Jump to content


Hi-Files Show 2023


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Na sajmu ima finih stvari da se vidi i posluša, ali ulažem prigovor, s obzirom na dizajn flajera. Ajde što nema žena, ali nema ni slušalica - niti jedan jedini setap. Ima ih u kutijama, ali nijedne nisu bile povezane da se probaju.

hifiles.jpg.57e7abdaabe6332c6ffbc454c91097a1.jpg

hifiles1.jpg.a72ee6e9d78d7c0a36d6818f3805a60d.jpg

hifiles2.jpg.e5d00e597184cb25deabf51a9b04f8e8.jpg

hifiles3.jpg.764e17d6050a6e5f138dbefa341e8339.jpg

hifiles4.jpg.03c9f0ba5541a8dec5f8f84bc62e40d8.jpg

hifiles5.jpg.441f602bfb3464861bcbaad2b3cdcae3.jpg

hifiles6.jpg.ca61f71d8e8a2e164a7d85e75ffd1184.jpg

hifiles7.jpg.0b9f156f2e24f3d6cb92a7b97e4994d2.jpg

Najviše su mi se dopali Linn, McIntosh komplet (kaže domaćin da ono što je sklopljeno skupa košta oko 65.000), pa Estelon zvučnici, Šolajini zdepasti zvučnici koji prave fantastičnu dubinu zvučne slike i kompaktna kombinacija kod Teoharova - strimer s pojačalom u istoj kutiji i par malih regala, a puna soba muzikalnog, blago obojenog, toplog zvuka. To mi izgleda i zvuči kao nešto što bi imalo smisla kod kuće. Velikinac interesantan, ali nisam zakačio zahtjevnu muziku da čujem šta sve ona drvenarija može da postigne. Dynaudio Contour 30 isto nije loše zvučalo i dopada mi se što domaćin nakon svake numere ubaci nekoliko rečenica o tehnikalijama..

 Monumentalni Quad zvučnici podrazumijevaju i odgovarajući hangar za njih u stanu ili kući, a to nije za obične smrtnike.

Prvi put sam došao na sam početak i uživao sat, sat i po u skoro praznim sobama. Kasnije se već stvorila gužva.

Hvala organizatoru 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Od mene jos jednom veliki pozdrav ekipi koju sam sreo - i medju organizatorima i izlagacima i medju posetiocima. Bas mi je prijalo da vidim toliko poznatih lica i toliko pozitivne energije. Necu nabrajati - da slucajno nekog ne propustim :)

Voleo bih da se ovakve manifestacije desavaju mnogo cesce.

 

:listen

Link to comment
Share on other sites

Danas je bilo lepo na početku. Nema gužve, lagano.

Posle se malo zakuvalo, na žalost morao sam ranije da odem ali sutra se vidimo ponovo.

Teoharov odličan, full range zvučnici kod Gorana iz Mladenovca odlični.

Dosta toplo u sobama, ali ajde...preživeće se.

Izbor muzike realno žestok smor. Sutra valjda malo bolje.

Lepo je što upoznah i neke nove ljude, pozdrav za @Delija

Link to comment
Share on other sites

Muzika je uvek bolja gore, danas na trecem spratu.

Na par mesta dole muzika je bila ne-inspirativna, blago receno.

Probao sam dva puta da udjem u BM sobu i svaki put nenamerno udario odmah nekog vratima u ledja - srecom oko pola sest ukazala se prilika kad je masa sveta izasla pa sam mogao uci i sesti da poslusam sistem.

Ono malo sto sam cuo od gramofona - smatram da je Soulines konzistentno najbolji u reprodukciji, cak i na zvucnicima koji ne mogu parirati Marten ili ESL-ovima.

ESL su za mene bili iznenadjenje u pozitivnom smislu mada mislim da bi rezultat mozda mogao biti bolji sa drugacijom elektronikom - zvucnici za penziju.

 

Vidis i ljude koje mozda nisi video duze vreme - sve u svemu lep dan za mene.

