Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

Rade moram biti iskren, ti mi nisi jasan.

Ako te prže italijani sa ovakvim somnabulnim pričama koje iznosiš na ovom forumu onda u redu. Ako se šališ sa nama i pričaš ove priče i to je dobro, treba nekako prekratiti vreme.

Ali, ako veruješ u sve ovo što si napisao do sada,  to nije dobro, stvarno mislim da nije dobro. :sad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 minuta ranije, InSides said:

Шта значи "толико о бизнису"? Да је факт што сваки бизнис који има добар тим има и добру идеју? :)

Која је основа тог бизниса? Да купци добију снимку неке плоче, онако како та плоча звучи у том конкретном простору?

то значи да бизнис није био наиван чим су 6 техничара радили унутар студија.

   Не само целе плоче, него и делова, рецимо 30 секунди  од тог и тог снимка.

  Панели су служили, уз још неке технике да се реконструише делови који су фалили. Ради се о плочама које су били уникати, има та једна једина и ко хоће да је чује има да плати.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, džonibigud said:

Rade moram biti iskren, ti mi nisi jasan.

Ako te prže italijani sa ovakvim somnabulnim pričama koje iznosiš na ovom forumu onda u redu. Ako se šališ sa nama i pričaš ove priče i to je dobro, treba nekako prekratiti vreme.

Ali, ako veruješ u sve ovo što si napisao do sada,  to nije dobro, stvarno mislim da nije dobro. :sad:

шта ти није јасно?  конкретно

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, RADE said:

то значи да бизнис није био наиван чим су 6 техничара радили унутар студија.

   Не само целе плоче, него и делова, рецимо 30 секунди  од тог и тог снимка.

  Панели су служили, уз још неке технике да се реконструише делови који су фалили. Ради се о плочама које су били уникати, има та једна једина и ко хоће да је чује има да плати.

Мислим да причамо о различитим стварима. Али, да покушам још једном. И, молим те, ако постоји линк на интернету ка овој групи људи, неки напис или шта већ, слободно ми то пошаљи уместо одговора.

Значи, питање је - како су ови људи могли да легално продају снимке нечијих снимака, ако нису платили лиценцу за то? Или можда су платили? Стварно ме интересује - можда би свако ко има уникатне виниле које нико други нема могао да рипује и наплаћа за то.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, InSides said:

Мислим да причамо о различитим стварима. Али, да покушам још једном. И, молим те, ако постоји линк на интернету ка овој групи људи, неки напис или шта већ, слободно ми то пошаљи уместо одговора.

Значи, питање је - како су ови људи могли да легално продају снимке нечијих снимака, ако нису платили лиценцу за то? Или можда су платили? Стварно ме интересује - можда би свако ко има уникатне виниле које нико други нема могао да рипује и наплаћа за то.

 

  Те детаље стварно не знам, а право да кажем нису ме ни интересовали, али могу да питам.

  Студио одавно не ради јер је власник умро, како је рекао Маурицијус једном приликом , да га је упознао када је овај био при крају живота.

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, RADE said:

20 па 10 у два различита догађаја, не пратиш фабулу радње, али добро, није то од јучеB)

јел сам вам причао како је лик улетео на демонстрацију звучника једне врло познате фирме и у две минуте објаснио где греше. Наравно да су га истерали напоље :lol:

 

9 sati ranije, RADE said:

20 па 10 у два различита догађаја, не пратиш фабулу радње, али добро, није то од јучеB)

јел сам вам причао како је лик улетео на демонстрацију звучника једне врло познате фирме и у две минуте објаснио где греше. Наравно да су га истерали напоље :lol:

Mauricio ?  Opasan lik ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, milovan1963 said:

 

Mauricio ?  Opasan lik ...

ма није, лик је иначе концетрација успеха и претпостављам да је то у ствари проблем. Једноставно је тешко поверовати просечном балканцу да је то могуће.

  Узми пример "мог" појачивача, где је један део  практично део Бурместеровог преампа од 10000 евра, други део је бато, трећи део је.........мислим има ту свега. И онда ја напишем шта су други, а не ја рекли и ома галама, није то могуће није то могуће.

   Што се тиче такмичења, па постоје званичне класифике  и тачно се зна ко је где и којој класи победио. Ту нема никаквих тајни.

