Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

Malo nesporazuma nije na odmet :)

Salim se, ubedjen sam da kolega Garson nije imao zle namere, vise je mozda mislio na sve veci broj optimizovanih Linux distribucija za audio, a ja bih dodao i mogucnost eliminacije bilo kakvog racunara jeftinim proizvodom na kom moze da se podigne DietPi, a to je Allo Sparky koji sam na forumu vec pominjao u ulozi transporta. Transport po vaznosti rame uz rame sa vrhunskim izvorom moze postati vrhunski sastav hi fi sistema.

Kao mini racunar moze raditi nezavisno, sa optimizovanim audio playerom, moze se kaciti na mrezu i vuci muzika sa posebnog racunara ili Nas-a, pristup preko IP adrese sa telefona ili tableta, nema potrebe za monitorom i samim racunarom, prosiriv RAM i dodatna memorija uz slot za karticu. Prednost i dovoljno vazna cinjenica je i vrhunski resen USB primenljiv za audio.

Aleksandar lepo kaze, laptop kao i Melco koji su poredjeni su samo transporti.

Link to comment
Share on other sites

Složio bi se sa @ab, Garsona sam upoznao i skroz je dobar lik. I ja ne mislim da je bilo zle namere.:)

----------------

Davnih dana sam gledao prilog o jednom grku koji je napravio trafo stanicu pored svoje kuće. To ga je koštalo više nego sama kuća. Samo vod do njega je bio oko 50000 eura.

Njegova teza je bila da je struja pola zvuka.

Danas sam imao neku prezentaciju kod mene i sve se više slažem sa tim grkom. Tako da jedva čekam fatherovo iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Za Apollo Sparky je potrebno dosta angažovanja i znanja iz elektronije. Ali vredi uporediti kada se sklopi prvi primerak na forumu. Nemam ništa protiv.

Realnost ovog momenta je laptop i doćiće vreme kada će i on biti zastarela šklopocija, ako već i nije, ali nije ni na odmet izvući i poslednji harmonik iz njega.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Father said:

Primetio sam da ste osetljive prirode, ali ok, šta je tu je.

Ako uredjaj u sebi poseduje failove/cd reader i ima neki player za reprodukciju tih medija, što se mene tiče, ima ulogu digitalnog izvora jer nije samo file server. Njegov interni softver za iščitavanje tih medija ili failova ga izjednačava sa nivoom izlaza laptopa, u funkcionalnom smislu. Osim ako se DAC ne smatra izvorom zvuka u analognom smislu.

Ne razumem zašto imate utisak da je zaključak ne utemeljen? Ja lepo napisao kako sam došao do takvog zaključka vrlo analitički, slušanjem i praktično i utemeljeno.

Opet ću da zvučim arogantno. :rolleyes:

 

3 sati ranije, Father said:

Test je bio da se ustanovi kvalitet Oppo-a kao transporta i uporedi gde je u odnosu na Melco.

Primetili ste da sam ''osetljive prirode''? Mogli biste da pojasnite šta to znači, imajući u vidu da je to argumentum ad hominem.

Sami ste napisali da ste uređaje poredili kao transporte, zatim ste spominjali ''izvor'', a ja sam rečenicu završio sa ''...ako sam dobro razumeo.''.

Ne bih dalje komentarisao ''utemeljenost'' Vaših tvrdnji.

Link to comment
Share on other sites

Samo napred ;)

Slusamo struju i to je cinjenica.

9 minuta ranije, Father said:

Realnost ovog momenta je laptop i doćiće vreme kada će i on biti zastarela šklopocija, ako već i nije, ali nije ni na odmet izvući i poslednji harmonik iz njega.

 

Link to comment
Share on other sites

@Aleksandar75

Ko zna o kojim se uredjajima radi taj ne postavlja glupa pitanja i ne vata se za svaku reč, već izvlači zaključak jednog praktočnog i utemeljenog testa. To što niste uspeli da razumete moje reči je već druga stvar pa ste se nakostrešili ko klinac fajter po principu " Šta me gledaš"  To je već ono na šta sam mislio kada sam rekao da ste preosetljivi. Lepo ponašanje predvidja kulturnu korekciju kolege ako se negde pogrešno izrazio, a ne odmah prstom u oko, po ustaljenoj praksi koja prati vaš avatar. 

