Jump to content


Prezentacija zvučnika Notax M


BokiTokiVoki

Recommended Posts

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Benchmark began in 1983 as the "Benchmark Sound Company", a small operation working out of a garage in Garland, Texas. Kakve ovo veze ima sa temom, zapitace se neko? Mozda ima a mozda i nema. Dosta uspesnih firmi koje rade i danas pocelo je iz garaza. Imacu priliku za par dana da cujem njihov pojacavac AHB2. Guraj Boki pa sta ti bog da. Tesko je ali i lepo.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, solaja said:

Benchmark began in 1983 as the "Benchmark Sound Company", a small operation working out of a garage in Garland, Texas. Kakve ovo veze ima sa temom, zapitace se neko? Mozda ima a mozda i nema. Dosta uspesnih firmi koje rade i danas pocelo je iz garaza. Imacu priliku za par dana da cujem njihov pojacavac AHB2. Guraj Boki pa sta ti bog da. Tesko je ali i lepo.

pa jel BTV ima garažu ?:P

 Da dosta firmi je počelo iz garaže i sve više ima malih firmi koje imaju dobre proizvode za malo para . Problem im je kredibilnost . Evo , naprimer , ja sam u jednoj temi spomenuo pojačalo koje na blind testovima radi bolje od daleko skupljih pojačala . Jedna je stvar imati pojačalo od male italijanske firme / male B) , treba do nove godine da isporuče kinezima 100 komada , ali neki drugi model / od 3000 evra ili mekintoš od 15000 .

  Inače celo pojačalo se zasniva na konceptu slušanja a ne elektroničkog inžinjeringa , to je ono kada ja kažem da elektroničari ne mogu da prave audio uređaje jer su glupavi :rolleyes:......i posle se nešto bune

Ko ima dobar da ne kažem vrhunski sluh može i da napravi vrhunsku spravu jer ima mogućnost da oceni zvuk .

  Ja odavno tvrdim da onaj sa mačkom može mnogima da pomogne u finaliziranju određenih stvari mada je poprilično tehnički tup , ali ima sluh , po meni dve kategorije iznad svih prisutnih .

Link to comment
Share on other sites

to je ono kada ja kažem da elektroničari ne mogu da prave audio uređaje jer su glupavi :rolleyes:.....

Ko ima dobar da ne kažem vrhunski sluh može i da napravi vrhunsku spravu jer ima mogućnost da oceni zvuk .

  Ja odavno tvrdim da onaj sa mačkom može mnogima da pomogne u finaliziranju određenih stvari mada je poprilično tehnički tup , ali ima sluh , po meni dve kategorije iznad svih prisutnih .

Samo bih ekstrahovao da se bez sluha ne moze napraviti dobar uredjaj/zvucnik kao i da tehnicka potkovanost sama po sebi nije dovoljan uslov za to.

Link to comment
Share on other sites

On 15.12.2016. at 10:10 PM, solaja said:

Benchmark began in 1983 as the "Benchmark Sound Company", a small operation working out of a garage in Garland, Texas. Kakve ovo veze ima sa temom, zapitace se neko? Mozda ima a mozda i nema. Dosta uspesnih firmi koje rade i danas pocelo je iz garaza. Imacu priliku za par dana da cujem njihov pojacavac AHB2. Guraj Boki pa sta ti bog da. Tesko je ali i lepo.

slusao njihov amp AHB2 - zaprepascen sam kako to odlicno to radi. :)

Link to comment
Share on other sites

Da ne trujem temu dalje, upravo sam se vratio sa slusanja AHB2. Nema trafo od 1KW i 100 000uF elektrolita a radi za sve pare. Izvinjavam se Bokiju sto nisam mogao da dodjem na prezentaciju, bice prilike. Moje pominjanje garaze bilo je "glede" proizvodne linije, radnika, pdv, zavrsne obrade i jos koje cega.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, prophet said:

A sta ima unutra? Ozbiljno pitam.

Рекао бих да има свичерско напајање овако на прво гледање а о самим каналима појачавача немам идеју. Можда нека или "Г" или "Х" класа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...