Jump to content


NAS vs Melco etc


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

off: ne kapiram zbog čega je Melco N1A bolje rešenje od DLNA NASa + nekog mrežnog playera? po internetima svedoče da DLNA zvuči bolje od UPnP (Melco) i AirPlay, da ne pominjem da se za cenu koju ima Melco, može načiniti NAS 5 puta većeg kapaciteta, pa i da pretekne za mrežni player.. ne provociram - pitam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 minuta ranije, Woland said:

off: ne kapiram zbog čega je Melco N1A bolje rešenje od DLNA NASa + nekog mrežnog playera? po internetima svedoče da DLNA zvuči bolje od UPnP (Melco) i AirPlay, da ne pominjem da se za cenu koju ima Melco, može načiniti NAS 5 puta većeg kapaciteta, pa i da pretekne za mrežni player.. ne provociram - pitam.

Radi, i to do yaya, 'beš mu miša, eto zbog toga, da nisam čuo, i ja bih se isto to pitao...:rolleyes: Inače, Melco ima Twonky server, koji je DLNA/UPnP server...

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan polu-off: MQA je nacin da se Hi-Res materijal zapakuje u fajl velicine priblizne Red-book (standardni CD) a MQA zapisa kao izvornog, originalnog zapisa na trzistu uopste nema. Razlika u kvalitetu? Bolji? Po cemu tj. kako bolji, od cega? :)

A golumu cestitke na novopridoslom DAC-u

Link to comment
Share on other sites

Wolande , 

da ti odmah kažem otvoreno ne znam ...

Čuo sam i jedno i drugo  i odmah sam pokapirao da mi se više sviđa zvuk kad su diskovi tu lokalno ....kod NAS-a ipak nekog uticaja ima LAN mreža kojom se dopremaju podaci  ....ovako kad su diskovi tu na dohvat ruke početni stream je bez uticaja sa LAN-a i ide nekim dobrim  USB kabelom do DAC-a ....još ako je u startu CLOCK dobar i stabilan bez Jittera (a Melco N1A već ima takav) rezultat je neizostavan .

Auralic-ov glavni razvojni inženjer kaže da su oni najbolje rezučltate dobijali kada dopremaju stream putem wifi mreže a ljudi koji su testirali Arualic Aries Femto vs Aurender X100 i Melco N1Z kažu da je Melco potukao ove ostale. Sad se ne sećam tačno na kom sam to forumu čitao ali ima jedan dobar tekst na www.stereophile.com gde je njihov urednik testirao Melco N1A i letimično ga uporedio sa više drugih uređaja i Mac Minijem i da se izrazim  u bukvalnom prevodu melco ih je oduvao ...to ćeš lako pronaći pa pročitaj ....

Moje lično iskustvo nije toliko bogato da ja sad nešto tvrdim da je ovako  ili onako , meni se prosto jako svidelo kako to zvuči a i uklapam se u 4GB koliko tu prostora ima , takođe i cena mi je prihvatljiva (nov 1.999 USD ili oko 1.300USD polovan)  i mislim da mi ništa veće ni bolje ne treba . 

Ako je potreba za prostorom veća i ako se NAS koristi i za neke druge stvari onda Melco ne igra  ...

Svakako mislim da će ova klasa uređaja dramatično napredovati i da će cene ići dole tako ne treba žuriti 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, lalelala said:

Čuo sam i jedno i drugo  i odmah sam pokapirao da mi se više sviđa zvuk kad su diskovi tu lokalno ....kod NAS-a ipak nekog uticaja ima LAN mreža kojom se dopremaju podaci 

Овакав утисак имам и ја, додуше на другом систему.

Link to comment
Share on other sites

U kucnoj audio reprodukciji, digitalnoj ili analognoj, nikad nije perfect, tesko da ce ikada i biti. Ako takav trenutak dodje, sumnjam da ce mnogi uspeti da ga prepoznaju tokom slusanja.

Audiofilija jeste zanimljiva rabota, redak hobi, za laike egzoticna disciplina i takoreci nerazumljiva teritorija iz cega sledi fascinacija i projektovanje mitoloskih krajnjih dometa, no, realnost je drugacija. Niti tu ima neke mistike niti audiofili bolje cuju od laika, samo su zainteresovaniji. Provereno.

Ovo ne znaci da mini linija zvuci kao solidan hifi sistem ili tako neka opste mesto kvalifikacija... Samo, uvek se setim one poznate: ako decenijama neprekidno audio "napreduje" da li to znaci da ce jednom da stigne do cilja ili se to vec dogodilo a mi nismo primetili? Da skratim, ovo sto u 2016-oj ima da se cuje i kupi, a vidimo ovde moze i da se napravi, je odlicno. Ako mislite da treba i bolje onda... napred u 2017, 18, 23, 45... A onda vratite ovo iz 2016 i uporedite. Moje misljenje, a svako ima pravo na jedno jel tako, je da nece to biti nista bolje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

E sad kad je u ptanju muzika ili  video  prosto nemamo vremena da sve prenosimo polako nego mora da se ispoštuje priorda muzike i informacije se daleko manje proveravaju i cela priča se oslanja na što bolji prenosni put ...koliko god on bio dobar uvek tu nešto vreba i smeta i sreću kvari .