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, vdzele said:

... Njegova teza je bila da je struja pola zvuka.

Danas sam imao neku prezentaciju kod mene i sve se više slažem sa tim grkom. Tako da jedva čekam fatherovo iskustvo.

Hvala na podršci. Jasno je šta je ozbiljan element i garant kvalitetu zvuka bilo kog uredjaja. Struja nikada nije dovoljno dobro pripremljena, ma koliko se trudili. 

Bio sam jasan u vezi nesporazuma sa kolegom garsonom. Neka lepo kaže na šta misli pa sve ok... Ovako kupi mešto bolje je neozbiljno. Lepo ab napisao šta konkretno smatra kao korak dalje i to je ok. Nisam imao prilike da čujem, ali fala bogu biće prilike i to da se uporedi... Ja sam uvek za neku igranku. 

Ja svakako guram dalje, ali po svemu sudeći bolje da se sebičnije postavim u ovome što sam naumio jer kako je počelo, leteće perije. 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Father said:

Ko zna o kojim se uredjajima radi taj ne postavlja glupa pitanja i ne vata se za svaku reč, već izvlači zaključak jednog praktočnog i utemeljenog testa. To što niste uspeli da razumete moje reči je već druga stvar pa ste se nakostrešili ko klinac fajter po principu " Šta me gledaš"  To je već ono na šta sam mislio kada sam rekao da ste preosetljivi. Lepo ponašanje predvidja kulturnu korekciju kolege ako se negde pogrešno izrazio, a ne odmah prstom u oko, po ustaljenoj praksi koja prati vaš avatar. 

Neću dalje polemisati sa opsesivno-kompulzivnim sadržajima, naročito zato što dolaze po ustaljenom pravilu u vidu tirada.

Inače, mišljenja sam da jedino što je po ovaj forum štetnije od besmislenog sadržaja kilometarskih postova jeste DOSADA koji isti proizvode.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Neću dalje polemisati sa opsesivno-kompulzivnim sadržajima, naročito zato što dolaze po ustaljenom pravilu u vidu tirada.

Inače, mišljenja sam da jedino što je po ovaj forum štetnije od besmislenog sadržaja kilometarskih postova jeste DOSADA koji isti proizvode.

Sad je meni jasno. Vi imate problem sa čitanjem onoga što ne želite da prihvatite za svrsishodno pa po pravilu čitate bez razumevanja. Proizvod takvog odnosa prema tekstu je uvek dosada i neshvatanje izrečenog/napisanog.

Slobodno prošetajte parkom i oladite glavu. I onako vam je forum i pisanje ljudi na njemu dosadno. :rolleyes:

Bolje se prešaltajte na neki pravničko/psihijatriski/latinski forum pa se tamo frljajte sa tim vašim nadobudnim stavom i pokondirenim izražavanjem na latinskom. :moon

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Father said:

Šta je poenta vezana za tvoje napore da mi nabaciš priču boljeg izvora. Oppo-ov interni player je sramota za Oppo kao kompaniju i to je istina, ali i kao takav je bio "egal" sa Melco-m. Prelazak na laptop kao izvor, je neuporedivo unapredilo zvuk. Sada pogotovo, nakon prvih modifikacija, a daljim koracima će laptop kao izvor sasvim sigurno daleko nadsvirati Melco kao namenski izvor i tu nemam sumnji.

Zaista ne razumem koji je to misteriozni uređaj u ulozi izvora koji bi mogao da me iznenadi? :)

Ne znam odakle iskoci sa Oppo, ja ga nisam pominjao, nijednog momenta. :blink:

1 sat ranije, Father said:

Sa konkretnim idejama nemam problem, ali sa idejom ne utemeljenoj na činjenici, iskustvu i konkretnom predlogu imam, jer ne donosi nikome nista korisno, već u startu omalovažava započeto i onako hipotetički upućuje da batalim i kupim mešto bolje. Sigurno je dobronamerno. :1038:

Na koju ideju mislite? Posto ja nisam nigde pominjao sta bi bila konkretna zamena za laptop, kako onda ta ideja moze biti neutemeljena cinjenica?

