Jump to content


bakarni mat


laky

Recommended Posts

On 27.9.2018. at 21:54, siroma said:

najboljiji!

BTW ima slike sa fotoaparatom, za strugom, klavirom, u gliseru (sa Sofijom Loren), sa mladim pionirkama, pudlicama, u privatnom bioskopu,...

samo nema sa hifom

Ima i sa kave aparatom , al ne mogu pronać . Dobio ga na poklon od tvornice "BB" -  Borac Beograd. Njegov je tamo  70ih imao i daljinsko upravljanje . Sam moj poznanik Božo Milovanović  ( serviser i inovator ima i medalje sa Inova YU zlatne ) nikako nije mogao u to vrijeme riješiti tko će samljeti kavu u ručku i staviti je na aparat :rolleyes:.Bilo čak i na televiziji . Kaj hoćete bio je prosječan Jugoslaven - u sve se razumio ? :DSory na offu .

Link to comment
Share on other sites

 ako je drug Stari imao svoj bioskop onda je verovatno imao takvo neko ozvucenje..... 

Tačno je, Tito je u sali za projekcije imao Iskra kabinete koji su imali zanimljiv životni put. Interesantno je da ih je svojevremeno Bata Živojinović tražio za sebe ali ga je Tito odbio. Na molbu jednog narodnog heroja Tito ih je ustupio za jednu letnju pozornicu u unutrašnjosti. Kasnije su radili u bioskopskoj sali, a po zatvaranju bioskopa planirani su za otpad. Na sreću spašeni su, restaurirani i sviraju i dalje. Kao i par istih iz Kumrovca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
25 minuta ranije, anubisgrau said:

Na LH se pojavila recenzija nekog metalnog mata, nemagnetni materijal je u pitanju da ne bi pravio probleme glavama. Kosta 75 funti, ne verujem da za te pare u Srbiji moze da se napravi komadno.

 

https://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=30396.msg393940#msg393940

Чуди ме да нико није коментирао око специфичних магнетних карактеристика бакра. Бакар је условно немагнетни материјал, али има веома специфичну реакцију на магнетна поља.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, alI_Zée said:

Ја сам коментарис'о.

У томе се случају извињавам.

Нисам могао да нађем та писања - је ли било неког излагања, искуства, консензуса?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Father nije bio lenj,

Pa je sebi izrezbario jedan Kliritni mat iz komada providnog klirita 6mm. Hteo sam crni, ali nisu imali pa je bilo daj da probam samo, ali ispalo je dosta zanimljivo. Jutros sam ga pokupio pa ću slušne utiske da iznesem u nekom momentu kada se posvetim slušnom učinku u poređenju sa dosadašnjim.

Mat je konstruisan u AutoCad programu za CNC sečeje u sledećim merama .... Prečnik mata je 287mm, udubljeni krug za nalepnicu je Prečnika 102mm, rupa za osu spindle 7.3mm, debljina klirita je odabrana da bude 6mm što je optimalno za moj gramofon i fiksni VTA ručke i visinu glave koju koristim,  kako bi ručka bila horiznotalna i upadni ugao vrha ulazio u brazdu pod idealnim uglom. Naravno horizontalnost je idealna kada se vinil stavi na kliritni mat.

Rekoh sebi, kada već frajeri imaju mogućnost gravure da izgraviram Idealni Arc Protraktor za svoj gramofon po sopstvenoj geometriji da proverim preciznost i upotrebljivost takve jedne ideje. Možda je kanal gravure mogao da bude  uži/plići/finiji ili nisu najbolje razumeli mog nespretnog drugara koji je to izjurio za mene, a ja mu rekoh najtanji i najfiniji rez gravure … nije važno sada, svakako je upotrebljiv za podešavanje i može se smatrati dovoljno preciznim, pogotovo ako se uradi finija gravura. 

Evo par ilustracija kako izgleda.

296980986_KliritniMat001.jpg.d152247eb0e9f8ec6f0ff6e919d9edeb.jpg

54577170_KliritniMat009.jpg.21130248a01c13b7168cfea8675ca09a.jpg

Gravura Father Arc Protraktora za 200+14=214mm geometriju ručke. Gramofon ROTEL RP-1500, ručka kratka JELCO SA-50 (200mm)

49429655_KliritniMat010.jpg.cbd1eb19f44dba278a9e57522215eb18.jpg

651647071_KliritniMat002.jpg.55f73b1e11e74cacdf97e487457cca6d.jpg

Mat je na 0.5mm-1mm od podignutog prstena na rubu tanjira.

1529159023_KliritniMat003.jpg.a8c4e7be2c158d38516585e3ec1539a1.jpg

Rubni prsten tanjira izdignut 1mm.

