Jump to content


Eames fotelje (i ostali "audiofilski" nameštaj)...


hifista

Recommended Posts

34 minuta ranije, NShappy said:


Uf pa naravno da je originalna još skuplja no faktor inflacije. Ipak je ovaj Eames danas vanvremenski klasik.
Bogati su još bogatiji no onomad, pa im lakše pada plaćanje ovakvih klasika dizjana.

A mi sa dna srednje klae, eto možemo kupiti odlične kopije za malo preko 'iljadarke €.

Naš čeka blaži restiling stana. Nešto razmišljam da se umesto sada već pomalo ofucane garniture za sedenje, uzme samo trosed i jedna Eames replika. 🤔

:thumbsup2

i zabeležiš položaj fotelje u sweet spotu

e17ab603e1c3953dd2def87628916ac1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa, ja ako budem uzimao, uzeću neku iz ponude kod nas, i to nakon što je vidim uživo.
Ne bih se usudio da uzimam na slepo neku repliku, bez obzira koliko da je hvale neki drugi kupci.

Nego, zna li neko, koja je cca ukupna dubina/dužina, fotelja + tabure (normano odaljen za noge)?!?
Vidim ovde da je fotelja 84cm, tabure 54, dakle oko 140cm. Koliko je optimum da tabure bude udaljen od fotelje?
I drugo pitanje, da li taj nogoodmarač može poslužiti kao priručna sedalica?

Link to comment
Share on other sites

Ja ti mogu odgovoriti na drugo pitanje jer prijatelj ima original Eames fotelju i koristio sam je  par nedelja (znaci nemam pojma kako je sa kopijama) i to je da nogoodmarac ne moze bas posluziti kao prirucna sedalica jer je povrsina na kojoj bi trebale biti noge pod nagibom to jest nije vodoravna  i nije pogodna za sedenje u duzem vremenskom periodu 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
58 minuta ranije, petarjovic said:

Vol'o bi da je to moj prostor, unfortunately nije, slika je sa neta, pored Eames fotelje, tepiha, čovek ima impresivne uredjaje i zbilja dobru kolekciju nosača zvuka.

Onda menjam iskaz u:

1 sat ranije, ras said:

Taj UP tepih zapravo jako dobro funkcioniše u tvom prostoru 👍

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, NShappy said:

@Iron man

Jel ima ovo negde kod nas da se vidi/proba?

Da li su to originali?

Ja do sad sedeo u njima. Nije prodavnica, foaje hotela.Valjda su originali. Ne verujem da je gospođa Mateus kupila kopije. 

Btw sedeo sam i u kopiji. ( NS distribucija) Razlike skoro da nema. Nikad ne bih dao 7-8 tisuća za original. Razlika u kvalitetu ne opravdava razliku u ceni. Osim podilaženja sujeti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...