Jump to content


Acoustic Invader - D Class Power Amp


Golum

Recommended Posts

18 sati ranije, golum said:

 

d97c691d-9087-4d8e-9484-7b3a4a04ee8b.jpeg

Digresija - skrećem pažnju na položaj zvučnika. Svakako nužna baza da stvari pomenute u tekstu isplivaju. :thumbsup2

Voleo bih čuti ovaj sistem, kada bih bio u prilici. No, vlasnik bi mogao da porazmisli o redovnoj polici, neki Finite Elemente mu ne bi pao finansijski teško, koliko čitam i vidim.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nomimasen said:

No, vlasnik bi mogao da porazmisli o redovnoj polici, neki Finite Elemente mu ne bi pao finansijski teško, koliko čitam i vidim.

 Vlasnik mi je dobar drugar pa mi je poznata njegova porodicna situacija. Sa dve male devojcice u kuci ovo je maksimum koji moze da izvuce vezano za organizaciju sistema...ali ima dana..^_^

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče cene i izgleda, uzmimo primer Acoustic Imagery Atsah power amp:

"The Acoustic Imagery Atsah power amplifiers are rated at 400 Watts per mono chassis and carry a list price of $8995 per pair. "

69703257_AI_Atsah_back.thumb.jpg.8ef83d387ed2c7140902c1fb3e5830e2.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, ab said:

Što se tiče cene i izgleda, uzmimo primer Acoustic Imagery Atsah power amp:

"The Acoustic Imagery Atsah power amplifiers are rated at 400 Watts per mono chassis and carry a list price of $8995 per pair. "

69703257_AI_Atsah_back.thumb.jpg.8ef83d387ed2c7140902c1fb3e5830e2.jpg

Lepo Kesic kaze: “budale”...

AI - sipas i ne mislis ;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, golum said:

Vlasnik mi je dobar drugar pa mi je poznata njegova porodicna situacija. Sa dve male devojcice u kuci ovo je maksimum koji moze da izvuce vezano za organizaciju sistema...ali ima dana..^_^

Upravo sam to hteo da primetim... Ja ozbiljno razmisljam da napravim tako neku policu na zatvaranje (zakljucavanje). Pre neki dan mali je izvukao prvo jednu cev EL84 iz Leak TL 12+, nije polomio ali iskrivio pinove. Sutradan izvadio EF86 iz Quad ampa, iskrivio pinove i razbio onu cubicu na vrhu. Pa je usao vazduh, cev naravno otisla... Ali ajde to nema veze, nego posle toga trazi taj mali stakleni vrh unaokolo i usisavaj, da ga slucajno ne bi progutao. A recimo nije pokazivao interesovnje da to vadi i eto odjednom? Na svu srecu uredjaji nisu bili ukljuceni inace bi se opekao. Sta onda. 

...

O gramnofonu jednostavno ne smem ni da razmisljam

...

BTW Golum kod tebe je uredjaj visoko ALI na toj novoj ispravljacici su na usima visoki naponi, drugo ta postojeca izolacija na zicama koje vode na anoe na prilagodnom podnozju, je mozda tanka za te visoke napone. Mislim to ipak nije vintage namensko prilagodno podnozje nego neko "savremeno" i ko zna kako to izradjuju.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

Posto vam je ovaj AI ICE amp?

Meni ni iz dzepa u dzep ali realno me nervira ova inertnost gospodina AIa...odgovoricu za njega - dakle 6.69x jeftinije od one cene navedene gore za istu stvar...nadam se da sam ti bio od neke pomoci. Toliko od mene i vise se necu oglasavati po pitanju AIa. I’m done

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je u toj novoj alu CNC rađenoj kutiji 1200€,al proveriću sa Gidjgom sutra i obavestiti ga o temi."Avijacija" u ovo vreme spava,treba ustati u 5 pa na posao do Batajnice iz NS.Btw ako se dobro sećam ovakvo kućiste ampa sa svom obradom da izgleda tako kako izgleda(apsolutno First class) samo izađe 200€.Mislim da je obzirom na ugrađeno,i jos vaznije zvucno dobijeno cena za domaće trziste vise nego povoljna.Treba samo videti koliko se napolju naplaćuje takav amp.Nadam se da je tamo cena znacajno veća u skladu sa konkurencijom i plateznom moći.Nebi bio jedini proizvođac koji ima takvu poslovnu politiku.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi 1 k€. Ja sam ga dobio za 2 K€ al realno zvuči za 3 K € a prodao bih svoj za 4K €
Šalu na stranu Hvala@golum na alpskom review-u AI Icepower.
Od nedavno i ja imam ovaj amp u svom sistemu. Nikada pre nisam u sistemu imao D klasu. Mojoj odluci da pređem na D klasu i to na AI Icepower prethodili su razgovori sa Patasonom i proučavanje šta se u svetu nudi od ovih modula. Pratio sam i razvoj ideje za design ovog uređaja, završnu obradu, kao i kablažu i izbor konektora. Bio sam uveren da će krajnji rezultat opravdati trud Patasona i Giđge.
I... dobra odluka se desila, kao i kada sam odabrao AI jfet preamp pre par godina.
Pronađena je optimalna mera u svemu, a da ništa nije prosečno kod ovog uređaja, pogotovu ne zvuk.


