Jump to content


Split iz teme "Sta ste nabavili 2015. (od HiFi-ja)?


impuls

Recommended Posts

Jel' smo poÄeli opet da briÅ¡emo?

E, ako! Taman sam htio da kažem onom Wolandu da iako mi je upjepšao dan, mnogo se brate, proserava, da prostiš.

Audiofil 30 i kusur godina. Ih, mjkti, dok ne ode na onaj vorum da ga prosvijetle, nije jadan ni znao da je jeo go*** i sanjario sve ove godine.

Srećom, ne morah da uobliÄim ovu misao i da kažek Äoeku Å¡to mislim. Fala vi moderacijo!

A da mu rekoh, zavadili bi se na krv i nož ka' dva sujetna hajvana. Ovako mu ne rekoh pa nema ni kavge!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jel' smo poÄeli opet da briÅ¡emo?

E, ako! Taman sam htio da kažem onom Wolandu da iako mi je upjepšao dan, mnogo se brate, proserava, da prostiš.

Audiofil 30 i kusur godina. Ih, mjkti, dok ne ode na onaj vorum da ga prosvijetle, nije jadan ni znao da je jeo go*** i sanjario sve ove godine.

Srećom, ne morah da uobliÄim ovu misao i da kažek Äoeku Å¡to mislim. Fala vi moderacijo!

A da mu rekoh, zavadili bi se na krv i nož ka' dva sujetna hajvana. Ovako mu ne rekoh pa nema ni kavge!

 

pametno je Å¡to nisi rek'o.. onda bih morao da se smaram da ti odgovaram, da objaÅ¡njavam da ja i nisam audiofil, pa da pominjem tebe i rodbinu ti,  u kontekstu ovog i onog foruma, komentariÅ¡em barem uobliÄenje, ako ne i celu misao.. bolje je ovako.. Å¡to se nisi preispoljio..

Link to comment
Share on other sites

Ih, otkad sam nauÄio da se ugrizem za jezik, nemaÅ¡ ti viÅ¡e problema sa mnome. :blink:

Biće prije da sam prestao da optužujem druge i tražim krivce za moje avetluke, no nema veze...

Jednom mi stari pomorski kapetan (duuge plovidbe) dade neobiÄnu lekciju...

... "... problemi veliš. A šta ti je to problem?

A znaš djede Jovo, problem...

Hmmh, ako problem ima rješenje?

Aeh, djede, to nije problem!

Eto, pola rijeÅ¡ismo... reÄe djed Jovo, zamiÅ¡ljeno, a i iz skupljenih vedja...

... A ako problem nema rješenje?

E, tu se ja zamislih, mada ne od loze crmniÄke, no od paÅ›e pameti...

Bogomi si djede u pravu! Ako nema rješenje, onda je zabluda, a ne problem!

Ajde, ajde. Popi joÅ¡ jednu i mrÅ¡ na plažu... reÄe djed, onako, s ljubavlju i strpljenjem, kakvo samo djedovi imaju...

I tako... :D

Link to comment
Share on other sites

 

  1.  Losos u sosu od Å¡ljiva

    4017_losos-+28,bz,-2007_kul.jpg?ver=1261

    POTREBNO JE

    600 g lososa, jedan limun, 100 g suvih šljiva, 100 g džema od šljiva, 200 g margarina, 320 g testenine, bosiljak, ruzmarin, seckani orasi, maslinovo ulje, so, biber

    PRIPREMA

    Testeninu skuvajte u slanoj vodi, ocedite ih, pomeÅ¡ajte s malo maslinovog ulja, iseckanim bosiljkom i blago proprženim orasima. Filete lososa posolite, pobiberite, zaÄinite ruzmarinom, pokapajte limunovim sokom i ispecite na maslinovom ulju. Margarin istopite, dodajte mu džem od Å¡ljiva, meÅ¡ajte nekoliko minuta i na kraju dodajte suve Å¡ljive. Losos stavite na testenine i sve prelijte sosom. 

 

Nikad se u pastu ne sipa ulje, jer onda neće da upije sos kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Jel' smo počeli opet da brišemo?

E, ako! Taman sam htio da kažem onom Wolandu da iako mi je upjepšao dan, mnogo se brate, proserava, da prostiš.

Audiofil 30 i kusur godina. Ih, mjkti, dok ne ode na onaj vorum da ga prosvijetle, nije jadan ni znao da je jeo go*** i sanjario sve ove godine.

Srećom, ne morah da uobličim ovu misao i da kažek čoeku što mislim. Fala vi moderacijo!

A da mu rekoh, zavadili bi se na krv i nož ka' dva sujetna hajvana. Ovako mu ne rekoh pa nema ni kavge!