  То што се лик лагано пребацује на  кућне уређаје / а тек ће се чути за њега/  је по мало и моја заслуга јер сам му убацио буву у уши, да је лакше 100  пута урадити једну те исту кутију него сваки пут испочетка радити неки систем за кола.

  Док ја ово пишем , већ постоји и друга и трећа и четврта верзија кутија, оно мк1 мк2 итд. Али лагано , прво да се прода ова верзија па онда друге.

   Мид бас је добио млађег брата,  иде у компресију и добацује ладно до 3.5 кхз

   Нико није приметио једну интересантну  ситуацију а то је да ја који 10 година причам о кутијама одједном сам почео да радим појачала.  Једноставно са својим конструкцијама нисам компетентан упоређујући Маурове кутије....не помаже ни скан ни сеас ни динаудио, једноставно све то ради лошије.

    А што се тиче појачивача, ебига срећа, добитна комбинација, погодио сам је B)

  

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Pedjica said:

Nikad jača tema. Rade, obrazuj ovu bandu neverničku. Ajend 4 life. 

оно шта је већ сада јасно је то да ми са таким не можемо у европу. Сасма је сигурно да нека врста образовања следи.

 пс  оно шта је најаче у теми је неверица, једноставно као да су попрскани са неким прашком. :-D

Као прво следи одвикавање од аудиофилске музике јер то нигде у природи не постоји него је све вештачки креирано на миксеру. Једино се још нисам одлучио који метод примењивати, онај са лопатом или неки мање софистициран.

 

Link to comment
Share on other sites

moje dugme za nevericu se odmah samopritisne čim vidim qrcobolju za kvalitetne i jasne fotografije nečega što je tako dobro osmišljeno/promišljeno i dobrozvučeće. I što pretenduje da napravi 3. industrijsku revoluciju baziranu na iskakanju kroz prozor.

....lopata BTW nije vaspitno sredstvo nigde pa ni u Srbiji. Ko tako misli nije morao da se popne na katedru maurucijevske visine da nam drži pridiku, mogao je slobodno da je uzme u ruke i pobliže da se upozna sa njenom namenom.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, InSides said:

Значи, питање је - како су ови људи могли да легално продају снимке нечијих снимака, ако нису платили лиценцу за то? Или можда су платили? Стварно ме интересује - можда би свако ко има уникатне виниле које нико други нема могао да рипује и наплаћа за то.

Da, medjutoa meni nije jasno koji tip kopiranja je u pitanju? Ako je gramofonska ploca kao izvor?

Da li je to (Gramofon, rucica, glava, RIAA pre-preamp)+(audio sistem u specijalnoj prostoriji, sa zvucnicima)+(miktofon, mic+preamp) dalje na traku ili AD konverter pa se onda pravi matrica i daje na rezanje ploce?

Jedino mi u tom slucaju ako se snima-kopira putem mikrofona jednog ili vise njih prostorija igra ulogu?

(BTW u Beogradu postoji jedna takva prostorija. Prostorija iznutra izgleda kao stealth avion spolja. Nema paralelnih povrsina uopste. Tesko se hoda unutra posto je i pod "spicast" i izlomljenih povrsina. To je prostorija ispod zemlje par metara i smestena je cak u drugu vecu prostoriju sa nekim antivibracionim sistemima... Bio sam unutra (kao i u "gluvoj sobi" na ETFu, koja je potpuno drugacije namene). Po secanju bih rekao da je glas potpuno drugacije zvucao u tim totalno raylicitim prostorijama. Ova antivibraciona ima neku notu grobne tisine. Dok ova gluva, za merenja, nekako deluje kao neki "matrix" :) )

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:

ajdebre, ne budi bezobrazan: osim par mutnih slika i basnolike priče, nisi ponudio ništa što bi ti dalo pravo da lamentiraš o Evropi i obrazovanju..

 па сада стварно ја не знам шта да ти кажем или напишем. Ја сам  врло озбиљан по питању постојања свега што сам написао а ви мислите да је бајка. И онда се то оправдава постављањем мутних фотографија. Шта ти значи фотографија, јел можеш да видиш разлику у вешању и материјалима који су коришћени код звучника. Јел се види који кондезатори су коришћени.