Sent from my LG-M700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Do-re-mi said:

Ma kakvi 1 k€. Ja sam ga dobio za 2 K€ al realno zvuči za 3 K € a prodao bih svoj za 4K € emoji3.png
Šalu na stranu Hvala@golum na alpskom review-u AI Icepower.
Od nedavno i ja imam ovaj amp u svom sistemu. Nikada pre nisam u sistemu imao D klasu. Mojoj odluci da pređem na D klasu i to na AI Icepower prethodili su razgovori sa Patasonom i proučavanje šta se u svetu nudi od ovih modula. Pratio sam i razvoj ideje za design ovog uređaja, završnu obradu, kao i kablažu i izbor konektora. Bio sam uveren da će krajnji rezultat opravdati trud Patasona i Giđge.
I... dobra odluka se desila, kao i kada sam odabrao AI jfet preamp pre par godina.
Pronađena je optimalna mera u svemu, a da ništa nije prosečno kod ovog uređaja, pogotovu ne zvuk.


Sent from my LG-M700 using Tapatalk
 

čekček, jel' to znači da je i Patašon ušao kao proizvođač u AI priču?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, zflazar said:

čekček, jel' to znači da je i Patašon ušao kao proizvođač u AI priču?

ne ja sam samo prijatelj i postovalac,konsultant........ma ustvari aj da ti kazem,ja sam vlasnik iz senke i perem pare od raznih mutnih radnji kroz AI  firmu....do sad sam opro 600dinara,jos toliko i gasim firmu otvaram novu...al ovo samo ti znas i niko vise :D

nemoj pogresno da shvatis zezanje-ovaj disclaimer je postao obavezan,ni sala nije vise sto je bila,a isukanih maceva danas koliko hoces-ni ja nisam cvecka :D

Link to comment
Share on other sites

sorry ako sam bilo koga uvredio nije mi bila namera. Vidim da si pominjan pa sam zato pitao. Meni bi lično bila čast da sam iole doprineo realizaciji ovako uspelog pojačala i ne bih se sprdao sa pranjem para i ostalim stilskim figurama.

no i dalje vam želim puno sreće u daljem rastu i razvoju, samo napred!

p.s. ako može da se ponudi i fabrička nebalansirana varijanta mislim da bi to bio pun pogodak za nas, 98% -nu manjinu.

Link to comment
Share on other sites

ovaj amp proban na apogee dueta signature zvucnicima i primetno bolje radio od karan reference mono blokova 2x600w na 8 oma.

neprijatna situacija bila gde mala kutijica od 8kg nevidljiva na polici bolje radi od dve kutije ogromnih gabarita,impozantnog izgleda,70-ak kg po komadu.....pojacalce pod misku a friski vlasnik ostade zabezeknut sa svojim 20 puta skupljim ljubimcima.

da se razumemo ti karani ne rade lose,ali ovaj malisa....:listen

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, zflazar said:

sorry ako sam bilo koga uvredio nije mi bila namera. Vidim da si pominjan pa sam zato pitao. Meni bi lično bila čast da sam iole doprineo realizaciji ovako uspelog pojačala i ne bih se sprdao sa pranjem para i ostalim stilskim figurama.

no i dalje vam želim puno sreće u daljem rastu i razvoju, samo napred!

p.s. ako može da se ponudi i fabrička nebalansirana varijanta mislim da bi to bio pun pogodak za nas, 98% -nu manjinu.

nisam ni pomislio da zelis nekog da uvredis,doprineo sam ovom projektu koliko sam mogao i umeo i ponosan sam na to.

jel sad bolje :D

 

nebalansirana verzija moze lako da se uradi po zelji,neutrik sasijski rca konektor sa xlr flansnom 

https://www.don-audio.com/Neutrik-RCA-Cinch-Pair-goldplated-chassis-mount-connector-white-red-NF2D-B

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...