 

Link to comment
Share on other sites

Izuzetno pozitivna atmosfera danas, obnovljeno dosta prijateljstava. Lepa prilika za druzenje sa ljudima koji dele zajedničku strast prema dobrom zvuku. Negujete, volite i poštujte svoj hobi - to je jedna od najboljih stvari koje imate! Mnogo dobrih sprava koje su mnogima od nas samo mašta, pa zato ovakve prilike ne treba propustiti. Ljubi čestitke za još jednom odličnom događaju. 👍

Dve pozitivne stvari  za mene su da je izbor muzike, verovatno i zbog malo kritika, dosta popravljen i bio je vrlo šarolik. Čuo sam i Nirvanu, i Grindeman, i malo bluza, malo jazza, fanka, odlicnog roka, Hendriksa, blues-a, Klasike... Igor Soulines je imao ubedljivo najbolji i najsareniji izbor i po meni je ta soba apsolutni pobednik sajma pre svega zbog fantastičnog gramofona ali i zbog po meni najboljeg odnosa kvalitet/cena. Uživao sam u druženju i njegovim atipičnim izborima muzike za ovakvu priliku. Naravno da je bilo i malo audiofilske muzike i snimaka ali ne vidim u tome baš nikakav problem, gde će nego na hifi sajmu... bitno je da nije bezobrazno dominirala. Drugi pozitivan utisak za mene je da je bilo puno dobrih gramofona u pogonu. 

Evo par fotki sistema koji su mi zaokupirali pažnju dobrim zvukom. Neke poput Solajine sobe i Impulse sobe nisam uslikao, a imale su odličan zvuk... Bilo je malo gužve pa nisam baš sve stigao čuti i uslikati. 

Kad se malo slegnu biće pojedinačnih utisaka s moje strane. 

 

IMG_20231007_135728.jpg

IMG_20231007_143634.jpg

IMG_20231007_144007_edit_196918164955296.jpg

IMG_20231007_133405.jpg

IMG_20231007_124510.jpg

IMG_20231007_125812.jpg

IMG_20231007_152051_edit_197658434543763.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Slegli se" utisci od juče i ja definitivno zadovoljan :)
Rekao bih jedan od sajmova sa najboljim zvukom (poslednjih n-godina).

Dolazak u 12h je bio pravi potez - u svim sobama puno mesta i malo ljudi.

Pohvale za organizatora, izlagače/učesnike. Puno poznatih likova sa foruma (i šire).

Najveći nedostatak, kao i zadnjih godina - (pojedini) nenormalni posetioci koji ne slušaju muziku, već samo prave fotografije i/ili snimke uređaja i smetaju. Na žalost tu nema leka :(

Link to comment
Share on other sites

Meni nisu jasni stojeći kibiceri, koliko god guzva bila svugde se nađe vremena da se negde nađe stolica i sedne, posluša, upita za neku numeru ili sačeka poznata... Btw kad smo kod mesta za slusanje Quad se  lepo mogao čuti samo iz prvog reda, pa ko ide danas nek priceka mesto u prvom redu. "Prebasiran" je i tamo zvuk, ne liči na sebe baš previše, predaleko su od publike pa dodatno opadne energija visokih tonova, Esl dodatno ne podnosi kad ispred susaoca ima bilo koga. Pitao sam(sugerisao) sto ga nisu pomerili napred još metar ali valjda prevagnulo da ispred mogu staviti zvucnike bez pomeranja Quadova. Šteta, prezentovani su već mislim bas u toj sali od strane drugog distributera i tad je bio zvuk izvanredan... Doduše sa njihovom lampaskom amplifikacijom. Daleko od toga da je bio loš, ali eto nas dvojicu korisnika je taj zvuk, tj. tonski balans pomalo iznenadio. Prevelika udaljenost od slušaoca se vrlo dobro vidi na slici koju sam poslao.. Sajam je to i ide se cesto na prakticnost, jbg. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...