Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Ja slušam Milanove emisije padaju u radno vreme :)

Tvoje emisije počinju taman kada odem kući, a onda ništa od slušanja. Obzirom da je tema Hi Fi i sve oko njega, ti to radiš jako dobro, mogu reći, odlično. Teško je pričati o nečemu, što treba da se sluša i vidi. Slušao sam neke koje su počinjale u vreme kada sam ja na poslu i to je stvarno bilo dobro, obzirom na uslove u kojima se radi i zemlji u kojoj se radi :) 

Povodom toga, uzeću sebi za slobodno, da zamolim sve ljude dobre volje i koji su u materijalnom stanju da mogu da pomognu radio 2M, da učinimo nešto, pre svega zbog Šćepana, ali i zbog Milana, koji ima neku svoju priču, meni se čini ispravna, što je opet, subjektivno, mi smo poznanici (Milan i ja) već duži niz godina, gotovo deceniju i znam da on od cele te priče nema ništa, naprotiv.

Ako imate mogućnosti, možete da donirate i neku opremu, koja vam nije potrebna, pa ako ni tamo ne igra nikakvu ulogu, da se to proda, da se uloži u studio, u opremu, kamere, miksete, šta sve treba i da zajednički napravimo jedan dobar medij.

Nadam se da razumete, da se ne ljutite i da ćete svi, shodno svojim mogućnostima, pomoći i samim tim poboljšati emisije, poboljanim uslovima za rad.

Takođe, hteo bih da dodam, na forumu ima i servisera, prijatelja, koji, ako se ukaže potreba, mogu uraditi neki servis, za uređaje koji su stari i čini mi se, ne baš u vrhunskom stanju.

Prva stvar, koja bi trebala da se nabavi je telefonski hibrid (uređaj za telefonsko uključenje slušalaca u program). Čini mi se da to nije komplikovan uređaj sa samogradnju, pa eto, ako neko ima šemu, neka okači, da vidimo šta treba od delova, svako neka donira po nešto, a onda sve to neka neko od servisera sklopo.

 

Hvala još jednom,

Svako dobro!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima posle stooo godina...

Nisam bio par godina aktivan u ovom delu foruma, povremeno samo na oglasima i nisam planirao opet da se ukljucujem dok ne predstavim kako i dolikuje "povratnicki" sistem. Medjutim, nisam mogao vise da cekam da bi uputio reci podrske Scepinom entuzijazmu! Scepo, svaka cast, sve najbolje i samo tako nastavi!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

Pozdrav svim forumasima posle stooo godina...

Nisam bio par godina aktivan u ovom delu foruma, povremeno samo na oglasima i nisam planirao opet da se ukljucujem dok ne predstavim kako i dolikuje "povratnicki" sistem. Medjutim, nisam mogao vise da cekam da bi uputio reci podrske Scepinom entuzijazmu! Scepo, svaka cast, sve najbolje i samo tako nastavi!

Hvala puno!!! :) Da si ziv i zdrav!!! :) :thumbsup2:cheers

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, TechA said:

Samo sat i po? Ne mogu da verujem!

S obzirom da gost mora u 17:00 da bude u Narodnom pozorištu(zbog posla, tamo radi), moraćemo da završimo najdalje u 16:40.A pre 15:00 ne mogu da pocnem emisiju, jer ima emisija pre moje. 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, banebg81 said:

Pre neko veče, uhvatim emisiju Vice Srbija, gde se spominje, baš možda tvoj sledeći gost, a vezano je za obezbeđivanje rasvete  (opreme za rasvetu) za koncert Prodigy u Beogradu 1996 godine. 

Možda sam ja nešto pogrešno razumeo, a možeš ga pitati, svakako ... 

Videću se danas sa njim, pa ću ga pitati :)

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, banebg81 said:

Ima li neko šemu za telefonski hibrid, da probamo to da napravimo za studio?

Зашто правити губити време а питање је да ли ће и како радити?

http://www.musiccentar.com/i-8942/d%26r-telephone-hybrid-1-telefonski-hibrid

https://www.kupujemprodajem.com/TELEBOX-telefonski-hibrid-57511527-oglas.htm

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zato što nedostaje 230€ !? 

To ne bi trebalo da bude komplikovan uređaj, a izrada svakako može da bude daleko jeftinija. 

Još ako bi se par ljudi sa foruma udružilo, u smislu da neko donira elektrolite, neko diode, neko trafo ili šta već treba, a šta ko ima, to može da izađe jako povoljno.

Samo ako ima dobrovoljaca.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, banebg81 said:

Zato što nedostaje 230€ !? 

Нека скупе, какав је то радио кад му је препрека 230€? А могу да организују неки донаторски концерт или изложбу.

1 sat ranije, banebg81 said:

To ne bi trebalo da bude komplikovan uređaj, a izrada svakako može da bude daleko jeftinija. 