 

Nije bilo brisanja - prebacena su samo dva posta sa (Microfarad-ovim) pitanjima u temu: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/24382-%D0%94%D0%B5%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%9Aa-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D1%83-%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5/page-91?p=569593#entry569593

 

Mozda je trazena tema ova: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26698-kakav-oglas/page-95?p=569570#entry569570 ?

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

 

  1. Losos u sosu od Å¡ljiva

    4017_losos-+28,bz,-2007_kul.jpg?ver=1261

    POTREBNO JE

    600 g lososa, jedan limun, 100 g suvih šljiva, 100 g džema od šljiva, 200 g margarina, 320 g testenine, bosiljak, ruzmarin, seckani orasi, maslinovo ulje, so, biber

    PRIPREMA

    Testeninu skuvajte u slanoj vodi, ocedite ih, pomeÅ¡ajte s malo maslinovog ulja, iseckanim bosiljkom i blago proprženim orasima. Filete lososa posolite, pobiberite, zaÄinite ruzmarinom, pokapajte limunovim sokom i ispecite na maslinovom ulju. Margarin istopite, dodajte mu džem od Å¡ljiva, meÅ¡ajte nekoliko minuta i na kraju dodajte suve Å¡ljive. Losos stavite na testenine i sve prelijte sosom. 

 

 

Ja kao kuvarski poÄetnik, dojmim se da su ovakve extravagancije za mene suviÅ¡e komplikovane. Moram naći neÅ¡to prostije. I dojmim se da sam naÅ¡ao: http://www.coolinarika.com/recept/losos-pecen-u-foliji/

 

Lososa sa šljivama ću probati, ali tek kada usavršim nešto normalnije, slano... :P

Link to comment
Share on other sites

Ribu pržiti samo u vreloj masti, ulje nije za vatru jer riba mora na jakoj vatri da se prži (ako se prži).

 

Ukus i svežina ribe se održavaju i Äuvaju posle prženja! Obavezno je reÄ‘ati u poklopljeniom sudu, da se ne osuÅ¡i a izmeÄ‘u redova stavljati listove zelene salate ili kupusa, da ima vlage u posudi.

 

LiÄno ne volim lososa jer je presuv za mene, ako i moram da spremam, onda samo peÄenje u rerni prekriveno folijom i zasipano uokolo krompriom i Å¡argarepom i preliveno samo ovlaÅ¡ crvenoim vinom bez mnogo mirisa.

Posle toga skinuti foliju da dobije koricu jedno 15 minuta, po vađenju samo pre konzumacije obezbediti neki sos sa limunom, belim lukom i peršunom.

Ostaviti svakome da bira koliko će da ga natapa i preliva.

Link to comment
Share on other sites

Å ljive idu u knedle,a ne u ribu  :roll:,

 

Jeo sam kod kume Å¡arana na tako neki specijalni naÄin, sa suvim Å¡ljivama, i bilo je to vrlo ukusno. Sasvim je u skladu sa nekom naÅ¡om tradicijom, poput slatkog sosa od viÅ¡anja, koji odliÄno ide uz meso.

 

Ali, kada je riba u pitanju, za mene postoji samo jedan recept - reÅ¡ pržena riba. :) To važi i za lososa. Ne bih rekao da je presuv, Äak je priliÄno mastan, masniji od većine morskih riba. Utoliko je bolje pržiti ga malo duže, onda ispusti malo od sopstvene masnoće.

 

Sve recepte koji imaju za cilj da od ribe naprave soÄnu, ali mlitavu masu ostavljam drugima. Prilog može biti bilo Å¡ta, salata je poželjnija, ali i ne mora biti niÄega. Malo hleba i gomila dobro ispržene ribe je dobitna kombinacija. 

 

Uz neko dobro pivo... :D

Link to comment
Share on other sites

" Krap na PodgoriÄki"

To je dobar recept za Å¡arana sa suvim Å¡ljivama.

Beatgoeson, Äudo, i ja volem jedino tako spremljenu ribu. JoÅ¡ ponajviÅ¡e volem kad se pastrmka usoli morskom solju (Äudo, jedino se tako nikad ne presoli) i uvalja u kukuruzno braÅ¡no i u vrelo ulje. Mmmmmmmmm. Hrskavo, ukusno, reÅ¡ peÄeno, uz dobro pivo mmmmm.

Link to comment
Share on other sites

beatgoeson, on 13 Feb 2015 - 14:39, said:

Ali, kada je riba u pitanju, za mene postoji samo jedan recept - reš pržena riba. :)

pecena

 

To važi i za lososa. Ne bih rekao da je presuv, Äak je priliÄno mastan, masniji od većine morskih riba. Utoliko je bolje pržiti ga malo duže, onda ispusti malo od sopstvene masnoće.

