Jump to content


Тршћански Срби


ab

Recommended Posts

О овој теми, уколико неко жели може сазнати много тога на нету, ја ћу само илустративно приказати јер желим избећи субјективизам и призивати дежурне анти шта год:

IMG_5473.jpeg.34d55cd853064b5bd28f878fd093c6c5.jpegIMG_5474.jpeg.51809eb3dbb769e320bdf52d6b2e53e9.jpegIMG_5475.thumb.jpeg.cf91c3bbc4b4e5211844242f2d853ff9.jpegIMG_5476.thumb.jpeg.8b05c43c642f8b6ae31534684d1a6aef.jpegIMG_5477.jpeg.0ec0b130941f76bcdddec87cf38ce886.jpegIMG_5479.thumb.jpeg.1de3cc7968f4373ea726a7c8f20a58f0.jpegIMG_5478.thumb.jpeg.55596c6814f4f91d988b217e3b443e12.jpegIMG_5481.thumb.jpeg.43cf91d8f882d83c7e8bdaf90e1cdbfb.jpegIMG_5482.jpeg.dd129c37212cccaed4d01d2ddaf03780.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Нисам ја нимало фасциниран наслеђем заснованим на отимању и присвајањем али сам изузетно фасциниран наслеђем заснованим реалним животом на свим тим просторима који ти људи са пуним правом сматрају својим на основу личних заслуга.

не бих се ипак више настављао

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Utoliko mi nije jasan ovaj opšti sunovrat koji se dešava u poslednjih 35 godina

Од Балканских ратова је кренула негативна селекција, што добро изгинули, што лоши наследили, разне окупације а најгора ова од '44. Свака последица има свој узрок. Крајем 19. и почетком 20. века Србија је била друга земља у свету по досељавању, после САД. Данас је обрнуто...

Link to comment
Share on other sites

Prve drajvere i delove za samogradnju prema projektu iz časopisa SAM kupio sam u Trstu, a prodavnica ploča "Ricordi" nije promašena nijednom.:rolleyes: Na stranu sve to, meni je interesantno koliko ljudi zapravo nije stiglo da primeti koliko je Trst lep grad, jer nisu stigli od silnog zevanja u izloge...

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Zexx said:

 Na stranu sve to, meni je interesantno koliko ljudi zapravo nije stiglo da primeti koliko je Trst lep grad, jer nisu stigli od silnog zevanja u izloge...

Baš tako.

Link to comment
Share on other sites

само још да приметите и шта је тема

иначе овако можемо где год хоћете...

а то је већ проверен шаблон и пракса за никуд

одјављујем се дефинитивно и бележим у тефтер цењене саговорнике :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo slusao na Radio Bg2 "Beskrajni plavi krug", emisiju u kojoj su sagovornici nasi ljudi u rasejanju. Izmedju ostalih, sagovornica je bila i pijanistkinja Antonina Tea Sala, koja zivi i radi u Trstu... Vise na linku u nastavku, a emisiju mozete poslusati i odlozeno...

https://www.rts.rs/radio/radio-beograd-2/5388389/antonina-tea-sala-i-ana-srbu.html

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što je tema otišla u pravcu koji pokretač nije želeo, ali se to događa sa devedeset posto tema.

Moj hram u Trstu se zvao "Universaltecnica". Uh, uh!!!! Gospodža psuje i kune a ja balavim. Tamo sam prvi put video McIntosh e bogo moj. 

Slabo sam tamo šta kupio, Technics SL-1900 na pr. ali je bila nezaobilazna stanica. Piše italik nešto se otelo kontroli.

 

Link to comment
Share on other sites

Oduševljen sam da niko nije do sada pomenuo da je Trst trenutno boravište najvećeg srBskog junaka, od milja zvanog Firer.

Inače, Trst je fenomenalan grad, imam bliske prijatelje u njemu i povremeno odem u posetu. Kao što Zexx reče, prva audiofilija je i u mom slučaju odande krenula.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, perodeformero said:

Oduševljen sam da niko nije do sada pomenuo da je Trst trenutno boravište najvećeg srBskog junaka, od milja zvanog Firer.

Inače, Trst je fenomenalan grad, imam bliske prijatelje u njemu i povremeno odem u posetu. Kao što Zexx reče, prva audiofilija je i u mom slučaju odande krenula.

i Gangula je znameniti stanovnik Trs'a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...