36 minuta ranije, Father said:

Bio sam jasan u vezi nesporazuma sa kolegom garsonom. Neka lepo kaže na šta misli pa sve ok... Ovako kupi mešto bolje je neozbiljno. Lepo ab napisao šta konkretno smatra kao korak dalje i to je ok. Nisam imao prilike da čujem, ali fala bogu biće prilike i to da se uporedi... Ja sam uvek za neku igranku. 

Ja svakako guram dalje, ali po svemu sudeći bolje da se sebičnije postavim u ovome što sam naumio jer kako je počelo, leteće perije. 

Par stvari u vezi ovoga sto ste napisali, a i da ponovim da sam u neku ruku "podrzao" Delta napajanje, i ideju sa linearnim. A vi par puta ponavljate kako sam rekao kupi nesto bolje, ili da sam bio protiv tih modifikacija na kojima trenutno radite, sto nije istina.

Pedja Ab je dao konkretan primer, i to je ok. Ne volim da dajem konkretne primere jer je oblast prilicno sarena i siroka, i postoji prilicno mnogo resenja. To bilo kao kad neko udje u prodavnicu racunara i pita Posto kompjuter? :)

Takodje ne mogu da znam koje se vam sklonisti, Windows, Linux, Mac ili pak nesto out of the box tipa Melco itd.

1 sat ranije, Father said:

Realnost ovog momenta je laptop i doćiće vreme kada će i on biti zastarela šklopocija, ako već i nije, ali nije ni na odmet izvući i poslednji harmonik iz njega.

Upravo ste ovde napisali ono sto sam i ja napisao, a vi pogresno protumacili. Ok je poigrati se sa uredjajem, pokusati izvuci maksimum, ali zasto odbiti razmisljanje o nasledniku?

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, garson said:

Ne znam odakle iskoci sa Oppo, ja ga nisam pominjao, nijednog momenta. :blink:

Od koje strane pratite moju temu? 

39 minuta ranije, garson said:

Na koju ideju mislite? Posto ja nisam nigde pominjao sta bi bila konkretna zamena za laptop, kako onda ta ideja moze biti neutemeljena cinjenica?

Par stvari u vezi ovoga sto ste napisali, a i da ponovim da sam u neku ruku "podrzao" Delta napajanje, i ideju sa linearnim. A vi par puta ponavljate kako sam rekao kupi nesto bolje, ili da sam bio protiv tih modifikacija na kojima trenutno radite, sto nije istina.

Reći da kupim nešo bolje,  bez komentara na namere o daljoj modifikaciji Delte, je u najmanju ruku ne slaganje sa daljim radom na tu temu. Iz mog ugla gledanja. 

39 minuta ranije, garson said:
39 minuta ranije, garson said:

Pedja Ab je dao konkretan primer, i to je ok. Ne volim da dajem konkretne primere jer je oblast prilicno sarena i siroka, i postoji prilicno mnogo resenja. To bilo kao kad neko udje u prodavnicu racunara i pita Posto kompjuter? :)

Nije baš.  Lepo kažete...  U dogledno vreme treba razmišljati o upgrade-u u cilju praćenja novih tehnološko tehničkih rešenja u pravcu ove ili one sprave i onda je to ok. Ab je lepo demonstrirao šta znači biti jasan i konkretan. A "banane"  bez konkretnih putokaza na šta se misli ja ne doživljavam kao dobronamerne.

39 minuta ranije, garson said:

Takodje ne mogu da znam koje se vam sklonisti, Windows, Linux, Mac ili pak nesto out of the box tipa Melco itd.

Opet vas pitam od koje strane pratite ovu temu? 

39 minuta ranije, garson said:

Ok je poigrati se sa uredjajem, pokusati izvuci maksimum, ali zasto odbiti razmisljanje o nasledniku?