Moguu li ja nešto laički da upitam:

- da li sve ovo ima uticaja ako se većina muzičkih fajlova prethodno baferuju u plejer i ne "vuku" se direktno u sam plejer pri reprodukciji istih.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lalelala said:

 Zbog svega ovog , po meni , najbolje rešenja za HiFi jeste one box rešenje playera i skladišta muzičkog materijala ...dakle Melco N1A ili nešto slično .

Melco na zalost nije one box resenje, potreban nam je i DAC koji ima kvalitetno implementiran USB ulaz (ili mogucnost povezivanja na mrezu).

 

http://www.stereophile.com/content/audio-streams-10-page-2
"The Melco N1A Buffaloed my combination of MacBook Pro and Synology NAS. It destroyed them, embarrassed them, gave them a good schooling. Music sounded obviously—frighteningly—more refined, more spacious, and more natural through the N1A. End of story"

Ovde bi bilo lepo da je autor dao malo vise detalja oko tog MacBook-a (sistem, playback softver, setovanja, ...itd)

Iz mog iskustva, potpuno neocekivano (to je savrseni Mac pobogu! ;):D ), sâm operativni sistem iz nekog razloga pravi veliku razliku. Kod mene je zastareli OSX 10.8.2, da upotrebim recnik autora iz Stereophile-a, "unistio i ponizio" novije verzije operativnih sistema 10.9.x i 10.10.x,

...a da ne pominjem da i razlicite verzije istog softverskog plejera sviraju razlicito (u pojedinim slucajevima starije takodje sviraju bolje), tako da je mozda pitanje i sta je i koliko je autor teksta mogao da izvuce iz ostalih kombinacija koje je suprotstavio Melcu.

U svakom slucaju bih i ja jako voleo da cujem tog Melca u kombinaciji sa mojim DAC-om (Naim nDAC).

Deluje kao zanimljiva sprava.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zek said:

Moguu li ja nešto laički da upitam:

- da li sve ovo ima uticaja ako se većina muzičkih fajlova prethodno baferuju u plejer i ne "vuku" se direktno u sam plejer pri reprodukciji istih.

To može da pomogne ali ako imaš jitter na ulazu playera ti onda ne znaš da li si primio nulu ili jedincu i opet baferuješ neizvesnost što ne pomaže ...

Ako je baffer toliko velik da u njega stane ceo fajl onda je to one box za jednu pesmu :-) 

Šalu na stranu to nisam video ...a možda i ima , ko zna ?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zek said:

Moguu li ja nešto laički da upitam:

- da li sve ovo ima uticaja ako se većina muzičkih fajlova prethodno baferuju u plejer i ne "vuku" se direktno u sam plejer pri reprodukciji istih.

Upravo ovo je uradjeno u poslednjoj iteraciji FW za Auralic Aries..."Introducing Memory Cache. Memory Cache feature will pre-load track into device memory (not SSD!) to achieve better sound quality, it also helps to improve streaming stability. Memory Cache size for ARIES/ARIES LE: 512MB; ARIES MINI: 64MB. Tracks with size bigger than the memory cache will be buffered by several segments automatically"...

Da li ovo konkretn ima uticaja na zvuk ne znam tj ne mogu da provalim kod sebe jer se update uradi automatski ali prema raznim forumima ljudi tvrde da ima znatne razlike u poz smislu. Lale npr koliko je napisao tu razliku nije osetio.

U svakom slucaju mislim da je sve ovo pisanije zesci offtopic jer nema veze sa Invader uredjajima, pa bi bilo lepo da moderacija premesti u neku novu temu jer je zanimljivo stivo za citanje.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

@golum

Podrzavam ciscenje, Pre toga molicu fino: Nedostaje da nam Lalelala razjasni da li je tumacenje rada digi uredjaja radio uz nekakve supstance ili bez njih. Trotter je lepo priznao da je njegov zen trenutak proizvod 'Laskog', verovatno doobro ohladjenog. Ajmo Lale, Kako ide prosirenje nivoa OSI-ja, Drugi, Prvi pa Lobi i Prizemlje il' direk' u podrum? :D  Gde se tj. na kom nivou javio taj mrski 'Jitter'?

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim kako si prepoznao visokostrucnost al' i tema je siroka. Krenulo se valjda od uticaja mreznih kablova na kvalitet zvuka. Kao sto se povremeno vrati prica razlike FLAC-WAV tako i prica o 'nedostacima LAN konekcije'. I tu odmah da predjem na resenje za nase probleme, cak ima u domatjim radnjama, lako dostupno. Glavni cilj ovoga puta je: galvanska izolacija mrezne (LAN) konekcije. Resenje (nekoliko 'strucnih' prikaza je to i dokazalo): uvodimo optiku izmedju!

Dakle, nabavljamo TP LINK MC200CM, 2 komata (Netix) i dva (moze dugi, moze kratki) opticka kaba i, hVoila, resili smo strasan problem galvanskog odvajanja LAN veze. Majkl Lavornja sa 'AudioStream' sajta ubi se objasnjavajuci koliki je to napredak donelo. E sad, free savet: Ako vam ruter nije gigabitni, vratite ove g-bitne dongle pa uzmite sporije, 10-100 inace nista nece ni raditi. I tako. Doslo vreme za moju douping tecnost. Al' ne znam koju, zaladnelo al' ne dovoljno...

72116fiber.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...