1578169420_KliritniMat004.jpg.cedbeb318f1a63f984c661c1503afefd.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 22.9.2018. at 19:44, trstenkirhen73 said:

Klamp i treba da ubije vibracije osovine tanjira ali i stojece talase koje proizvodi igla plus da pomogne ravnjanju i centriranju ploce,LP12 je prvi gramofon koji je izasao sa felt matom koji je bio revolucionaran a sada se vidi da je totalna propast, jedini problem kod bakarnog mata i nekih klampa je masa ali to vec zavisi od gramofona koji imate

PMMA je super evo nekih mojih matova na raznim gramofonima

Acoustic signature-Manfred M2.jpg

Michell Gyrodec 05.jpg

Roksan mat 04.jpg

VPI Avenger 01.jpg

VPI Avenger 08.jpg

VPI Super Scoutmaster.jpg

Ko je rekao da sam izmislio rupu na saksiji. Samo sam ga napravio, kao i svako drugi što bi se pohvalio da je sebi napravio bakarni mat, ja sam napravio kliritni.

Dva kliritna mata koje sam dobio na slušanje od Suprime Anaog su bili većeg prečnika, bez udubljenja za nalepnicu i dva od 3mm, pa nisam mogao da steknem pravi utisak. U početku mi je delovalo sve drugačije i dinamičnije, ali kada sam vratio svoj stari mat ukapirao da nije baš sve bolje.

Naptavio sam ga maksimalno adaptirano za svoje potrebe kako bi stekao pun uvid u zvučni potpis kliritnog mata.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Talični Tom said:

Jelse bolje čuje sa ovim plasticnim ili da ostavim gumeni podmetac

Nebi da dajem pare ako ce da bude isto

Sve sto sam kupio zbog saveta na ovom forumu ispalo svejedno isto se cuje nema razlike

Napravili mi narandzasti kabl nema veze sve isto kao crni

I osigurac nista isti zvuk bacene pare

glas razuma?? Ma sad će neko da ti objasni kako si

1.gluv ko top

2.sistem ti ne valja

Kad ne cuješ takve monumenetalne pomake u audio industriji.Mora da nisi sve osigurače zamenuo i da ti interfon nije narandžatim povezan pa te ubi RFI iz njega,pazi da se ne porazboljevate u kući od toga .Pre svega kakva ti je utičnica u zidu.

Kupi bre neki lep plastican gramofon zbog sinergije sa matom za 59 evra,stavi mat,promeni sebi zivot time, popij par piva ,zapevaj i uklopi se u forum.

Nisi ni 1999.99 eura ulozio u twikeraj,a već se buniš.Ne smem ni da mislim kakvi su ti strujni kablovi,kako si uopste živ čoveče. Ccc

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, sondek said:

glas razuma?? Ma sad će neko da ti objasni kako si

1.gluv ko top

2.sistem ti ne valja

Kad ne cuješ takve monumenetalne pomake u audio industriji.Mora da nisi sve osigurače zamenuo i da ti interfon nije narandžatim povezan pa te ubi RFI iz njega,pazi da se ne porazboljevate u kući od toga .Pre svega kakva ti je utičnica u zidu.

Kupi bre neki lep plastican gramofon zbog sinergije sa matom za 59 evra,stavi mat,promeni sebi zivot time, popij par piva ,zapevaj i uklopi se u forum.

Nisi ni 1999.99 eura ulozio u twikeraj,a već se buniš.Ne smem ni da mislim kakvi su ti strujni kablovi,kako si uopste živ čoveče. Ccc

Ajde malo ????  i to bez kesa ?   al ' . ovak hard  kor još nisam vidio , ;)

Link to comment
Share on other sites

glas razuma?? Ma sad će neko da ti objasni kako si
1.gluv ko top
2.sistem ti ne valja
Kad ne cuješ takve monumenetalne pomake u audio industriji.Mora da nisi sve osigurače zamenuo i da ti interfon nije narandžatim povezan pa te ubi RFI iz njega,pazi da se ne porazboljevate u kući od toga .Pre svega kakva ti je utičnica u zidu.
Kupi bre neki lep plastican gramofon zbog sinergije sa matom za 59 evra,stavi mat,promeni sebi zivot time, popij par piva ,zapevaj i uklopi se u forum.
Nisi ni 1999.99 eura ulozio u twikeraj,a već se buniš.Ne smem ni da mislim kakvi su ti strujni kablovi,kako si uopste živ čoveče. Ccc
čuj ti njega, jeretika - ti li ćeš ovde iluzije da rušiš, mojne da si zucno protiv osigurača inače šaljem svilen gajtan.. narandžasti :D
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Talični Tom said:

Jelse bolje čuje sa ovim plasticnim ili da ostavim gumeni podmetac

Nebi da dajem pare ako ce da bude isto

Sve sto sam kupio zbog saveta na ovom forumu ispalo svejedno isto se cuje nema razlike

Napravili mi narandzasti kabl nema veze sve isto kao crni

I osigurac nista isti zvuk bacene pare

Head.jpg.16c7c62d7e577ebb0e68836567b6f414.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:

čuj ti njega, jeretika - ti li ćeš ovde iluzije da rušiš, mojne da si zucno protiv osigurača inače šaljem svilen gajtan.. narandžasti :D

E drago mi je da se oci otvaraju...ti za pocetak da prodas gramofon i trcinu para u neki dobar marancov direktaš,a da drugu trećinu ulozis u strujne stekere,a treću trecinu u osigurače.Krenuće i tebe u životu,ima sve da vrca od zvuka.Ka d dođeš na taj nivo onda još da uložiš razumno u power crap blokatore za komsije.Sa razumevanje i postepeno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...