da kupi takav uređaj.

I hajde da ne idemo sada u lične provokacije i dozvolite mi da se više ne oglašam po ovom pitanju.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam probao ali su mi rekli , inače neki koji su do sada sa indignacijom odbacivali striming, a sad kad se dovatili Tidala  izbacili CD iz sistema i samo strimuju, da se Tidal najbolje čuje preko Roona. Bolje od Foobara i Jplaya i bilo čega drugog. Još su pohvalili integraciju Roona i Tidala. "Ko da su pravljeni jedan za drugog".

Ajde iskusni sa Tidalom, kažite. Da li ima prednosti sa Roonom i kakve?

Link to comment
Share on other sites

Kakva izmena ugovora????
Apple iOS uređaji nikad, čitaj, NIKAD, nisu mogli da se vrate sa više verzije softvera na nižu, osim u prelaznom periodu, kada izađe update, pa ostaje “potpisana” i starija verzija paralelno sa novom, što potraje jedno kratko vreme.
Ovde je pre frustracija činjenicom da kupac nije bio dobro informisan šta kupuje, pa mu sad kriv neko drugi.

Suština je g. @RingeRaja da ste vi kupili proizvod od Apple koji je u momentu kupovine nešto mogao da radi a posle upgrade npr. ne može (npr. usporavanje telefona zbog baterije sto su “oborili” kupci USA).
Tačno je da smo svi mi otvaranjem naloga, da bismo aktivirali iPhone, potpisali saglasnost da Apple takve stvari može da nam radi. Problem je da li je to sto Apple radi u skladu sa zakonom i dali će nas država kao garant sprovođenja zakona zastititi. To jest čak iako smo pristali da nam Apple uradi nešto sto nije u skladu sa zakonom država-zajednica drzava bi trebala da nas zaštiti kao sto je EU naterala Apple da plati porez Irskoj (“zaštitila” je Irsku da zbog tada loše ekonomije Apple ne može da je “eksploatiše” nametnuvsi joj manju poresku stopu u ugovoru) po poreskoj stopi EU iako je sama Irska pristala na višestruko nizu stopu i nije tražila od Apple ništa.
Naravno to može EU najveće i najbogatije svetsko tržište do koga je svima stalo pa i Apple.
Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, siroma said:

Ja nisam probao ali su mi rekli , inače neki koji su do sada sa indignacijom odbacivali striming, a sad kad se dovatili Tidala  izbacili CD iz sistema i samo strimuju, da se Tidal najbolje čuje preko Roona. Bolje od Foobara i Jplaya i bilo čega drugog. Još su pohvalili integraciju Roona i Tidala. "Ko da su pravljeni jedan za drugog".

Ajde iskusni sa Tidalom, kažite. Da li ima prednosti sa Roonom i kakve?

Mislis na Roon hardver ili sam softver za strimovanje? Ja napisah vec da su ranije verzije Roon-a izoblicavale. Novu verziju probao nisam ali posmatrajuci generalni pristup, da dok muzika svira skace po internetu pretrazujuci slike, tekstove, izvodjace i pod-izvodjace, pa zaviri u terabajte lokalne audioteke da nadje slicnu pesmicu onoj koja vec svira, ne moze da ima vrhunski kvalitet. Punkt. Tacka.

A da se sa striming servisa ala Tidal (raspolaze fantasticnim orginalima - masterima CD-a) lokalno 'skine' tekuci strim, obradi pa tek onda pusti kroz plejer, da, savrsena svirka. Ovako funkcionise XXHighEnd plejer. Na zaseban PC (povezan na internet) se strimuje sa Tidal-a, taj strim lokalno sacuva, obradi i lan vezom dostavi plejeru na audio namenjenom PC-u koji nikada ne vidi internet, M$oft apdejte itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Kompujter generalno nije namenjen reprodukciji muzike tako da moras malo da se potrudis i oko hardvera i oko softvera. Ima li razlike sa podesavanjem gramofona (namenska sprava)? Nema. I tu treba trud ihaha onoliki. Ali eto, ima entuzijasta koji prilagodjavaju razne OS-e samo da bi reprodukovali muziku. Zadnji primer dadoh - 'Snakeoil' operativni sistem. Ubuntu baziran ali ociscen do krajnosti. Bas kako bi ti voleo, P&P. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...