Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

25 minuta ranije, RADE said:

ne , Davina nije bila prisutna, ja sam mislio da pitaš za onaj hibrid ispod mog pojačala.

   Ja sam prvobitno napisao da se radi o cevnom izlazu ali sam kasnije video da se radi o hibridnom izlaznom stepenu u A  klasi .

 Vidi se na fotografiji ispod mog.

  

na fotografiji se ne vidi skoro ništa na žalost zato sam i cvileo da se stave bolje.

Davina jeste hibrid ali sa cevima na ulazu ali sad da ne budem ja taj koji je opisuje :-D

a o phono-sekciju na sajtu nema baš puno informacija. Zato sam i pitao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

6 minuta ranije, RADE said:

u jednoj poruci dovodiš u sumnju 10.000 evra kao nešto nemoguće, e pa 6 tehničara ne rade za semenke i kikiriki .

  pitaš se   , za šta su radili tehničari, pa za evriće brate, evriće.

 Ako hoćeš da pitaš ZA KOGA  onda je to nešto sasvim drugo. :grin: i posle ja konfuzan

Ма проблем је у мени, и непознавање српског језика, писао сам раније.

Хвала, сада јасно, одговор је ово:

12 minuta ranije, InSides said:

(2) да испуниш време

Поздрављам!

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, RADE said:

u jednoj poruci dovodiš u sumnju 10.000 evra kao nešto nemoguće, e pa 6 tehničara ne rade za semenke i kikiriki .

  pitaš se   , za šta su radili tehničari, pa za evriće brate, evriće.

 Ako hoćeš da pitaš ZA KOGA  onda je to nešto sasvim drugo. :grin: i posle ja konfuzan

3xavio-karta London-Milano, 6x honorar tehničarima, 3 puna pansiona Englezima, hotelska soba, oprema, tih 10.000€ na kraju i nije neka cifra, čisto da pokrije troškove!

Link to comment
Share on other sites

Али ме добрано интересује (1) ко, (2) зашто и (3) како је "радио снимке" грамофонских плоча у хотелској соби да продаје музејима и ликовима који имају пара. Мислио сам да имаш још информација, али не замерам ако немаш и/или нећеш да их овде додаш.

 

 pokušaću da pribavim te informacije ako je moguće.

 

 Za priču je važno jedino to da se Mauricijus jednog dana tamo pojavio i doneo magnetofon koji je reparirao njegov otac.

    U tom trenutku je bilo u toku snimanje i na pitanje gazde studija šta misli o snimku, Mauricio je rekao da je pogrešno.

  Sledeće pitanje je bilo jel može da namesti korekrno panele i odgovor je bio potvrdan. Nakon uspešno nameštenih panela svih 6 tehničara je dobilo otkaz.

    To je samo važno za priču jer odslikava jedan stvarno izuzetan sluh, i ništa više.

   To ko je kome šta prodavao nije uopšte bitno jer spada u komercijalni deo priče.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, zflazar said:

3xavio-karta London-Milano, 6x honorar tehničarima, 3 puna pansiona Englezima, hotelska soba, oprema, tih 10.000€ na kraju i nije neka cifra, čisto da pokrije troškove!

nema potrebe izvlačiti reči iz konteksta, cifra od 10.000 evra se odnosi na pojedinačne snimke a ne prihode za jedan mesec.

   I naravno nisu svi snimci išli po toj ceni i kako da kažem nisu to bili snimci svakidašnji, radilo se o pločama koje su bile svetski unikati .

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, zflazar said:

na fotografiji se ne vidi skoro ništa na žalost zato sam i cvileo da se stave bolje.

Davina jeste hibrid ali sa cevima na ulazu ali sad da ne budem ja taj koji je opisuje :-D

a o phono-sekciju na sajtu nema baš puno informacija. Zato sam i pitao.

 stvarno nemam pojma o tom delu pojačivača. To pojačalo je bilo kod mene na slušanju ali mi nije palo na pamet da to probam, jednostavno me nije interesovalo.