  Еј па ја овде пишем 10 година и никада нисам причао бајке.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Majda said:

Da, medjutoa meni nije jasno koji tip kopiranja je u pitanju? Ako je gramofonska ploca kao izvor?

Da li je to (Gramofon, rucica, glava, RIAA pre-preamp)+(audio sistem u specijalnoj prostoriji, sa zvucnicima)+(miktofon, mic+preamp) dalje na traku ili AD konverter pa se onda pravi matrica i daje na rezanje ploce?

Jedino mi u tom slucaju ako se snima-kopira putem mikrofona jednog ili vise njih prostorija igra ulogu?

(BTW u Beogradu postoji jedna takva prostorija. Prostorija iznutra izgleda kao stealth avion spolja. Nema paralelnih povrsina uopste. Tesko se hoda unutra posto je i pod "spicast" i izlomljenih povrsina. To je prostorija ispod zemlje par metara i smestena je cak u drugu vecu prostoriju sa nekim antivibracionim sistemima... Bio sam unutra (kao i u "gluvoj sobi" na ETFu, koja je potpuno drugacije namene). Po secanju bih rekao da je glas potpuno drugacije zvucao u tim totalno raylicitim prostorijama. Ova antivibraciona ima neku notu grobne tisine. Dok ova gluva, za merenja, nekako deluje kao neki "matrix" :) )

грамофон је онај стари са трубом а снимано је са два микрофона као једини могући исправни метод.

    Није глува соба. Студио се налазио у хотелу :-D.

   Од свих ствари најинтересантнија је употреба панела, зато што независно од ове приче постоји систем лечења са музиком-фрекфенцијама где пацијент лежи на панелима који улазе у резонанцу са осталим панелима и све се дешава на 16 херца. Као појачивач се користи Давина а кутије су оне са фотке. Е сада ако ме питате још по неки детаљ око тога немам појма али могу у некој перспективи да одем и направим пар фотографија.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

moje dugme za nevericu se odmah samopritisne čim vidim qrcobolju za kvalitetne i jasne fotografije nečega što je tako dobro osmišljeno/promišljeno i dobrozvučeće. I što pretenduje da napravi 3. industrijsku revoluciju baziranu na iskakanju kroz prozor.

....lopata BTW nije vaspitno sredstvo nigde pa ni u Srbiji. Ko tako misli nije morao da se popne na katedru maurucijevske visine da nam drži pridiku, mogao je slobodno da je uzme u ruke i pobliže da se upozna sa njenom namenom.

погрешни су ти дугмићи јер повезују фотографију са квалитетом звука, то се не ради. Шта сада ја требам да ангажујем професионалног фотографа и онда ће екипа да закључи како то феноменално ради.

 

   пс    :lol:   лопата је алузија на попа што је лечио од наркоманије у Србији. Реко ако лопата лечи од наркоманије, сигурно ће и од аудиофилског слушања музике......шега , брате обична шега :D

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, RADE said:

 па сада стварно ја не знам шта да ти кажем или напишем. Ја сам  врло озбиљан по питању постојања свега што сам написао а ви мислите да је бајка. И онда се то оправдава постављањем мутних фотографија. Шта ти значи фотографија, јел можеш да видиш разлику у вешању и материјалима који су коришћени код звучника. Јел се види који кондезатори су коришћени.

  Еј па ја овде пишем 10 година и никада нисам причао бајке.

ni iz tvoje priče se ne "vidi" ništa više, nego sa fotografije, uostalom - fotografije si sam postavio.. a to koliko si ozbiljan ili ne procenjuju i drugi osim tebe, ništa više osim zasenjivanja prostote nekim manje ili više zvučnim imenima, terminima i rezultatima "takmičenja" održanih bez iznesenih kriterijuma, vremena, mesta itd nisi pružio.. sve to nije ozbiljno.. a za 10 godina koliko pišeš, nije prvi put da sve ostane na bombastičnoj priči, pa nije čudno što su tvoje pisanije dočekane skeptično

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Woland said:

ni iz tvoje priče se ne "vidi" ništa više, nego sa fotografije, uostalom - fotografije si sam postavio.. a to koliko si ozbiljan ili ne procenjuju i drugi osim tebe, ništa više osim zasenjivanja prostote nekim manje ili više zvučnim imenima, terminima i rezultatima "takmičenja" održanih bez iznesenih kriterijuma, vremena, mesta itd nisi pružio.. sve to nije ozbiljno.. a za 10 godina koliko pišeš, nije prvi put da sve ostane na bombastičnoj priči, pa nije čudno što su tvoje pisanije dočekane skeptično

ма бре нема шта да се гледа него само да се слуша.:grin:

   Тема је поново покренута јер се десио догађај презентације појачивача и ништа више.

