Jump to content


NAS vs Melco etc


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

Nemam ja pravo da prepoznajem ili ne prepoznajem visokostručnost nekoga sa odgovarajućom fakultetskom diplomom, on je visokostručan bezobzira na moje ili tvoje "prepoznavanje".Imao sam večeras priliku da saslusam obrazlozenje ovoga,ali je jednostavno tesko to spustiti na nivo koji laici kao sto nas je većina na forumu mogu da razumeju i onda to ume da zazvuči kao uz pomoć supstanci :D Ali treba barem poštovati dobru volju.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Obećavam neću više da "trujem" temu ....ako nekog zanima nek otvori drugu temu pa možemo da objasnimo sve aspekte ove problematike koliko znam iz mrežnog opšteg obrazovanja , jer ja se time ne bavim ....u mom poslu jeste zvuk glavna stvar ali sam kvalitet nije primaran ...

Evo jedne korisne knjige za one koji po nešto znaju o IP protokolima ...na strani 153 možete pronaći zanimljive stvari o upnp protocolu 

Frontiers of high performance computing and networking --ISPA 2007 workshops : ISPA 2007 international workshops, SSDSN, UPWN, WISH, SGC, ParDMCom, HiPCoMB, and IST-AWSN, Niagara Falls, Canada, August 29-31

ukratko , za prenos audio video sadržaja se koristi UDP protokol a za prenos kontrolnih komandi TCP 

upotrebu optike podržavam  kao i potpuno odvajanje "hifi" lan mreže od ostatka vaše kućne mreže

uživajte uz Schweden Bitter.

Link to comment
Share on other sites

To je tacno za TCP i UDP. Zato se UDP koristi gde pouzdan prenos nije prioritet.

Samo ne znam odakle to da se za audio/video prenos koristi UDP. Tacnije sta je audio/video prenos? Ovde je pitanje koji servis se koristi za prenos podataka (HTTP, FTP itd) a ne koja je vrsta podatka u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

molim te da prekinemo jer su mi obrazi već crveni od šamara ...:oops:

pogledaj knjigu koju sam oglasio u nekom prethodnom postu , čak sam vam i stranu označio ....upnp je open standard  i sve lepo tamo piše , ko hoće i zna da čita a vidim da ti znaš i razumeš tu problematiku ...dalje možemo na PP ili otovori neku novu temu jer će nas inače hifi policija uhapsiti a onda smo ga ugasili :-)

 

Link to comment
Share on other sites

@Infidel Moderacija, jel može da se otvori posebna tema npr. pod nazivom "NAS vs Melco" (ili kako god) i tamo se prebaci sve što nije u vezi sa Gidjginim DAC-om? :)

Da ko ljudi nastavimo temu o digitaliji i jitter-u (mislim ovi s diplomama :crno-na-belo), nije u redu da nam se član @lalelala samopovređuje bez potrebe! :D

Link to comment
Share on other sites

Rogobatno je, pošto je i Melco NAS, ali suština je da li je bolji striming: NAS via LAN ili NAS (Melco etc) via USB, pa sve to do nekakvog playera i zašto.. naravno, valjalo bi se dotaći i protokola (DLNA...)

Osećam se odgovornim zato što sam temu Acustic Invader oterao u off, pa molim moderaciju da sve postove od: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/29330-acoustic-invader/&do=findComment&comment=619316 prebaci ovamo.. znam da je smor, ali i to vam je posao jbg :P

 

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji neki tehnički razlog zbog koga je problem splitovati teme?

Ovo nije prvi put da članovi, zaista opravdano, traže da se neka tema splituje kako se tema u kojoj je otpočela rasprava ne bi bez potrebe  kvarila offtopicom, a taj off je zanimljiv za raspravu i vredi ga nastaviti u novoj odgovarajućoj temi...