Одлично, организуј све што треба Ја донирам све што имам а потребно је за израду + моје руке и то за џабе.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče opreme i samog studija, neka Šćepan napiše svoje iskustvo, ja sam imao tu sreću da kao mlađi, recimo pre nekih 15 ak godina obilazim pojedine radio stanice, ovo gde se radi ova emisija i još dosta drugih, ovo je sve amaterski, nije uporedivo.

Radio se finansira isključivo putem donacija, pa stoga, ako želiš da pomogneš, možeš da doniraš, recimo 500 dinara, na postnet, ima na sajtu broj telefona i ime na koje se može uplatiti, jednom mesečno, koliko god, ne treba to da bude spektakularan iznos. 

Mesečno održavanje ove radio - tv stanice je nekih 5000€, što nije veliki iznos, samo kada bi mi kao ljudi, bili malo bolje organizovani. 

Naravno, nije obavezno, ko može i koliko može. 

A što se tiče ovog projekta, videćemo, možda se javi još neko, ko ima šemu, možda neko i ima gotov uređaj a ne treba mu... Možda ima još neko ko ima druge opreme koja se može korisiti na radiju, a nije mu potrebna... 

Izvini Šćepo ako ti trujem temu, ali, mislim da i tebi dobro dođe da radiš u kvalitetnijem okruženju, da bude bolji kvalitet zvuka, bolja slika i sl.

 

Link to comment
Share on other sites

On ‎2018‎-‎03‎-‎26 at 22:25, sondek said:

Steta zbog kratkog vremena za ovakvog gosta,budite efikasni.Drago mi je da cujem "clossest aproach" coveka.

Pecass ce biti nekoliko puta gost jer ima zaista puno toga da kaze :) Pecass ima odlican sistem(Nagra,Bladelius,Quad 2905,REL,Technics,Nakamichi,Marantz,Denon,Kimber,Isotek...),ali o tome cemo u emisiji :) 

Link to comment
Share on other sites

On ‎2018‎-‎03‎-‎21 at 20:15, Shang Tsung said:

KSN vise nisu 500, nego 600e, plus naprednija verzija je blizu 1000e. Ok prica za KSN na stranu, to i mogu da razumem. Koliko onda kosta Masterpiece da se izradi? Ipak su zvucnici 20k evra, sto bi se reklo, jedna garsonjera u predgradju.

Nova verzija KSN od 600 evra je poboljsana(skretnica i konektori) u odnosu na staru od 500 evra.Dok je verzija koja je bila u emisiji 950 evra.Masterpiece kostaju 18.000 evra,vrhunski kvalitet izrade i zvuka a zahtevaju i vreme da se naprave.Preporucio bih svakom da ih cuje/vidi.Juce smo clan foruma Pecass i ja bili kod Nenada i slusali ih,pomenucemo to u sutrasnjoj emisiji u kojoj ce mi Pecass biti gost(njegove impresije o zvucnicima tj sistemu koji ima Nenad Napijalo).Ako bude prilike da odemo kod Nenada da ih cujes i vidis.

Link to comment
Share on other sites

On ‎2018‎-‎03‎-‎21 at 21:15, No1Livz4Ever said:

Ako Masterpiece zvuce tako kako NN i Scepa navode (referentno), onda cena od 20k evra nije nista za referentnu kutiju. Mi zaista imamo sjajne konstruktore. Ja bih bio izuzetno srecan kada bih mogao da ukomponujem sistem u kojem bi svirali Karan, Soulines gramofon i NN acoustics kutije. Taj isti Igor prodaje svoje gramofone u Srbiji za 30% nizu cenu nego preko. To sto vecina ljudi, ukljucujuci i mene, nema novac za njegov gramofon, ili Karan amplifikaciju ili NN Masterpiece je neka druga prica. Pogledajmo samo cene referentnih zvucnika US, UK, francuskih firmi ... to je sve daleko daleko skuplje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ako bude prilike da odemo kod Nenada da ih cujes :)

Link to comment
Share on other sites

On ‎2018‎-‎03‎-‎27 at 11:52, banebg81 said:

Pre neko veče, uhvatim emisiju Vice Srbija, gde se spominje, baš možda tvoj sledeći gost, a vezano je za obezbeđivanje rasvete  (opreme za rasvetu) za koncert Prodigy u Beogradu 1996 godine. 

Možda sam ja nešto pogrešno razumeo, a možeš ga pitati, svakako ... 

Nije on,pitao sam ga.Mozda je Pero Trifuljesku(bio mi je gost 1.Marta),on je vrhunski strucnjak za rasvetu.

Link to comment
Share on other sites

On 26.3.2018. at 19:28, ScepanBG said:

Danas potvrdjeno :) U cetvrtak od 15:00 do 16:30 casova gost u emisiji ce biti Petar Antonovic ( Audiofil,Šef Audio Video studija u Narodnom pozoristu u Beogradu),na forumu poznat kao Pecass :) 

Danas od 15:00 do 16:30(40) časova :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...