  Pribaviću informacije što pre.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, RADE said:

   To ko je kome šta prodavao nije uopšte bitno jer spada u komercijalni deo priče.

Али јесте битно, и то не зато што мене лично интересује процес, него за твоје коришћење те конкретне анегдоте у овој причи.

Дозволите ми пар минута, покушаћу да објасним, колико могу.

Аrgumentum ab auctoritate је логички конструкт који се често (мада не би требало) користи у току дискусија (расправија, дебата) као поддршка неке тврдње. И поред тога што је аrgumentum ab auctoritate типична логичка грешка/заблуда (logical fallacy), исти може имати своје место у научним истраживањама само ако се све стране дискусије сложе да је ауторитет валидан.

Учесници ове дискусије (бар ја) не познају лика чије име је наслов тебе. Учесници ове теме не познају ликове које су радили снимке од грамофонских плоча у хотелској соби путем грамофона са трубом, дрвеним панелима, и искуством BBC-ја и Миланског Sony-ja.

За да се може искористити анегдота снимке грамофонских плоча као основа утврђења ауторитета лика, мора се прво утврдити ауторитет анегдоте (и њених конституента) како би се онда учесници дискусије сложили око валидности тих ауторитета. 

За да се утврди ауторитет анегдоте (и њених конституента), учесницима ове дискусије се требају доставити још информација, и виду питања које сам раније поставио.

Link to comment
Share on other sites

Ova tema ima sve: sulude i ničim objašnjene premise bazirane na “logical fallacy”. Ljude koji su objektivno prilično inteligentni i iskreno pokušavaju da odvedu diskusiju u konstruktivnom pravcu, klovnove koji podgrevaju vatru (Pedjica), ljude koji imaju dosta znanja i momentalno su digli ruke; “audiofile” koji sebe i svoj hobi previsoko cene... ovde jednostavno ima svega. 

I zato je ova tema... wait for it...

... LEGENDARY!

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Pedjica said:

Ova tema ima sve: sulude i ničim objašnjene premise bazirane na “logical fallacy”. Ljude koji su objektivno prilično inteligentni i iskreno pokušavaju da odvedu diskusiju u konstruktivnom pravcu, klovnove koji podgrevaju vatru (Pedjica), ljude koji imaju dosta znanja i momentalno su digli ruke; “audiofile” koji sebe i svoj hobi previsoko cene... ovde jednostavno ima svega. 

I zato je ova tema... wait for it...

... LEGENDARY!

lik je legendaran, samo polako, kada budem došao do priče o plavoj krvi biće svega :grin:

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Woland said:
31 minuta ranije, RADE said:
lik je legendaran, samo polako, kada budem došao do priče o plavoj krvi biće svega :grin:

čega jbt? smuvali ste se na kraju?

plava krv, nisi čuo za te bajke. Interesantna bajka B)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Pedjica said:

Ova tema ima sve: sulude i ničim objašnjene premise bazirane na “logical fallacy”. Ljude koji su objektivno prilično inteligentni i iskreno pokušavaju da odvedu diskusiju u konstruktivnom pravcu, klovnove koji podgrevaju vatru (Pedjica), ljude koji imaju dosta znanja i momentalno su digli ruke; “audiofile” koji sebe i svoj hobi previsoko cene... ovde jednostavno ima svega. 

I zato je ova tema... wait for it...

... LEGENDARY!

1.sulude i ničim objašnjene premise bazirane na “logical fallacy”.

2.  Ljude koji su objektivno prilično inteligentni i iskreno pokušavaju da odvedu diskusiju u konstruktivnom pravcu

 3. klovnove koji podgrevaju vatru (Pedjica

4. ljude koji imaju dosta znanja i momentalno su digli ruke;

 5.  “audiofile” koji sebe i svoj hobi previsoko cene.

 

  stvar je vrlo jednostavna, oni ne veruju ni reč od onoga što sam napisao, ili još gore , neće da poveruju da tako nešto postoji. To im je kao neki košmar, kako to on zna a mi ne znamo.