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Willi Studer said:

Wolande, to što ne možeš sebi da izbaciš homoseksualne slike iz glave je samo tvoj problem. Ali to što u njih pokušavaš da ubaciš i moderaciju foruma je i naš problem jer je nepristojno da to javno radiš a nisi nas ni pitao. :-D

Ovo je isključivo forum o audiju i videu. Hvala na saradnji.

I to je odgovor moderatora. Blago nama. Studer Sram Vas bilo. Ovo nije nivo. Ovo je prostakluk i licna inlektualna nemoc a i lenjost, jer post stoji odavno. Imputirati tako sto i pritom deklarisati nekoga.... nisam primetio da ste tako reagovali u nekim drugim slucajevima direktnih kradja i prevara. Obicnom citaocu se  javlja primisao o losim namerama i interesima. Toliko, pa se opet cujemo za par godina. Naravno moze i ban, al tek to onda nemoc. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2016 at 12:30, lalelala said:

molim te da prekinemo jer su mi obrazi već crveni od šamara ...:oops:

pogledaj knjigu koju sam oglasio u nekom prethodnom postu , čak sam vam i stranu označio ....upnp je open standard  i sve lepo tamo piše , ko hoće i zna da čita a vidim da ti znaš i razumeš tu problematiku ...dalje možemo na PP ili otovori neku novu temu jer će nas inače hifi policija uhapsiti a onda smo ga ugasili :-)

 

Pa nije upnp jedini protokol za ovu namenu.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, garson said:

Pa nije upnp jedini protokol za ovu namenu.

niko nije rekao da je jedini , nego da je omiljen :-)

Koji god protokol bio "on top" ispod će uvek biti UDP zadužen za prenos dragih nam kečeva i nula ...

Zašto ?

Zato što jedno UDP može da prenese to dovoljno brzo a i da prepusti drugim protokolima kreiranje sesije , što je u ovom slučaju isto važno ... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, lalelala said:

niko nije rekao da je jedini , nego da je omiljen :-)

Koji god protokol bio "on top" ispod će uvek biti UDP zadužen za prenos dragih nam kečeva i nula ...

Zašto ?

Zato što jedno UDP može da prenese to dovoljno brzo a i da prepusti drugim protokolima kreiranje sesije , što je u ovom slučaju isto važno ... 

 

 

 

Netacno da je uvek ispod UDP. Ako imate NAS i koristite samba/cifs protokol, ili recimo nfsv4 (za njega je default TCP ali se moze forsirati UDP).

Nevezano za NAS primenu, pomenuo sam kao primer HTTP i FTP protokole, tu se koristi TCP iskljucivo.

Link to comment
Share on other sites

@garson

vidi , nije ovo FTP ... jedna stvar je prebaciti fajl sa računara na računar a potpuno druga stream-vati nešto ...moraš otvoriti onu knjigu koju sam ti već preporučio i videćeš da upnp koristi za strimovanje isključivo UDP  a za kontrolu TCP .Google books ne dozvoljava da kopiram parče inače bih to već uradio da svi vide ...

proverio sam večeras i DLNA takođe radi stream-ovanje pomoću nekog od RTP protokola koji se opet oslanjaju na UDP kao bazu ...

 

ja sad ne znam da li tu postoji još nešto ali koliko sam gledao ova dva standarda su najzastupljeniji upnp i DLNA .

A šta ćemo sa TFTP ? On koristi udp ... ali kažem to nema nikakve veze sa upnp i DLNA ...jednostavno razne kompanije  da bi omogućile interoprabilnost su napravile krovni protokol kojim se omogućava otkrivanje , razmena i strimovanje sadržaja između raznih softverskih i hradverskih platformi i to sve imaš dokumentovano pa pogledaj u onoj knjizi što sam ti dao ...počni od strane 153 i več na 154 imaš kako se strimuje i šta se koristi ...Za DLNA nisam našao tako lep primer ali na Microsoftovom sajtu sam pronašao da takođe koriste RTP/UDP za strimovanje .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...