Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

On 16. 11. 2023. at 0:44, sondek said:

Negativan utisak večeri : Očajan zvuk. 

U potpunosti se slažem. Nažalost, ništa bolji zvuk ni sinoć na Ferenc Nemetu. Da li je do tonca ili samog ozvučenja, ne znam, ali ovaj utisak su imali i ljudi sa kojima sa pričao o koncertima.
Imam karte za Big band NS, ali se prosto bojim da odem i čujem kakofoniju. Totalan promašaj organizatora.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nema sta - ozvucenje je bilo vrhunsko. Par uvodnih minuta im je trebalo da "osete" salu punu publike, a dodatno su "zategli" nakon pauze.

Maltene pola muzike Laibach-a nosi bubnjar, a bubnjevi i perkusije su bili nenormalno dobro ozvuceni. U apsolutnom smislu je "zrtvovano" malo dubine - ali takav 'kick' se retko cuje (i oseca). Ne treba ni da pominjem da nijedan hi-fi sistem ne moze ni da pridje tome.

Sjajna svirka.

 

@sondek pratimo ko sledeci dolazi u SNP :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Evo spremam miting protiv zvučnog genocida nad jazz festivalom 🥲 

Radi ozvučenje za peticu. Kod nas bolje nisam čuo. Naravno, od tonca jako mnogo sve zavisi. Dobar je i ovaj nas ali kad bend vodi svog to bude ovakav zvučni spektakl. Još kad je i muzika i performans ovakav to leči dušu. Mnogi muzičari su hvalili zvuk, tako da je i monitoring na bini dobar. Tonac definitivno postaje ravnopravan član benda, već sam više puta čuo da muzičari kažu  "najvažniji". 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Maksim Vengerov sutra, 28.12.2023. sa Vojvođanskim simfonijskim orkestrom u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu. 

 

Pojma nemam kako su uspeli da ga dovedu i koliko su ga platili, ali ovo se propustiti ne sme. Na programu između ostalog Sibelijusov violinski koncert, koji je među recimo pet najcenjenijih remek-dela iz ovog žanra, a nikad ga nisam čuo uživo.

Uzbudženje raste :) 

Link to comment
Share on other sites

On 27. 12. 2023. at 18:43, Arn said:

Maksim Vengerov sutra, 28.12.2023. sa Vojvođanskim simfonijskim orkestrom u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu. 

 

Pojma nemam kako su uspeli da ga dovedu i koliko su ga platili, ali ovo se propustiti ne sme. Na programu između ostalog Sibelijusov violinski koncert, koji je među recimo pet najcenjenijih remek-dela iz ovog žanra, a nikad ga nisam čuo uživo.

Uzbudženje raste :) 

Pojma nisam imao i to je već drugi put da ga propuštam u ovih koliko, godinu-dve dana. Prethodni put smo imali karte za Kolarac, kupljene unapred i onda propustili zbog pogrešno označenog dana.

Link to comment
Share on other sites

To oni sebi ne bi smeli da dozvole. Ali su standardi očigledno opali i tezgari se da bi se uz'o neki dinar. @ vode sa sobom mnogo više od tonca.:mellow:

To o čemu pišeš je bila karakteristika domaćih grupa 70. tih i 80. tih godina prošlog veka. Imali smo ozbiljan problem da prepoznamo pesmu minut, dva.:D A sve zbog tehnološke zaostalosti i siromaštva.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ras said:

Prethodni put smo imali karte za Kolarac, kupljene unapred i onda propustili zbog pogrešno označenog dana.

Ja sam pre par godina kupio karte za Gidona Kremera 3-4 meseca unapred. Pronašao sam karte prilikom spremanja pisaćeg stola nekih nedelju dana posle koncerta. 

Inače je koncert u četvrtak bio sjajan. Ne samo zbog Vengerova, nego su i Vojvođanski simfoničari prevazišli sebe. Na programu su bili Finlandia i Koncert za violinu i orkestar od Sibelijusa i svita Badnje veče od Rimskog-Korsakova. Violinisti na bis obično sviraju neki kraći solo komad, npr. neki Paganinijev kapris ili neki stav iz Bahove violinske svite ili sonate. Vengerov i VSO su odsvirali celu romansu iz Drugog violinskog koncerta Henrika Vjenjavskog u trajanju od nekih pet minuta. Bravo!

Najjači utisak sa tzv. audiofilskog aspekta je bio zvuk Vengerovljeve violine (Stradivarius iz 1727. godine, na kojoj je svirao i Krojcer, kojem je Betoven posvetio svoju najpoznatiju i tehnički najzahtevniju violinsku sonatu). Sedeo sam ni suviše blizu ni suviše daleko (8. red), tačno na sredini, praktično u sweet spot-u. Odnos između zvuka violine i zvuka orkestra je otprilike kao odnos objekta na fotografiji koji je kristalno čist i oštar u prvom planu, prema blago i za oko prijatno zamućenoj pozadini. Boja tona violine - dosad nedoživljeno iskustvo. Ne znam koji deo tog iskustva potiče od instrumenta a koji od umetnika, ali to na kraju nije ni bitno. Sad samo treba biti dovoljno strpljiv i družiti se sa svojim kućnim hajfajem do sledeće prilike da se čuje nešto slično.

Teškoe!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...