  Prvo je počelo i to odavno u vezi pojačala, aaaaaaaaaaaaaaaaaa  mi znamo da to ne radi a ovde mi plaćaju zato što dobro radi.

  aaaaaaaaaaaaaaaaa  oni nemaju pojma mi imamo.......dobro nema problema.

 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  ne postoji pojačalo koje radi bolje od mekintoša........ baš me brige sve dok neki kupuju upravo zato što radi bolje i ne samo to , košta 5 puta manje.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa fotka je mutna kutije ne rade dobro.....baš me briga sve dok kutije crtaju scenu bolje od 20 puta skupljih kutija to je totalno nebitna stvar.

aaaaaaaaaaaaaaaaaa  LJuba ne zna za ta takmičenja a onda i ni mi koji čitamo novine nemamo pojma.....baš me briga

 aaaaaaaaaaaaaaaa  ja neću više da čitam  temu ......baš me briga i ne treba

   i tako :P

 

Link to comment
Share on other sites

On 26.7.2019. at 13:47, RADE said:

 

_BURST1.jpg

burst2.jpg

burst3.jpg

 

...pokušavam po 3x put da shvatim šta se testirali na osnovu ovih tvojih slika ali mi ne ide.

-Divina nije nego tvoje pojačalo.

-u ćošku se naziru kutije, ako su to Mauriciove, molio bih (može i na PP) par njihovih oštrijih fotografija.

hvala

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, zflazar said:

...pokušavam po 3x put da shvatim šta se testirali na osnovu ovih tvojih slika ali mi ne ide.

-Divina nije nego tvoje pojačalo.

-u ćošku se naziru kutije, ako su to Mauriciove, molio bih (može i na PP) par njihovih oštrijih fotografija.

hvala

pa da, testirano je moje, u stvari više je bila kao neka  prezentacija. O tome sve vreme pišem :grin:

  Ajde pokušaću da ti nabavim fotke kutija.  Subotom se samo mogu videti sa Maurom .

  Eto bio je pre neki dan i 4 sata smo merili i uopšte mi nije palo na pamet da fotografišem.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Meni je ova tema super. Nastavi RADE. 

:thumbsup2

postoji snimak gde sviraju dvojica gitarista i Mauricijusove lepo odrade scenu, gde kako koji stoji.

  Onda odeš i poslušaš kutije od 25.000 evra a ono gitaristi drže gitaru na glavi , pa jel to ima negde da gitaristi drže gitaru iznad glave........o tome ja ovde pišem.

   Ebote ja ih pokušavam edukovati tako da ih niko više ne može zaebati, a oni vidi šta sve ne rade. :grin: 

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Woland said:
1 sat ranije, RADE said:
plava krv, nisi čuo za te bajke. Interesantna bajka B)

aaaaaaaa živ nisam dok ne dočekam

e to ćeš da čekaš, dok se jednog lepog dana ne budemo videli pa ću da ti pričam, mnogo interesantna priča B) samo me moraš podsetiti.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RADE said:

aaaaaaaaaaaaaaaaaa fotka je mutna kutije ne rade dobro.....baš me briga sve dok kutije crtaju scenu bolje od 20 puta skupljih kutija to je totalno nebitna stvar.

Rade nije lepo da arlaučeš bilo gde pa ni na ovom forumu. Drugo te kutije prema onoj papazjaniji od opisa koju si nam ovde prezentovao imaju problem sa "crtanjem scene". Prema tvom opisu one scenu crtaju u rangu 20 puta jeftinijih kutija. 

Preuzeo si na sebe da nas edukuješ, to je verovatno jedna od tvojih vulgarnih šala. Nisi bio sposoban ni par pristojnih fotografija da zabeležiš a držiš ovde predavanja. 

Tebi je ozbiljna oprema gramofon sa trubom i dva mikrofona. Ako nas provociraš i pokušavaš da nas ismeješ za neko svoje zadovoljstvo, pa dobro svako u nečemu uživa, ali bar to radi na neki šmekerski a ne tako ružan način. 

U tri posta imaš pet suprotnih iskaza. Sve mi se više čini da si ti od neke lopate umakao, jedva... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...