Da ne radite u nekoj radnji audio opreme, kada me pitate ovako nešto? Moja istraživanja,  koja vama i još velikom broju kolega na forumu izgledaju kao gubljenje vremena i jurenje vetrenjača, meni lično donose veće zadovoljstvo nego kupovina novog uredjaja. Već sam o tome govorio i valjda je normalno da smo svi različiti. Ja svoja razmišljanja i ideje javno prikazujem jer smatram da imaju smiala i nisu komplikovana za izvesti. Kome nisu interesantna ne mora da ih čita ili uzima za ozbiljno. Dobrodošli su i stručni saveti, ako se neko oseti dovoljno velikodušan da ih podeli, ali na žalost češće je to 3 stranice klikera pod noge just for fun... Nažalost. 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Father said:

Od koje strane pratite moju temu?

Kakve ovo ima veze  sa mojom "opaskom" na temu laptop?

22 minuta ranije, Father said:

Reći da kupim nešo bolje,  bez komentara na namere o daljoj modifikaciji Delte, je u najmanju ruku ne slaganje sa daljim radom na tu temu. Iz mog ugla gledanja.

Vidite, svako od nas ima pravo da se slozi ili ne slozi sa vasim radom na tu temu. Da li ovo znaci da onaj ko se ne slaze sa tim vasim radom automatski zlonameran i nije dobrodosao u temu?

Sto se Delte tice, vratite se stranu unazad, pogledajte jos jednom moj komentar, pa onda recite da nisam imao komentar. ;)

22 minuta ranije, Father said:

Nije baš.  Lepo kažete...  U dogledno vreme treba razmišljati o upgrade-u u cilju praćenja novih tehnološko tehničkih rešenja u pravcu ove ili one sprave i onda je to ok. Ab je lepo demonstrirao šta znači biti jasan i konkretan. A "banane"  bez konkretnih putokaza na šta se misli ja ne doživljavam kao dobronamerne.
 

Pa lepo sam rekao na sta mislim, a to je zamena laptopa nekom "audiofilskom" spravom. Nema tu nikakve "banane".

Mozda ja gresim da laptop nije audiofilska sprava.

22 minuta ranije, Father said:

Opet vas pitam od koje strane pratite ovu temu?

Ne trudim se da pamtim nebitne informacije, kao sto su broj strane, i/ili sta preferirate.

22 minuta ranije, Father said:

Da ne radite u nekoj radnji audio opreme, kada me pitate ovako nešto?

Hvala Bogu, ne radim. Odakle vam ta, pogresna, pretpostavka/nagadjanje?

22 minuta ranije, Father said:

Moja istraživanja,  koja vama i još velikom broju kolega na forumu izgledaju kao gubljenje vremena i jurenje vetrenjača, meni lično donose veće zadovoljstvo nego kupovina novog uredjaja.

Izgleda da imate tendenciju da pogresno tumacite stvari, da ne upotrebim neku drugu rec. Da mislim da je to gubljenje vremena i jurenje vetrenjaca, ne bi mi bio ni najmanji problem da to kazem. Ipak je ovo forum, te mogu da napisem manje vise bilo sta. :)

Kupovina novog uredjaja? Ako aludirate na moju opasku o zameni laptopa, nisam nigde pomenuo da mora biti nov uredjaj.

22 minuta ranije, Father said:

Već sam o tome govorio i valjda je normalno da smo svi različiti. Ja svoja razmišljanja i ideje javno prikazujem jer smatram da imaju smiala i nisu komplikovana za izvesti. Kome nisu interesantna ne mora da ih čita ili uzima za ozbiljno. Dobrodošli su i stručni saveti, ako se neko oseti dovoljno velikodušan da ih podeli, ali na žalost češće je to 3 stranice klikera pod noge just for fun... Nažalost. 

Jeste normalno da smo svi razliciti. Problem je sto se ne ponasate bas u skladu sa tim. Evo samo ovo strana, poslednja, pokazuje dosta  netrpeljivosti.

:wave2

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Father said:

Imam laptop koji može da gura i najzahtevnije DSD/SACD iso failove bez problema. Želim da istražim u kojoj meri će zvuk napredovati ako upgradujem segment po segment u napajačkom delu.

