Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

2 minuta ranije, ZoranF said:

Zanimljiva emisija ,  sve čestitke Šćepane  . Jedna stvar me zanimala vezano za ksn kutije , zvučna razlika izmedju osnovnog i mk2 modela . Jesi imao prilike da čuješ mk2 verziju ? Prilično poboljšana skretnica a i cijena :D

Hvala puno!!! :) Ziv i zdrav bio!!! :) Nisam slusao mk2 verziju.Prva verzija kosta 500 evra,dok je mk2 verzija 600 evra.Koliko znam prva verzija se vise ne pravi,a na drugoj ima poboljsanja.A verzija koja je bila u emisiji je posebno uradjena i cena joj je malo ispod 1000 evra.Pitacu Nenada Napijala za razliku,pa cu napisati ovde :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Peter said:

Drago mi je da je NN opet gostovao.Takav strucnjak svakako zasluzuje da se pojavi opet u tvojoj emisiji.Ima ih jos koje bih ja voleo opet da vidim i cujem.Nisam je jos gledao ali cu je pogledati sa uzivanjem.

in avanti Scepo ! :D

Hvala ti puno!!! :) :thumbsup2 Ziv i zdrav bio!!! :) :cheers Slobodno daj predlog koga bi voleo ponovo da vidis i cujes u emisiji :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Između kutija je prostor gde se ulazi u drugu sobu. Time se dobija dodatnih 3-4m dubine. Međutim same kutije stoje u ćoškovima sobe gde se sluša.

Recimo da je razmak između bočnih zidova 3,5m, dok je otvor prema dugoj prostoriji nekih 2m. Možemo reći da soba gde se sluša muzika ima svoju ekstenziju dubine i više nego 2m. Bitan je momenat da su kutije u ćoškovima - oni ne smetaju uopšte.

Voleo bi da Šćepa potvrdi moju opservaciju.

Slušao sam i mnogo veće zvučnike u još manjem prostoru i problema nije bilo sa basom.

Interesantno da si se javio prvi put samo zbog ovog.

Nemoj samo da ispadne da se Miletrosak javio sa prvi posta da bi osporavao NN. Coveku ste bili protivrecni, to je sve.

Kako se zovu instalacije na plafonu i koja im je uloga?

Link to comment
Share on other sites

To su difuzori. Kopija modela Omniffusor koju pravi firma rpg.

http://www.rpgeurope.com/products/product/omniffusor.html

Vrši difuziju zvuka od 565Hz pa naviše. Ja imam devet takvih. Meni su jako puno sredili akustiku.

U mom slučaju jako je doprineo sređivanju i donjeg sprektra, uprkos onom što piše na sajtu. Isti stav ima i NN - radi jako dobar posao dole. Sobzirom na dimenzije idealon odnos veličine / spektralnog zahvata.

Link to comment
Share on other sites

Ima nekih zvucnika koji su veliki a rade dobro u malim prostorima, u zadnjih mesec dana sam cuo tri takva sistema, bez ikakave akusticke obrade sobe, i priznajem nije mi jasno kako su radili uopste s obzirom na gabarite drajvera i soba, 2x JBL i ogromni Tannoy

Link to comment
Share on other sites

Muzika se slusala glasno ali ne preglasno, nisam radio test zvucnika, zapravo bilo mi je bitnije da se vidim i ispricam sa ljudima kod kojih sam bio gost,  meni licno je bilo zapanjujuce da uopste tako velike kutije mogu da rade u prostorima max. 4x5m a da sviraju cisto i relativno glasno bez... recimo muljanja u niskim tonovima, to su drajevri od 15",  ne navodim modele zato sto mozda vlasnici to ne zele ili nisu clanovi foruma,  kako god hteo sam reci da standardna praksa kaze da tako nesto ne bi trebalo da funkcionise a eto u nekim slucajevima radi odlicno ( moguce da bi u vecem prostoru bilo jos bolje ali i ovako je neverovatno kad se cuje ).

