Jump to content


TV vs Hi-Fi


prophet

TV vs Hi-Fi  

68 members have voted

  1. 1.



Recommended Posts

Trosak na TV mogu samo da uporedim sa godisnjim troskom na ploce,prosle smo godine kupili Sony led i moja atrakcija trajala 30dana dok nam ne ukinuse digitalne kanale sa zivotinjama(nature i sl) na promociji tako da TV prakticno uopste ni negledam,to je decja dnevna zabava uglavnom u nasoj kuci.I kad gledam to je mezzo tv,tj.opet muzika cak se i junior preko nas navukao na vh1 preko dana.Jako sam razocaran velikim padom kvaliteta zvuka sa novim sbb digitalnim resiverom,sa onim starim srebrnim echolite zvuk je bio 2 klase bolji i to me je drzalo svake veceri do kasno uz mezzo.Ako neko zna nacin da ponovo nabavim taj stari tu sam sa flasom dobrog pica za uslugu.

Link to comment
Share on other sites

Od kada imam smart phone cak ni vesti ne gledam na TV-u.

Jos uvek imam ''stomakliju'' TV, ali posto se useljavam u novu gajbu, pod velikim pritiskom sam da kupim LCD, LED....

Cak sam bio u fazonu da nemam TV ali me je okolina napala u fazonu ''..hoces da ti deca imaju komplekse...zezace ih u skoli...'' tako da sam popustio... ;-) i sada jurim neki tv 42...

Moram da se pohvalim razmisljanjem svog sina koji je ozbiljno pitao koliko originalnih CD-a moze da se kupi za 1 TV...i odusevljen rekao da ni njemu ne treba TV posto ima tablet :-)

 

Medjutim, TV je fenomen svoje vrste...u nekom sitkomu na tvrdnju nekog lika da ne poseduje u kuci TV drugi lik ga pita: a prema cemu ti je okrenut namestaj ???

Link to comment
Share on other sites

TV kao uredjaj def nije ali tv kao tv kanali su debelo na tom putu.

 

Može i mono. Gledam i ja koncerte, dokumentarce i filmove. Kaži mi ima li refleksija od TV-a?

 

Refleksija zvuka ne pri slusanju ne, imam azmafon panele iza zvucnika. Ako mislis refleksija dnevnog svetla, zato imam teske zavese i roletne mada tokom dana ni ne ukljucujem tv.

Link to comment
Share on other sites

MTS mi je preko noći ukinuo Mezzo, bez najave ili izvinjenja, tako da se polako gube razlozi da uopšte imam TV.

 

Nije da mi je neÅ¡to posebno žao muzike sa Mezza, to je ionako postao tele-shop za Berenboimove CD-ove (kad ga samo vidim onako smrtno ozbiljnog, sa stisnutim ustima, kako se zlopati sa Ludvigovim sonatama koje ne razume niti ima tehniku za njih... horor). Nego, žao mi je snimaka gala-produkcija velikih opera iz BeÄa ili Pariza - to deluje kao prenos sa druge planete, koliko je tu kreativnosti i kinte uloženo. ÄŒak sam i Seviljskog berberina odgledao do kraja  :)  Ali nema viÅ¡e! Jok vala. MTS sponzoriÅ¡e GuÄu, ubacili su mi dvesta Pink kanala, "kome se ne sviÄ‘a nek' se seli odavde."

 

BTW, TV mi je vintage Sony, raskoÅ¡ni katodni wide-screen trinitron, Hi-Fi stereo, 100hz, koji i dalje ima bolju sliku od svih panela, osim možda nekih plazmi. Zvuk da ne pominjemo. Dugo mi poživeo moj analogni TV  :wub:

Link to comment
Share on other sites

 

Nije da mi je nešto posebno žao muzike sa Mezza, to je ionako postao tele-shop za Berenboimove CD-ove (kad ga samo vidim onako smrtno ozbiljnog, sa stisnutim ustima, kako se zlopati sa Ludvigovim sonatama koje ne razume niti ima tehniku za njih... horor).

+1.

Jedan je bio Wilhelm Kempff. :klanjanje

http://en.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Kempff

 

Referentan za Beethovenove klavirske sonate.

http://www.youtube.com/channel/HCdzKrIqF26Ig

 

Kad' rece za Barenboim-a, podseti me na njegov master class ( moze lako da se pronadje po "radnjama" na net-u ) gde je jedan od ucesnika i Lang Lang ( btw, ni on nije nista bolji u razumevanju Ludwig-ovih umetnickih dela ). ;)

Link to comment
Share on other sites

+1.

Jedan je bio Wilhelm Kempff. :klanjanje

http://en.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Kempff

 

Respect za Kempfa, naravno!