   

Link to comment
Share on other sites

Našao sam ja takmičenja. Evo ovde jednog: 

 

Lik zaskočio haubu automobila a šoferka se trese hoće duša da joj iskoči. Vidim SPL merač pokazuje 159db. I onda reko, daj da vidim koliko je 159db u kontekstu buke. 

http://www.decibelcar.com/menugeneric/87.html

E sad, stvar koja me najviše fascinirala je da je “the loudest human scream” 128db. 

I onda se zabrinem: “ko mi je merio krik žene kad sam Magneplanare u kuću unosio?!”

Ali posle mi bude lakše, setim se da sam je tajno merio i dobacila samo do 124,6db. 

Nego, skrenuh sa teme. Rade, prijatelju, iako sam maksimalno skeptičan po pitanju tvoje priče, cenim taj neki u osnovi pozitivan stav koji imaš i simpatično mi je da čitam sa kojim žarom hvališ celu priču — ima neki dopadljiv italijanski šarm. 

Eto. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Pedjica said:

Našao sam ja takmičenja. Evo ovde jednog: 

 

Lik zaskočio haubu automobila a šoferka se trese hoće duša da joj iskoči. Vidim SPL merač pokazuje 159db. I onda reko, daj da vidim koliko je 159db u kontekstu buke. 

http://www.decibelcar.com/menugeneric/87.html

E sad, stvar koja me najviše fascinirala je da je “the loudest human scream” 128db. 

I onda se zabrinem: “ko mi je merio krik žene kad sam Magneplanare u kuću unosio?!”

Ali posle mi bude lakše, setim se da sam je tajno merio i dobacila samo do 124,6db. 

Nego, skrenuh sa teme. Rade, prijatelju, iako sam maksimalno skeptičan po pitanju tvoje priče, cenim taj neki u osnovi pozitivan stav koji imaš i simpatično mi je da čitam sa kojim žarom hvališ celu priču — ima neki dopadljiv italijanski šarm. 

Eto. 

емма није само СПЛ него право ајенд слушање и више сам пута наглашавао победник на слушање а не СПЛ , не помаже.

   О чему се ради, па стоји ти суб у гепеку, ти седиш скоро на левом мидбасу са левим високотонцем готово на ушима , са десним мидбасом у даљеним преко 1 метра и ПОРЕД свега иза ветробраана скоро на хауби рекреира се сцена равна врхунским кућним системима, са басом који долази ипод хаубе иако је физички 2.5 метара иза.

Link to comment
Share on other sites

Када се растури Давина и из ње изваде  два канала од по 250 вати на 4 ома, извади цевно претпојачало и онда се постави систем  1 мидбас лево један високотонац, једно цевно стерео претпојачало и два излазна канала за леву страну и онда исто то на десну, уз мали суб + Мауризијус се добија победничка комбинација.B)

   Ето то исто само у другачијим кутијама је урађено као кућни систем.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Pedjica said:

E da, još jedna stvar: takmičenja u kvalitetu zvuka su ti kao Michelin star ocenjivanja restorana: moju decu da pitaš Nutella na palačinki > 8 gangova pozlaćenih puževa i golubijih bataka, sve sa uparivanjem vina.  

постоје судије, постоје тест ЦД-и  где се тачно зна где је и шта уснимљено и нема преваре. У те системе буде понекад и по 40-50000 евра уложено и не сме се дозволити да нека субјективна ствар одлучује, то није оно када платите рецензију у новинама, тога овде нема.

   Једноставно постоји тест мелодија и тачно се зна шта она мора да покаже у систему и нема један судија , него више и ту онда нема преваре.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...