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Jeste iznenadjenje sto rade lepo u malom prostoru,a jos prijatnije iznenadjenje bi bilo cuti  iste u vecem.Btw. taj prostor sa slike iza NN zvucnika je kljucan i naravno da ga treba dodati na kvadraturu prostorije.Inace ima i zvucnika koji su veliki i sa 15" drajverom(kao ovi sa slike),a da rade prema preporuci proizvodjaca na 5 cm od zida.Takvi, po pravilu kompresioni zvucnici se lako snadju i u manjoj prostoriji ali ipak je bolje da se ima bar 20-25m,nije samo bas isprojektovan tu za veci prostor.U danasnje vreme je lako prilagoditi i velik zvucnik manjem prostoru uz aktivu ili dsp ,ali ne razumem cemu,iovako samo od mali prostor cine jos manjim. Bolja kombinacija za skucen prostor je manji zvucnik +woofer(i).Majn opinijen

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_system01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobra emisija. Možda je malo u središnjem delu, sa pričom oko marketinga i velikih firmi razgovor otišao gde ne treba, ali sve u svemu poučno i zanimljivo. Zaista bi bila dobra ideja da se uradi jedna emisija o akustici prostora, jer prihvatajući sve ono sto je N.N rekao u emisiji, ipak svi živimo u stambenim prostorima, pa čak i oni u kucama retko imaju priliku da naprave prostor namenjen samo slusanju, već se najčešće radi o dnevnim sobama, gde iz mnogo razloga nije moguće do kraja (a vrlo često nimalo) ispoštovati neke akustičke principe. To bi bilo najzanimljivije čuti, kako rešiti probleme akustike u dnevnom boravku, u životnom prostoru jedne porodice.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, No1Livz4Ever said:

Dobra emisija. Možda je malo u središnjem delu, sa pričom oko marketinga i velikih firmi razgovor otišao gde ne treba, ali sve u svemu poučno i zanimljivo. Zaista bi bila dobra ideja da se uradi jedna emisija o akustici prostora, jer prihvatajući sve ono sto je N.N rekao u emisiji, ipak svi živimo u stambenim prostorima, pa čak i oni u kucama retko imaju priliku da naprave prostor namenjen samo slusanju, već se najčešće radi o dnevnim sobama, gde iz mnogo razloga nije moguće do kraja (a vrlo često nimalo) ispoštovati neke akustičke principe. To bi bilo najzanimljivije čuti, kako rešiti probleme akustike u dnevnom boravku, u životnom prostoru jedne porodice.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Drago mi je da ti se svidela emisija :) Verovatno ce u Aprilu biti emisija o Akustici prostora sa Nenadom Napijalom :)

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, ScepanBG said:

Slobodno daj predlog koga bi voleo ponovo da vidis i cujes u emisiji

        Zoki Karapandzic,Sinisa Rankov,Goran Glavonjic.Igora Gligorova bi mozda mogao pozvati kad izbaci ovaj novi gramofon a i da nam objasni kako da unapredimo nase gramofone.Eventualno bi mogao biti interesantan Sasa Lokner,Covek koji ima tako impozantnu kolekciju ploca sigurno ima sta da kaze a i muzicar je i sa ove strane zvucnika a i sa one.I proizvodjac i konzument kao i Safet.Interesantno mi je bilo njegovo vidjenje zvuka.To je bila jako lepa emisija.I naravno,uvek neki kolekcionari.

        Emisija sa NN o akustici-odlicna ideja ! Pozdravljam je.

Link to comment
Share on other sites

Meni jako interesantan sagovornik bi mogao biti kolega Pecas.Muziku je uspeo da vidi/cuje kao retko ko iz tri ugla.Zavrsio je muzicku akademiju i svirao(violinu) u orkestru,zatim se prekvalifikovao-obrazovao  i presao i radi ton u elitnoj instituciji kulture,a i veliki je audiofil,veliki postovatelj Quad i Esl zvucnika o kojima se retko moze cuti kod nas.Nema predrasuda ni prema digitaliji ni prema analogiji,principima rada,iskustvo i u pro i home audiu veliko ukljucujuci i high end.Muzika mu je iznad toga.U samo par razgovora nasao mi se u velikoj drugarskoj pomoci na kojoj sam mu vrlo zahvalan , dao par izvanrednih saveta,resio nedoumicu i nevericu oko gradnje sistema.Mislim da bi tesko mogao naci tako kompletnog gosta. 

E sad izprozivah coveka ovde, imao sam potrebu i da mu se zahvalim,ali i dam Scepi dobar hint,e sad  dal' je njemu do toga ... nema ga nazalost ni na forumu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...