Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
11 sati ranije, mdragoslavm said:

Kod mene ima  Hi-Res FLAC opcija.

Ja ne vidim nigde da piše "FLAC" na desktop aplikaciji. 

Piše samo "MAX" kao na gornjem screenshot-u. Nema informacija ni o formatu (navodno jesu uveli FLAC, ali MQA još nisu izbacili), ni o dubini digitalne reči, ni o frekvenciji uzorkovanja. Pošto moj DAC nije MQA kompatibilan i nema čarobne plave diode, ja sad pojma nemam šta slušam...

Ah, kakva šteta.... :)

Link to comment
Share on other sites

Hires lossless naravno nije prevara. Ali evo sada ljudi koji su dobili ovaj update nemaju mogućnost niti znaju šta puštaju ni u kom formatu. Oni su dobili opciju MAX što im samo daje mogućnost da imaju potencijalno 24/192 ali ostaje nepoznanica da li u stvari isporučuju takav fajl mogu videti samo oni koji imaju neki displej na strimeru. Čak se i u mobilnoj app ne vidi sample rate.

Ne znam...čekam update da stigne kod mene pa ću javiti šta vidim.

BTW...kako ovi što imaju ove moderne stirmere sa ekranom, šta oni vide na Tidal? @Aibošta kaže EverSolo kod tebe?

I da...slažem se. Trebalo je od starta da krenu sa Hires lossless i da se manu priče MQA...mada se meni MQA dopada kao zvuči.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dragan Penev said:

BTW...kako ovi što imaju ove moderne stirmere sa ekranom, šta oni vide na Tidal? @Aibošta kaže EverSolo kod tebe?

Eversolov player je 3rd party aplikacija pa još uvek nije dobio ovu opciju. Tidal Connect takođe još uvek ne podržava Hi-Res FLAC... Pa tu i dalje sve ide po starom. Ali evo ga test, na PC Tidal aplikaciji pustim album koji je u 24/192, namestim MAX kvalitet i isključim softverski MQA unfold (koji je ionako ograničen na 96kHz maksimalno). To je zakačeno na Topping D70 Pro DAC koji ne podržavama MQA hardverski... i on uredno registruje 192kHz PCM. Dakle, ako nije raspakovao softver, a hardver ne može... onda stvarno puštaju 192kHz FLAC.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Aibo said:

Tidal Connect takođe još uvek ne podržava Hi-Res FLAC

Da li si siguran u ovo?

Ja koristim desktop aplikaciju na Mac-u, a tidal connect "end point" mi je Bluesound Node 2i. Eksterni DAC uredno pokazuje 88.2k ili 96k kad puštam "max" albume, od kojih su neki stari svega par dana (verovatno nije MQA), a neki imaju dve "max" verzije (verovatno je jedna MQA a druga FLAC). 

Može naziv albuma koji je sigurno 24/192, pa da probam?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Arn said:

Da li si siguran u ovo?

Ja koristim desktop aplikaciju na Mac-u, a tidal connect "end point" mi je Bluesound Node 2i. Eksterni DAC uredno pokazuje 88.2k ili 96k kad puštam "max" albume, od kojih su neki stari svega par dana (verovatno nije MQA), a neki imaju dve "max" verzije (verovatno je jedna MQA a druga FLAC). 

Može naziv albuma koji je sigurno 24/192, pa da probam?

Za connect nisam lično probao ali sam pročitao na njihovoj izjavi. Što se tiče 192, evo tri albuma od mene: 

https://tidal.com/browse/album/77698515

https://tidal.com/browse/album/77623825

https://tidal.com/browse/album/77652771

A vidim sada i Father je priložio jedan odličan. Inače na slici koju si okačio deluje kao da je prosto odaban High kvalitet, što ti možeš da spustiš bez obzira šta piše gore za album. Korisno je samo ako neko ima limitiran internet protok. Klikni na taj High logo i prosto promeni na Max za početak. Ako ti DAC i dalje izbaca 44.1 posle toga iako si odabrao MAX, onda verovatno OS radi downsampling. Na Windowsu se to zaobiđe tako što se čekira Use Exclusive Mode da Tidal dobije direktnu vezu sa DAC-om... Ne znam kako je na drugim operativnim sistemima.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Aibo said:

Inače na slici koju si okačio deluje kao da je prosto odaban High kvalitet, što ti možeš da spustiš bez obzira šta piše gore za album.

Nije odabran High. Odabran je Max, ali avaj...

 

Screenshot 2023-08-07 at 20.49.12.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...