Sve recepte koji imaju za cilj da od ribe naprave soÄnu, ali mlitavu masu ostavljam drugima. Prilog može biti bilo Å¡ta, salata je poželjnija, ali i ne mora biti niÄega. Malo hleba i gomila dobro ispržene ribe je dobitna kombinacija.

Uz neko dobro pivo... :D

NE PIVO.

VINO

  :beer

" Krap na PodgoriÄki"

To je dobar recept za Å¡arana sa suvim Å¡ljivama.

Beatgoeson, Äudo, i ja volem jedino tako spremljenu ribu. JoÅ¡ ponajviÅ¡e volem kad se pastrmka usoli morskom solju (Äudo, jedino se tako nikad ne presoli) i uvalja u kukuruzno braÅ¡no i u vrelo ulje. Mmmmmmmmm. Hrskavo, ukusno, reÅ¡ peÄeno, uz dobro pivo mmmmm.

VINOOOO :beer  :beer

Link to comment
Share on other sites

VINO

 

PIVO  :cheers

 

Nisam baÅ¡ neki kulinar, ali "peći neÅ¡to", valda, podrazumeva peÄenje u tepsiji, ili u rerni, u onim staklenim i keramiÄkim zatvorenim skalamerijama... sve ono Å¡to rezultira poluskuvanom-polupeÄenom, poluraspadbutom ribom. Već sam rekao da volim ribu na bilo koji naÄin spremljenu, ali, zaÅ¡to je odmah ne pripremiti na najbolji naÄin?

 

Prženje je postupak kojim se dobija ukusno, malo suvlje meso, sa reš pokoricom.

Link to comment
Share on other sites

Pastrmka se u naÅ¡oj kući sprema u iskljuÄivoj zavisnosti od doba godine.Leti je to roÅ¡tilj uz marinadu i od toga nema bolje,ko ne veruje nek proba.Zimska utesna varijanta je u rerni sa belim vinom.

P.S. onaj Å¡to pomenu sos sa viÅ¡njama uz meso zna Å¡ta valja,kanda je to pravi Sremac iz BeÄkereka :-)Krmenadla mi bez toga nekako ne ide.

Link to comment
Share on other sites

SondekÄe, ukusi su definitivno razliÄiti. NiÅ¡ta na ovom svijetu od ribe i naÄina pripreme, za mene i moj ukus, nije primaći gore pomenutom izuzetno jednostavnom receptu i to uz pivo!

InaÄe, napecao sam se i naÄistio ribe za tri života. Velikom većinom potoÄne pastrmke pa zato nju i pominjem.

Link to comment
Share on other sites

PIVO  :cheers

Pivo je piće bez ideje.

Za razliku od vina

Nisam baÅ¡ neki kulinar, ali "peći neÅ¡to", valda, podrazumeva peÄenje u tepsiji, ili u rerni, u onim staklenim i keramiÄkim zatvorenim skalamerijama... sve ono Å¡to rezultira poluskuvanom-polupeÄenom, poluraspadbutom ribom. Već sam rekao da volim ribu na bilo koji naÄin spremljenu, ali, zaÅ¡to je odmah ne pripremiti na najbolji naÄin?

 

Prženje je postupak kojim se dobija ukusno, malo suvlje meso, sa reš pokoricom.

Pecenje jeriba-gradele.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo vam jedan brzinski recept za ribu, onako kako ja spremam.

 

Orada ili brancin - 2 komada po 400 g, porcijaši

 

Riba se opere, ocedi i stavi u pleh na kome je aluminijumska folija. U alu foliju se sipa maslinovo ulje, riba se okrene i dobro podulji. Na obe strane i unutra se stavi malo Bio ZaÄina, a unutra po jedna kriÅ¡ka limuna i malo sitno seckanog perÅ¡una. Preko jedne strane se sipa sveže mleven crni biber, a onda se riba dobro prelije nekim dobrim belim vinom, otprilike 1dcl po ribi. Folija se dobro zatvori i ostavi bar sat vremena da riba upije sastojke.

Stavi se u zagrejanu rernu na 200 i peÄe ne viÅ¡e od 40 minuta.

Servirati sa kuvanim krompirom koji jako kratko propržen na puteru sa prokuvanom i iseckanom blitvom i belim lukom. Na kraju se poprska sa maslinovim uljem i posluži uz ribu.

 

Uz ribu se naravno pije ono isto belo vino sa kojim je spremano.

 

Prijatno!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...