Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

1 sat ranije, Srecko said:


Suština je g. @RingeRaja da ste vi kupili proizvod od Apple koji je u momentu kupovine nešto mogao da radi a posle upgrade npr. ne može (npr. usporavanje telefona zbog baterije sto su “oborili” kupci USA).
Tačno je da smo svi mi otvaranjem naloga, da bismo aktivirali iPhone, potpisali saglasnost da Apple takve stvari može da nam radi. Problem je da li je to sto Apple radi u skladu sa zakonom i dali će nas država kao garant sprovođenja zakona zastititi. To jest čak iako smo pristali da nam Apple uradi nešto sto nije u skladu sa zakonom država-zajednica drzava bi trebala da nas zaštiti kao sto je EU naterala Apple da plati porez Irskoj (“zaštitila” je Irsku da zbog tada loše ekonomije Apple ne može da je “eksploatiše” nametnuvsi joj manju poresku stopu u ugovoru) po poreskoj stopi EU iako je sama Irska pristala na višestruko nizu stopu i nije tražila od Apple ništa.
Naravno to može EU najveće i najbogatije svetsko tržište do koga je svima stalo pa i Apple.

Klizav teren, jako klizav.

Link to comment
Share on other sites

nedavno sam imao linn streamer u gostima i revidirao svoje misljenje o Tidalu.Ne zvuci ni kao CD (to sam i ranije cuo koristeci digitalni izlaz CD plejera) a ni kao streaming sa tog CD-a ripovanog na HD.Ne znam zasto ljudi ne prenesu svoje misljenje,stav i rezultate slusanja na forumu kad izvrse direktno poredjenje cak i kad ih otvoreno pitas.Pitao sam jednog forumasa da kaze jel bolji zvuk sa naimovog CD-a ili isti CD ripovan sa Naimovog streamera...odgovor je bio tajac.Meni je digitalija zadnja rupa na svirali i uglavnom slusam sa pola paznje ali sto bi mi bilo tesko da nesto sto sam cuo napisem.Napominjem da je sve testirano sa potpuno istog izvora zvuka,Tidal je integrisan u streamer,nema kablova konektora i sl koji bi razliku mogli praviti jer je i streaming je direktan sa memorije streamera.Dakle Tidal jeste vrlo konforan i informativan,ali nije na vrhunskom hifi nivou,da bih ga uzeo kao jedini izvor da sam digitalac i radije bi streamovao svoj ripovan CD sa hd-a da postignem konfor ali i odlican zvuk.Moze se ta razlika zanemariti i tako prihvatiti ali treba reci da postoji.Najkrace receno zvuk je blago zamucen u visokim i bas je dobrano umlohavio,ukratko fali detalja i strukture u svi tonovima.Kad covek to slusa uopste to i ne primeti dobar je zvuk nema sta,jasne su i razlike od izdanja do izdanja sto je narocito interesantno kao vodic za kupovinu  na cvrstom mediju jer remastera ima i ovakvih i onakvih pa da se pare ne bacaju...ali sve dok nemas priliku da uporedis direktno OK je. ..i to treba imati na umu ako ste resili da rasprodate svoje CD-ove zbog tidala

mojih 2c

Link to comment
Share on other sites

Gledam sta sondek pise, ima smisla sve ovo.

Prenecu svoje iskustvo, mozda nekom znaci.

Meni je digitala dosta bitna za pasovno slusanje. Zato bas volim spotify.

Ranije sam slusao na chromecast audio, pa sam tu probao razlicite stvari, razlicite konekcije, i sve je to bilo ok, ali generalno - bez veze.

Kada sam sklopio volumio na hifi berry i pi, sa linearnim napajanjem, i sve povezao kroz utp, to se culo ozbiljno dobro.

poredio sam i cd original, i rezan cd, i gramofon sa strimingom flac fajla i spotify. realno je sta se bolje cuje, i potpuno je jasno zasto se bolje cuje, i to nije za poredjenje. ne moze se cuti spotify bolje od CD. sada slusam spotify na nad pojacalu direktno.

 

koliko znam, tidal CD kvalitet moze samo na kompu da se pusti. njihov striming je uvek mp3. mozda se to promenilo, nisam probao, ali cu probati koliko sutra.

kada sam tidal probao kroz dac na usb, njanjavo je to bilo, jer je moj tadasnji dac bio njanjav.

mislim da je odlican trend da uredjaj u sebi ima strimer, kao moj nad c338, jer nema kablova, nema gde da se sjebe zvuk. i pitanje je vremena kada ce spotify imati cd kvalitet. ali opet, nikad to nece zameniti CD, i dalje kupujem ploce i diskove onoga sto volim da slusam, i uvek cu to raditi. ceo taj proces slusanja muzike, pustanja ploce ili diska je nezamenljiv.