Veoma pažljivo pratim temu. Poštujem tvoj pristup i nadam se da će isti dati pozitivne rezultate. Isti princip bi mogao onda primenim u svom sistemu i unapredim ga. Zahvalan sam ti na uloženom trudu. 

Samo ću dati komentar na temu Melca. Imao sam prilike da ga čujem u svom sistemu. Veoma je korisna sprava , ima određene prednosti u odnosu na laptop, pre svega mislim na veliki kapacitet i lakoću rukovanja. To je možda bitno kolegama koji su umorni od beskonačnih automatskih nadogradnji Win 10 koji to radi sam po svom nahođenju. Da li se laptop bolje pokazao što se čujnog dela tiče mora se pažljivo sagledati. Meni se više sviđa lap kao transport, mogu da ga podesim prema svojim afinitetima, kada mi Win 10 to i dozvoli... Da li bih kupio Melca da sam spreman da odvojim tu sumu novca, odgovor je da. Da li sam prezadovoljan svojim dobro podešenim lap topom, naravno da. Zato sam i zainteresovan za tvoje pisanje u ovoj temi, moje je mišljenje da si na ispravnom putu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na podršci. Drago mi je da ima ljudi koje modifikacije u HiFi-ju zanimaju.

Zaista verujem da je ovaj paket modifikacija jako interesantan svima koji koriste laptop kao TRANSPORT. :rolleyes:

Nisam imao prilike da čitam o tome. Jednostavno sam postavio sebi pitaje, ima li smisla ugoditi svičerskom napajanju uslove koje ugađamo linearnom. Tim tragom su se razvile ideje.

Uz sugestiju kolege sa foruma, koji se aktivnije uključio i uputio me na opciju jačeg ispravljača i konektora za 19V, kockice su se sklopile i konačno sam zacrtao jasne korake u modifikaciji napajčkog dela laptopa.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, steva said:

Šta će da radiš sa gomilom svičera u samom laptopu? Kako planiraš njih da unaprediš? Elektronika u lap. radi sa 5v, 3.3v i naponima manjim od 2v. Kako lap svira kad radi na bateriju? 

Interesantno pitanje, koje mi je palo na pamet citajuci par zadnjih strana. Mislim da fabricki laptop prima tih 19V (ili koliko vec zavisi od modela), a interno ima DC-DC na 12V, 3.3 i 5V.
E sad linearno napajanje koje daje tih 19V bi popravilo jedan deo, ali ostaje taj DC-DC deo. Ne znam kakav je njegov uticaj u celoj prici.

Takodje ne znam kakva je situacija sa baterijom ali verujem da je slicno, jedan DC se pretvara u 3.

S ozbirom na samu arhitekturu laptopa kontam da je tesko izvesti da racunar dobija 12V, 3.3 i 5V, tj da se zaobidje DC-DC deo.

Link to comment
Share on other sites

Onim šta je unuta neću da se bavim sigurno. Bateriju nemam ispravnu da može da traje. Ovu koju imam drzi do 4 min.

Ko ima, neka proba,  pa neka iznese saznanja, kakva je dinamika, atak muzikalnost, slojevitost...  Hvala mu unapred.

Ako je pitanje zapravo,  kako laptop uopšte radi kada radi sa baterijom koja ima 4400mA u napajanju i čemu preterivanje sa 7.11A napajanjem, onda nemam odgovor. Mada, originalno napajanje ima 3.42A što je manje od snage baterije, pa verovatno po logici stvari radi bolje sa baterijom sa manje zagadjenja iz mreže...

Nisam ja NASIN naučnik da znam sve odgovore. Čačkam ovo i ono i slušam. Usvajam ono što je bolje i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

U slucaju linearnog napajanja bi svakako bilo potrebno predvideti sve potrebne napone i amperaze da bi to imalo svoje pravo znacenje - linearno.