 

Off: da li si možda sluÅ¡ao jednog manje poznatog MaÄ‘ara, Jano Janda? Veoma interesantna izvoÄ‘enja, izuzetno Äista, bez ukrasa i intervencija, bez i mrvice falÅ¡a. Njega obiÄno preporuÄujem mlaÄ‘ima za uvod u Apasionatu i druge teže sonate - sluÅ¡alac može da se fokusira na tekst i priÄu umesto na interpretaciju  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Naravno. :thumbsup2

Jeno Jando je jedan od vodecih artista za diskografsku kucu Naxos.

Imam CD Box Set sa njegovim izvodjenjem Haydn-ovih klavirskih sonata ( bez razloga zapostavljene u odnosu na Mozart-ove, ali izuzetno tehnicki zahtevne ). Sjajno izvodjenje i stroga preporuka ( IMHO ).

Kada smo kod pijanista cija su izvodjenja Beethoven-ovih sonata referentna, ne treba , naravno, ni zaboraviti na Alfred Brendel-a.

Imam LP Box Set Beethoven-ovih klavirskih sonata. Neprocenjivo.

Link to comment
Share on other sites

Kada smo kod pijanista cija su izvodjenja Beethoven-ovih sonata referentna, ne treba , naravno, ni zaboraviti na Alfred Brendel-a.

Imam LP Box Set Beethoven-ovih klavirskih sonata. Neprocenjivo.

 

Off: jako volim Brandela, i Horovica, ali ako bih morao da biram - ipak sam Rihterov fan :). Veliki je muziÄar i ima puno pametnog o muzici da kaže. Å teta Å¡to Äuvena moskovska izvoÄ‘enja nisu snimljena kako treba  :(

Link to comment
Share on other sites

Off : Ehhhh, Richter. :klanjanje

Posebna prica i pijanista van svih konkurencija. Kao da je dosao sa druge planete.

Sva njegova izvodjenja su originalna, tempa su samo njemu svojstvena ( recimo izvodjenja Bach-ovih dela ), pedalizacija takodje. Sa tempima je takodje eksperimentisao i Ivo Pogorelic, ali ne tako uspesno kao i Richter.

Richter-ov savremenik Emil Gilels je isto tako pijanisticka " gromada", ali Svjatoslav je ipak No. 1.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

traumatolog, on 29 Aug 2013 - 08:46, said:

Off : Ehhhh, Richter. :klanjanje

Posebna prica i pijanista van svih konkurencija. Kao da je dosao sa druge planete.

Sva njegova izvodjenja su originalna, tempa su samo njemu svojstvena ( recimo izvodjenja Bach-ovih dela ), pedalizacija takodje. Sa tempima je takodje eksperimentisao i Ivo Pogorelic, ali ne tako uspesno kao i Richter.

Richter-ov savremenik Emil Gilels je isto tako pijanisticka " gromada", ali Svjatoslav je ipak No. 1.

Taman sam krenuo da napisem nesto slicno - licna referenca po pitanju Betovenovih klavirskih sonata, cak i u poredjenju sa Rihterom. Esencijalni album za demonstraciju navedenog i apsolutna preporuka za preslusavanje:

1252263432222.jpg

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

"polusvet" za vise od pola planete... sta je ovo neki fasisticki sajt kad se tolerise ovako nesto,sta smo mi neka visa rasa mozda.Btw.mislim da nema zemlje na planeti gde je gledanost sapunica veca nego sto je srbija,konkurenciju samo prave voajerske reality show emisije.

Link to comment
Share on other sites

TV je izumro. Postoji samo jos u zemljama treceg sveta ( uostalom za taj polusvet se i pisu "spanske" serije).

On demand gledanje je sledeca faza.

 

Јел Ñ‚o значи да Ñмо ми који гледамо ТВ полуÑвет?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Као пример Ја уопште не гледам Ñерије шпанÑког, турÑког, португалÑког и индијÑког говорног подручја, ал' зато гледам ÑателитÑке програме.

 

Ðо и нема везе мада приметио Ñам да у теми Ваши ÑиÑтеми у већини Ñлучаја ТВ је доминантан у Ñоби Ñа ХиФи уређајима.

 

Срамота ме је  :oops: да кажем да Ја у Ñвојој Ñоби Ñа ХиФи уређајима немам ни један уређај за репродукцију и приказ помичних Ñлика.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se zapljunem na strani ovog "polusveta" :lol:

Imam TV, i to u istoj prostoriji u kojoj se sluša muzika, ali uglavnom ne gledam ništa od TV programa, History eventualno (koji više nema blage veze sa svojim nazivom) i to je to.

Na TV-u se uglavnom vrte HD filmovi (Å¡to se mene tiÄe i kad uspem da doÄ‘em na red), klinac gleda one njegove kanale (Ultra, mini,...), a supruga Fox-ove (užas!!!).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...