 

i sad gledam sta sam napisao, ovo nikome nista nece pomoci :) ali... submit reply!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dj.nik said:

Ako audio softver to ume, onda se prvo od strima napravi lokalna kopija fajla te zatim reprodukuje. Tada nema razlike da li je fajl nastao ripovanjem original CD-a ili je dobavljen putem internet strima. Tu su i meta podaci i fotka naslovnice CD-a. Meni dovoljno.

 

slažem se u potpunosti ....ali ...

Tidal uvek ima neke svoje verzije pojedinih numera, koje ne zvuče uvek isto kao npr original CD koji imam kod kuće .

Često to bude i bolje ali se desi da bude i očajno ...ali jbg za cca 2.000 mesečno to je to ....

Naročito su sumnjive kompilacije , play liste itd. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, chika_milan said:

koliko znam, tidal CD kvalitet moze samo na kompu da se pusti. njihov striming je uvek mp3. mozda se to promenilo, nisam probao, ali cu probati koliko sutra

Hm! Kod mene Naim streamer kada svira Tidal direktno, prijavljuje 44.1kHz FLAC. I čuje se jako lepo. 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, chika_milan said:

da da, svira hifi na NAD.

pa, a prvo slusanje, rekao bih da su samo nijanse u pitanju. nije zvuk isti, samo se karakter malo razlikuje, ali se cuje odlicno.

mozda predjem na tidal. mada nema sve albume koje volim :(

i ja kazem da se cuje dobro,ali losije...i to sa memorije streamera povezanog zicano lan kablom .Sa dac-om jos vise...ali tu je veći broj nepoznanica, kablova,konektora, spdif izlaza...pa se nema jasna slika.

Imam dva svedoka.Nadam se da ne moraju kod notara da overe izjave.Nisam otkrio ameriku,i na drugim forumuma ima takvih rezultata.Samo ovde je ljudima tesko da naprave jednostavno A/B poređenje i prenesu misljenje.Lakse preneti teoriju i tuđa.Do Tidal se dođe besplatno,ima valjda svako neki originalan CD pa je jednoatavno probati za sebe...a ne slusati "dojave"

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sondek said:

i ja kazem da se cuje dobro,ali losije...i to sa memorije streamera povezanog zicano lan kablom .Sa dac-om jos vise...ali tu je veći broj nepoznanica, kablova,konektora, spdif izlaza...pa se nema jasna slika.

Imam dva svedoka.Nadam se da ne moraju kod notara da overe izjave.Nisam otkrio ameriku,i na drugim forumuma ima takvih rezultata.Samo ovde je ljudima tesko da naprave jednostavno A/B poređenje i prenesu misljenje.Lakse preneti teoriju i tuđa.Do Tidal se dođe besplatno,ima valjda svako neki originalan CD pa je jednoatavno probati za sebe...a ne slusati "dojave"

Potpuno se slažem, uostalom ja sam jedan od ta dva svedoka :)

Međutim, istina je da Tidal studio master rezoluciju omogućava da se sluša isključivo preko Windows aplikacije, za sada. Ovo dalje znači da u toj visokoj rezoluciji ne može da se pusti direktno sa streamera, već mora preko računara, zatim su tu kablovi i dac. Moguće je da će utisak biti bolji kada bude omoguće direktno sa streamera... a verujem da će brzo i to da bude dostupno, pa ćemo da čujemo utiske.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, NL. said:

Potpuno se slažem, uostalom ja sam jedan od ta dva svedoka :)

Međutim, istina je da Tidal studio master rezoluciju omogućava da se sluša isključivo preko Windows aplikacije, za sada. Ovo dalje znači da u toj visokoj rezoluciji ne može da se pusti direktno sa streamera, već mora preko računara, zatim su tu kablovi i dac. Moguće je da će utisak biti bolji kada bude omoguće direktno sa streamera... a verujem da će brzo i to da bude dostupno, pa ćemo da čujemo utiske.

I ja sam svedok .... potvrdjujem da je kod Sondeka u tom eksperimentu CD nadsvirao  debelo TIDAL

 

Kod mene na AURALIC eko sistemu TIDAL master snimci idu preko ARIES plejera bez problema jer je aplikacija potpuno integrisana u Lightning DS aplikaciju od ARIES-a  .

Ja ne poredim TIDAL sa CD jer ga odavno nemam , ali zato poredim sa fajlovima koje imam na hdd-u ... TIDAL kaska , ali sve manje i sve ređe , a često se razlikai ne oseti ... kažem ponovo , nije najbolji ali je jako dobar za cca 2.000 dinara / mesec

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...