Dakle taj ispravljac bi se sastojao iz vise pojedinacnih. Zatim, bilo bi potrebno obezbediti i neki vid konekcije za svaki napon posebno...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, garson said:

Interesantno pitanje, koje mi je palo na pamet citajuci par zadnjih strana. Mislim da fabricki laptop prima tih 19V (ili koliko vec zavisi od modela), a interno ima DC-DC na 12V, 3.3 i 5V.
E sad linearno napajanje koje daje tih 19V bi popravilo jedan deo, ali ostaje taj DC-DC deo. Ne znam kakav je njegov uticaj u celoj prici.

Takodje ne znam kakva je situacija sa baterijom ali verujem da je slicno, jedan DC se pretvara u 3.

S ozbirom na samu arhitekturu laptopa kontam da je tesko izvesti da racunar dobija 12V, 3.3 i 5V, tj da se zaobidje DC-DC deo.

To je u najmanju ruku nemoguće izvesti u laptopu i ne treba se opterećivati. Već u desktopu linearno napajanje bi došlo do punog izražaja. Ipak mislim da bi bilo izuzetno komplikovano da ima sve potrebne voltaže izvedene na istom nivou i sa istom pažnjom.

Treba to dobro isprojektovati i kvalitetno izvesti. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, ab said:

U slucaju linearnog napajanja bi svakako bilo potrebno predvideti sve potrebne napone i amperaze da bi to imalo svoje pravo znacenje - linearno.

Dakle taj ispravljac bi se sastojao iz vise pojedinacnih. Zatim, bi bilo potrebno obezbediti i neki vid konekcije za svaki napon posebno...

Preteče me dok sam kucao i pricao sa Tozom na Viberu... :D

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Father said:

Onim šta je unuta neću da se bavim sigurno. Bateriju nemam ispravnu da može da traje. Ovu koju imam drzi do 4 min.

Ko ima, neka proba,  pa neka iznese saznanja, kakva je dinamika, atak muzikalnost, slojevitost...  Hvala mu unapred.

Ako je pitanje zapravo,  kako laptop uopšte radi kada radi sa baterijom koja ima 4400mA u napajanju i čemu preterivanje sa 7.11A napajanjem, onda nemam odgovor. Mada, originalno napajanje ima 3.42A što je manje od snage baterije, pa verovatno po logici stvari radi bolje sa baterijom sa manje zagadjenja iz mreže...

Nisam ja NASIN naučnik da znam sve odgovore. Čačkam ovo i ono i slušam. Usvajam ono što je bolje i to je to. 

Ne treba biti NASA naučnik, dovoljno je (pre)poznavanje osnovnih fizičkih veličina...:rolleyes: Fali ti jedno "h" pored onog "mA", pa je u skladu s tim, ceo pasus samo niz pogrešno izvedenih zaključaka...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Father said:

To je u najmanju ruku nemoguće izvesti u laptopu i ne treba se opterećivati. Već u desktopu linearno napajanje bi došlo do punog izražaja. Ipak mislim da bi bilo izuzetno komplikovano da ima sve potrebne voltaže izvedene na istom nivou i sa istom pažnjom.

Treba to dobro isprojektovati i kvalitetno izvesti. 

Bice uskoro ovde predstavljeno jedno DIY linearno ATX napajanje za desktop, snage 400W cini mi se.

E sad koliko je komplikovano izvesti, mislim da Pedja Ab moze vise o tome da kaze. :)

Link to comment
Share on other sites

Ohoho, pa to su lepe i interesantne vesti. Znači biće iskustava uskoro.

Meni je Desktop pristupačan i nalazi se na istoj polici, ali zbog šuma ventilatora i njegove namene, prvenstveno za bioskop/projektor/platno, zahteva jaku grafiku koja vuče dosta struje. Ako se ne varam meni je u njemu 600-650W napajanje neki Chiftek.

Sa 400W bi mogao da idem sa nekom grafikom  novije generacije koje troše i upola manje struje od sadašnje GTX560 i da isključim overclock ovog matorca Dual core procesora. Jedino mislim da će on biti slabašan za audio. Trenutno je podignut na 4.9Ghz i radi već sigurno 14 godina tako bez problema.

To mi u ovom trenutku pretumbava celu arhitekturu multimedije u sistemu pa ću verovatno takve velike promene raditi u nekoj skorijoj ili pre bih rekao, daljoj budućnosti.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...